Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

gekon, rozwiń swoją "wypowiedź", bo nie za bardzo rozumiem skąd ten LOL

 

 

wirusek, wystarczy przelecieć kilka ostatnich stron tematu - z aktualnie emitowanych serii typowe must watch to na pewno drugi sezon Darker Than Black (znajomość pierwszej serii nie jest obowiązkowa, żeby połapać się w wydarzeniach, ale mimo wszystko warto ją nadrobić) oraz Fairy Tail. Z nowych komedii podobno dobry jest jeszcze Spice and Wolf (niedawno zakończył się drugi sezon), ale tutaj sugeruję się już tylko opiniami innych widzów. No i polecam jeszcze obczaić Gintamę (nowy epek naśmiewający się z current-genów rozwala).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Właśnie skończyłem Hellsing ultimate 7 (tak, są suby, wisi już na TokjoToszo )

 

WHOA ! Krew, krew i jeszcze więcej krwi. O ile gęby Alucarda w tym epie nie uświadczymy, to mamy nadmiar akcji z Seras, która mówiąc ogólnie rozpierdala na całego.

Jest także moment na 'manly tears'

Kapitan ;_;

 

 

Ogólnie, chyba jeden z najfajnieszych OVA z tej serii (w kazdym razie dla mnie), i na pewno jeden z najbardziej brutalnych.

Edytowane przez Zaton.
Odnośnik do komentarza

A oglądaliscie Detroit Metal City? Po smutasowatym Ga-Rei zero i jego zakonczeniu musialem sie pozbierac psychicznie (ahh ten OST! Zaje.biocha!) ,a w tym wlasnie szybciutko pomogl mi D.M.C. Dawno zem się tak nie usmial przy zadnym filmie / anime .Anime ma zaledwie 12odc. kazdy po 13min. Glownie polecam osobom lubującym sie w klimatach metalu i innego cieżkiego złomu (+18 , masa mocnych tekstow). Naprawde , polecam z calego serca :thumbsup:

 

Jak ktos lubi sobie poogladac cos z zycia szkolnego to rowniez polecam "True Tears". Niby zwykle romansidlo w klimatach szkolnych ,a jedanak cos w sobie ma :)

 

Po dluzszej przerwi od japonskich bajek wziąłem sie za Mai-Hime do czego zachecil mnie OST i jak narazie nie jest zle ,licze na jakis fajne ,epickie fajty.

Edytowane przez XM16E1
Odnośnik do komentarza

Jako, że nie samymi mechami człowiek żyje, obejrzałem właśnie Shigofumi - mówiąc krótko : Gdy ktoś umrze, może wysłać list do kogokolwiek kto żyje - czyli tytułowy Shigofumi. Anime to opowiada historie pewnej dziewczyny imieniem Fumika, która takie listy roznosi, razem ze swoją kompanką - gadającą laską imieniem Kanaka ( która twierdzi, że chce zostać cżłowiekiem ;] ). W sumie, wiecej opisywać nie będę, jako, że nie chce spojlerować. Ale polecam toto z całego serca, bo zarówno pomysł, jak i wykonanie są świetne.

Całość ma 13 odcinków

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jako, że nie samymi mechami człowiek żyje, obejrzałem właśnie Shigofumi - mówiąc krótko : Gdy ktoś umrze, może wysłać list do kogokolwiek kto żyje - czyli tytułowy Shigofumi. Anime to opowiada historie pewnej dziewczyny imieniem Fumika, która takie listy roznosi, razem ze swoją kompanką - gadającą laską imieniem Kanaka ( która twierdzi, że chce zostać cżłowiekiem ;] ). W sumie, wiecej opisywać nie będę, jako, że nie chce spojlerować. Ale polecam toto z całego serca, bo zarówno pomysł, jak i wykonanie są świetne.

Całość ma 13 odcinków

 

Pozycja godna polecenia :) i posiada też niezły zwrot akcji w połowie, można naprawdę dostać niezłe WTF na twarzy ;)

Odnośnik do komentarza

Skończyłem właśnie Black Lagoon. Oj, daleko tej serii do stereotypowego wizerunku chińskiej bajki z piszczącymi Digimonami i innym Pikaczu. Jest brutalnie (trup ściele się gęsto, jucha radośnie tryska, nie brakuje nawet scen dekapitacji), co chwilę ktoś rzuca fuckiem, a Revy to najwredniejsza suka jaką widziałem w anime. Trochę szkoda tylko, że tak pobieżnie przedstawiono historie ważniejszych postaci, do tego ostatnie odcinki nie porażają spektakularnością. Tym bardziej czekam na trzeci sezon.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem właśnie Black Lagoon. Oj, daleko tej serii do stereotypowego wizerunku chińskiej bajki z piszczącymi Digimonami i innym Pikaczu. Jest brutalnie (trup ściele się gęsto, jucha radośnie tryska, nie brakuje nawet scen dekapitacji), co chwilę ktoś rzuca fuckiem, a Revy to najwredniejsza suka jaką widziałem w anime. Trochę szkoda tylko, że tak pobieżnie przedstawiono historie ważniejszych postaci, do tego ostatnie odcinki nie porażają spektakularnością. Tym bardziej czekam na trzeci sezon.

 

Coś długo każą czekać na 3 sezon. Black Lagoon to anime które rozpaliło we mnie na nowo miłość tego typu produkcji. POLECAM!

 

Z innych produkcji ostatnio oglądałem Blood+ i Macross Frontier. Pierwsze ciężkawe momentami i bardzo smutne więc dla ludzi lubiących ciężkie historie jak znalazł :) MF to super space opera chyba dla każdego z genialną muzyką:) Jak nie lubię popowych kawałków z szczyptą japońskiej angielsczyzny tak ściągnąłem sobie soundtrack z tego anime i namiętnie słucham :) Może i kicz ale dla mnie kicz na 10 z plusem.

Odnośnik do komentarza

Z innych produkcji ostatnio oglądałem Blood+ i Macross Frontier. Pierwsze ciężkawe momentami i bardzo smutne więc dla ludzi lubiących ciężkie historie jak znalazł :) MF to super space opera chyba dla każdego z genialną muzyką:) Jak nie lubię popowych kawałków z szczyptą japońskiej angielsczyzny tak ściągnąłem sobie soundtrack z tego anime i namiętnie słucham :) Może i kicz ale dla mnie kicz na 10 z plusem.

 

Sam niedawno skończyłem Blood +, bardzo dobry IMO kawał animca. Ciekawa, stopniowo rozwijająca się fabuła, postacie, które przez te 50 odcinków autentycznie ewoluują, porządna oprawa wizualna i KORVA PRZEREWELACYJNY SOUNDTRACK, prosto od mistrza - Hansa Zimmera. No i oczywiście walki, mnóstwo walk (przynajmniej jedna na odcinek). Wprawdzie gdzieś tak po 30 odcinku B+ nieco spuszcza z tonu (komuś zaczęło najwyraźniej brakować pomysów na fabułę), ale i tak cały czas ogląda się to przednio. Zakończenie potrafi wycisnąć łezkę z niejednego madafakerskiego oka.

 

Taki trochę Claymore, tyle że z lepszym scenariuszem.

Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem Macrossa 7. Ssie przez pierwsze 20 epów, po to, by potem stawać się coraz bardziej za(pipi)istym :O

 

Teraz trzeba ściągnąć OVA wszystkie ;f

 

 

Jeden z najlepszych soundtracków z jakimi się spotkałem do tej pory btw. Piosenki są powtarzane często (za często ?), ale się nie nudzą ;]

Edytowane przez Zaton.
Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem Macrossa 7. Ssie przez pierwsze 20 epów, po to, by potem stawać się coraz bardziej za(pipi)istym :o

 

Teraz trzeba ściągnąć OVA wszystkie ;f

 

 

Jeden z najlepszych soundtracków z jakimi się spotkałem do tej pory btw. Piosenki są powtarzane często (za często ?), ale się nie nudzą ;]

 

Holy lonely night, co? :)

http://www.youtube.com/watch?v=rh25-V63IBk&feature=related

Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem Macrossa 7. Ssie przez pierwsze 20 epów, po to, by potem stawać się coraz bardziej za(pipi)istym :o

 

Teraz trzeba ściągnąć OVA wszystkie ;f

 

 

Jeden z najlepszych soundtracków z jakimi się spotkałem do tej pory btw. Piosenki są powtarzane często (za często ?), ale się nie nudzą ;]

 

Holy lonely night, co? :)

http://www.youtube.com/watch?v=rh25-V63IBk&feature=related

 

 

Jak to robisz, że czytasz w moich myslach ?:D

Indeed, HLN to mój numer 1 :P

 

@Topic

 

Obejrzałem właśnie Lagann-hen

 

JA (pipi)E

Jeśli myśleliście, że końcówka wersji TV była epicka, to czeka was spore zaskoczenie, bo to co się dzieje w Henie przerasta swoją absurdalną epickością wszystko :D

 

Oglądać !! (ale tylko jeśli widzieliście serię, bo spora część fabuły jest streszczona w 'Henach')

Edytowane przez Zaton.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...