Skocz do zawartości

Unicorn Overlord


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem najwyższy poziom trudności, no i oczywiście nie używam tego typowe Emblemowego przewalonego weterana na 20 poziomie, od razu wystawiłem wszystkich tylko nie jego. No kurde nie mam szans wygrać na walk pierwszej walki lol. Zmiana poziomu trudności jest na szaro. Muszę... zacząć całą grę jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, devilbot napisał:

Poziom trudności można zmieniać dowolnie ale nie w trakcie walki.

 

No a ja pierwszy save w grze zrobiłem w trakcie walki, po wypuszczeniu wszystkich składów hehe. Autosave też jest tylko ostatni dostępny. No nic, się poprzewija scenki to 5 minut. Zmniejszam na drugi poziom, walić to. Ta misja bez tego dopakowanego weterana jest nie do wygrania, araki wszystkich innych jednostek na turę nie mają szans tego przekabacić.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, ogqozo napisał:

Ta misja bez tego dopakowanego weterana jest nie do wygrania, araki wszystkich innych jednostek na turę nie mają szans tego przekabacić.

 

Gra jest tak zaprojektowana żeby go używać na początku ale oczywiście każdy zagra jak chce. Gość staje się słabą jednostką gdy reszta dogoni go z levelem.

Odnośnik do komentarza

Jakbym chciał alternatywnych rzeczywistości to bym sobie włączył hehe 13 Sentinels hehe, lubię grać na zasadzie że idziesz do przodu cokolwiek się nie dzieje, nie znoszę tego typu grania że robisz wiele save'ów i się wracasz i musisz pamiętać co teraz jest grane. Też w 2024 roku nie zamieścić opcji powtórzenia walki od momentu przed rozpoczęciem jest absurdalne. 

W ogóle to wszystko powinno być, jak i save w trakcie scenek, nie widzę powodu żeby nie było.

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.04.2024 o 18:36, ogqozo napisał:

Wybrałem najwyższy poziom trudności, no i oczywiście nie używam tego typowe Emblemowego przewalonego weterana na 20 poziomie, od razu wystawiłem wszystkich tylko nie jego. No kurde nie mam szans wygrać na walk pierwszej walki lol. Zmiana poziomu trudności jest na szaro. Muszę... zacząć całą grę jeszcze raz?

Mozesz przecież wrocic jednostką do bazy i zmienic na Josefa. Możliwe ze są jakieś ograniczenia w tutorialowych walkach, w kazdym razie nie ma sensu Jozefa sadzać na ławce, bojąc się że ukradnie doswiadczenie, przy nim w składzie inne jednostki leweluja. Co do poziomu trudności, jak eksplorujesz mape i robisz poboczne rzeczy to gra nawet na ekspercie robi sie bardzo prosta, to mój najwiekszy zarzut i troche mi sie odechciało przez to grać. 

Odnośnik do komentarza

Na dłuższą metę, nie czuję tej gry, jakoś nie wkręciłem się tak jak w inne szalenie dobre jRPG-i ostatnio.

 

Na oko super sprawa - taki "World of Fire Emblem", z podobnymi założeniami, ale bardzo luźną konstrukcją, chodzeniem sobie na luzie po świecie postacią i podłapywaniu na luzie walk różnej skali, eksploracją spójnej mapy, opanowywaniem kolejnych regionów i czerpaniem z nich korzyści, wiele tabelek do klepania i zadań pobocznych, a do tego główne walki. Kto by nie chciał od zawsze właśnie takiej gry, pięknie wykonanej, z wygodami. Biorącej standardy gatunku doskonale znane od czasów wczesnych Emblemów czy Ogre Battle i robiące z niego otwartą grę współczesną. WSZYSTKO jest ze sobą połączone, można iść do przodu i toczyć walki powiedzmy emblemowe, ale można też zagłębiać się w historię krainy, różne postaci, różne eksperymenty ze składem, zbieranie pierdół dla nagród, itp. Naprawdę można poczuć, że się jest jakimś wodzem rycerskim, że to jest całe królestwo, z różnymi cechami, miotane masą mniejszych i większych walk o wszystkie możliwe rzeczy. Że jesteś w takiej krainie i bierzesz ją nieco pod swoją kontrolę.

 

Brak mi jednak czegoś, co by było jakimś bardziej pociagającym celem. Same walki idą różnie, ale nie umiem ich zrozumieć na tyle, by bawić się wyzwaniem. Większość nadal wygrywam na pałę, nie czując, że poza posiadaniem mocniejszych jednostek i ekwipunku, coś faktycznie zrobiłem. Może gra jest dla bardziej myślących. Jak widzę np. wyzwanie klasowe, to nawet mi się nie chce myśleć, jak ja niby mam je wygrać, jak poukładać skład spośród tylu możliwych kombinacji, bo żadna wydaje się nie dawać efektu zabicia w jednej turze. Po prostu nie ogarniam ile jest możliwości i jak poustawiać każdą pozycję, co to daje w praktyce.

 

Może jestem już za stary nawet na takie taktyczno/strategiczne gry i chcę coś z mniejszą dozą myślenia, bardziej natychmiastowego, nie wiem. Może wypalenie, kac po maratonach Rebirth/Infinite Wealth/Balatro musiał być potężny i ogólnie straciłem smak na granie. Ale myślę już o sprzedaży gierki za niezłą cenę, bo jakoś nie wkręcam się bardziej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...