Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Attack on titan.

 

W dzisiejaszych czasam nie zabieram sie już za nowe anim(a), a oglądam juz tylko dogorywające tasiemce jak stary pryk. ale gdzies tam przypadkiem natrafiłem na owy tytuł, i sie go podjalem. ]

 

Jesli lubie dobrą akcje, świetne animacje i świetną kreske, to coś dla was. Fabuła poki co zdaje sie prosta, ale intrygująca.

 

polecam obczaić ocb : )

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio przegladajac menu na pewnej stronie trafilem na to anime: Genocyber (1993r.). Ogladal ktos? W sumie nie wiem czy warto polecac. Mi sie strasznie podobal ze wzgledu na stara "kreske" animacji oraz jeszcze widoczne nalecialosci lat 80. Plus oczywiscie cyberpunk (ale tylko glownie pierwsza ova). Calosc sklada sie z 3 czesci z czego 2 i 3 sa rozbite po 2x25min. Tematyka i ogolnie fabula troche zasysaja ale elementy gore jak najbardziej na propsie.

 

Teraz chyba obadam AD Police tego samego autora i Bubblegum Crisis. To drugie mocno mocno nawiazuje do Blade Runnera takze tego, <3 c'nie.

Odnośnik do komentarza

Shigurui koniecznie, dojrzała historia ze odpychającym klimatem i ukazaniem samurajów jakiego w innych seriach próżno szukać. Jedyny mankament to historia urywająca się w połowie. Należy resztę dokończyć w mandze i naprawdę warto, bo trzyma w napięciu do ostatnich stron.

 

Z typowej durnej sieki z samurajem w tle jest Kurozuka (chociaż akcja ma miejsce głównie w przyszłości i są wampiry). Filmy Sword of the Stranger i Ninja Scroll chyba wszyscy oglądali, ale jeśli nie to trzeba nadrobić.

 

Ponadto poleciłbym House of Five Leaves, wszystko opiera się na dialogach i nie ma w zasadzie walk. Na koniec najlepsze anime z roku 2011, czyli Hyouge Mono. Tutaj również najważniejsze są dialogi, historia jest przedstawiona dosyć humorystycznie z barwnymi postaciami. Seria skupia się na wyższych rangą przedstawicielach społeczeństwa i ich dążeniu do swoich celów. Nawet pod koniec, kiedy wydarzenia są dosyć ponure i tak zachowany jest specyficzny humor, to po prostu trzeba zobaczyć.

 

 

Mejm, jak chcesz jeszcze gore to łykaj: Angel Cop, Wicked City, Devilman, Biohunter.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

szukam jednego anime, które kiedyś oglądałem a nie wiedziałem w którym temacie to napisać. była to krótka seria o rządowej agencji zmieniającej dziewczynki po poważnych wypadkach, śmierci klinicznej itd w androidy zabijające ludzi na zlecenie. na pewno "girls" w tytule było. co jakiś czas albo i w openingu pokazywane były bardzo szczegółowo różne modele broni palnej.

 

jest to anime godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...