Skocz do zawartości

Nowe filmy - co polecacie??


epl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Milan_

the road

 

no co za gow,niany film, 100 minut stracpne jak nic, viggo mortensen moze i pasowal do roli szarego ojczulka, ale (pipi)a, jak patrze na jego glupia morde

00029059.jpg

to widze

 

ewok-closeup.jpg

 

film o niczym, postapokaliptyczna hameryka, blablabla, ojciec z synem blabla, kanibale, ida nie wiedza smai gdzie blabla, koncowka juz kompletnie zanudza, co za kit.

Na plus tylko charlize theron, ktora jest słodka. No ale jest lacznie z 5 minut na ekranie, i dodatkowo nie pokazuje cycków. 5/10 za nia i za klimat na poczatku

Odnośnik do komentarza

The House of The Devil. Szczerze nie spodziewałem się że z takiego filmu, wogóle nie promowanego, z obsadą składającą się chyba z 6-7 osób, może się ukazać naprawdę dobru horrorek. Początek ma strasznie długi i rozkręca się z prędkością turbo dałna, ale kiedy już akcja dzieje się w tytułowym domu to zaczyna się robić coraz bardziej klimatycznie. Poza jednym elementem

wygląd babci

i słabą końcówką film naprawdę fajny.

 

7+/10

Odnośnik do komentarza

Mi dla odmiany podobał się początek i powolny rozwój akcji (klimaty trochę jak z horrorów z przełomu lat 70. i 80.). Niestety punkt kuliminacyjny i finał są żenująco słabe. No i jeszcze ta gra aktorska głównego badassa, który grał Caina w Robocopie 2.

Przedszkolak by się domyślił, że ma niecne zamiary.

Odnośnik do komentarza

serious man - nowy film braci cohen, nominowany do oskara. ciezko powiedziec co to jest, cos pomiedzy dramatem a czarna komedia. tak czy siak, jest to film o zydach z muzyka jefferson airplane w tle. dobre aktorstwo, dobra rezyseria, jednak film czasem przynudza, chociaz ma momenty! spodziewalem sie czegos wiecej w sumie, ale czasu spedzonego przy filmie nie uwazam za stracony. zreszta jestem fanbojem cohenow wiec i tak zlego slowa nie powiem.

Odnośnik do komentarza

Serious Man - ja się za to wynudziłem strasznie. Ostatnie dwa filmy Cohenów, choć diametralnie rózne to genialne w swoich kategoriach. Tutaj mamy takie niewiadomoco. Nie polecam.

 

Sherlock Holmes - dostałem to czego oczekiwałem, Downey Jr. i Law tworzą doskonały duet. Juz nie mogę się doczekać na drugą część z Moriartim.

 

Clerks 2 - b. dobra komedia, ale chyba gorsza od częśi pierwszej, końcówka z osłem lekko niesmaczna. Rosario Dawson :wub:. Plus za Jay'a tanczacego do Goodbye Horses i Smashing Pumpkins.

Edytowane przez Walter_Cronkite
Odnośnik do komentarza

scena z goodbye horses to najlepsza scena calego filmu, nawet mam ten motyw na dzwonku w komorce. raz jak sie naje.balem to jak zaczelo dzwonic to powiedzialem "o!" i wsadzilem se pindola miedzy uda przy ludziach.

 

 

500 days of summer - kurde, ale fajny film! tak powinny wygladac komedie romantyczne. ladna muzyka, ladna aktorka, scenariusz w sam raz, nie za prosty, ale tez nie skomplikowany, fajna budowa filmu, no naprawde ciezko sie do czegos przyczepic. polecam!

 

black dynamite - mistrz. kino akcji klasy b rodem z lat 70, fabula na poziomie druzyny a, aktorstwo na poziomie makgajwera. do tego mocno przejaskrawione. wypas!

Odnośnik do komentarza

500 days of summer - to co napisał olszmitz i kilka osob wcześniej, bardzo fajny film o zakochanym typku, bez debilizmów, dobry żeby obejrzeć z dziewczyną, szanse na zaruchanie wzrosną

 

Sunshine - bardzo dobry film s-f, genialny klimat i muzyka, cudowne ujęcia - na taki film chciałbym pójść do kina. Co prawda troche nieścisłości jest, ale jak sie przymknie oko to naprawde wciąga, polecam.

Edytowane przez puszkin
Odnośnik do komentarza

Pandorum niezły klimat tylko ci mutanci mi nie podpasowali , ogólnie 7/10

 

W strone słońca co prawda nie jest to nowy film ale urzekł mnie innością podejścia do filmów sf, czasem brakuje mu logiki ale za to nadrabia świetnym OST i ujęciami.Naprawde świetny film 9-/10

 

Moon niepotrzebnie reżyser tak szybko odkrył karty , niechce tu spoilować ,ale film jak najbardziej godny uwagi 8/10

Odnośnik do komentarza

Sherlock Holmes - jest humor, jest gęsty klimat, jest duzo akcji, jest ratowanie świata w ostatniej sekundzie, jest zwisanie z krawędzi, jest zła organizacja, która chce zawładnąc światem, czyli jest wszystko co w dobrym filmie przygodowym być powinno. Trzeba jeszcze wyróżnić ciekawe sceny walk, nowatorskie podejście do postaci Sherlocka i wspaniałą muzykę Zimmera. Downey Jr. dobrze wykonał swoją robotę, a Law jak zwykle bez zachwytow, acz poprawnie.Będzie kontynuacja. 8/10

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nowy Jarmush ... hm sam nie wiem. Zdjecia Doyle'a robia ogromne wrazenie (momenty z postaciami poruszajacymi sie w zwolnionym tempem - miod cud). Niestety film jest pozbawiony fabuly - powtarzajace sie dialogi mimo dopracowania sa ciezkie do strawienia po pierwzej godzinie siedzenia. Nie mniej warto obejrzec chociaz dla mega zdjec i muzyki.

 

dziś obejrzałem - fakt, zdjęcia, a do tego świetnie dobrana muzyka (Boris) robią ogromne wrażenie. Ale czy ten film pozbawiony jest fabuły? czy fabuła jest w nim najbardziej istotna? Jest tylko pretekstem, aby przekazac mysli rezysera. Np. gł. bohater zamawia dwie filizanki kawy - w jakim celu? Albo, gdy z kimś rozmawia, cierpliwie wysluch,uje, nie przerywa, nie wpaja swoich racji -jest to tak jakby krytyka ówczesnej komunikacji miedzyludzkiej, opierajacej się na komórkach itd. Bardzo ciekawe interpretacje mozna znaleźć na filmweb, i to nie takie byle jakie ;]

jesli ktos jest zainteresowany, warto.

 

co do filmu wracajac, polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...