Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Znajdź sobie dziewczynę. :P

To mnie to zawdzięczasz, połączyłem tematy o tym samym, a silnik forum załatwił resztę ustawiając posty chronologicznie.

:> A co jak nie znajdę ? Pozostaje się chyba powiesić :( Co by nie było offtopa, to polecam nowego dragon balla kai, wersja remastered w HD, 16:9 i dźwiękiem nagranym od nowa, dla fanów jak w pysk strzelił, mi się podoba to że nie będzie sztucznych przedłużaczy które doprowadzały mnie do białej gorączki w dbZ (ile Son goku walczył z freezerem ? bo mi się wydawało jakby to wieczność była) i anime ma się skończyć jakoś na 100 odcinkach.

ps. w końcu mogę oglądnąć db z oryginalnymi japonskimi glosami, bo francuski przelozony na polskiego lektora byl straszny.

Odnośnik do komentarza
polecam nowego dragon balla kai, wersja remastered w HD, 16:9 i dźwiękiem nagranym od nowa, dla fanów jak w pysk strzelił, mi się podoba to że nie będzie sztucznych przedłużaczy które doprowadzały mnie do białej gorączki w dbZ (ile Son goku walczył z freezerem ? bo mi się wydawało jakby to wieczność była) i anime ma się skończyć jakoś na 100 odcinkach.

ps. w końcu mogę oglądnąć db z oryginalnymi japonskimi glosami, bo francuski przelozony na polskiego lektora byl straszny.

Przecież to poza openingiem i endingiem wyglądało jak upscale DVD ripa obcięty z formatu 4:3 i sztucznie przerobiony na 16:9, obraz się trzęsie z częstotliwością 5 stopni w skali Richtera.

Najlepsze jest jednak to, że ze zrzutów jakie widziałem na /a/ (bo po pierwszym odcinku to wywaliłem do kosza i dalej nie oglądałem) ta wersja jest dodatkowo mocno ocenzurowana.

Odnośnik do komentarza
polecam nowego dragon balla kai, wersja remastered w HD, 16:9 i dźwiękiem nagranym od nowa, dla fanów jak w pysk strzelił, mi się podoba to że nie będzie sztucznych przedłużaczy które doprowadzały mnie do białej gorączki w dbZ (ile Son goku walczył z freezerem ? bo mi się wydawało jakby to wieczność była) i anime ma się skończyć jakoś na 100 odcinkach.

Super. Idealny powód, żeby oglądać raz jeszcze to samo.

 

ps. w końcu mogę oglądnąć db z oryginalnymi japonskimi glosami, bo francuski przelozony na polskiego lektora byl straszny.

Polski przekład faktycznie beznadziejny, ale sam dub francuski był znacznie lepszy niż japoński.

Odnośnik do komentarza
Gość Haibane

Cat Soup - absolutna jazda bez trzymanki, esencja groteski i chorych scen... Ale mimo wszystko warto, warto jak cholera, zobaczyć coś innego od tych wszystkich slasherów i shounenów. Zapadła mi w pamięć scena, w której starzec cofa zegar wszechświata i...

 

... a zresztą, zobaczcie sami :)

Odnośnik do komentarza

Jakiegoś fajnego shounena mógłby mi ktoś polecić? Nie mam zbyt dużych wymagań, najlepiej żeby był dosyć długi, w miarę wciągający i niezbyt pierdołowaty (do One Piece jako nigdy nie mogłem się przekonać). Widziałem już: Naruto, Bleacha, DB, D.Gray-man, Prince of Tennis, Rurouni Kenshin i w takich mniej wiecej klimatach szukam anime.

Odnośnik do komentarza
Jakiegoś fajnego shounena mógłby mi ktoś polecić? Nie mam zbyt dużych wymagań, najlepiej żeby był dosyć długi, w miarę wciągający i niezbyt pierdołowaty (do One Piece jako nigdy nie mogłem się przekonać). Widziałem już: Naruto, Bleacha, DB, D.Gray-man, Prince of Tennis, Rurouni Kenshin i w takich mniej wiecej klimatach szukam anime.

To może Gintama (chociaż to bardziej zwariowana komedia niż shounen, liczba odcinków na pewno czyni z tego anime tasiemca)

Ewentualnie SOUL EATER, ale to pewnie widziałeś.

 

Tak jak pisze Hela, zacznij się przekonywać do ONE PIECE, ten shounen jest tak wypasiony, że reszta przy nim wypada blado.

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar w końcu przemóc swoją niechęć do mechów. Zastanawiam się nad serią Gundam o której to słyszałem wiele dobrego, toteż od razu ślę kilka pytań do specjalistów w temacie:

 

- ile podserii liczy sobie to anime

- które serie są najlepsze, a które najgorsze

- jak to jest z fabułą, jest jakaś konkretna chronologia według której powinno się oglądać Gundama?

 

 

Odnośnik do komentarza
Mam zamiar w końcu przemóc swoją niechęć do mechów. Zastanawiam się nad serią Gundam o której to słyszałem wiele dobrego, toteż od razu ślę kilka pytań do specjalistów w temacie:

 

- ile podserii liczy sobie to anime

- które serie są najlepsze, a które najgorsze

- jak to jest z fabułą, jest jakaś konkretna chronologia według której powinno się oglądać Gundama?

Zobacz sam ile tego jest i jak są połączone: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=715

Co do najlepszych i najgorszych to ci nic nie powiem, sam zaledwie widziałem tylko Gundam Wing i 00 (nawet nie całe jeszcze).

Odnośnik do komentarza
Mam zamiar w końcu przemóc swoją niechęć do mechów. Zastanawiam się nad serią Gundam o której to słyszałem wiele dobrego, toteż od razu ślę kilka pytań do specjalistów w temacie:

 

- ile podserii liczy sobie to anime

- które serie są najlepsze, a które najgorsze

- jak to jest z fabułą, jest jakaś konkretna chronologia według której powinno się oglądać Gundama?

Poszukaj gdzieś na tym forum postów usera Suavek - on to elaboraty pisał o Gundamach, więc dowiesz się wszystkiego czego potrzebujesz.

 

 

 

Monster :wub:

najdłuższe anime jakie oglądałem, ale żaden odcinek nie był zmarnowany. Świetne postacie, niezapomniany klimat pokazujący że można zrobić wybitną serię bez mechów, macek i bohaterów kierujących poczynaniami innych.

 

 

 

Niech mi ktoś powie na ile epów planowany jest Eden of the East? I w jaki dzień wychodzi?

Odnośnik do komentarza

polećcie mi jakieś _dobre_ anime z serii - jest świat fantasy a wnim jacyś speszyl bohaterowie i jest demon, który pragnie zniszczyć świat.

 

 

coś w tym stylu własnie bedzie w sam raz dla mnie ;] d.gray-man bardzo mi się podobał [szkoda tylko, że anime tak szybko skonczyli ;/ a dalej weź i czytaj tą lipnej jakości mangę

Odnośnik do komentarza

Nie martw się, podobno jeszcze w tym roku ma ruszyć reaktywacja przygód Walkera i spółki (dlatego chyba nie warto czytać mangi).

 

Co do pytania - na myśl przychodzi mi seria Slayers. Wprawdzie nie przypomina za bardzo D.Gray-man (lżejszy klimat, mniej walk, więcej komedii), ale: jest świat fantasy, są bohaterowie władający specjalnymi mocami, no i obowiązkowy matkostukacz (nawet kilku) pragnący zniszczyć świat. Bardzo przyjemna seria składająca się z czterech sezonów (będzie piąty).

 

Ostatnio zacząłem oglądać Tales of the Abyss. Obejrzałem na razie zaledwie kilka epów, ale zapowiada się na naprawdę fajne anime w klimatach lekkiego fantasy. Możesz obczaić jeżeli nie miałeś wcześniej styczności z grą.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...