Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Będzie lekki offtop - nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale konsole Sony dostały appkę Crunchyroll, pozwalającą na darmowy streaming naprawdę wielu anime, w tym większości serii z aktualnie ukazującego się sezonu. Jakość obrazu to takie 6, w porywach 7/10, ale baza jest bardzo pokaźna (jednakże smuci brak np. Hellsinga czy Monstera) i mając dostęp do neta w wygodny sposób można oglądać animce nawet na Vicie. Polecam taki styl życia :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Obejrzałem Psycho-Pass. Co prawda tylko pierwszy sezon (wyszedł drugi + film), ale anime na pewno godne polecenia. Rzecz dzieje się w blisko niezidentyfikowanej przyszłości, wszystko ma trochę cyberpunkowy wydźwięk: technika poszła naprzód na tyle, że ludzie zamiast ubierać ciuchy, mogą po prostu włączyć sobie jakiś hologram, to samo z wystrojem domu. Społeczeństwo jest kontrolowane za pomocą systemu Sybil, który określa przynależność do zawodu i równowagę psychiczną. Jeśli ktoś wyskoczy poza pewien, dopuszczalny poziom, trafia do placówki wychowawczej, gdzie może zostać "okiełznany", albo i nie, i będzie siedział tam do końca życia.

Główną bohaterką jest młoda "policjantka", która trafia na dość ciekawą sprawę. Pierwszy i drugi odcinek jakoś mało mi podszedł, od trzeciego obejrzałem wszystko w trzy dni. Polecam. 22 odcinki.

psycho-pass.jpg

Odnośnik do komentarza

Mniejszy budżet i ponoć nie ta sama ekipa to robiła, stara dłubała już przy kinówce stąd taka rozbieżność w jakości dwóch sezonów. Ale i tak fajnie się oglądało. Pierwszy sezon z jego końcówką to jedno z fajniejszych cyberpunkowych anime ostatnich lat. Tak do końca to nie byłem pewien czy pod koniec Kougami

zabije Makishimę. Ale dobrze,że twórcy nie oszczędzili skubańca.

 

Odnośnik do komentarza

Tego jest tyle,że można by było długo wymieniać.Do tego co podał Camillus dorzucę tak na szybko:

Kimagure Orange Road

Maison Ikkoku

Gundam War in the Pocket

Gunbuster

Vision of the Escaflowne

Macross Plus

Cowboy Bebop

You're Under Arrest

 

Te cztery ostatnie mogą lekko wykraczać za połowę lat 90tych ale i tak bardzo warto je obejrzeć.

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Kto One punch man ? ;)

 

Każdy powinien ! Super manga świetne anime! Nerdziłem mange kiedy się  tylko dowiedziałęm ,że Murata ( grafik od Eyeshielda21) będzie tłumaczył  tą mange na ludzki z webcomicu  One'a. I się nie zawiodłem .  OPM czyta się rewelacyjnie , szkoda ,że wydają  tę mangę tak nieregularnie. A anime  jest super bałem się  ,że sknocą ale jest  POWER! No i w grudniu One Punch wychodzi w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Przyłożyli się do tego animka, a to pewnie tylko ma robić jako reklamówka mangi i kolejnego sezonu anime już nie będzie.

 

Raczej będą . Manga i animiec powstały na fali popularności webcomicu One'a( który wygląda  strasznie , dlatego tym większe brawa dla Muraty  co  potrafi z tego wykrzesać) Dlatego wydaje mi się że taki OPM  to  reklama/pokazówka studia ( tak jak dla Trigera  był Kill la Kill) jednak przez nieregularność/nie standardowość  kolejnych rozdziałów ( raz autor potrafił  przez cały rozdział pokazywać epickiego robota i to w kolorze- co  może i było Epic ale w anime zajmie to może max 7 minut ) Dlatego sezony OPM będą wychodzić ale będą krótsze.

Odnośnik do komentarza

Co jak co, ale Madhouse akurat reklamować się nie musi, zawsze byli czołówką jeśli chodzi o robieniu animków. Podupadli ostatnimi laty, bo brali zbyt ambitne serie, które się na japońskim rynku nie sprzedawały.

 

Robienie reklamówek mang to teraz chleb powszedni co drugiego studia. Wydawcy wykładają kasę na anime i na targach za kulisami taki JPF, czy Waneko dostają cynk, że dana seria będzie mieć serial, który zwykle zawsze podbija sprzedaż i mogą zdecydować czy chcą wykupić prawa do danego tytułu.

Odnośnik do komentarza

Panowie nie przesadzajcie ,że JPF  dostaje cynk o anime :)  Mało było przypadków  ,że u nas zaczęło się  wydawanie Mangi a potem  seria  miała anime  bardziej  to nasi  latają  jak  kot z pęcherzem  aby dostać  mangę, które   miało hitowe anime ( tak było z Atakiem na Tytany np ) Gdyby było tak jak mówicie to u nas już byśmy  mieli  na rynku Boku no hero Academia i Shokugeki no Soma

 

Wystarczy śledzić  spis treści Jumpa  aby wiedzieć czego chcą czytelnicy:) (Czytelnicy głosują  listownie na  ulubione mangi) i  miesieczne zestawienie  sprzedaży tomików  aby móc przewidzieć co będzie miało anime.

A JPF wydaje One Puncha pewnie dlatego ,że jest dość  krótki ( na razie 9 tomów), do tłumaczenia  nie ma dużo ( Taki mój ulubiony "One piece" jest prawdziwym utrapieniem  dla tłumacza)  no i  nie wypalił im Fairy tail:) 

Edytowane przez Heviro (Fanboy BDG)
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...