Jump to content

PC FAQ - Pytania przeróżne


walek

Recommended Posts

Mam problem z Windows Live Messenegr. Wkelpuje prawidlowy login, hasło i nic. Nie moge sie zalogowac (wczoraj po 20 probie udalo mi sie zalogowac), a sprawdzalem wszystko- wcisniety caps-lock, repair, etc (firewall'a nie mam). Help!

Edited by walek
Link to comment
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dwa pytania:

 

 

1. Mam internet od multimedii i mogę go podłączyć zarówno przez USB jak i przez kartę sieciową. Które połączenie będzie szybsze (i czy w ogóle bębie jakaś różnica)?

 

2. Od pewnego czasu przy włączaniu komputera ten przywraca mi datę i godzinę domyślną (1 stycznia 2003 godz. 00:00). Jeżeli kabel zasilający kompa siedzi w gniazdku to nie ma tego problemu. O co chodzi?

 

 

Link to comment

# USB 1.1 (Full Speed) Urządzenia spełniające warunki tej specyfikacji mogą pracować z prędkościami 1.5 Mb/s (0.1875 MB/s) lub 12 Mbit/s (1.5 MB/s)

 

# USB 2.0 (Hi-Speed) Urządzenia zgodne z warunkami nowej specyfikacji mogą pracować z maksymalną prędkością 480 Mb/s (60 MB/s). Rzeczywista prędkość przesyłu danych zależy od konstrukcji urządzenia. Urządzenia w standardzie USB 2.0 są w pełni kompatybilne ze starszymi urządzeniami.

 

Ethernet się dzieli na kilka, np 10Mb , 100Mb , Gb . Nie ma to żadnego znaczenia. Choć pod USB niektórzy mówią ,że im większe prędkości [np 4lub6Mb] wolniej działały na modemach USB.

Link to comment
  • 1 month later...

No czesc. W zwiazku z wymiana systemu operacyjnego mam pytanie. Czym sie rozni windows Vista 32 bit od 64 bitowego? Robi to jakąś rożnice, bo nie wiem, ktory lepiej kupić?. Komputer raczej jest średnio-mocny. 4rdzeniowy intel 2GB ramu, w niedalekiej przyszłości 4GB i karta graficzna na 512mb ddr3.

 

Google mowi ogolnikami, a ja potrzebuje fachowej opinii.

Link to comment

Systemy 64bitowe nadal są w powijakach więc przesiadanie się na nie w celu polepszenia osiągów mija się z celem. Owszem istnieje pewna różnica w działaniu niektórych aplikacji ale tylko w momencie gdy były one kompilowane typowo pod takie systemy a to najczęściej są wszelkiej maści rendery, multipleksery, cady i pochodne czyli narzędzia niezbyt przydatne normalnemu śmiertelnikowi.

 

El Loco Chocko wprowadza Cię w błąd, bo zarówno wersja 32 jak i 64 bitowa Visty bezproblemowo obsłuży 4gb ramu (podobnie jak i Windows Server obsługujący bodaj do 64gb pamięci typu EEC a nie działający na 64bitowym szkielecie).

 

Jeśli chodzi o sam system to bym polecał kupić XP Prof. i w spokoju czekać aż windowsowi beta-testerzy (bądź mniej pretensjonalnie - użytkownicy Visty) wyłapią wszystkie potknięcia i za 2 lata, zmieniając platformę na wygrzanego wówczas Nehalema, zakupić Windows 7.

 

Obecnie trzy rzeczy są marketingowym majstersztykiem - wyrobienie w użytkownikach musu posiadania 4gb ramu, quada i Visty. Wszystkie powyższe albo nie znajdą zastosowań w warunkach domowych albo są przerostem formy nad treścią. No chyba, że zajmujesz się symulacją rozwoju białek gdzie klient na początku obliczeń zapełnia bufor Raptora i połyka od ręki 8gb w DC ;)

Edited by greah
Link to comment

No własnie panowie. Pytanie niby proste, a odpowiedzi są w google. Tylko nikt nie mowi jasno, a wydać 200 zł na cos co mi potem dzialac nie bedzie troches szkoda. Słyszałem, ze 32 nie obsługuje 4 gb ramu. W takim razie chyba najlepszym wyjsciem jest wersja 64 bit? Chyba, ze ona gorzej działa? Jakies przeciwskazania? Ktos mial z tym doczynienia?

Link to comment

stona

XP obsługuje do 4gb pamięci łącznie jednakże w przypadku osiągnięcia limitu "zabiera" 8*32 jako maper dla ROM oraz obsługę na urządzenia I/O (najczęściej 512mb - tyle ma większość kart graficznych) więc pozostaje Ci 4096-512-(8*32)=3328 pamięci, która może zostać obsłużona. Różnice w dostępności pamięci wynikają z różnego poboru na urządzeniach I/O tj. w przypadku użytkownika z kartą z 256mb XP widzi nawet 3,5gb podczas gdy posiadacz takiego gtx 260 widzi ledwo ponad 3gb.

 

gekon

64bity to inna architektura a więc inne sterowniki, inne programy (chociaż większość może ruszyć w trybie zgodności z 32) i pamięć operacyjna, której i tak nie wykorzystasz do gier, bo i te są robione pod 32bitowe systemy (są wyjątki gdzie można użyć 4gb+ ale to działa jako swoisty ramdysk zwiększający bufor na obliczenia dla tekstur).

Reasumując - warto, bo kości są obecnie tanie jak barszcz ale tutaj nasuwa się pytanie tylko po co?

Link to comment

no wiec chce usunać możliwość wyboru win vista. Weszłem do edycji pliku boot.ini a tam takie coś :

 

;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=0
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /TUTag=13H4JW /Kernel=TUKernel.exe
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional (TuneUp Backup)" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /TUTag=13H4JW-BAK

 

o co chodzi z tym warning ? że niby aby edytować boot win visty której już nie mam trzeba użyć BCDEDIT.exe... gdzie go znalezc tylko ?

Edited by J.D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.