Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Beck: Mongolian Chop Squad ;)

Także polecam. Dobry kawał animca, realistyczny, bez tych wszystkich typowo japońskich udziwnień.

 

z muzycznych jeszcze lemon angel project o gwiazdkach pop, babskie anime, ale wciaga -troszke futurystyczne:>

 

polećcie mi jakieś _dobre_ anime z serii - jest świat fantasy a wnim jacyś speszyl bohaterowie i jest demon, który pragnie zniszczyć świat.

 

 

coś w tym stylu własnie bedzie w sam raz dla mnie ;] d.gray-man bardzo mi się podobał [szkoda tylko, że anime tak szybko skonczyli ;/ a dalej weź i czytaj tą lipnej jakości mangę

 

Akonia....looknij 07 ghost klimacik d.gray mana i rozwija sie ciekawie....

Odnośnik do komentarza
"Akonia....looknij 07 ghost klimacik d.gray mana i rozwija sie ciekawie...."

 

 

nie nie dam rady tego ;] to juz zwuczajna słabizna jest

hmm nie wiem dlaczego wydaje ci sie slabe ja czytam mange i musze przyznac ze z poczatku nic ciekawego ale manga mnie mile zaskoczyla anime swoja droga tez ... hmm i czekam na nowe odcinki klimat coraz bardziej staje sie mroczny 0 wiec nie oceniaj po 1 odcinkach - wiekszosc anime na poczatku robi wprowadzenie do fabuly przeciez....no ale potrafie zrozumiec jesli cie tematyka nie pociaga ..

Odnośnik do komentarza

ja lubię fantasy itp ale to jest po prostu tandetne, przewidywalne i dziecinne. gusta i guściki, widocznie ja wolę seineny oglądać, choć dga też raczej nic ambitnego, ale miało tę niebanalną fabułę i świat. Nie bylo tak tendencyjne ja ghost, nawet w pierwszych epach. Ale dzięki za chęci polecenia czegoś ;]

 

 

oólnie to zdejmuje kominiarę i ide dalej czytać mange claymora, bo juz dawno nie widziałem co sie tam dzieje : <

Edytowane przez Ak0nia
Odnośnik do komentarza

Polecam "To Love-ru" ;D

 

Yuuki Rito jest chłopakiem nieszczęśliwie zakochanym w Harunie. Haruna również kocha Rito i żadne z nich nie wie, że ta miłość jest odwzajemniana. Rito próbuje wyznać Harunie od jakiegoś czasu co do niej czuje, ale chłopak ma ogromnego pecha - zawsze się wydarzy coś, co mu w tym przeszkodzi. No i tak jest też w 1-ym odcinku - Yuuki omal nie zostaje zabity przez statek kosmiczny, który zleciał z nieba. Wieczorem zastanawiając się nad swoim żywotem w kąpieli, doznaje szoku, gdy to nagle w wannie ląduje naga dziewczyna. Dziewczyna o imieniu Lala okazuje się być księżniczką planety Deviluke i córką wielkiego mocarza podbijającego różne planety. Rito na dodatek zostaje przypadkiem wrobiony w narzeczeństwo z młodą dziewczyną (no, bo skąd mógł wiedzieć, że przypadkowe chwycenie kosmitki za biust oznacza "Czy wyjdziesz za mnie?" ;P) i jeśli zerwie zaręczyny to Ziemię czeka koniec.

 

No i tyle. W skrócie - nieszczęśliwa miłość i szalona dziewczyna.

Odnośnik do komentarza

Kojarzy ktos Bokurano?

Przeczytalem (o zgrozo na 4chanie), ze podobne do NGE i to wystarczylo, zebym sie zainteresowal. Na razie slucham openingu (mega!) i szukam subow. Jesli macie pod reka jakas opinie, to z checia poslucham. Tylko darujcie sobie recke z tanuki - czytalem.

Edytowane przez Flik
Odnośnik do komentarza
Kojarzy ktos Bokurano?

Przeczytalem (o zgrozo na 4chanie), ze podobne do NGE i to wystarczylo, zebym sie zainteresowal. Na razie slucham openingu (mega!) i szukam subow. Jesli macie pod reka jakas opinie, to z checia poslucham. Tylko darujcie sobie recke z tanuki - czytalem.

Chyba jedyną rzeczą jaką to anime łączy z NGE są duże "roboty", na /a/ ostatnio widziałem temat z ostatnim rozdziałem mangi, więc fabuły w anime całej nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza

Znacie coś podobnego do "Cowboy Bebop" ? w sumie minęło już trochę czasu od kiedy to obejrzałem, ale nadal pozostaje jak dla mnie numerem 1.

widziałem też "Trigun" - fajne, chociaż brakowało mi jakiejś dobrej muzyki, co jak co, ale Cowboy Bebop na tym polu nie ma sobie równych ( przynajmniej jak dla mnie, aż tyle anime nie oglądałem, więc nie wiem czy nie ma czegoś podobnego ;) )

"Samurai champloo" ( nie wiem czy dobrze napisałem ) też obejrzałem, tu jest raz lepiej a raz gorzej, mimo wszystko całkiem fajne anime.

no nic, jak znacie coś podobnego w klimatach Cowboya Bebopa, piszcie,

z góry dzięki za odp.

 

Odnośnik do komentarza
Michiko to Hatchin, podobny mechanizm fabularny. Anime twórców Champloo i Ergo Proxy. Nie dorównuje Bebopowi ale jest przyjemną serią.

 

lol nie zauważyłem posta Grigoriego :D

Tak tak Grigoriego latwo przeoczyc...

 

Ja z kolei chce polecic Antiqua Bakery i Ristorante Paradiso oba spokojne podobny klimacik lekkie latwe i przyjemne....

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odp. niekoniecznie muszą być statki kosmiczne itp, chodziło mi właśnie o sposób prowadzenia fabuły, przedstawienia bohaterów, muzykę, humor i to, jak to wszystko stanowiło spójną całość, nawet wątki/odcinki które teoretycznie były co najmniej dziwne, potrafiły przykuć uwagę i wszystko rozwiązać w genialny wręcz sposób. tak czy siak, najpierw sprawdzę to "Michiko to Hatchin" , zobaczymy czy się nada ;) a brak polskich napisów to nie problem. ciężko byłoby być fanem anime nie znając przynajmniej angielskiego ;)

a tak przy okazji, od jakiegoś czasu przymierzam się do obejrzenia "Wolf's rain" - fajne to? oglądał ktoś?

Odnośnik do komentarza
a tak przy okazji, od jakiegoś czasu przymierzam się do obejrzenia "Wolf's rain" - fajne to? oglądał ktoś?

Dosyć niezłe anime z dobrą muzyką (tej samej babki co robiła muzę do Bebopa), olej tylko odcinki od 15 do 18 (są to odcinki powtórkowe) i koniecznie upewnij się, że masz odcinki od 27 do 30 (które wyszły trochę później i są właściwym zakończeniem).

 

Jeżeli chcesz czegoś w stylu Cowboy Bebop to obejrzyj Outlaw Star, chociaż do geniuszu Bebopa tu daleko, coś w stylu Triguna bardziej.

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza
Szczerzę jak słyszę Angielskie imiona w anime czuje do takich postaci jakąś "szutczną" barierę (D.Gray-Man) ....

A moim zdaniem wszystko ma swoje miejsce, nie wyobrażam sobie FMA z japońskimi imionami.

 

Mógłbym polecić film Memories, to kompilacja trzech różnych filmów, ale 2 i 3 można sobie darować (chociaż Cannon Fodder jest ciekawie zrobiony od strony graficznej w dziwnym stylu). Pierwszy film zatytułowany Magnetic Rose wypada obejrzeć jeżeli lubi się Sci-fi, jest naprawdę świetny. W każdym razie nie warto oglądać filmu drugiego Stink Bomb, jest zwyczajnie durny i psuje tylko szyki dziełu jakim jest Magnetic Rose.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przedwczoraj ją sobie obejrzałem, tak to historia w świecie alternatywnym, chociaż w pewnym momencie ten film zahaczył o świat znany z telewizyjnej wersji Eureki.

Jeżeli nie kumasz zakończenia to

Renton i Eureka zginęli pod koniec, ale odrodzili się w swoim wspólnym śnie, gdzie mogli być już na zawsze ze sobą. On chciał ją zawsze zobaczyć w długich włosach (stąd jej wygląd), zaś ona pragnęła być z nim nawet za cenę utraty swoich wspomnień.

 

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza

Excel Saga !

Dziś skończyłem, i mogę powiedziieć, że to anime jest genialne.

Maksymalny absurd, połączony z nabijaniem się z różnych serii (niekoniecznie anime - 'Oberwało' się choćby Star wars, czy też Rambo) tworzy zabójczą mieszankę, szczególnie jeśli dodać do tego bohaterki : jeżeli do pierwszej z nich - czyli Excel - przyrównać dziecko z ADHD, to wyjdzie ono na aniołka. A druga, czyli Hyatt, z powodów ktore w sumie są nam nieznane, lubi sobie rzygnąć krwią, bądź nawet umrzeć od czasu do czasu ;].

Nie będę opisywał o co biega, bo jak napisał wyżej Grigori - lepiej wejść na jakąś stronkę z reckami, ona opisze ten fabularny bajzel lepiej niż ja :P

 

 

A, i w sumie - nie polecam tego anime każdemu, bo wiem, że nie wszyscy mają umysły przystosowane do takich ilości randomu na minutę ;]

Ale Ci którzy się w takich klimatach lubują - uderzać śmiało !

Edytowane przez Zaton.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...