Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby Barcelona nie była taka najlepsza na świecie ? Czy Ossasuna rzeczywiście jest lepsza na boisku ?

Barcelona najlepszy klub na świecie, gra w lidze w której od ładnych paru meczów ma problem, żeby meczu nie przegrać. Dzisiaj Osasuna, która gra w tej samej lidze co najlepszy klub na świecie, jedzie Barce równo w kakao. Właściwie zamiast 2-0, powinno być 3-1, ale sędzia dał dwa razy dupy ze spalonymi.

Tak jak pisałem ostatnio, Pep przyjął, że liga jest raczej nie do wygrania (dlatego pozbawia zespół szkieletu, zastepując go gołowąsami), być może ma rację, ale mimo wszystko taka gra boli moje seducho. Za rok, za dwa byc może będziemy podziwiać taką postawę, ale na dzień dzisiejszy jestem ciut w(pipi)iony na niego. Mam tylko nadzieję, że LM nie zamierza odpuścić i nie powierzy najważniejszych miejsc na boisku w tym zespole jakiemuś Roberto czy innemu Thiago.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Kogo obchodzi Liga pfff

 

W Barcelonie? Chyba nikogo. Niby Barcelona nie pobiła jakichś wielkich rekordów wszech czasów, ale Guardiola wydaje się żyć dniem dzisiejszym. Ani jemu, ani piłkarzom, ani kibicom chyba specjalnie nie zależy na kolejnym wygrywaniu ligi. Dopóki jest psychiczny komfort "i tak jesteśmy lepsi od Realu", no to cóż, są lepsi.

 

Wszyscy wiedzą, że te dwie ekipy na razie odstają od reszty, więc liczy się bezpośrednie starcie. I może Real miał w ostatnim skrajnego pecha, może brakowało kluczowych obrońców, może jego gra wyglądała w sumie niby bardziej przekonująco... ale dopóki kolejne starcia bezpośrednie ciągle przegrywa, nikomu nie przejdzie przez gardło, że oto najlepszy zespół w Hiszpanii i Europie.

Odnośnik do komentarza

Wiedziałem że jak wstanę rano to będę czytał o tym jak to mistrzostwo La Ligi jest drugorzędnym tytułem xD

 

Obejrzałem skróty - znowu się okazuje że Mesii bez Xaviego i Iniesty jest jak dziecko we mgle.

Kolejność dla starego fana Barcy jest następująca: 1. spotkania bezpośrednie 2. PD= LM 3. CdR itd. Więc jak Barca przegrywa z Realem w bezpośrednim pojedynku, to mnie to bardziej boli niż gdy Barca przegrywa tytuł na rzecz Realu po meczu z Osasuną (oczywiście nie umniejszają lidze i nie pisząc, że to ma drugorzędne znaczenie, bo nie ma, chyba, że jest to Ekstraklasa). To chyba całkiem popularny punkt widzenia dotyczących derby w ogóle (np. Cracovia-Wisła). W sumie wystarczy odwiedzić stronkę Realu i tam dosyć często wspomina się o tym, że ich mało obchodzi tytuł jeżeli nie są w stanie pokonać Barcelony. Taki fetysz, który - nie zaprzeczam - wyniosłem z czasów kiedy Barcelona była w cieniu Realu, o lidze mogła sobie pomarzyć, ale jeszcze bardziej o tym żeby wygrać mecz z Realem.

Co do Messiego, to chłopak jest w fatalnej formie strzeleckiej, ale też ustawienie mu nie pomaga, bo o ile na papierze gra na szpicy, to w rzeczywistości gra jako rozgrywający ( z resztą w ostatnich meczach i tak robi 70% roboty w ofensywie całego zespołu). Zabawne, że jak gostek strzelał po 2 gole na mecz, to było "Barca nie istnieje bez Leo", teraz jak forma mu siadła, Xavi i Iniesta odpoczywają w nieskończoność, a za dogrywanie piłek odpowiada Radosław Kałużny czy inny Roberto, to jest " że Leo to cienias bez odpowiedniego wsparcia". Cienias który musi odwalać robotę na swojej pozycji i tą którą do tej pory odwalał Xavi z Iniestą.

 

Edit. No nie będzie, nie o to chodzi w tym co napisałem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...