Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś NOWEGO anime, którego wyszło dopiero parę epów i co tydzień wychodzą nowe.

RideBack - Akcja (w dalszych odcinkach), terroryści, całkiem zjadliwe. (Chociaż niedługo się kończy bo seria ma 12 odcinków)

Maria Holic - Porąbany humor i bohaterka lesbijka plus koleś przebierający się za dziewczynę w żeńskiej szkole. (Też się niedługo kończy)

Kemono no Souja Erin - Telenowela ze "smokami" (Ta seria ma mieć 50 odcinków, ale to spokojna historyjka)

 

Ogólnie to się nowy sezon jeszcze nie zaczął, masz listę i obczaj co ci się spodoba. ;)

na1920_v3debug.JPG

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ktoś lubi absurdalnie absurdalny japoński humor z akcjami typu robot, który zamiast głowy ma telewizor zjada głównego bohatera, zmienia się w wielkie działo, a następnie wypróżnia protagonistę ze wszystko mówiącą ikonką papieru toaletowego na wyświetlaczu to proponuję Fooly Cooly. Ja nie dałem rady.

 

Edit: Odnośnie Gungrave - skończyłem po 2 epku właśnie ze względu na ten przeskok 15 lat do tyłu ;]

 

Edit2: I przypomniało mi się. Jak macie ochotę na naprawdę genialnie zrobione walki to polecam KARAS, ale to już stare więc pewnie znacie ;]

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

One Piece jest swietny ;) Polecam ;P Moze na poczatek wydac sie dziwny i troche odpychajacy watek glowny o piratach (przynajmiej mi sie wydawalo tak na poczatek ze piraci mnie nie interesuja itp xd) ale wsumie pokazane w one piece'ie piractwo trudno porownac do normalnego gdy jeden z czlonkow zalogi moze z latwoscia rozwalic pare statkow wroga rozciagajaca sie noga na przyklad :D Ogolnie strasznie zwariowane anime, postacie maja rozne dziwne moce itp, nikt prawie nie ginie (tylko we flashbackach), nawet przeciwnicy ida tylko do wiezienia albo sa mocno pobici na koniec, ale taki urok tego anime ;)

 

jak to ktos okreslil 'typowy shounen' cokolwiek by to znaczylo... jak lubisz db czy naruto to OP tez powinen cie zainteresowac ;)

Odnośnik do komentarza

A ja polecę Casshern SINS- na początku niebardzo wiadomo o co chodzi, potem całe to popadanie w ruinę potrafi nieźle człowieka przybić... Sceny dołujące przeplatają się z tymi pełnymi nadziei. Anime ukazuje, do jakiego stopnia potrafi posunąć się człowiek, by uchronić się przed śmiercią. Nawet kosztem innych. A potem dochodzą inne motywy. Gorąco polecam, tym bardziej, że dopiero co zamknięto serię- 24. odcinek emitowano w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza

A ja polecam wszystkim fanom tsubasy oraz anime sportowych Wild Striker/Hungry Heart.

 

Swietne anime o pilce noznej od twórców Kapitana Tsubasy,tym razem bardziej powaznie,bez super strzalow,latajacych bramkarzy itd.Jesli kochales tsubase,ale teraz wydaje Ci sie zbyt infantylny lub dziecinny,siegnij po Wild Striker.

Anime obfituje w duza dawke humoru,gagi leca na okraglo i mozna sie niezle posmiac.Duzo perypetii osobistych bohaterow,przyjazn,milosc oraz duch sportu.Na poczatku glowny bohater moze wydawac sie odpychajacy ale po kilku odcinkach szybko mozna go polubic tak jak reszte druzyny.Anime obfituje w duzo ciekawych zwrotow akcji,nie tylko na boisku,ale takze poza nim.Czasami ciezko przewidziec jak sie potoczy mecz bo niekoniecznie zawsze musi sie wszystko dobrze skonczyc...

 

Obejrzalem juz 44 epy w 3 dni,tak mnie wciagnelo,niedlugo koncze to anime i bardzo ubolewam bo charyzmatyczne postaci bardzo mnie do siebie przyciagnely i napewno bedzie mi brakowalo dnia bez mozliwosci obejrzenia kolejnego odcinka.

 

Polecam

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

D.Gray-man

 

Typowy shōnen w stylu Naruto czy Bleacha. Fabuła przedstawia losy młodego chłopaka o imieniu Allen Walker i jego początki w organizacji Egzorcystów - ludzi obdarzonych specjalnymi zdolnościami, zajmującymi się zwalczaniem demonów. Już wkrótce Allen wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi staje do walki z opętanym rządzą zniszczenia wszelkiego bytu hrabią Millenium, za wszelką cenę starając się pokrzyżować mu plany i nie dopuścić do zdobycia przez niego "The Heart", tajemniczego artefaktu mogącego zaważyć na losach świata.

 

Jak na skierowany do młodszych widzów shōnen przystało scenariusz nie zaskakuje niczym odkrywczym, kurczowo trzymając się wszelkich możliwych oklepanych standardów. Mamy więc odwieczną walkę dobra ze złem, bohaterskich piętnastolatków z nadzwyczajnymi zdolnościami, przesiąkniętych złem do szpiku kości bedgajów, obowiązkowe walki pełne rozbłysków i dziwacznych nazw jutsu oraz trochę humoru. Na minus na pewno zasługują sylwetki bohaterów pozytywnych, oglądając ich w akcji cały czas miałem wrażenie, że gdzieś już ich widziałem; Allen na wzór takiego Ichigo jest postacią typowo przepakowaną, w dodatku bez charakteru i choćby krzty charyzmy, chłodny i z pozoru opanowany Kanda to wręcz chamska kopia Sasuke, a Lenalee ze swoim przesłodzonym uśmiechem i bezkresnym oddaniem dla przyjaciół natychmiast nasuwa na myśl taką Kaoru z Kenshina. Drużyna złych też nie za ciekawa. Dobrze chociaż, że same walki nadrabiają.

 

Na plus na pewno trzeba zaliczyć świetną (zwłaszcza porównując do innych kilkusetodcinkowych serii anime) oprawę graficzną. Modele postaci są fenomenalne, kolory soczyste, a animacja pierwszoligowa. Przyklasnąć. Muzyka niewiele ustępuje grafice, często łechtając uszy widza naprawdę epickimi utworkami i porządnym dubbingiem.

 

Generalnie anime jak na tasiemca jest całkiem porządne. Ładne, widowiskowe i dynamiczne, ze stopniowo rozwijającą się fabułą (im dalej tym lepiej, grunt to przeboleć pierwsze 30 epizodów) i co ważniejsze, biorąc pod uwagę to co dzieje się obecnie z wieloma innymi seriami - nie skażone fillerami. Spora porcja doskonałej zabawy dla niezbyt wymagających miłośników anime jak w pysk strzelił, polecam. 8/10

Odnośnik do komentarza
Typowy shōnen w stylu Naruto czy Bleacha

Czy typowy to nie wiem, powiedziałbym że to tak jakby Full Metal spotkał się z wymienonymi (za sprawą trochę klimatu czy muzyki np), trochę szkoda że pierwsze kilkadziesiąt (!) odcinków trzeba przeboleć (w takim Naruto praktycznie początek wsysał, a w Bleachu już po jakiś 14 odc).

Niemniej muszę tez powiedzieć że to nie seria dla wszystkich, dla niektórych może wydać się zbyt "mroczna" (w sensie że jest ciemno jak w (_)_) :P).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...