Skocz do zawartości

Xbox 360 - pytania


.:marioo:.

Rekomendowane odpowiedzi

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,6555...rticle_comments

 

-w Polsce zeszło koło 100 tysięcy X360 (w oficjalnej dystrybucji?)

Z czego pewnie z 90% juz jest przerobione. : /

 

-99 zł za klasykę i 199 za nowości

A miały być po 179 jak dobrze pamiętam, a jeszcze nie dawno wyskoczyli z Halo Wars za 250zł. (pipi)enie i tyle, ceny i tak bedą zależeć o kursów euro. Po co kolejny raz chcą się ośmieszyć i zepsuć sobie reutacje? Może za jakis czas znowu wyjdzie jakaś od nich gra po 250 i po jakims czasie zapowiedzą gry po 219? xD

-ewentualne wprowadzenie XL w Polsce to kwestia co najmniej 12 miesięcy

12 miesięcy, ale dopiero od jego zapowiedzi. Bo coś mi się nie chce wierzyć, że już nad nim pracują, na pewno by się tym pochwalili ze dają nam lajwa po kilku latach od premiery konsoli. :mellow:

Odnośnik do komentarza

Panowie mam pytanie odnośnie pada do X0.

 

Mianowicie, podczas grania (obojętnie czy loadingu czy normalnej gry) na padzie miga mi zielone światło (zgodnie ze wskazówkami zegara) wokół przycisku do włączenia pada/konsoli. Co to oznacza? Czy konsola pada czy może po prostu baterie są na wyczerpaniu? :-/ Czy zawsze tak krótko trzymają? (grałem raptem z 70h :-/)

Odnośnik do komentarza

Gram na bateriach dołączonych przez Microsoft. (duracelle) ;)

 

to miganie dotyczy baterii

zauwazyłem ze miganie pojawia sie mniej wiecej gdy 50% stanu baterii zejdzie

ja gram az do kompletnego wylączenia pada i dopiero podłaczam kabelek ładujący

 

kabelek ładujący? To można jakoś ładować pada? Czy w grę wchodzi tylko wymiana baterii ?

 

Odnośnik do komentarza

A mi się wydaje, że te 70 h sobie wymyśliłeś, pewnie góra 40 śmigałeś.

 

Jak masz odpowiedni kabelek i akumulatorki od M$, możesz ładować. Jak nie to wymieniaj baterie. Jak nie chcesz bulić za każdym razem na nowe baterie, kup sobie akumulatorki i ładowarkę od jakiejś firmy produkującej baterie. Albo specjalną stację dokującą ze specjalnymi akumulatorkami do pada od M$, ale lepiej mieć uniwersalne AA, bo i do aparatu wsadzisz i do pilota i do pada.

Odnośnik do komentarza

zamiast baterii paluszków kupujesz taką wewnetrzną baterie (cos jak w komórce) w obudowie która zastepuje tą obudowe do paluszków, razem z tym jest kabelek który podłączasz pad-konsola przez usb w celu podładowania

to sie nazywa Play& Charge Kit

są kolory biały i czarny

tu masz przykład aukcji (podane jedynie w celach poznawczych)

http://www.allegro.pl/item622552073_xbox_3...charge_kit.html

 

moim osobistym zdaniem lepsze od "paluszków" bo np u mnie zaczynało sie luzować to zapiecie obudowy paluszków w padzie i przestawało stykać na złaczach

a to wsadziłem zamiast tej obudowy do paluszków i juz wiecej tego nie otwierałem, prąd z usb do pada wchodzi przez to złacze z tyłu pada (z odwrotnej strony niz to do mikrofonu)

zapinam (wtedy niby pad przewodowy), naładuje sie wypinam (i znów bezprzewodowy)

Odnośnik do komentarza

Te Play & Charge zestawy niektóre są chyba podróbami, bo jedni mówią, że pada po kilkudziesięciu ładowaniach i działa tylko na kablu - tak mówią "na kanałach". Trzeba uważać, a najlepiej kupić zwykłe akumulatory i do tego ładowarke - szukaj jakiejś promocji w Media.

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

Z P&C korzystałem, ale po pewnym czasie skończyło się na tym, że zielonej lampki oznaczającej naładowanie nie widziałem już nigdy. Dlatego przy okazji zmiany konsoli zaopatrzyłem sie w ładowarkę i aku 2700 od GP. Działa to już półtora roku i jestem w 100% zadowolony, bo pad zawsze jest bezprzewodowy, aku czekają naładowane na zmianę, a kasy na baterie też już nie wydaję.

Odnośnik do komentarza

no cóż widać ze są różne sztuki (moze podróbki)

ja swój Play & Charge kupiłem w empiku (wiec licze ze orginał), mam go już 1,5 roku i dopiero teraz widać lekki spadek czasu grania na pełnym naładowaniu

stosuje metode: gram do pełnego rozładowania i ładuje do pełnego naładowania

Edytowane przez ash77
Odnośnik do komentarza

I zle robisz zakladajac ze baterie sa tam litowo-jonowe.Wbrew powszechnym opiniom nie powinno sie ich rozladowywac do konca zbyt czesto.Oslabia to ich zywotnosc.

Jak szkodzić najmniej?

 

Przede wszystkim – unikać stanu pełnego naładowania akumulatora. Pracując z zasilaniem sieciowym warto na godzinę czy dwie je odłączyć, by akumulator się rozładował do połowy pojemności lub nawet niżej. Ale nie rozładowywać do końca, do wyłączenia! Za tym również akumulator nie przepada. Tym niemniej takie głębokie rozładowanie jest mu od czasu do czasu potrzebne. Jak często? Teoria mówi, że co około 30 cykli pracy – w praktyce, jeśli będziemy w części dnia pracować z zasilaniem z akumulatora, to raz w miesiącu pozwólmy mu się rozładować całkowicie. Takie rozładowanie często nazywane jest kalibracją akumulatora – umożliwia ono wyrównanie wewnętrznych stanów ogniw, dzięki czemu następuje odzyskanie części pojemności, utraconej od czasu poprzedniej kalibracji. Jednak uwaga! Nie należy zbyt często rozładowywać akumulatora całkowicie, bo spowoduje to wzrost jego rezystancji wewnętrznej, a tym samym – skrócenie czasu pracy na baterii pomimo tego, że jej pojemność nie spadnie.

Odnośnik do komentarza
A mi się wydaje, że te 70 h sobie wymyśliłeś, pewnie góra 40 śmigałeś.

To akurat prawda. Duracelle dołączane do zestawu działają cholernie długo , u mnie także trzymały ok. 70h.

Duzo zależy też od używania headseta , wtedy wytrzymałość spada o ok. 1/3.

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza
A mi się wydaje, że te 70 h sobie wymyśliłeś, pewnie góra 40 śmigałeś.

 

Po co miałbym ściemniać w takiej kwestii? 70h co najmniej grałem, bo skończyłem Mass Effect (20h), GTA4(40h) i dodatkowo w NBA2k9 i Prince of Persia grałem po 7-8h ;)

 

Nie używam headseta. Ba, leży cały czas zapakowany w folii!

 

Co do ładowania, to mam akumulatorki i ładowarkę. Jak baterie padną w padzie to wtedy zobaczę ile wytrzymają akumulatorki.

 

Rozumiem, że to normalne, że pad mi się rozłącza co jakiś czas (raz na godzinę lub dwie) przy niskim stanie baterii ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...