Skocz do zawartości

PC FAQ - Pytania przeróżne


walek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pewnie głupie pytanie, ale chce się upewnić:

 

program mam uruchomić już po skonfigurowaniu systemu i nie zrobi mi on z nim nic złego?

 

 

 

Jeszcze jedno: czy są jakieś przeciwskazania przeciwko trzem różnym systemom na jednym komputerze? Chciałbym mieć siódemkę, XP i jakiegoś Linuxa na jednym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza

Myślałem, że XP przyda się do starszych gier i programów, które pod siódemkę nie są przystosowane.

 

A Linux do nauki by się przydał.

 

Sama siódemka i jakaś dystrybucja pingwina miały by ze sobą problem? Chciałbym w końcu pobawić się Linuxem na dobrym komputerze, bo poprzednie próby zakończyły się fiaskiem ze względu na wiekowy sprzęt. Oczywiście mówimy tutaj o zupełnie oddzielnych partycjach.

Odnośnik do komentarza

Ten Acronis nie działa pod siódemką i może nawet zje,bać system więc się za to nie biorę.

 

Tak więc podzielę sobie dysk systemowym narzędziem od razu po instalacji komputera, w ten sposób nie będzie ryzyka żadnej utraty danych. Trzy partycje będą chyba mi wystarczyły, na winde, na linuxa i na wszystko inne.

Odnośnik do komentarza

Przy włączaniu komputera system podzielił mi się na dwie partycje C: i D:, potem postanowiłem zmniejszyć D: i stworzyć jeszcze E, przy czym zmieniło mi się z dysku lub partycji podstawowych na dynamiczne, co to dla mnie zmienia? Czytałem coś o rozruchu tylko z systemowej partycji, czy to źle dla mojej instalacji Linuxa? Czy można to odwrócić? Dysk jest czysty, mogę tracić wszystkie dane z D: i E:, byleby winda stała twardo ;).

 

Cholipa, double post, myślałem, że forum połączy, przepraszam :(.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Ten Acronis nie działa pod siódemką i może nawet zje,bać system więc się za to nie biorę.

 

Tak więc podzielę sobie dysk systemowym narzędziem od razu po instalacji komputera, w ten sposób nie będzie ryzyka żadnej utraty danych. Trzy partycje będą chyba mi wystarczyły, na winde, na linuxa i na wszystko inne.

Nie gadaj że nie działa jak działa i ja się bawiłem w dokładnie to samo co Ty nie dalej jak 2 tygodnie temu; zmiany partycji, linux, usuwanie lincha itd. Disc Director działa wyśmienicie na 7.

 

Kolejny raz zwracam honor, naczytałem się tylko różnych forów i wrzuciłem niesprawdzone info, a więc ten program NIE ma żadnych problemów z siódemką, wszystko działa jak należy.

 

Ja za to do podzielenia dysku na partycje użyłem programu GParted z LiveCD Ubuntu 9.10, spisał się doskonale (3 systemy bez żadnych zgrzytów na jednym HDD).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Sie rozpedzilem :(

 

Mam jednak i ja pytanie.

Mam obraz Football managera.Chce go usunac, ale mam komunikat ze jest uzywany ten plik przez inna aplikacje.Z tym ze nie nie mam zadnego deamona czy power iso.Sciagnalem unlockera ale nic to nie dalo (w ogole sie nie odpalil).Jakies opcje jak sie tego pozbyc?Wylaczylem jak by co wirtualne napedy itp.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...