Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

No i podtrzymuję to, co przed i po finale pisałem w tamtym temacie.

 

Nie no, skoro podtrzymujesz, że United jest piłkarsko na poziomie Barcelony, to chyba nie można tu już nic dodać.

 

 

Prawie taka jak w zeszłym sezonie, kiedy pisałeś, że Milan nie ma szans na zwycięstwo w Serie A. No ale może o lidze cypryjskiej albo duńskiej albo masz nieco lepsze pojęcie niż o włoskiej i angielskiej.

 

To w końcu gadamy o żartach czy o pojęciu o jakiejś lidze? Bo ty, jak widać wyżej, dalej brniesz w zapewnienia o potędze United (którzy wiecznie akurat mają zły dzień, jak trzeba coś zagrać) i mam wrażenie, że to tak serio. No ale w sumie racja, mniejsza o intencje, grunt, że jest zabawnie.

 

Przed tym sezonem pisałem, wbrew chyba wszystkim tu na forum (nawet fanom Juve), że o mistrza będą walczyć Milan i Juve (wiesz, w tych postach, w których nie znaznaczam jak dziecku, że to takie żarty z Obso). Już teraz wiadomo, że właśnie tak będzie. Nie pamiętam, co ty konkretnie o tym pisałeś, bo moim zdaniem żartobliwe posty są od tego, żeby docenić żart i pójść dalej, a nie zapamiętywać i powtarzać sto razy.

 

 

No to teraz z wyraźnym zaznaczeniem: uwaga, piszę serio! Mecze Barca-United w ostatnich latach należały do najbardziej jednostronnych finałów w historii - i obie te ekipy grały na swoim standardowym, średnim dla sezonu poziomie. Meczów Real-Barca było w ostatnim roku bodaj 10 i żaden nie był jednostronny.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dobrze, że uświadomiłeś mi, że w kąciku sportowym można pisać żartobliwe posty, z natury jestem w nim śmiertelnie poważny. Naprawdę nie musiałeś pisać o tym elaboratu na pięć linijek, ale doceniam, może faktycznie za dużo Steca. Napisz coś jeszcze proszę o tym jaka Barcelona i liga hiszpańska jest dobra, na pewno jest ktoś, kto jeszcze tego nie czytał.

Odnośnik do komentarza

ja twoje tez pobieżnie przeczytałem, jego to juz wcale, ale policzyłem, że było 9 linijek. a tak teraz powaznie, weźcie ogarnijcie sie, bo ja se tu wchodzę myślę, że ktoś ładnie śmieje się z barcy, a to wy przekomarzanki swoje dalej odprawiacie, znajdzcie sobie jakiś inny temat, np o lidze włoskiej, bo tamten to tylko obso czyta, to się będzie cieszył, że ktoś go odwiedził.

 

a tak poważniej to JA PIE>RDOLE kogo to obchodzi kto ma jaką wiedzę i czy ogórek pozwala sobie na żarty w swoich postach w kąciku sportowym. no (pipi)a, gwiazdy kącika sportowego jakieś z was są? krzysztof ibisz i zygmunt hajzer forum pessiks eekstrim.

Odnośnik do komentarza

 

 

Bo to jest fakt. Zażartować sobie można, ale proszę raz, a nie sto. Zaś mówiąc serio - przecież nikt, kto widział na oczy grę tak wielce doświadczonych i renomowanych grajków jak Tello, Cuenca, Sergi Roberto, Thiago Alcantara czy Martin Montoya, nie powie mi: oni grają, bo to najlepsze, co ma Barcelona. Xavi, Iniesta i Fabregas są wyraźnie gorsi i to świadczy o niewiarygodnie wysokim parciu na zwycięstwo, że siedzieli oni na ławie. Kurde jak ta Barca ciśnie, żeby coś wygrać. No zaraz im pękną portki z napięcia. Widziałem po tej porażce łzy. Leo Messi - w wieku 24 lat jeden z najbardziej utytułowanych graczy w historii - popełnił następnego dnia samobójstwo, nie mogąc sobie poradzić z tym, że wygra najtrudniejszą do wygrania ligę piłkarską tylko trzy razy z rzędu, a nie cztery.

 

Wiem, że to dziwne dla (już prawdziwych) kibiców United - klubu, który szczyci się tym, że w całej historii zdobył tyle, co Barcelona przez ostatnie trzy lata - ale czasem i czekoladą można się przejeść. Zwłaszcza, że nie mówimy o jakiejś tragedii. Z taką grą Barcelona - nawet w faktycznie słabej (jak na nich) formie i grając połowicznie juniorami - w każdej innej lidze byłaby pierwsza. Akurat tak wyszło, że obecny Real też ma aspiracje do drużyny historycznie mocnej (zabierzcie im Barcę Guardioli i to oni biliby ogrom rekordów w lidze, dominując też nad każdym poza FCB w Lidze Mistrzów) - no faktycznie to jest niesamowicie dziwne, że spinają się na mecze z nimi, a na mecze z Osasuną nie.

 

Weź sie nie ośmieszaj taką głupią gadką bo czytac sie nie chce. Może za rok barca się wycofa z primera division bo nie warto wygrywac nienajsilniejszej ligi na swiecie. pier.dolisz jak potłuczony. Tytuł mistrza kraju to tytuł mistrza kraju, i nie ma takiej druzyny która by o to nie walczyła. Barca odpuściła bo ma juz za dużą strate i wie że zje.bała w tym roku i real ją wziął w lidze dlatego skupiła sie wyłącznie na LM. W pd różnica pomiedz barcą a realem większa niż 3 pkt to już naprawde sporo a co mówić tyle ile mają teraz, i Guardiola to doskonale wie.

Odnośnik do komentarza

No ale ogorek napisał, że obecnie Barcelonie nie zależy na wygraniu PD, ew. chce ją wygrać minimalnym nakładem sił i jest to raczej spowodowane chłodną kalkulacją sztabu szkoleniowego, a nie tym, że im się nie chce, bo już za dużo wygrali (czego ogor przecież nie napisał). Trudno nie zaprzeczyć, że motywacja do gry, kiedy się wygrało wszystko, jest mniejsza niż w przypadku takiego Realu, gdzie co rok o włos Barca im podbierała trofea, więc grają na pełnej (pipi)ie, do tego zwyczajnie mają formę, co w dużej przecież mierze zależy od motywacji. Gdyby nie brak zmienników na najważniejsze pozycje w zespole, gdyby Barca grała na normalnym poziomie, to nie odpuściliby PD, ale w chwili obecnej nie stać ich zwyczajnie na grę na kilku frontach (co widać ewidentnie po ostatnich meczach, że to nie inni podnieśli poziom, a Barca go obniżyła)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Weź sie nie ośmieszaj taką głupią gadką bo czytac sie nie chce. Może za rok barca się wycofa z primera division bo nie warto wygrywac nienajsilniejszej ligi na swiecie. pier.dolisz jak potłuczony. Tytuł mistrza kraju to tytuł mistrza kraju, i nie ma takiej druzyny która by o to nie walczyła. Barca odpuściła bo ma juz za dużą strate i wie że zje.bała w tym roku i real ją wziął w lidze dlatego skupiła sie wyłącznie na LM. W pd różnica pomiedz barcą a realem większa niż 3 pkt to już naprawde sporo a co mówić tyle ile mają teraz, i Guardiola to doskonale wie.

 

Erm, może nie zdajesz sobie sprawy, ale potwierdzasz to, co napisałem - że nie zależy im aż tak strasznie na wygraniu tej ligi.

 

 

Trudno nie zaprzeczyć, że motywacja do gry, kiedy się wygrało wszystko, jest mniejsza niż w przypadku takiego Realu

 

Jak widać, niektórym łatwo.

 

 

Realowi za czasów Figo, Ronaldo , Zidane i innych jakoś tej motywacji nie brakowało. Dali du.py w lidze i tyle, bądźcie obiektywni chłopcy

 

To bardzo zabawny rewizjonizm. Real za czasów Figo, Ronaldo i Zidane'a nigdy nie wygrał żadnego trofeum choćby dwa razy pod rząd. Załóżmy, że mówimy o latach 2000-2006 (Ronaldo był w składzie jeszcze sezon, ale raczej kontuzjowany). To jest sześć sezonów. W ich trakcie Real... raz zdobył Puchar Mistrzów i dwa razy, w innych latach, mistrzostwo Hiszpanii. To, że i tak jest ten Real pamiętany jako jedna z lepszych ekip za naszej pamięci, jest chyba dowodem dokładnie na to, co próbujesz zanegować.

 

No i nie wiem, czemu mnie traktujesz jak jakiegoś kibica piłkarskiego. Wszystko musi być wartościowaniem, czy Barca jest fajna, czy nie. To, że czasem oglądam mecze nie na Livescorze i jestem w stanie zanegować bullshitną interpretację wydarzeń co niektórych, nie znaczy, że zależy mi na wielbieniu Barcy. Czy dali dupy? To nie mi oceniać. Mi wszystko jedno, kto wygrywa. Jeśli komuś zależy, żeby Barca znowu wszystko wygrała, to może to być dla niego dawanie dupy. Nie wiem. Ale uważam za zabawne, że niektórzy męczą bułę, kiedy tylko Barca przegra choć jeden mecz, a kiedy - olaboga - nie wygra jakiegoś trofeum, to obwieszczają klęskę, kompromitację, nieudolność, amatorszczyznę, Wisłę Kraków itp. Groteskowo małostkowe, niczym fani United śmiejący się, że City odpadło z Ligi Mistrzów.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Tak czy siak w ciagu bodajże dwóch sezonów zdobyli i LM i PD a potem jeszcze starczyło im motywacji aby zdobyc kolejne mistrzostwo. O to mi sie rozchodziło. Real jest drużyną lepszą w PD w tym sezonie od barcelony i o to mi chodzi.

 

Oggozo twojego posta zrozumiałem że barcelonie nie zalezało od samego początku na lidze, jesli chodziło o to że JUŻ nie zależy na lidze to ok, masz racje. Jak może im zależec na lidze skoro ją już przegrali.

Odnośnik do komentarza

Di Maria w formie jest najlepszym zawodnikiem Realu,a nie jakimś mini-ronaldo. Szkoda,że mecz kończył z urazem :confused:

Dało się to już wcześniej zauważyć. Wczorajszego meczu nie oglądałem, ale jak już wspominałem -bosze jak ja się znam- on ma szanse być lepszy od Krystyny.

Swoją drogą, ciekawa sytuacja zapanowała w tym temacie odkąd Real pewnie zmierza po tytuł PD, tzn. fani Realu zaczęli stanowić 70% wypowiadających się... Zwłaszcza Oran, tak jakby odżył :D

Dzisiaj najciekawszy mecz kolejki. Zastanawia mnie pierwsza jedenastka którą wystawi Guardiola, bo jeżeli znowu postawi na rozgrywających bez nazwisk, to może być znowu ciekawy mecz (tzn. Barca walcząca o nie przegranie). Z mojej perspektywy, ostatnie ciekawe mecze są do du.py ^_^

Odnośnik do komentarza

Di Maria w formie jest najlepszym zawodnikiem Realu,a nie jakimś mini-ronaldo. Szkoda,że mecz kończył z urazem :confused:

Dało się to już wcześniej zauważyć. Wczorajszego meczu nie oglądałem, ale jak już wspominałem -bosze jak ja się znam- on ma szanse być lepszy od Krystyny.

Swoją drogą, ciekawa sytuacja zapanowała w tym temacie odkąd Real pewnie zmierza po tytuł PD, tzn. fani Realu zaczęli stanowić 70% wypowiadających się... Zwłaszcza Oran, tak jakby odżył :D

Dzisiaj najciekawszy mecz kolejki. Zastanawia mnie pierwsza jedenastka którą wystawi Guardiola, bo jeżeli znowu postawi na rozgrywających bez nazwisk, to może być znowu ciekawy mecz (tzn. Barca walcząca o nie przegranie). Z mojej perspektywy, ostatnie ciekawe mecze są do du.py ^_^

 

Można też tłumaczyć to tym, że krzykacze z Katalonii przestali się udzielać.

Odnośnik do komentarza

Która boję się,że może się przejechać na beznadziejnej obronie przy stałych fragmentach gry. Mou twierdzi,że nie trzeba nad tym pracować,ale moim zdaniem przydałoby się poświęcić temu aspektowi gry trochę czasu. Zbyt dużo bramek Real traci przez złe ustawienie po rożnych czy rzutach wolnych....strasznie irytujące jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że obie strony są winne tej przykrej sytuacji... Chyba będę musiał zająć się trolligiem w stylu Codename'a, jak Real wygra 8-0 z kimś tam, a sędzia zaliczy im nieprawidłową bramkę, ew. da rywalom kartkę z dupy "mecz ustawiony, sędzia przekupiony" itd. Barcelono, dlaczego?!!

Odnośnik do komentarza

RAz na rok to i mucha pierdnie.

Barcelona w koncu musiala lige przegrac bo Real by sie sam sprzedal z frustracji.

Ten tytul mogla rownie dobrze zdobyc Valencia, kogo obchodzi jakis Real.

To jest malo wazne, wazniejsze jest to, ze Barcelona lige przegrala a nie, ze Realowi sie udalo ja wygrac ;x

Frustu frustu :lol:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...