Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Poleci ktoś serial w stylu One Puncha? Coś krótkiego, tak do 30 odcinków z dobrą nawalanką i humorem. W kwestii anime jestem laikiem, wiadomo jakieś bardziej znane w stylu Dragon Ball, Naruto itp się oglądało. Kojarzę z RTL7 anime, które bodajże nazywało się Yaiba samuraj? Oglądał ktoś to niedawno? Bardzo mi się to podobało, ale to ile miało się lat, do podstawówki się chodziło :P

I jeszcze jedno pytanie, zaintrygował mnie łysy lvl 40, niezła kreska. Zna ktoś tytuł i może powiedzieć coś więcej?

 

One+punch+lvls_c5c724_5767832.jpg

Edytowane przez Daniel_reyes
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Chodziło mi dokładnie o te dwa dodatkowe odcinki i film.

 

Ostatnio obejrzałem też:

 

Sword Art Online 2. Ogólnie pierwsza połowa to akcja w nowym świecie z pistoletami, podobne trochę do pierwszej połowy pierwszego sezonu, ale gorsze. Druga połowa to wyciskacz łez.

 

K - Return of the Kings. Kontynuacja filmu K - Missing Kings. Bardzo dobra animacja i muzyka. Poza tym średniak.

 

Noragami Aragoto. Równie dobre co pierwszy sezon, jeżeli nie lepsze. Trochę śmiechu i dobrej akcji. Podobało mi się.

 

Teraz oglądam Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works i po poprzednim Fate/Stay i Fate/Zero mam nieodparte uczucia deja vu. Wiem, że Unlimited Blade Works to po prostu inna ścieżka z gry, więc w sumie mogłem się spodziewać że mnie trochę zmęczy. Mimo to jak zwykle w anime od ufotable animacja miażdży jaja i muzyka też jest dobra.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Boku dake ga inai machi - słyszal ktoś o tym serialu? obecnie emitowany, niedawno się pojawił. ludzie, to jest poprostu piękne arcydzieło, wciągające, tajemnicze, dające do myślenia i przedewszystkim wzruszające. To będzie cult following jak nic. Z moją oglądamy, a ona "bajek nie lubi" xd gorąco polecam się zapoznać i poświęcic 20 minut na pierwszy odcinek, gwarantuje, ze zostaniecie wessani. a w drugim, zaczną sie emocje...

 

na zachęte dodam, ze serial ma lepsze notowania na wielu serwisach niż wyśmienity OPM ;)

 

 

http://shinden.pl/anime/44867-boku-dake-ga-inai-machi

Edytowane przez Andżej
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Najlepiej w kolejności chronologicznej tak jak to wychodziło. Dla smaczków warto byłoby przeczytać wpierw mangę, z której każda odsłona coś brała, ale nie jest to wymagane.

 

Pierwszy film to klasyka ze świetną animacją, tylko należy obejrzeć oryginalną wersję. Ghost in the Shell 2.0 to niby to samo, ale cześć scen zastąpiono grafiką komputerową przez co wygląda lipnie.

 

Drugi film Innocence to przerost formy nad treścią, wygląda nieźle i można obejrzeć, ale padające tam monologi potrafią dobić.

 

Pierwszy sezon Stand Alone Complex jest świetny, większość odcinków ma formułę epizodyczną z głównym wątkiem przewijającym się co jakiś czas. To samo z drugim sezonem S.A.C. 2nd GiG, niektóre odcinki to takie małe dzieła sztuki. Oba sezony mają filmy kompilacyjne, które można spokojnie olać.

 

Następnie jest trzymający poziom film kinowy, który jest kontynuacją serialu, Solid State Society.

 

Wreszcie ta najnowsza odsłona serii, Arise, przedstawiająca początki Sekcji 9. Najlepiej obejrzeć wersję telewizyjną Alternative Architecture zawierającą dwa dodatkowe odcinki, które wprowadzały do filmu jaki wydano na samym końcu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

obejrzalem basilisk i powiem wam, całkiem dobre jak ktos lubi tematy quasi ninja. do tego cycki,gwalty i odcinanie glow. tylko glowna damska postac denerwująca. daje 8/10

 

O, dzięki, że mi przypomniałeś o tym tytule. :good:  Jakoś w zeszłym roku zacząłem i stanąłem chyba na 6. odcinku, w sumie nie wiem dlaczego. Jak piszesz, dość mroczny i dojrzały klimat, do tego fajna, oldschoolowa kreska. Tylko tak trochę gubiłem się w tych wszystkich postaciach, imionach i koligacjach - na początku oglądania Gry o Tron i w sumie każdego serialu z większą liczbą bohaterów mam to samo. :D Z czasem się ogarnę. Czas odkurzyć Basiliska. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...