Skocz do zawartości

PC FAQ - Pytania przeróżne


walek

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby miał oryginał, to by nie miał tego komunikatu ;)

 

Od przesadzania, to są ogrodnicy :)

 

No nie do końca mogę się z tobą zgodzić! jeżeli koleś ma kompa/laptopa z MediaMarkt lub saturna czy tam innego marketu to baaaaaardzo duże są szanse na to ktoś już z piracił jego klucz licencji!!!

 

U mnie na uczelni na przykład z dnia na dzień wskoczyło powiadomienie o nielegalnym systemie na połowie komputerów z XP bo sprytni studenci aktywowali diabli wiedzą ile licncji na tym samym kluczu :-)

 

 

Mam dwa systemy operacyjne na jednym dysku...Podczas włączania PC mam zapytanie którego chcę uruchomić... Jak zrobić tak by jeden z nich włączał się automatycznie?

 

Jakie to są systemy?

Odnośnik do komentarza

rozumie że dokonałeś "czystej" :-) instalacji na partycji która już zawierała system :D

 

jeżeli chcesz żeby wszystko grało na 100% musisz odpalić kompa z płyty instalacyjnej xp (nie wiem czy w viście też tak można? bo go g**na trzymam się z daleka) wybrać opcję konsoli odzyskiwania systemu/konsoli ratunkowej i użyć niej poleceń

1. fixmbr (lub mbrfix nie pamiętam)

2. fixboot -rebuild - nie jestem pewien czy tak to się zwało jak nastanie nowy dzień to sprawdzę

 

w ten sposób odbudujesz boot-sektor dysku, loader systemu i listę os-ów

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Da rade zrobić tak, żeby savy do gier były w jednym miejscu i były zapisywane poza partycją systemową? Bo wkurwia strasznie to wszystko, raz, że jest wszystko porozpierdalane po systemie, dwa, że trzeba sie przy tym grzebać, żeby poprzenosić po formacie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Tak też zrobiłem, ale dalej wszystko sie zapisuje na dysku systemowym. Mam teraz W7 i tam jest podobnie jak w XP, kilkam na dokumenty, władciwosci, Uwzględnij folder zapisy, zaznaczam krzyzyk na innej partycji niż systemowa i i i i nic. Tylko spopiowało folder na inny dysk, a dalej zapisuje na systemowym.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Siemano, mam laptopa HP Pavilion dv6000, i jeden problem który nie daje mi spokoju, jakimś cudem wywalił mi się napęd, przypuszczam że zje**** się coś w rejestrze. W menadżerze urządzeń widnieje wykrzyknik, sterowniki są w porządku bądź też i nie biorąc właściwości mogę przeczytać coś takiego..."System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)" Odwiedziłem stronę HP i nic na ten temat nie mogę tam znaleźć.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...