Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

grzes - Fifa wybrala Real Madryt najlepszym klubem XXw. wiec czy Ci sie to podoba czy nie, Real jest obecnie najlepszym klubem swiata. Pogadamy, gdy beda wybierac najlepszy klub XXIw. :D :D . I przestancie sie w koncu zaslaniac tym Franco :/, bo to ze byl jego kibicem, nic nie oznacza... A Lass przyszedl zima 2008/2009 :)

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza
. I przestancie sie w koncu zaslaniac tym Franco :/, bo to ze byl jego kibicem, nic nie oznacza... A Lass przyszedl zima 2008/2009 :)

 

Z tym Franco to przynajmniej jeden ze slynnych meczy byl conajmniej dziwny. Stad i ogolne nastawienie do tych czasow Realu jest ambiwalentne.

 

Zreszta pewnie Real te nagrode dostal bo wszyscy swietnie pamietaja jakim byl dream teamem calkiem niedawno. Choc Juve za czasow Bonka, czy AC MIlan za czasow Gullita, chyba byly ciekawszymi dream teamami. Ale to zamierzchle dzieje...

 

 

Odnośnik do komentarza

@ - grzes_l: Co z tego, że Franco kibicował Realowi? Według Ciebie wpływa to jakoś na sukcesy osiągnięte przez ten klub?

I te twoje źródła. Wikipedia - komentarz zbędny.

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Myślę, że każdy wiem kim był Franco. Klub kibiców nie wybiera. Jeżeli Mussolini kibicował Bolonii, a Gomułka Ruchowi Chorzów to wyklucza to sympatyzowanie z tymi klubami?

Nie bardzo też rozumiem dlaczego osiągnięcia Realu z czasów Franco mają być dyskredytowane.

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Co ma wspólnego "najlepszy klub XX wieku" a "najlepszy klub teraz"? Wszyscy wiedzą, jaki jest teraz najlepszy klub świata. Ten klub rozwalił najsilniejszy zespół najsilniejszej ligi w finale najważniejszych rozgrywek klubowych, ten klub zdobył mistrzostwo swojego kraju, puchar kraju, superpuchar kraju, superpuchar kontynentu. Odpowiedź na pytanie "jaki klub jest dziś najlepszy" dawno nie była tak oczywista.

 

"Negliżowane", lol.

Odnośnik do komentarza
Co ma wspólnego "najlepszy klub XX wieku" a "najlepszy klub teraz"? Wszyscy wiedzą, jaki jest teraz najlepszy klub świata

 

A o to, pytaj grzes_l'a. Ja nie mam pojęcia.

 

ogqozo - a tak mi się z francuskiego napisało i_lol.gif

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
A z wrogiem to zart. Lubie Real obejrzec od czasu do czasu (szczegolnie w meczu z Barca). Czesto mu kibicuje nawet ale nie sledze a juz na pewno nie jestem na bieżąco po wakacjach i po pierwszej kolejce ligi. Podejrzewam ze moj blad popelnilby nie jeden. Nie mam problemu z przyznaniem sie gdy palne glupote, do tego calkiem smieszna.

Tak tak palnąłeś gafę i teraz będziesz się zasłaniać innymi tyle że nikt inny bez wiedzy by się nie wypowiadał :]

 

 

A co do lokalnych sukcesow za generala Franco, to nie bede sie wypowiadal.

Tak tak oczywiscie w każdym meczu mieli lufy przystawione do głowy i frytki do tego ^^

Odnośnik do komentarza
A co do lokalnych sukcesow za generala Franco, to nie bede sie wypowiadal.

Tak tak oczywiscie w każdym meczu mieli lufy przystawione do głowy i frytki do tego ^^

 

Wiesz nawet w dzisiejszych czasach mamy afery sedziowskie w praktycznie kazdej lidze czy pucharze i czesto o mistrzostwie decyduja "bledy" sedziowskie, ktore moga sie brac z roznych powodow. Ciezko mi sobie wyobrazic by sympatia dyktatora okazywana bardzo wyraznie nie miala jakiegos wplywu.

 

Nie chce umniejszac osiagniec Realu bo przez lata byl swietna i pieknie grajaca druzyna. To raczej jego sympatycy powinni troche krytyczniej spojrzec na osiagniecia swojej druzyny. No ale to zamierzchla historia.

 

A co do Lassa - nazywa sie Diarra? Nazywa. :P

Odnośnik do komentarza

Dobrze, a kibice Barcelony to fani drużyny z którą identyfikują się nie tylko separatyści, lecz także organizacja terrorystyczna. Górnik Zabrze zdobył tyle tytułów mistrzowskich bo swego czasu kluby górnicze miały łatwiej (więc jego sympatycy najlepiej powinni o nich zapomnieć), a przepaść między rodzimą piłką, a tę zachodnią, zwal na komunizm.

 

Co za bullshit i_kawa.gif

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Najlepszą DRUŻYNĄ świata jest FC Barcelona. Jak dla mnie z Barcą może powalczyć na poważnie tylko Chelsea. Ale w trakcie sezonu na pewno dużo się zmieni i okaże się, że zupełnie inne drużyny będą bić się o najwyższe laury.

A jaki klub ma najlepszych zawodników? Można podciągnąć Real, żeby nie było, że tylko Barca (chociaż akurat jedyny piłkarz, którego uwielbiam, czyli Ibra, gra teraz w FCB, więc niestety, jest na jej korzyść).

Odnośnik do komentarza

Z tym, że Real ma lepszych zawodników, to bym się kłócił. Natomiast faktem jest, że to nie jest drużyna. Tam nikt nie patrzy pod kątem drużyny. Czytałem ostatnio wywiady z Robbenem i Sneijderem i obaj narzekali na klub. Mówili, że trener nie ma tam nic do powiedzenia, klub mu dobiera skład i stawia cele, a on nie ma wpływu na to, kto odejdzie, kto przyjdzie. A taka metoda przecież się nigdy nie sprawdza, nie trzeba długo analizować, by to zauważyć.

 

Barcelona ma 3 graczy, których można zaliczyć do top 5 najlepszych na świecie (Messi, Xavi, Iniesta) i wszyscy to wychowankowie. Czy gdyby taki Xavi przeszedł np. do Manchesteru, to byłby tam liderem, dostałby Złotą Piłkę? Być może nie. Ale kogo to obchodzi. On gra w Barsie i robi to rewelacyjnie. Uważam, że jeśli Ronaldo będzie grał w Realu tak dobrze, jak np. Iniesta w Barsie, to byłby absolutnie wart swojej kasy. Ale nie oczekuję, że będzie tak grał, na razie nic tego nie zapowiada, i to jest właśnie specyfika klubu o nazwie Real.

Odnośnik do komentarza

Z tym, że Real ma lepszych zawodników, to bym się kłócił. Natomiast faktem jest, że to nie jest drużyna. Tam nikt nie patrzy pod kątem drużyny. Czytałem ostatnio wywiady z Robbenem i Sneijderem i obaj narzekali na klub. Mówili, że trener nie ma tam nic do powiedzenia, klub mu dobiera skład i stawia cele, a on nie ma wpływu na to, kto odejdzie, kto przyjdzie. A taka metoda przecież się nigdy nie sprawdza, nie trzeba długo analizować, by to zauważyć.

 

Barcelona ma 3 graczy, których można zaliczyć do top 5 najlepszych na świecie (Messi, Xavi, Iniesta) i wszyscy to wychowankowie. Czy gdyby taki Xavi przeszedł np. do Manchesteru, to byłby tam liderem, dostałby Złotą Piłkę? Być może nie. Ale kogo to obchodzi. On gra w Barsie i robi to rewelacyjnie. Uważam, że jeśli Ronaldo będzie grał w Realu tak dobrze, jak np. Iniesta w Barsie, to byłby absolutnie wart swojej kasy. Ale nie oczekuję, że będzie tak grał, na razie nic tego nie zapowiada, i to jest właśnie specyfika klubu o nazwie Real.

Może i mają rację,ale tylko Sneijder wspomniał o tym,że Pelle ma mały wpływ na drużynę.

 

- Decyzja o transferze nie została podjęta ze względu na Mundial, ale ze względu na moją przyszłość. Wybrałem Inter, gdyż tutaj mogę się czuć kimś ważnym. W Realu Madryt byłem natomiast jednym z wielu.

 

Och jaki on biedny... :wacko:

Odnośnik do komentarza

Ja widzę wypowiedź Sznajdera pod tym kontem, że nie czuł się jak gwiazda, jaką niewątpliwie  (wg. siebie samego) jest. Przyćmiły go Kaki i Ronalda to się chłopak wkurzył.

 

 

 

 

A myślę, że Pellegrini idzie w dobrą stronę, twardo rozkazuje tam w Realu (spanie w hotelu dzień, czy tam dwa przed meczem obowiązkowe, brak kontaktu z "zewnętrznym światem" itepe) no i chce grać 7 ofensywnymi zawodnikami - sam tak twierdzi (boczni obrońcy na zmianę w ataku i dwaj defensywni/środkowi pomocnicy często w ataku, chyba tak to ma wyglądać.) Plan ambitny, jak się uda zrealizować go to będzie świetnie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Z tym Sneijderem to ja bym uważał - facet przez bardzo dług czas się bronił przed transferem uwazajac, ze chce powalczyc o miejsce w skladzie. Dopiero w ostatniej chwili odszedł, gdy z pewnością został postawiony pod ścianą, czyli: "Albo wypie/rdalasz albo grzejesz trybuny na SB i żegnasz się z wielką formą na mundialu".

Edytowane przez jakee
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...