Skocz do zawartości

Shin Megami Tensei : Nocturne


Alien00

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę powiedzieć że SMT Lucifer's Call jest dla mnie wyjątkową grą.Jest mroczno,dojrzale,cały czas odczuwasz osamotnienie,towarzyszą Tobie tylko demony,mało jest w tym świecie ludzkiego pierwiastka,oprócz celu o który walczysz.Ja akurat miałem chyba najgorsze zakończenie,"demon ending",ogromnie mnie zaskoczyło-"jak to?to tak kończy się gra?"Póżniej żałowałem że nie opowiedziałem się po którejś ze stron,ale było już za póżno.W każdym razie jestem pod wrażeniem tej gry,polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Świetna gierka. Jeszcze jej nie ukończyłam (bawię się właśnie w chowanego z gromadą High Pixie w Yoyogi park) Szkoda,że zainteresowałam się tą grą dopiero niedawno. W kolejce czeka jeszcze Devil summoner :) Przeczytałam wyżej,że można zrekrutować Dantego. Extra. Już sama walka z nim spowodowała banana na mej twarzy :D Kiedy nasz wybór decyduje o rodzaju zakończenia gry? W Ikebukuro? Bo jak na razie odpowiadałam,że nie jestem zdecydowana....

Odnośnik do komentarza
Świetna gierka. Jeszcze jej nie ukończyłam (bawię się właśnie w chowanego z gromadą High Pixie w Yoyogi park) Szkoda,że zainteresowałam się tą grą dopiero niedawno. W kolejce czeka jeszcze Devil summoner :) Przeczytałam wyżej,że można zrekrutować Dantego. Extra. Już sama walka z nim spowodowała banana na mej twarzy :D Kiedy nasz wybór decyduje o rodzaju zakończenia gry? W Ikebukuro? Bo jak na razie odpowiadałam,że nie jestem zdecydowana....

U mnie było podobnie,zawsze odpowiadałem że jestem niezdecydowany,gdy dana postać sugerowała abym przyłączył się do niej.Po prostu nikt mi nie pasował.Myślałem że sam osiągne cel,niestety tak się nie da,mojego zakończenia nie zdradzę(ale nie było za dobre,dowiedziałem się tylko że demon nie ma prawa sam tworzyć nowego świata)więc radze Ci opowiedzieć się za kimś gdy będzie cię pytał,będziesz miala kilka okazji,pozdrawiam.

 

Po personie sie zainteresowałem tą serią. Ile jest tych gier? Od której powinienem zaczac zeby isc z fabułą?

Sam dokładnie nie wiem,ale po skończeniu SMT:Lucifer's Call myślę o sięgnięciu po SMT:Digital Devil Saga(są dwie części)

Odnośnik do komentarza

a ja tam nie polecam nocturne - owszem - fajnie było przez pierwsze 20 godzin, ale potem nic nowego sie nie dzieje - w kółko to samo - rekrutujesz demony i przechodisz nudne labirynty z durnym systemem losowych walk...ileż to można....te deomy oprocz wyglądu i siły czarów które już poznałeś niczym się nie różnią.

 

DO tego fabuła która z początku sprawia wrazenie ze na coś sie zanosi tak na prawde nic sobą nie przentuje.

 

gdyby nie było losowych starć to pewnie bym przetrwał.

 

Atlus nie zrobił RPG którego by nie spieperzył :)

SMT podobno lepsze ale labirynty też są żmudne, kwadratowe i z losowymi walkami.

 

Persona przez social links (wiekszosc to bardzo nudne historyjki), chodzenie do szkoły tez odrzuca od grania po jakimś czasie....ale przynajmniej walki nie są losowe.

 

Odnośnik do komentarza
Atlus nie zrobił RPG którego by nie spieperzył

 

Hmm, to zupełnie jak Square-Enix. No, czyli dwa rpgowe "giganty" kompletnie dały ciała w poprzedniej generacji :P . Choć mi się w sumie SMT3 i Persona 3 bardzo podobają, pomimo że pod niektórymi względami są krokiem w tył w porównaniu do poprzedników (czytaj - są trochę uproszczone, troszkę bardziej przystępne dla casual gamerów).

 

Mikes > najpierw SMT3, potem DDSy. Tak najlepiej :D . A jeśli masz cierpliwość do total oldschoolowego dungeon crawlu, to sprawdzaj SMT1 i 2 na SNESA ;) .

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 8 miesięcy później...

Zamiast się uczyć dorwałem się do Lucifer's Call. Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Niby tradycyjnie dla SMT dużo grindowania, ale w przeciwieństwie do DDS gra przypomina bardziej klasycznego jRPG a nie zwykłego dungeon crawlera. Świetna muzyka, przyzwoita grafika, fabuła nawet interesująca. Zobaczymy jak będzie dalej.

 

Zastanawia mnie tylko dlaczego gra w Europie otrzymała kategorię wiekową 12+. Ledwo parę godzin pograłem a już gra wydaje mi się o wiele bardziej "ostra" niż DDS, Devil Summoner czy Persony. Tematyka dość poważna, psychodeliczne lokacje, demony i okultyzmy, podteksty erotyczne, a nawet penisy widoczne u niektórych demonów. Co takiego czyni resztę SMT na PS2 gorszymi od Lucifer's Call, że otrzymały 16+ to ja nie wiem...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zapewne spojrzeli tylko na pudełku i stwierdzili, że to coś w stylu Pokemonów i stąd taka kategoria ;) . Podobnie z P3 było, a FES już nagle 16+.

 

Lucifer's Call rządzi. Trzy razy go ukończyłem, a jeszcze mnie nie znudził i gdyby nie inne gry i bezlitosny brak czasu to pewnie skończyłbym poraz czwarty, piąty i szósty ;P . Trzeba będzie kiedyś zdobyć 100% demonów...

 

MegaTen FTW!

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Skończyłem własnie Lucifer's Call a.k.a. Nocturne. Nie wiem dlaczego tyle osób gadało, że gra jest trudna, gdyż osobiście miałem z nią o wiele mniejsze problemy niż z DDS. Nawet Lucifera pokonałem za pierwszym razem (ending True Demon). Tak czy inaczej, świetna pozycja. Prawie 70h na liczniku a ja wcale się nie nudziłem - rzadkość w przypadku jRPG. Miło też, że obyło się bez sztucznego pakowania, gdyż bohater awansuje w miarę stopniowo, wraz z kolejnymi odwiedzanymi lokacjami. Jedynie pod koniec w ramach przygotowania do walki z Luciferem musiałem nieco powalczyć, aby zdobyć najlepsze demony z Pierce, ale to też nie tyle co pamiętam z DDS, ze zdobywaniem funduszy na Mantry.

 

Jedyne czego żałuję, to że nie odkryłem tej pozycji wcześniej, szczególnie kiedy była łatwiej dostępna i kosztowała grosze. Naprawdę sugeruję dać grze szanse, gdyż jest to zdecydowanie jeden z lepszych (i bardziej unikatowych) jRPG w jakie dane mi było grać.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
Jedyne czego żałuję, to że nie odkryłem tej pozycji wcześniej, szczególnie kiedy była łatwiej dostępna i kosztowała grosze. Naprawdę sugeruję dać grze szanse, gdyż jest to zdecydowanie jeden z lepszych (i bardziej unikatowych) jRPG w jakie dane mi było grać.

Nadal kosztuje grosze :P.

Odnośnik do komentarza

Ale nigdzie nie napisałeś TERAZ, ja też nie kupiłem TERAZ, tylko z 7 miechów temu :P.

Pamiętam że jak wtedy przeglądałem Ebay to aż roiło się tego z okazją, teraz widzę że ludzie mają SMT'manię to i ceny duże.

Zresztą, jak ktoś chce to i wyszpera okazje nawet teraz.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.