Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

james-rodriguez-granada-real-madrid.gif?

 

Niesamowicie się ich ogląda w tym sezonie. Jakimś cudem z tych gwiazd udało się stworzyć zabójczo skuteczny i przy tym niespotykanie efektowny kolektyw w ataku. Nawet Cristiano gra teraz bardzo drużynowo, Benzema jest chyba w najlepszym momencie swojej dotychczasowej kariery, a James sprawia, że już nie tęsknię za Di Marią. Do tego waleczny i fenomenalny technicznie Isco, błyskotliwy Modrić, precyzyjny Kroos, Bale, który mam nadzieję też wróci niedługo do swojej optymalnej dyspozycji... Naprawdę dawno tak bardzo nie czekałem na kolejne spotkanie Królewskich i wkurza mnie tylko, że zbliża się przerwa na reprezentacje.

 

Z resztą cała liga hiszpańska znajduje się w bardzo dobrym miejscu. Na szczycie tabeli rywalizacja jest bardziej wyrównana, niż w Premier League. ;)

Odnośnik do komentarza

Myślę, że kandydatów do mistrzostwa nadal jest trzech. Sevilli i Valencii (zwłaszcza Sevilli) będzie ciężko utrzymać to samo tempo. Widać, że w większości meczów muszą mocniej pracować na wygraną, niż potentaci. Atletico zresztą też chyba dla dobra swoich szans powinno prędzej czy później zacząć zdobywać gole inaczej niż główką z wrzutek, przerażające się to staje.

 

Sevilla przegrała, więc Real liderem. Bez wątpienia Królewscy, obok Bayernu, wyglądają obecnie jak najlepsza drużyna na świecie.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się 

Valencia nie jest jeszcze na tym etapie aby walczyć o mistrzostwo. Zresztą sam Espirito Santo i jego zawodnicy za każdym pytani o cel na ten sezon odpowiadają, że ich celem jest powrót do ligi mistrzów czyli czwarte miejsce w pełni satysfakcjonuje

z kolei Sevilla to bardzo dobry i stabilny zespół, któremu brakuję jednak tej iskry aby walczyć o mistrzostwo ( co potwierdzają ich wyniki z drużynami z czołówki)

Odnośnik do komentarza

Super grają. Mudżiny z Almerii niszczą Barce :/. Obrona zabija się o siebie. Druga linia NIE ISTNIEJE (to już kolejny taki mecz, gdzie LE osiągnął coś czego sobie nikt nie wyobrażał jeżeli chodzi o ten zespół). Messi znowu nie trafia do pustej bramki (ile takich sytuacji zmarnował w ostatnich 2 tygodniach, to trudno byłoby zebrać z całej dotychczasowej kariery).

 

Nie wiem jak się zakończy spotkanie, ale znowu wychodzą braki LE, który ma gdzieś jakich ma piłkarzy, bo on stylu gry nie zmieni. Jak tak dalej pójdzie, to będzie jak z Romą. Arghhhh!

 

Edyta.

 

Miliardy na transfery, a kuźwa jak Messi nic nie gra, to znowu nie ma Barcelony. To się kuźwa nie zmieni chyba do czasu aż karzeł umrze ze starości!

 

 

 

 

 

Zdenerwowałem się :/

Odnośnik do komentarza

ufff Suarez umie robić różnicę...

 

 

edyta.

 

Nie żeby Barca nagle zaczęła grać w piłkę, po prostu Suarez popisał się świetnymi zagraniami, a i tak mało brakowało, żeby Neymar i Alba nie trafili do bramki. To był Almeria, rywal z gatunku "trudno o łatwiejszego".

Odnośnik do komentarza

Messi record tracker.

 

Szczerze mówiąc, pierwsze co pomyślałem: hm, koleś ma sporo rekordów. Za rok będzie miał najwięcej wszystkiego... w wieku 28 lat! Drugie co pomyślałem: kurde, czemu tak robić reklamę szejkom z Kataru. No tak, dla kasy.

 

10613072_1218738548166359_81602701609589

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Gra słabo, tak po prostu. Nie stwarza sytuacji kolegom, sam nie potrafi wykończyć naprawdę prostych sytuacji (nie prostych dla Messiego, co prostych na poziomie polskiej ligi). Coś tam się stara w defensywie i tyle dobrego. Gra na tej samej pozycji i ma te same zadania co na początku sezonu, gdzie było Messi=Krystyna, jeżeli chodzi o formę. Teraz jest Pedro=Messi.

Odnośnik do komentarza

Pajgi to fan... myślę, że przyzwyczailiśmy się już do jego hiperboli. Messi miał dwa słabsze mecze na cały sezon, z Malagą i teraz z Almerią, poza tym tradycyjnie obsypuje rywali golami, stwarzanymi okazjami i dryblingami. Każdy poza Cristiano i może Robbenem może pomarzyć, by kiedykolwiek w karierze tak "słabo grać", jak Messi teraz.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 Pokaż mi to obsypywanie rywali golami i stwarzanymi okazjami kolegom przez Messiego w lidze przez ostanie tygodnie (ale tak serio, a nie stwierdzeniem, że to takie oczywiste, że nie trzeba tego pokazywać). Oglądałem mecze z Malagą, Almerią i Realem, gdzie tak słabo jak Messi grać mógł tylko Krystyna i Robben. Nie żeby w Realu w tamtym spotkaniu każdy zawodnik nie wypadł lepiej od Messiego... W Barcelonie też było paru lepszych, chociaż to niemożliwe. 

Krytykuje jego postawę właśnie w tych meczach. Pisałem, że przed tym grał fantastycznie, a z jego obecną formą jeszcze nigdy wcześniej się nie spotkałem, ale też nie stwierdziłem, że Janko Muzykant grałby na jego miejscu lepiej. Wydaje mi się to całkiem słuszną reakcją na taki stan rzeczy, zamiast wrzucania statsów pokazujących jaki on jest za(pipi)isty czy sugerowania, że  facet jest w takiej dyspozycji w pierwszej trójce najlepszych zawodników świata (" Każdy poza Cristiano i może Robbenem może pomarzyć, by kiedykolwiek w karierze tak "słabo grać", jak Messi teraz")..

 

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że Messi nie ma 1/5 takiego wsparcia jaką ma w tej chwili CR7 w kolegach z teamu, ale też pamiętam, że to nie pierwszy raz. Wtedy mimo to dawał radę ( w pierwszych tygodniach tego sezonu, na ostatnich MŚ, w 2-3 poprzednich sezonach ligowych), zdobywał gole z niczego, stwarzał sytuacje kolegom. 

Odnośnik do komentarza

Akurat taki news w ostatnich 3 tygodniach, gdzie facet gra swój najgorszy futbol od... zaryzykuje: początku kariery jest mocno niesmaczny. Kocham go jak Kabi kocha Krystynę i w ogóle, ale teraz nastały ciche dni

 

No chciałem napisać że po tym sezonie Messi nie utrzyma tego 1 bramkowego prowadzenia w LM przed Krystyną ale Lessi jest młodszy wiec potem i tak by Crisa przescignął wiec nie napisałem. :)

Odnośnik do komentarza

Piękna bramka Leosia, pewnie chciał strzelić tą jubileuszową w taki sposób i dlatego w ostatnich tygodniach psuł absolutnie wszystkie łatwiutkie okazje. Od tej pory coś zaczął grać, uff...

Alba znowu po koksie biega, nie ma opcji, żeby ktoś mu się urwał jego flanką (a te jego wyjścia do przodu, to prawie zawsze opcja na świetną sytuację bramkową, taki s(pipi)el szybki). Rakitic znowu gra piach i znowu Xavi pokazuje kto tutaj jest pierwszym środkowym pomocnikiem. Ogólnie Barca na tle ostatnio słabującego rywala wypada ok., tworzą okazje i nie dają ich tworzyć rywalom.

 

 

 

 

edyta. No i Alba nawet gola strzelił... Teraz czas na pokazanie charakteru. (minuta później) no i pokazali 2-1 :)

 

edyta 2. Ostatnie 30 minut to był gwałt na Sevilli

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...