Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Fate\Apocrypha - oglądał ktoś? Netflix usilnie podsuwa mi to w propozycjach do obejrzenia. Ma to coś wspólnego z Fate\Zero? (nie oglądałem) Trailer wygląda jak pomieszanie motywów z FMA i Rycerzy Zodiaku, no i czy ja wiem... No ale może po Ajinie bym ruszył, jeśli dobre i ma sens bez znajomości Zero.

Odnośnik do komentarza

Dwie grupy przywołują różne 'historyczne' postacie i walczą o święty gral który spełnia życzenia. Na początku zapowiada się ciekawie ale oczywiście głównym bohaterem zostaję najmniej charyzmatyczna postać. Jedyne co jest w miarę ok to walki. O wiele lepiej obejrzyj Fate/Zero gdzie wszystko jest o parę klas wyżej od Apocrypha

Odnośnik do komentarza

Opisz odrazu zakonczenie jeszcze.

 

@Frantik Apocrypha to alternative timeline wiec mozesz spokojnie obejrzec, ale badz przygotowany na rzucanie terminami, których autorzy spodziewaja sie ze jako 'fan serii' znasz, wiec beda lataly rozne dziwne nazwy bez wyjasnien co to jest, ale nie zespojluje to raczej głównej linii. Nie jest to niestety ta liga co VN Fate/Stay i potem anime Fate Zero (tak apropo, najlepiej najpierw ograc nowelke Fate Stay Night a potem ogladac Fate Zero, ale na upartego jak napewno nigdy nie zagrasz w nowelke mozesz i Zero pewnie obejrzec.). Anime Fate Stay calkiem odpusc bo to syf nieziemski.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Velius napisał:

Apocrypha to alternative timeline wiec mozesz spokojnie obejrzec, ale badz przygotowany na rzucanie terminami, których autorzy spodziewaja sie ze jako 'fan serii' znasz, wiec beda lataly rozne dziwne nazwy bez wyjasnien co to jest, ale nie zespojluje to raczej głównej linii.

To w sumie trochę tak, jakby zacząć oglądać np. Dragon Ball Super albo GT bez znajomości Z? No niby można, ale... jeszcze to przemyślę. :D

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Velius napisał:

Anime Fate Stay calkiem odpusc bo to syf nieziemski.

Ale zapewne chodzi ci o wersje z 2006. Słabiutko się dzisiaj prezentuje wizualnie i fabularnie też nie jest najlepiej, no, ale jednak może budżet był mały i badali teren :D  Ja to raczej nostalgicznie podchodzę, bo dzięki temu tytułowi wsiąkłem mocno w uniwersum

Za to @Frantik może spokojnie obejrzeć https://myanimelist.net/anime/22297/Fate_stay_night__Unlimited_Blade_Works i drugi sezon. Jak się spodoba to od razu po zakończeniu za Zero niech się weźmie, bo to oczywisty sztos.

 

3 godziny temu, Killabien napisał:

Ogladalem to przez jakis czas bo lubie serie, ale to (pipi) straszne. W tym sezonie znowu jakies nowe Fate wyszlo i tez podobno ujowe.

Odradzam, tylko oryginalny i Zero.

Fate/Extra Last Encore. Lepiej omijać :D

 

 

W październiku była premiera filmu Heaven's Feel czyli na podstawie 3 scenariusza z VN. Jeszcze nie miałem okazji obejrzeć, ale na malu przy 6,5k głosów średnia 8,45. Całkiem możliwe, że w podobnie jak w przypadku scenariusza UBW, po filmie dostaniemy normalną wersję TV. Jeśli tego nie s(pipi)ą to liczę, że będzie przynajmniej tak dobre jak Zero. 

 

Edytowane przez Dr1zzt
Odnośnik do komentarza

Unlimited Bladeworks spojluje gierke mega, obejrzalem przed graniem i zalujze ze nie moge tego bledu wymazac ze swojego zycia. Anime mówie o wersji z 2006 roku i nie chodzi tutaj o budzet czy animacje, a o to ze pomieszali wszystkie route jednoczesnie, walac spojlerem z najwazniejszego gdzies w srodku bez sensu i pomieszali watki fabularne w jedno co przelozylo sie na taka breje dziwną.

 

Podobno mieli robic jakis remake prawilny, ale nie obserwowalem jak to sie rozwija.

 

Fate Zero oczywiscie prawilne anime i bardzo dobre.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Ok, postanowiłem, że nie ma sensu i odpuszczam te Fejty, przynajmniej na razie - na grubsze wgryzanie się w jakiekolwiek rozbudowane l-o-r-e obecnie nie mam ochoty. 

 

Zacząłem za to oglądać Kuromukuro, również z oferty Netfliksa. Po dwóch odcinkach wrażenia mam takie, że niby prosta nawalanka o mechach z katanami, ale klasycznie i bardzo ładnie rysowana. Już czuć, że raczej będzie przyjemnie. :)

Odnośnik do komentarza

W zeszłym tygodniu skończyłem oglądać Darker than Black i śmiało mogę polecić pierwszy sezon. Ciekawa otoczka świata, MC którego raczej zapamięta się na dłużej oraz konkretne walki ale to nic dziwnego bo w końcu jest to produkcja studia Bones.

PS
Drugi sezon jest gorszy względem pierwszego ale jak obejrzy się najpierw OVA to można jako tako oglądnąć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zayebiste anime @Shen polecam, podobne do Kuroko tylko mniej jest nadprzyrodzonych głupot a niektóre zagrania, które moga Ci sie wydawac z "kosmosu" zostały udokumentowane w real life podczas mistrzostw. Rozkreca sie troche wolno, ale potem sie na jednym siedzeniu leci. No i ta muzyka i animacja :obama:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

 

Na Netflixie pojawił się "Children of the Whales". Ładnie animowane i przyjemne anime, w świecie wyjętym z jakiegoś lepszego jrpg-a. Na dryfującej po oceanach piasku wyspie żyją ludzie. Większość z nich to Naznaczeni, mogący używać Tymii (magia oparta o emocje), którzy poza tym żyją 20-30 lat. Reszta to zwykli ludzie, którzy żyją dłużej i są także w Radzie Starszych. Główny bohater to kronikarz, który pomimo pewnego oporu reszty (papier jest cenny), stara się spisywać dzieje wyspy Błotnistego Wieloryba. Wszystko się zmienia, gdy napotykają inną dryfującą wyspę, gdzie spotykają samotną wojowniczkę. Jej obecność zwiastuje tragedię i koniec spokoju na wyspie.

 

Cóż, bardzo mi się podoba to anime i chyba wchłonę dość szybko ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...