Skocz do zawartości

Unicorn Overlord


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Na angielskim kanale jeszcze nie ma zrozumiałej wersji:

 

No kurczę, patrzę na to i z jednej strony grafika jest śliczna, ale zarazem w porównaniu do poprzednich gier Vanillaware odnoszę wrażenie, że brakuje jej "tego czegoś". Tj. jakiegoś uroku, czy tam "życia". Oglądam te jednostki, niby liczne i zróżnicowane, a jednak nie mogę się pozbyć wrażenia, że zrobione masowo. Zresztą, nawet na filmiku mamy postać atakującą dokładnie identyczną postać po stronie przeciwnej. Odnoszę wrażenie, że brakuje w tym dynamiki, czy większej interakcji sprite'ów.

 

Inny typ gry, więc ciężko oczekiwać, że każda postać/jednostka będzie prezentować sobą tyle samo uroku, co bohaterowie Odin Sphere czy 13 Sentinels. No ale jak tak pogrywam w Grand Knights History, to nie jestem przekonany, czy mam ochotę na kolejną grę tego pokroju, na "większą skalę".

 

Pomarudził. I tak kupi, kiedyś... ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
57 minut temu, pawelgr5 napisał:

Ogral ktos to demo? Jakies wrazenia od forumowicza?

Ja ograłem i zrobiłem pre order. Nie sądziłem że kogoś na tym forum interesuje ten wybitny tytuł dla koneserów a tu nawet temat jest.

 

W skrócie ta gra to połączenie ogre battle 64 + ffxii system gambitow + heroes of might and magic.

 

Są auto bitwy małych oddziałów do których przypisujemy jednostki na grida, to gdzie stoją w którym rzędzie zależy jak się zachowują i jakie skille używają. W dodatku każda jednostka ma zachowania jak gambity w ff xii typu łucznikowi np  prioritize flying albo weakest itp

Gdy oddziały zbliżą się do siebie w trybie mini rts dochodzi do autobitwy która możemy obejrzeć albo skipnąć. Warto oglądać bo widać co działa a co nie.

 

Poza walkami chodzimy po mapie rozmawiamy z npc, zarządzamy miastami, kupujemy ekwipunek, wynajmujemy najemników czy zbieramy surowce na rozwój miast.

 

Fabuła na początku jest dosyć standardowa ale za to wszystko szybko się dzieje dochodzą nowe jednostki nie ma downtimów.

 

Wszystko pięknie wygląda i brzmi. To będzie hit ale to oczywiste jak atlus rób grę z vanillaware

 

Na switchu chodzi, wygląda I wczytuje się super.

 

 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Suavek napisał:

Fabularnie cokolwiek obiecującego? Czy raczej randomowe jednostki bez osobowości?

 

Ciężko powiedzieć wydaje mi się że historia będzie standardowa ale wstydu nie ma i nie jest męcząca. Nrazie jest to poziom niżej niż kalka Got triangle strategy

 

Postacie pojawiają się szybko mają mini backstory ale nie są głębokie za to mają chyba jakieś questy co trochę rozbuduje ich lore.

Każdy wrogi generał w zamku czy okupowanym miescie też ma osobowość i backstory.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, devilbot napisał:

Ja ograłem i zrobiłem pre order. Nie sądziłem że kogoś na tym forum interesuje ten wybitny tytuł dla koneserów a tu nawet temat jest.

 

W skrócie ta gra to połączenie ogre battle 64 + ffxii system gambitow + heroes of might and magic.

 

Są auto bitwy małych oddziałów do których przypisujemy jednostki na grida, to gdzie stoją w którym rzędzie zależy jak się zachowują i jakie skille używają. W dodatku każda jednostka ma zachowania jak gambity w ff xii typu łucznikowi np  prioritize flying albo weakest itp

Gdy oddziały zbliżą się do siebie w trybie mini rts dochodzi do autobitwy która możemy obejrzeć albo skipnąć. Warto oglądać bo widać co działa a co nie.

 

Poza walkami chodzimy po mapie rozmawiamy z npc, zarządzamy miastami, kupujemy ekwipunek, wynajmujemy najemników czy zbieramy surowce na rozwój miast.

 

Fabuła na początku jest dosyć standardowa ale za to wszystko szybko się dzieje dochodzą nowe jednostki nie ma downtimów.

 

Wszystko pięknie wygląda i brzmi. To będzie hit ale to oczywiste jak atlus rób grę z vanillaware

 

Na switchu chodzi, wygląda I wczytuje się super.

 

 

 

Czy zobaczyłem słowo Gambity ? :gachigasm:

 

Właśnie wczoraj pisałem, że mogliby odkryć ten system na nowo w gierkach, a tutaj taka niespodzianka :)

 

Atlus w tym roku nie bierze jeńców, ale na razie nie preorderuje... 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...