Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, Dziku lubie cie, ale no sorry. Liga angielska jest dosc daleko jesli chodzi o sile od hiszpanskiej. Jest dobry poziom, choc w sumie dopiero w tym sezonie jakas wieksza walka sie wywiazala i to tylko chyba dlatego ze MU zaczal grac piach ( no moze nie zaczal, ale w koncu fart ich opuscil, bo piach grali kilka sezonow). A tak to orpocz autobusu Chelsea, chyba zadna angielska druzyna sie jakos zbytnio z hiszpanska nie pokazala z dobrej strony. Nawet Bilbao tluklo MU, Atletico Chelsea itd itd itd. I tak od kilku sezonow. No ale spoko :)

 

A wczorajszy mecz to dobra bania, a bol dupy madritos-doritos to juz w ogole piekna rzecz.

Sedzia w waly robil w dwie strony i tylko dlatego ze Barca byla lepsza jakos z tego wybrnela.

Odnośnik do komentarza

Kolejny temat wałkowany tysiąc razy.

Najprostszy przykład z brzegu: ćwierfinaliści europejskich pucharów 2013/2014.

Anglia 2. Hiszpania 5.

 

Mysza, fakt poprawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

 Potrzeba było internetu, żeby ktoś w ogóle zauważył tę sytuację z Pepe i Busquetsem, no ale "jak sędzia mógł tego nie widzieć?!" Jak dla mnie jest to sytuacja niejednoznaczna, facet nawet nie patrzy na Pepe, chociaż oczywiście biorąc pod uwagę historię GD jest to całkiem prawdopodobne.

 

Jak ktoś od dobrych kilku chwil leży na murawie, to jak usprawiedliwieniem dla osoby depczącej go po głowie może być to, że nawet na niego nie patrzy?

 

Musiałem się do tego odnieść, ale nie zmienia to faktu, że moim zdaniem takie wytykanie dosłownie wszystkiego i internetowe wojny fanów obu klubów na forum o gierkach z drugiego końca Europy to głupota. Ja sam się cieszę z wyjątkowo emocjonującego meczu, w którym błędy sędziowskie biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności zmieściły się w normie. Obie drużyny pokazały siłę ofensywną i braki w obronie: w meczach takich jak ten ilość bramek z obu stron można było równie dobrze wylosować sześciościenną kostką, więc po co się spinać? Taki Benzema mógł mieć hattricka po 20 minutach, a dobrych (niektórzy powiedzieliby "stuprocentowych") sytuacji do strzelenia gola miał chyba z 6. Z drugiej strony niewykorzystane sytuacje Messiego i Neymara.

 

MYSZa7 oczywiście klasycznie wini o wszystko Ronaldo, zamiast się zastanowić, skąd Di Maria miał tyle miejsca na lewej stronie, a Benzema w polu karnym. Osobiście nie mam nic do zarzucenia obu skrzydłowym, obaj bardzo dobrze realizowali założenia taktyczne. Ronaldo dorzucił do tego kilka niezłych indywidualnych akcji, z których jedna skądinąd zakończyła się golem. Świetnie wypadł Di Maria, nieźle Benzema, ale to nie jest taki kompletny przypadek. Carvajal niestety się nie popisał, w el clasico wolałbym Arbeloę. No i Casillasa, ale to już osobny temat.

 

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza

Neymar nie symulował i jednak dobrze widziałem tą sytuację na powtórkach,Ramos go zahaczył ;)

http://gfycat.com/BarrenUnlinedBooby

 

Hmm gdzie ty to widzisz ? Jak dla mnie, to Neymar potyka się powietrzem i robi pirueta. Takie rzeczy tylko w balecie. Z tej kamery ciężko określić, czy był kontakt.

 

 

 

 

 Potrzeba było internetu, żeby ktoś w ogóle zauważył tę sytuację z Pepe i Busquetsem, no ale "jak sędzia mógł tego nie widzieć?!" Jak dla mnie jest to sytuacja niejednoznaczna, facet nawet nie patrzy na Pepe, chociaż oczywiście biorąc pod uwagę historię GD jest to całkiem prawdopodobne.

 

 

 

Co z tego, że nie patrzy, dobrze wiedział, że leży obok niego. W takich meczach nie doszukiwałbym się przypadków.

 

 

 

Tak swoją drogą, uwielbiam Valdesa, prawie zawsze jak wpadnie bramka, podnosi łapy jakby była ręka/spalony/faul. Ewidentnie nie potrafi przegrywać. Ewentualnie taka taktyka, aby wymuszać presję na sędziach.

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

O powietrze? No to powietrze musialo zmienic mocno stan skupienia by wygladac jak lewa noga Ramosa by tak sie skonczylo. Bez jaj, ale na tym filmiku swietnie widac faul.

 

Bousqets moze wiedzial, moze nie. Ale poslugujac sie twoja retoryka, Jak tylko poczul ze cos ma pod noga, nie depnal z calej sily a odsunal noge dalej i tylko lekko musnal Pepe. Moze i szkoda, bo w sumie komu jak komu ale mu by sie nalezal porzadny kop w ryj za całokształt imo.

Odnośnik do komentarza

Czyli wybielamy SB, ok. Nie ma sensu ciągnąć dalej.

 

 

Na twoim filmie nie widać świetnie faulu, bo to nie jest kamera do takich ocen, tak można manipulować w filmach wielkością krasnoluda we władcy pierścieni.

 

Tutaj masz lepsze ujęcia.

 

http://www.youtube.com/watch?v=DQyPK5vsz8I

 

IMO sam zaczepia o ziemię i robi pirueta.

 

 

Zresztą, nawet jakby delikatnie zaczepił, to co się dzieje z piłką nożną ?? Wystarczy, że ktoś kogoś dotknie i od razu gleba. Już pomijam ostatni mecz, ale ma się wrażenie, że dziewczynki biegają po boisku. Piłkarze to wykorzystują, a nikt z tym nic nie robi.

Edytowane przez Moldar
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie ma sensu dyskutować chyba,jeśli tam nie widzisz kontaktu,nawet w tym filmiku na końcu powtarzane ujecie kamery pokazuje,że kontakt był.Ramos,nie chciał faulować,ale zahaczył nogę Neymara.

Możesz sobie powiększyć i przewijać do woli,ale to nie było nurkowanie.

Edytowane przez Ader
  • Plusik 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Po co Wy spiny szukcie? Broniliście jak głupi jedenastkę, gdy Demichelis faulował Messiego przed polem karnym , a teraz beka z karnego który został podyktowany w podobnych okolicznościach.

 

 

Już mniejsza z tym czy był karny czy nie, ale w jaki sposób to mają być podobne okoliczności? Tam był nieudany wślizg, widoczny wyraźnie, trafiający nogę Messiego i przewracający go ewidentnie w polu karnym. Tutaj mamy zaczepienie - z tych powtórek które ja widziałem, nie widać, by miało na którymkolwiek etapie nie być ono widocznie za linią pola karnego. Może na innych jest jeszcze jakiś kontakt w polu. Jeśli nie, to kwestia 10 centymetrów, był ścisk, więc ewentualny błąd można jakoś zrozumieć, ale co niby ma być podobnego w tych okolicznościach?

 

Czy jest jeszcze jakiś faul w piłce, którego (anty-)fani odpowiednich ekip nie będą dyskutować? Czasami mam wrażenie, że wszystko poza odcięciem komuś nogi piłą mechaniczną wywoła falę komentarzy, że cóż to się dzieje z futbolem, piłkarze nurują, panienki, sędzia przekupiony jak zawsze. Odcięcie nogi piłą to ten etap, gdy prawa fizyki wydają się fanom odpowiednich ekip wiarygodne? Koleś nie ma nogi, następuje upadek... czy dalej naciągane, w końcu ja umiem skakać na jednej, symulka?

 

 

 

Co do Cristiano. Myślę, że zagrał ok. Nie był gwiazdą wieczoru, ale jego zejścia pomagają znajdywać miejsce Di Marii. Wygrywał też sporo pojedynków. Oczywiście nie pracował z tyłu, by wspierać odbiór piłki i tworzyć okazje jak Messi, ale to niby coś nowego? Carlo w meczu z mocniejszym rywalem prosi się o kłopoty z traceniem goli, wystawiając de facto czterech graczy ofensywnych i dwóch środkowych pomocników lepszych w kreacji, niż odbiorze, ale to nie zmienia sytuacji, jak gra Cristiano. Ma nieco inną rolę w tej nowej taktyce, nie zawsze jest największą gwiazdą ("tylko" w co drugim meczu), ale też w tej roli jakoś fatalnie nie zagrał, jak niektórzy mówią.

 

Messi był lepszy, ale... Messi zawsze jest lepszy, dopóki ma nieco wsparcia (np. Iniesta sobie radzi). Po kontuzji śladu nie ma. Weźmy ostatnie 10 meczów Barcy i Messi w zasadzie w każdym był najlepszy na boisku, pomijając dwa, gdzie naprawdę nie mógł, bo cała reszta Barcy była beznadziejna.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

systemu powtorek tv w meczach wg mnie nigdy nie bedzie albo beda bardzo ograniczone. Zbyt duzo w tym sporcie sytuacji dwuznacznych gdzie nawet ogladajac 20 razy powtorke na 100% nie jestesmy przekonani czy faul byl czy nie. Albo zbyt duzo jest miekkich fauli po ktorych nawet eksperci mowia ze faul mogl byc odgizdany albo i nie i ze sedzia sie usprawiedliwi ale mogl rownie dobrze puscic akcje z duchem gry. To nie bezstykowy sport jak tenis gdzie wystaczy okablowac linie boiska czy kosz z jego zasadami gry kontaktowej (dwie nogi na parkiecie,zakaz gry nogami itp - o wiele wiele mniej przepisow pozwalajacych na otwarta interpretacje).

 

Ja przede wszystkim zajalbym sie nurkami w ewidetnie chamskich sytuacjach gdzie pilkarz wrecz gra na miare oskara - chocby nawet glupim zawieszeniem na jeden - dwa mecze, od razu by to ukrocilo precedens i co za tym idzie sedziowie by mieli tez ciut latwiej w sedziowaniu. Na razie to jest totalnie bezkarne, a wrecz przynosi korzysci, bo dalej zoltych kartek za symulke sedziowie dawaja jak na lekarstwo

Odnośnik do komentarza

Jak każde El Clasico przyniosło dużo kontrowersji i niepotrzebnych spin. Sędzia był okrutny jak w jedną tak i w drugą stronę, ale najwięcej w tym temacie mają do powiedzenia kibice Realu jak i sam "najbardziej poszkodowany" Ronaldo. Przegrałeś to przegrałeś, trzeba złapać się za jaja i pokazać swoją wyższość. Skoro jego Real ma wygrać ligę to udowodni to w następnych spotkaniach i je wygra. Jeśli wygra wszystkie to Barca go nie prześcignie i zdobędą tytuł. Proste i logiczne.

Odnośnik do komentarza

http://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne,kontrowersje-z-grand-derbi,galeria,1,429332,459.html

 

hahaha właśnie chciałem wrzucić ten link :D wszystkie sytuacje są przeciwko Realowi :D karnego być nie powinno, na głowę Pepe nie nadepnięto a jak nadepnięto to nie wiadomo dlaczego, więc problemu nie ma.

 

Śmieszny koleś.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...