Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero co skończyłem Hajime no Ippo, pewnie każdy fan sportowych serii to widział. Niektóre walki bokserskie były wyrąbane, szczególnie ta ostatnia to po prostu czysta moc.

Teraz jeszcze oblukam dwa speciale/OVA i zabieram się za drugi sezon "New Challenger". Kawałek niezłego anime, nawet jeśli nie przepadasz za sportowymi seriami warto obejrzeć. Pierwsze odcinki trochę nijakie, ale potem ognie z dupy. :thumbsup:

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem Macrossa 7. Ssie przez pierwsze 20 epów, po to, by potem stawać się coraz bardziej za(pipi)istym :o

 

Teraz trzeba ściągnąć OVA wszystkie ;f

 

 

Jeden z najlepszych soundtracków z jakimi się spotkałem do tej pory btw. Piosenki są powtarzane często (za często ?), ale się nie nudzą ;]

 

Holy lonely night, co? :)

http://www.youtube.com/watch?v=rh25-V63IBk&feature=related

 

 

Jak to robisz, że czytasz w moich myslach ?:D

Indeed, HLN to mój numer 1 :P

 

@Topic

 

Obejrzałem właśnie Lagann-hen

 

JA (pipi)E

Jeśli myśleliście, że końcówka wersji TV była epicka, to czeka was spore zaskoczenie, bo to co się dzieje w Henie przerasta swoją absurdalną epickością wszystko :D

 

Oglądać !! (ale tylko jeśli widzieliście serię, bo spora część fabuły jest streszczona w 'Henach')

Też obejrzałem Lagan-hen i potwerdzam to co napisał Zaton. To jest tak epickie, że nawet chuck norris nie podskoczy guren-lagan'owi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Claymore - jak lubisz nawalanki, Hellsing (wyłącznie OVA) - jak lubisz rozpierdzielanki. Nic innego nie przychodzi mi do głowy z tych poważniejszych.

 

Aha, możesz spróbować jeszcze Gilgamesha, ale od razu zaznaczam, że jest to bardzo specyficzne anime. Całkiem mroczne, na pewno ponure jak cholera, z niesamowicie pesymistycznym nastrojem i dość surowe jeżeli chodzi o stronę wizualną (przewaga czerni + ograniczona animacja). Piekła tutaj nie uświadczysz, w jego miejsce masz za to świat postapokaliptyczny.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość _Milan_

witam, w temacie anime jestem ostro do tylu, pare lat juz nie wiem co sie pojawia na rynku, pytanie :

pojawilo sie cos ciekawego w ciagu klilku ostatnich lat co mozna uznac za naprawde dobre anime ktore trzeba obejrzec?

Cos ala akira, gits itp? albo jakis serial?

 

dodam ze gustuje w : w/w, cowboy bebop, evangelion, i ostatnio sciagnalem death note.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza

witam, w temacie anime jestem ostro do tylu, pare lat juz nie wiem co sie pojawia na rynku, pytanie :

pojawilo sie cos ciekawego w ciagu klilku ostatnich lat co mozna uznac za naprawde dobre anime ktore trzeba obejrzec?

Cos ala akira, gits itp? albo jakis serial?

 

dodam ze gustuje w : w/w, cowboy bebop, evangelion, i ostatnio sciagnalem death note.

 

pozdro

Dennou Coil, Monster, Garden of Sinners (seria 7 filmów), Michiko to Hatchin (twórców Cowboy Bebop), Summer Wars (świetny film). Jest tego naprawdę masa na przestrzeni kilku lat, ale jakoś więcej mi teraz do głowy nie przychodzi. Jeśli cenisz sobie naprawdę anime najwyższej klasy to koniecznie obejrzyj tego Monster i co prawda starą, ale niesamowitą serię Legend of the Galactic Heroes (To anime po prostu trzeba kiedyś obejrzeć a raczej przeżyć).

Odnośnik do komentarza

Cześć chłopaki mam nadzieje że to dobry temat. Oglądałem z dziewczyną raz 2 anime(chyba) bo znawcą nie jestem. pierwsze to było coś o dziewczynce Chihiro czy coś takiego drugie to ruchomy zamek(...). znawcą nie jestem a szukam coś w tym klimacie. Film z fajną opowieścią nie nastawiony na jakieś walki itp. Czytałem troche temat ale rozmawiacie głównie o anime w odcinkach a ja nie tego szukam. poprostu filmy teraz to taka tandeta ze nie mamy czego oglądać w wyrku. Dajcie jakieś parę tytułów ;)

 

 

Edit: Dzieki Killabien ;) jaki sam masz psn to mam cie we friendsach ;] jakbys cos jeszcze wymyslil to napisz.

Edytowane przez Psykoman 187
Odnośnik do komentarza

Haul's moving Castle, Spirited Away, Brave Story, Sword of the Stranger, Sky Crawlers.

 

Skończyłem Clannad. (pipi) gdzie ja żyłem, że wcześniej tego nie obejrzałem. Jak ktoś lubi Air tv(uwielbiam) to mu podejdzie. Btw, ktoś ma link może do diagramu z opisem wydarzeń z clnnad'a? Znalazłem jedno, ale brat mi mówi, że to nie pełne i że niby po polsku jedno było fajnie napisane, ale już tamta strona nie działa.

Odnośnik do komentarza

Psykoman, obczaj jeszcze "The girl who leapt through time" i "My neighbour Totoro" z pełnometrażówek

Podpisuję się obiema nogami i ręcami pod "The girl who leap through time"

 

Sam polecam jeszcze Hoshi no Koe: Voices of a Distant Star, jest to tylko OVA, chyba 20 minut, ale jak dla mnie jest to jedna z najlepszych OVA jakie oglądałem. Mamy tu historię dziewczyny i chłopaka, pierwsza walczy w wojnie międzyplanetarnej i coraz dalej oddala się od ziemi ze swoim oddziałem, natomiast chłopak został na ziemi i piszą do siebie maile. I tak każdy następny mail dociera coraz dłużej i dłużej. Naprawdę świetna pozycja :)

Odnośnik do komentarza

Psykoman, obczaj jeszcze "The girl who leapt through time" i "My neighbour Totoro" z pełnometrażówek

Podpisuję się obiema nogami i ręcami pod "The girl who leap through time"

 

Sam polecam jeszcze Hoshi no Koe: Voices of a Distant Star, jest to tylko OVA, chyba 20 minut, ale jak dla mnie jest to jedna z najlepszych OVA jakie oglądałem. Mamy tu historię dziewczyny i chłopaka, pierwsza walczy w wojnie międzyplanetarnej i coraz dalej oddala się od ziemi ze swoim oddziałem, natomiast chłopak został na ziemi i piszą do siebie maile. I tak każdy następny mail dociera coraz dłużej i dłużej. Naprawdę świetna pozycja :)

 

Warto dodac, że zostało to zrobione przez JEDNEGO człowieka, co czyni tą pozycję o wiele bardziej interesującą ;]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skończyłem ostatnio Needless - tego mi właśnie brakowało

Anime które dałoby mi to poczucie 'FUCKYEAH', którego doznałem oglądając TTGL :>

Needless jest chamską parodią 'walczonych' anime. Bohaterowie co chwilę wykrzykują nazwy swoich ataków, są przeGAR/Manly, i jest tez wszechobecny fanservice.

Jedyne wady to - jak dla mnie :

1. Zbytnie przegadanie momentami.

2. Niektóre żarty są robione trochę na siłę.

Ewentualnie ktoś może sobie dopisać 3. fanservice, ale to już kwestia gustu :>

 

Kilka ważniejszych zalet, skoro i tak już się rozpisuję :P

 

1. Animacja. Jest naprawdę świetna, sceny walk i animacje ataków to god tier.

2. Humor. Pomimo - jak wspominałem wcześniej - paru słabszych momentów, jest dobry, nie raz i nie dwa zdarzało mi się ryknąć śmiechem

3. Muzyka. Zdecydowanie bardzo mocny punkt Needlessa, szczególnie, jeżeli ktoś lubi cięższe granie. Zaczynając od wpadającego w ucho openingu , na utworach granych w czasie walk kończąc.

 

Nie należy brać tego anime na poważnie btw. Kto tak zrobi, może się srogo zawieść.

 

W każdym razie, polecam z całego serca, ale zdecydowanie nie każdemu :D

Edytowane przez Zaton.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...