Skocz do zawartości

Anbernic RG35XX - retro konsola


Assassins_78

Rekomendowane odpowiedzi

3Ctj5rr.jpg

 

Specyfikacja Anbernic RG35XX

  • Marka: Anbernic
  • Model: RG35XX
  • Wymiary: 8.1 x 11.7 x 2.0 cm
  • Czas gry: 4,5h
  • Waga: 165 g
  • Chipset: Actions Semiconductor ATM7039S
  • RAM: 256 MB pamięci DDR3
  • Pamięć: 64 GB microSD, z możliwością rozszerzenia
  • Kompatybilność z zestawem słuchawkowym: 3,5 mm gniazdo
  • Wyświetlacz: 3,5-calowy, 640×480, proporcje 4:3
  • Rozdzielczość wyjściowa: 720p za pośrednictwem Mini HDMI
  • Grafika: PowerVR SGX544
  • Porty: USB-C, 2x microSD, 3,5 mm gniazdo, Mini HDMI
  • Obsługiwane platfromy: PS1,CPS,FBA,NEOGEO,GBA,GBC,GB,SFC,FC,MAME,MD,GG,PCE,NGPC,SMS,WSC

 

 

 

 

Paczka "Anbernic must have" zawierającą wszystkie niezbędne programy do wgrywania CFW

DOWLNOAD : Klik

 

Strona poświęcona przedmiotowej konsoli

https://www.rg35xx.com/en/

Na której znajdziecie mnóstwo kontentu :)

 

Miedzy innymi :

- oryginalne firmware

- custom firmware

- boot animacje

- aplikacje

 

I wile wiele innnych ;) warto odwiedzić.

 

Jak wgrać Garlica

 

 

https://retrogamecorps.com/2023/01/03/anbernic-rg35xx-starter-guide/

Edytowane przez Assassins_78
edycja
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dodałem w pierwszym poscie paczkę "Anbernic must have" zawierającą wszystkie niezbędne programy do wgrywania CFW :)

Tutorialu po polsku nie widziałem, ale korzystajęc z poniższego filmiku dasz sobie radę :)

 

 

 

Do wgrywania img używaj programu z paczki :)

 

n5bhGJY.png

Edytowane przez Assassins_78
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza

Anbernic wypuszcza nowe modele/konsole można odnieść wrażenie średnio co dwa tygodnie, więc trochę dziwi mnie ta podjarka jednym upgradem. Cały czas uważam, że za RG35XX przemawia przede wszystkim cena, bo lepszych alternatyw jest mnóstwo. Tym bardziej nie widzę sensu zawracać sobie póki co głowy przesiadką, nawet jeśli nowy model również będzie kosztował mniej niż 300zł (w co wątpię, przynajmniej na start). Obecny jest ok, działa, jest względnie wygodny, wystarczy póki co. No chyba, że znowu bateria padnie po roku...

 

Na to, że obecny GarlicOS będzie działał od razu po włożeniu do nowego modelu nie ma co liczyć. Albo będzie całkiem nowy OS, albo w najlepszym wypadku zrobią po prostu aktualizację obsługującą oba modele, ale tak czy inaczej trzeba będzie się chwilę pobawić.

 

Przy okazji, podlinkuje ktoś któryś z tych tanich pokrowców do RG35XX? Wolę, żeby konsola miała mimo wszystko trochę miejsca w środku, niż żeby trzeba było ją wciskać na wymiar.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam taki sam i jest ok - jest mały luz.

 

Mam pytanie do gier wielodyskowych z PSX: Do katalogu Final Fantasy 7 wrzuciłem pliki bin i cue ponumerowane kolejno (A, B, C), a do głównego folderu plik Final Fantasy 7.m3u ze ścieżkami do tych plików. I wszystko było ok do momentu przejścia na dysk 2 bo gra nie widziała dysku 2. Próba zmiany dysku przez przycisk menu+Y nic nie dała. W końcu w menu retroarcha przez opcje kontrola dysku wybrałem z katalogu dysk Final Fantasy 7 B i poszło. Ale niezupełnie bo po wyłączeniu i włączeniu konsoli wgrał się stary zapis z dysku A, a inna metoda zmiany dysku na B nie zadziałała.

Dopiero na kompie podmiana nazwy nowego pliku zapisu (z Final Fantasy 7 B.56 na Final Fantasy 7.56) i odpalenie gry z tym zapisem nagle magicznie przestawiło grę na dysk B. Ale jest na pewno prostszy sposób na zmianę dysku niż to co ja odwalilem.

 

 

Odnośnik do komentarza

Musisz mieć plik m3u -  w pliku *.m3u podajesz nazwy plików z multi CD (2, 3 ile tam gra miała) a powinno wyglądać to tak:

 

/_hidden/multi-disc/Chrono Cross (USA) (Disc 1).chd
/_hidden/multi-disc/Chrono Cross (USA) (Disc 2).chd

 

Oczywiście musisz sam wstawić własną ścieżkę do pliku w katalogu z ROMEM :)

 

Coś na ten wzór :)

 

MBYeAlD.pngJtXNBiX.pngn1cIdIi.pngCaEADKo.pngTHYZFUi.png

Edytowane przez Assassins_78
dodanie zdjęć
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, friedrich napisał:

W sumie tak mam - wpis pliku m3u:

Final Fantasy 7/Final Fantasy 7 A.bin 

Final Fantasy 7/Final Fantasy 7 A.cue

Final Fantasy 7/Final Fantasy 7 B.bin

itd

 

Jedyna różnica iż mam osobne katalogi dla każdej z gier wielodyskowych ale to nie robi różnicy.

 

 

 

sciagnij sobie https://github.com/umageddon/namDHC

zmien format na chd i potem jak assassin wyzej pisal, wszystko bedzie smigac tip top

Odnośnik do komentarza
20 minutes ago, maciucha said:

Wifi to dla mnie nawet na minus w takim retro sprzęcie :)

 

No myślałem, że brak wifi będzie mi dokuczał bo lubię RetroAchievements ale teraz się cieszę bo gram jak chce i mam to w dupie, a tak to jeszcze musiałbym robić specjalnie hotspot w telefonie gry jestem w podróży co mija się z celem.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Czoperrr napisał:

No ale on ma .bin i .cue a nie .chd więc może stąd te komplikacje

nie istotne rozszerzenie, istotne zapis w pliku m3u

Może mieć mieszne pliki byle były poprawnie ścieżki :) 

 

11 godzin temu, maciucha napisał:

Wifi to dla mnie nawet na minus w takim retro sprzęcie :)

 

 

Retro sprzęt z 2023r. ? - wiem to tylko nazwa :)  Chyba nie to miałeś na myśli :)

Tu raczej chodzi o:

-OTA software

-Instalacja romów (tak można to zrobić i działa)

-scraper (okładki)

-wspomniane achiwmenty

-gra multiplayerowa

-inne zastosowania sieciowe (które np. ma miyoo) 

 

 

A propos WiFi - przecież obecna wersja konsoli ma też wsparciwe WiFi - poprzez dongla ale ma :) 

I to chyba w najlepszym soft według mnie jaki wyszedł na ów konsolę, a będzie jeszcze lepszy - o ile ludzie zaczną go wspierać :/

 

 

 

Edytowane przez Assassins_78
dadanie iinformacji
Odnośnik do komentarza

Widać ze tłumaczone, bo nigdy nie słyszałem żeby ktoś mówił „ruszaj się do gry” :), ale i tak niezłe wyglada polski język. W tych czasach jak nie ma polskiego w menu to jakoś tak nieswojo (Nintendo nie liczę bo oni maja w dupie Polskę). 
W ogóle ten sprzet mimo słabych parametrów ma zajebisty support, a droższe sprzęty - nie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...