Jump to content

Sign in to follow this  
walek

PC FAQ - Pytania przeróżne

Recommended Posts

Mam problem z Windows Live Messenegr. Wkelpuje prawidlowy login, hasło i nic. Nie moge sie zalogowac (wczoraj po 20 probie udalo mi sie zalogowac), a sprawdzalem wszystko- wcisniety caps-lock, repair, etc (firewall'a nie mam). Help!

Edited by walek

Share this post


Link to post


Jak sprawić w polskim Windowsie (Viście), by przycisk "kropka" na numpadzie dawał kropkę, a nie przecinek?

Share this post


Link to post

Mój odtwarzacz mp3 samoistnie, ni z tego ni z owego zrobił się zabezpieczony przed zapisem. Przeszukałem wszystko we właściwościach i nic do odbezpieczania nie znalazłem. Jak temu zaradzić?

Share this post


Link to post
Sformatuj go :)

Zapomniałem o tym: nie mogę sformatować, bo jest zabezpieczony przed zapisem. Dla PS3 też.

Share this post


Link to post

Nie przestawiłeś gdzieś przypadkiem pier.dolnika, który zabezpiecza przed kasowaniem danych?

Share this post


Link to post
Nie przestawiłeś gdzieś przypadkiem pier.dolnika, który zabezpiecza przed kasowaniem danych?

Przestawilem przypadkiem blokade przyciskow, nie myslalem, ze to ma tyle zastoswan, dzieki :D

Share this post


Link to post

Dwa pytania:

 

 

1. Mam internet od multimedii i mogę go podłączyć zarówno przez USB jak i przez kartę sieciową. Które połączenie będzie szybsze (i czy w ogóle bębie jakaś różnica)?

 

2. Od pewnego czasu przy włączaniu komputera ten przywraca mi datę i godzinę domyślną (1 stycznia 2003 godz. 00:00). Jeżeli kabel zasilający kompa siedzi w gniazdku to nie ma tego problemu. O co chodzi?

 

 

Share this post


Link to post
Guest

1. Ethernetowe jest stabilniejsze

2. Zmień baterie na MOBO

Share this post


Link to post
1. Ethernetowe jest stabilniejsze

 

 

Co masz na myśli pisząc "stabilniejsze"?

 

 

 

2. Zmień baterie na MOBO

 

Baterie w płycie głównej?

Share this post


Link to post
Guest

1. Ethernet się nie rozłącza tak jak usb. Jest solidniejszy ogólnie.

2. Tak

Share this post


Link to post
1. Ethernet się nie rozłącza tak jak usb. Jest solidniejszy ogólnie.

 

 

A co z transerem danych? Znaczy z szybkością?

Edited by Wyso

Share this post


Link to post
Guest

# USB 1.1 (Full Speed) Urządzenia spełniające warunki tej specyfikacji mogą pracować z prędkościami 1.5 Mb/s (0.1875 MB/s) lub 12 Mbit/s (1.5 MB/s)

 

# USB 2.0 (Hi-Speed) Urządzenia zgodne z warunkami nowej specyfikacji mogą pracować z maksymalną prędkością 480 Mb/s (60 MB/s). Rzeczywista prędkość przesyłu danych zależy od konstrukcji urządzenia. Urządzenia w standardzie USB 2.0 są w pełni kompatybilne ze starszymi urządzeniami.

 

Ethernet się dzieli na kilka, np 10Mb , 100Mb , Gb . Nie ma to żadnego znaczenia. Choć pod USB niektórzy mówią ,że im większe prędkości [np 4lub6Mb] wolniej działały na modemach USB.

Share this post


Link to post

No czesc. W zwiazku z wymiana systemu operacyjnego mam pytanie. Czym sie rozni windows Vista 32 bit od 64 bitowego? Robi to jakąś rożnice, bo nie wiem, ktory lepiej kupić?. Komputer raczej jest średnio-mocny. 4rdzeniowy intel 2GB ramu, w niedalekiej przyszłości 4GB i karta graficzna na 512mb ddr3.

 

Google mowi ogolnikami, a ja potrzebuje fachowej opinii.

Share this post


Link to post

Systemy 64bitowe nadal są w powijakach więc przesiadanie się na nie w celu polepszenia osiągów mija się z celem. Owszem istnieje pewna różnica w działaniu niektórych aplikacji ale tylko w momencie gdy były one kompilowane typowo pod takie systemy a to najczęściej są wszelkiej maści rendery, multipleksery, cady i pochodne czyli narzędzia niezbyt przydatne normalnemu śmiertelnikowi.

 

El Loco Chocko wprowadza Cię w błąd, bo zarówno wersja 32 jak i 64 bitowa Visty bezproblemowo obsłuży 4gb ramu (podobnie jak i Windows Server obsługujący bodaj do 64gb pamięci typu EEC a nie działający na 64bitowym szkielecie).

 

Jeśli chodzi o sam system to bym polecał kupić XP Prof. i w spokoju czekać aż windowsowi beta-testerzy (bądź mniej pretensjonalnie - użytkownicy Visty) wyłapią wszystkie potknięcia i za 2 lata, zmieniając platformę na wygrzanego wówczas Nehalema, zakupić Windows 7.

 

Obecnie trzy rzeczy są marketingowym majstersztykiem - wyrobienie w użytkownikach musu posiadania 4gb ramu, quada i Visty. Wszystkie powyższe albo nie znajdą zastosowań w warunkach domowych albo są przerostem formy nad treścią. No chyba, że zajmujesz się symulacją rozwoju białek gdzie klient na początku obliczeń zapełnia bufor Raptora i połyka od ręki 8gb w DC ;)

Edited by greah

Share this post


Link to post
Guest

Greah..ej.. 32bitowy Windows NIE OBSŁUGUJE 4GB .. Dostępna pamięć to bodajże 3,15 GB o ile dobrze pamiętam.

Share this post


Link to post

No własnie panowie. Pytanie niby proste, a odpowiedzi są w google. Tylko nikt nie mowi jasno, a wydać 200 zł na cos co mi potem dzialac nie bedzie troches szkoda. Słyszałem, ze 32 nie obsługuje 4 gb ramu. W takim razie chyba najlepszym wyjsciem jest wersja 64 bit? Chyba, ze ona gorzej działa? Jakies przeciwskazania? Ktos mial z tym doczynienia?

Share this post


Link to post

stona

XP obsługuje do 4gb pamięci łącznie jednakże w przypadku osiągnięcia limitu "zabiera" 8*32 jako maper dla ROM oraz obsługę na urządzenia I/O (najczęściej 512mb - tyle ma większość kart graficznych) więc pozostaje Ci 4096-512-(8*32)=3328 pamięci, która może zostać obsłużona. Różnice w dostępności pamięci wynikają z różnego poboru na urządzeniach I/O tj. w przypadku użytkownika z kartą z 256mb XP widzi nawet 3,5gb podczas gdy posiadacz takiego gtx 260 widzi ledwo ponad 3gb.

 

gekon

64bity to inna architektura a więc inne sterowniki, inne programy (chociaż większość może ruszyć w trybie zgodności z 32) i pamięć operacyjna, której i tak nie wykorzystasz do gier, bo i te są robione pod 32bitowe systemy (są wyjątki gdzie można użyć 4gb+ ale to działa jako swoisty ramdysk zwiększający bufor na obliczenia dla tekstur).

Reasumując - warto, bo kości są obecnie tanie jak barszcz ale tutaj nasuwa się pytanie tylko po co?

Share this post


Link to post

odwieczne pytanie jak sprawic aby nie miec ekranu z wyborem systemu po defragmentacji dysku na którym mialem win vista ? Po prostu aby automatycznie ladował sie win xp

Share this post


Link to post

no wiec chce usunać możliwość wyboru win vista. Weszłem do edycji pliku boot.ini a tam takie coś :

 

;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=0
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /TUTag=13H4JW /Kernel=TUKernel.exe
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional (TuneUp Backup)" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /TUTag=13H4JW-BAK

 

o co chodzi z tym warning ? że niby aby edytować boot win visty której już nie mam trzeba użyć BCDEDIT.exe... gdzie go znalezc tylko ?

Edited by J.D

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.