Skocz do zawartości

PC FAQ - Pytania przeróżne


walek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam takie pytanie-co może być przyczyną ograniczenia szybkości procesora?Everest pokazuje coś takiego

Typ procesora AMD Athlon XP, 992 MHz (10 x 99)

Nazwa kodowa Thoroughbred-B

a wiem ze kuzyn miał szybszy procek.Złe sterowniki czy przyczyny raczej w zworkach na płycie szukac?Bo bios tez tak pokazuje.A może procesor padł?

Odnośnik do komentarza

Zmieniłem mnożnik i teraz nie chce sie odpalić.Mimo resetu biosu.Odpalal sie testował pamięć itd chciałem wejść do biosu przez Del ale się nie dało bo nie reagował.Teraz odpalają się wiatraki od procka i grafiki ale piknięcia nie słychać żadnego.Odłączałem wszystko po kolei bez efektu :( Więc kicha całkiem

Odnośnik do komentarza

System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)

 

taki wpis widnieje z menadzeze urzadzen -> własciwosci nagrywarki... i nie wiem co z tym zrobic. reinstalowalem nagrywarke, resetowalem laptopa, wywalilem wirtualne napędy - nic

 

laptop, win 7 ultimate...

 

///edit

 

problem rozwiazany po usunieciu klucza UpperFilters z HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Mam Viste, ile wolnego miejsca powinienem pozostawic na partycji z systemem, zeby wszystko ladnie smigalo?

15-20Gb - Vista ma to do siebie, że puchnie (chociażby i przez głupią hibernację i tworzenie memdump każdego crasha). Zakładam, że nie będziesz codziennie siedział i wszystkiego czyścił i bawił się w niskopoziomową optymalizację więc dla spokoju ducha warto dać systemowi trochę wolnego miejsca zwłaszcza, że plik wymiany sam w sobie winien mieć circa 4Gb wolnej przestrzeni. Do tego dochodzi Office, który też potrzebuje buforowania; kilka programów, jakiś GIMP z paczką templatów i miejsce znika

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Siemka.

mam problem z kasowaniem plików "ISO (4.36GB)", które sa pobrane z internetu, a następnie wypalane na płytkę DVD.

aktualnie miejsca mam mało, wiec zacząłem kasować, lecz bez powodzenia. przy każdej próbie usunięcia owego pliku wyskakuje mi komunikat " nie można ukończyć operacji, ponieważ plik jest otwarty w innym programie" ?

inny program nic innego jak tylko pozostałości po programie Nero, którego również nie mogę usunąć z systemu.

za każdym razem, gdy otwieram folder z plikiem video pojawia sie komunikat "This program required the file advrcntr2.dll which was no found on this system" przy okienku pisze Nero - jesli je kasuje wyskakuje kolejne az do 10 razy.

jak moge zaleźć brakujący plik/element programu Nero by go z powodzeniem usunąć.

Piona.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Szukałem ale nie znalazłem, na googlach też nic nie ma więc pytam tutaj, mam problem z dźwiękiem w moim komputerze, otóż nie odtwarza się on poprawnie czy to na filmach czy to w mp3, najprawdopodobodniej jest to wina karty i sterownika, problem w tym że pojęcia nie mam (kompa mam starego) jaką posiądam karte dźwiękowa i jaki sterownik jest do niej potrzebny, czy jest jakaś możliwośc sprawdzenia tego? Ewentualnie czy ktoś też miał takie "trzaski" "charczenia" z dźwiękiem i jakoś sobie poradził? z góry dziekuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam problem z laptopem acer travelmate 2400, wszystko działa spoko, programy szybko sie otwierają, nie ma żadnych przestojów, ale ni stąd ni zowąd pare miesięcy po przeinstalowaniu windowsa dźwięk się tnie/zwalnia niemiłosiernie. Czasem przez pół minuty da się normalnie posłuchać muzyki, a potem znowu zwalnia, jakby się baterie wyczerpywały w walkmanie. Jak temu zaradzić? Zainstalowanie windowsa pomoże?

Użycie procesora dochodzi do 100%, RAMu używa z połowę.

Edytowane przez Sikor
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...