Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Za eksperta się nie uważam, ale odpowiem, że wymiana DFP (szczególnie rev. B) na DFGT nie ma sensu.

 

Szukasz już lepszej kierownicy, to spoglądaj w kierunku G27 :).

 

Chociaż widzę, że lubisz tez pograć na klocku, to najlepszym wyjściem byłby dla Ciebie jakiś multiplatformowy Fanatec, ale niestety te ostatnie problemy z dostępnością w naszym pięknym kraju... :(

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, udało mi się zamówić Fanateca, można powiedzieć że "wyprosiłem" ten zakup, argumentując go różnymi rzeczami w bezpośrednim kontakcie z Panią Claudią odpowiedzialną za kontakt z klientem. Dzisiaj, kierownicę CSR,pedały CSR Elite i CSR Shifter ma mi dostarczyć kurier :) . Mam nadzieje ,że dotrze do mnie cała i zdrowa. Z drugiej strony czuję się lekko zażenowany bo korespondencja między mną a Fanateciem to kilkanaście emaili, w których to ja musiałem przekonywać ich żeby mi sprzedali swój produkt...ehhhh.

 

Odnośnie zamiany DF Pro na DF GT , to uważam ,że nie ma sensu, są to w gruncie rzeczy bardzo podobne produkty. DO niedawna sam miałem GT, mój kumpel ma Pro i czasami graliśmy u mnie, czasami u niego. Owszem , on zawsze mówił że "moja" lepsza, bo nie da się ukryć że jest minimalnie lepiej wykonana i cichsza, ale jeżeli twoja Pro działa jak należy to moim zdaniem nie jest to warte upgrade'u do GT. No chyba że na zasadzie ,że sprzedaż swoją i dołożysz powiedzmy max 150zł do GT.

 

Pozdro

 

Romanoff

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Romanoff, gratuluję upartości w dążeniu do celu :)

 

A wracając jeszcze do DFP vs DFGT, to moim zdaniem nawet tych ok. 150zł nie warto dokładać. Lepiej sprzedać DFP i odkładać kasę na G27 :). Ja jestem zdania, że jak juz zmieniać sprzęt, ta na taki na którym naprawdę poczujemy nową jakość. DFGT to tylko taka troszkę ładniej "umalowana" DFP ;)

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, udało mi się zamówić Fanateca, można powiedzieć że "wyprosiłem" ten zakup, argumentując go różnymi rzeczami w bezpośrednim kontakcie z Panią Claudią odpowiedzialną za kontakt z klientem. Dzisiaj, kierownicę CSR,pedały CSR Elite i CSR Shifter ma mi dostarczyć kurier :) . Mam nadzieje ,że dotrze do mnie cała i zdrowa. Z drugiej strony czuję się lekko zażenowany bo korespondencja między mną a Fanateciem to kilkanaście emaili, w których to ja musiałem przekonywać ich żeby mi sprzedali swój produkt...ehhhh.

Ile zapłacisz za taki zestaw?

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, udało mi się zamówić Fanateca, można powiedzieć że "wyprosiłem" ten zakup, argumentując go różnymi rzeczami w bezpośrednim kontakcie z Panią Claudią odpowiedzialną za kontakt z klientem. Dzisiaj, kierownicę CSR,pedały CSR Elite i CSR Shifter ma mi dostarczyć kurier :) . Mam nadzieje ,że dotrze do mnie cała i zdrowa. Z drugiej strony czuję się lekko zażenowany bo korespondencja między mną a Fanateciem to kilkanaście emaili, w których to ja musiałem przekonywać ich żeby mi sprzedali swój produkt...ehhhh.

 

Pozdro

 

Romanoff

 

Śledziłem Twoją walkę na innym forum, jestem w podobnym położeniu. Jakich argumentów użyłeś, ile będziesz płacić za wysyłkę no i ostatecznie - czy będą serwisowali ?

 

Pozdr.

Edytowane przez albz74
Odnośnik do komentarza

Wyszło razem z przesyłką 480 euro, wczoraj przyszło :) .

 

Jakość wykonania pedałów mnie zabiła , również możliwości ich regulacji.Mówiąc szczerze , w moim Subaru WRX są gorsze, hehe :). Można zmieniać odstępy między poszczególnymi pedałami, regulować opór na sprzęgle i gazie za pomocą śrubek, a na hamulcu jest potencjometr. Pedały sporo ważą , ale to dobrze, bo całość postawiłem na stojaku Wheel Stand Pro i jest stabilnie aczkolwiek muszę obmyślić sposób na dokręcenie pedałów na stałe . Kierownicę od razu przykręciłem do stojaka na stałe - fabryczne dziury w stojaku i kierownicy spotykają się w dwóch miejscach więc na dwie śruby jest dokręcone i ani drgnie :)

 

Kierownica jest ładna, szczotkowane aluminium jest kozackie, jakość wykonania bardzo dobra. Łączenie kierownicy , na które narzekał w swojej recenzji Shaun z ISR nie jest jakieś denerwujące i w sumie nie zauważa się go. Łopatki zmiany biegów chodzą zawodowo - jest fajne kliknięcie, nie ma mowy o taniźnie, czuć że ma się do czynienia z solidnym sprzętem.

 

Shifter też jest fajny, solidny, w sumie dosyć ciężki, jego zamocowanie to troszkę pracy, ale po kilku godzinach używania wiem ,że warto. Jest frajda ze zmiany biegów ze sprzęgłem, choć wymaga to oczywiście przyzwyczajenia i nie zawsze dobrze działa 1 i wsteczny ( dochodzi do pomyłek - czasami wskakuje 1 czasami wsteczny, ale może jest to kwestia kalibracji - dzisiaj będę dalej testował).

 

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu choć Force Feedback jest mniej intensywny niż w G27 , za to działa jakoś tak płynniej. Na plus dodatkowo są oczywiście możliwości regulacji parametrów kierownicy bezpośrednio , bez udziału gry. w 10sek. można zmienić rotację z 400 na 900stopni jak i inne parametry.

 

Wyszło cholernie drogo, ale warto jeżeli chce się grać zarówno na PS3 i na X360 - a tak jest w moim przypadku. Jak bym miał kupować pod PS3(jeszcze nie testowałem z GT5) to bym się zastanowił bo za pół ceny Fanateca można mieć G27.

 

Jakbyście mieli jakieś pytania to śmiało.

 

Pozdro

 

Romanoff

Odnośnik do komentarza

powiedz jeszcze czy Wheel Stand Pro masz z wersji standardowej czy do G25/G27 ? też się zastanawiam nad takim zestawem (tylko zamiast biegów których nie będę używał wolałbym dorzucić do pedałów clubsport) i to co piszesz o śrubach jest dość istotne, tylko z tego co wiem to WSP pod G25/G27 ma inny "blat" i nie wiem czy na mój od standardowej wersji będzie pasował...

 

możesz ewentualnie zmierzyć rozstaw tych śrub lub zrobić zdjęcie jak wygląda ten montaż?

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

Ja miałem Wheel Stand Pro i się go pozbyłem strasznie niestabilny badziew, no chyba że ktoś potrzebuje miniaturyzacji i to jest najważniejsze to nie ma nic lepszego, ale sztywność jest tragiczna

Wracając do Fanateca, to czy ktoś zna powód wycofania się ich z Polskiego rynku, może ma się pojawić dystrybutor w polsce. A znając dystrybucję i IT w pl to cena jeszcze pójdzie w góre.

Odnośnik do komentarza

Wracając do Fanateca, to czy ktoś zna powód wycofania się ich z Polskiego rynku, może ma się pojawić dystrybutor w polsce. A znając dystrybucję i IT w pl to cena jeszcze pójdzie w góre.

 

Cytując customer service: management decision.

 

Albo wałki z dostawami do Polski, albo dystrybutor się pojawi, co niewątpliwie zabije markę - z drogiej stanie się upiornie droga (Thrustmaster RS500 droga)

Odnośnik do komentarza

Ja miałem Wheel Stand Pro i się go pozbyłem strasznie niestabilny badziew, no chyba że ktoś potrzebuje miniaturyzacji i to jest najważniejsze to nie ma nic lepszego, ale sztywność jest tragiczna

 

bzdura - sam miałem WSP i nie miałem ŻADNYCH problemów - jedynie cena jest za duża jak na taki sprzęt (lepiej samemu zrobić)

Odnośnik do komentarza

Ja miałem Wheel Stand Pro i się go pozbyłem strasznie niestabilny badziew, no chyba że ktoś potrzebuje miniaturyzacji i to jest najważniejsze to nie ma nic lepszego, ale sztywność jest tragiczna

 

bzdura - sam miałem WSP i nie miałem ŻADNYCH problemów - jedynie cena jest za duża jak na taki sprzęt (lepiej samemu zrobić)

 

Z kierownicami od MS i niższymi modelami Logitecha się sprawdza (one mniej ważą), niestety z G25/G27 już nie jest tak dobrze. Zaciski nie wytrzymują ciężaru korpusu i całość się przemieszcza. Shifter jest za daleko z przodu, prawie się trzeba do niego wychylać. Co nie ułatwia szybkiej zmiany biegów.

Cena jest spora ale nie mają specjalnie konkurencji, Fanatec gorszy produkt sprzedaje za 199€

Odnośnik do komentarza

Ja miałem Wheel Stand Pro i się go pozbyłem strasznie niestabilny badziew, no chyba że ktoś potrzebuje miniaturyzacji i to jest najważniejsze to nie ma nic lepszego, ale sztywność jest tragiczna

 

bzdura - sam miałem WSP i nie miałem ŻADNYCH problemów - jedynie cena jest za duża jak na taki sprzęt (lepiej samemu zrobić)

 

Z kierownicami od MS i niższymi modelami Logitecha się sprawdza (one mniej ważą), niestety z G25/G27 już nie jest tak dobrze. Zaciski nie wytrzymują ciężaru korpusu i całość się przemieszcza. Shifter jest za daleko z przodu, prawie się trzeba do niego wychylać. Co nie ułatwia szybkiej zmiany biegów.

Cena jest spora ale nie mają specjalnie konkurencji, Fanatec gorszy produkt sprzedaje za 199€

bardzo dużo zależy od tego jak wysoko masz wysuniętą pionową podporę - czym wyżej tym większą bezwładność ma sama konstrukcja, więcej się wychyla przez to że to nie są sztywne połączenia...

ale generalnie nie narzekam - używam WSP pod DFGT i sprawdza się idealnie jak nie ustawi się całości za wysoko... do tego możliwość złożenia i wstawienia całości do szafy - bajka :)

Odnośnik do komentarza

Ja miałem Wheel Stand Pro i się go pozbyłem strasznie niestabilny badziew, no chyba że ktoś potrzebuje miniaturyzacji i to jest najważniejsze to nie ma nic lepszego, ale sztywność jest tragiczna

Wracając do Fanateca, to czy ktoś zna powód wycofania się ich z Polskiego rynku, może ma się pojawić dystrybutor w polsce. A znając dystrybucję i IT w pl to cena jeszcze pójdzie w góre.

badziew niestabilny co ty nie powiesz, sztywność jest bardzo dobra i jest stabilny, moze go mialeś w wersji standardowej nie deluxe na miękkim podłożu u mnie jest stabilny jak skała, po dociązeniu pedałami nie idzie go ruszyć dodatkowo jeszcze dochodzi ciężar nóg, wiadomo ze jak go sie mocno potrząśnie to lekko sie koło rusza, ale tak sie dzieje nawet na fotelach typu Playseat.

Edytowane przez peter
Odnośnik do komentarza

Hej :),

 

Ktoś prosił o fotki, można obejrzeć tu: https://picasaweb.google.com/117164655177607409888/FanatecCSR?authuser=0&feat=directlink . Używam WSP w wersji pod G25/27/T500RS. Odległości otworów w blaszce do przykręcenia kierownicy:

Rozstaw śrub - 17cm, odległość od najbliższych, dwóch krawędzi po 4cm, od dalszej 8cm, mam nadzieję że to pomoże, wraz ze zdjęciami.

Odnośnie stabilności całego kompletu to jestem jak na razie zadowolony, jest lepiej niż poprzednio w przypadku połączenia WSP i DF GT, zapewne z racji sporo cięższych pedałów, które być może jeszcze dociążę jak i przykręcenia na stałe samej kierownicy do stojaka. Nie siedzę jakoś mega wysoko , blat to którego przymocowana jest kierownica jest na wysokości 60cm. Z doświadczenia z poprzednim zestawem mogę tylko doradzić ,żeby zbyt często nie składać/rozkładać stojaka bo rzeczywiście mocowania mogą się lekko poluzować...tylko w sumie właśnie po to się go kupuje,żeby mieć komfort składania/rozkładania w dowolnej chwili :) . Ja miałem to szczęście ,że WSP dostałem właściwie gratis więc nie narzekam :)

W kwestii dostępności produktów Fanateca na naszym rynku to przyznam się ,że sam pracuję w szeroko pojętej branży i niestety nie zanosi się na dystrybucję ich produktów w naszym pięknym kraju. Na moją prośbę (pracuję w sprzedaży detalicznej, w dużej sieci RTV,AGD:) ) kilku dystrybutorów(jak i ja sam próbowałem)próbowało wejść w dystrybucję Fanateca - niestety wszystkie rozmowy zakończyły się fiaskiem.

 

Albz74 - myślę ,że oficjalna dystrybucja w Polsce dałaby mimo wszystko więcej korzyści. Odnośnie T500RS, to nie wiem na jaki poziom cenowy liczyłeś - na zachodzie na aukcjach ceny oscylują w okolicy 440 euro, przy dzisiejszym kursie pln do euro 4,4 to ponad 1900, popatrz na http://www.ceneo.pl/12209862 - kupisz taniej :) .

 

Pozdro

 

Romanoff

Odnośnik do komentarza

Ze dwa lata temu czytałem wypowiedź Thomasa, to chyba CEO Fanateca, dlaczego zniknęli z retailu, bo za czasów Xboxa mieli produkty do kupienia w sklepach.

 

Odpowiedź była prozaiczna, koszty - nie byli w stanie zejść z ceną do takich poziomów, żeby spełnić oczekiwania sieci handlowych, mieć produkt w konkurencyjnej cenie i jednocześnie wyjść na swoje.

Stąd sprzedaż wyłącznie internetowa. Dlatego wejście do Polski dystrybutora oznaczałoby cenę 30-40% wyższą od obecnej na pokrycie kosztów serwisu, dystrybucji, rabaty (sieci biorą od 10 do 30%) i zysku dystrybutora.

Z kierownicy za 250€ otrzymalibyśmy kierownicę za 350€. Jak się doda koszt pedałów to dochodzimy do ceny Thrustmastera z grubsza.

 

Fanatec to mała firma, malutka wręcz, ich organizacja nie dorasta do renomy i dobrego PR jaki mają dzięki świetnym produktom, nie bardzo widzą możliwość rozwoju do rozmiarów w których można sobie pozwolić na dotowanie linii produktowych, co IMO dzieje się z serią G Logitecha (po uwzględnieniu kosztów dystrybucji, rabatów dla sieci etc.). Jeżeli ich serie mają po 2-3 tysiące sztuk, i obecnie np. nie można dostać osobno standardowych pedałów - to mniej więcej daje wyobrażenie o skali działania. Podejrzewam że Logitech ma 2-3 kierownic na polskich półkach, a gdzie reszta świata do tego.

 

Ciągle myślę, żeby kierownicę od nich kupić, dlatego proszę, skopiuj mi na priva jeżeli to nie problem ostatnie 2-3 maile jakie z nimi wymieniłeś, nie chcę się na nie powoływać ale może się uda. Trochę śmieszne, żeby klient żebrał u dostawcy zakup produktu :rofl2:

 

Na koniec 3 pytania - kierownica ma 4 punkty montażowe, Ty zamocowałeś na 2, nie zmieściły się wszystkie ? Musiałeś wiercić otwory ? Ile płaciłeś im za przesyłkę, czy wliczyli to w cenę ? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Albz74, koszt przesyłki wyszedł mi 20euro. Z punktów montażowych, dwa pokrywały się z punktami w blacie WSP, jakbym chciał mocować na 4 to musiałbym wiercić w blacie, a szczerze po testach w weekend nie ma najmniejszej potrzeby żeby to robić - kierownica trzyma się bardzo solidnie na tych dwóch punktach. W kwestii emaili postaram się wieczorkiem coś podesłać.

 

Odnośnie kwestii dystrybucyjnych to zapewne masz sporo racji, koszt końcowy uległby zmianie, nie wiem jak dużej, ale jednak. Z drugiej strony nie wiem czy zdają sobie sprawę z potencjału naszego rynku i ile mogliby sprzedać w Polsce swoich produktów. Wydaje mi się ,że nie - a patrząc ile się sprzedaje Logitecha mogliby sporo namieszać :) .

Edytowane przez Romanoff
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...