Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Uniwersum Killzone przypomina świat w okresie II wojny światowej (Visari-Hitler, Helghaści-naziści etc.)

 

Czy trzecią rasą nie może być taki kosmiczny Związek Radziecki? Nie znam dobrze świata KZ. Znajdzie się tam miejsce na trzecią, tak dużą siłę czy uniwersum jest już na tyle spójne i zamknięte, że byłoby to głupie i naciągane?

Odnośnik do komentarza
Czy trzecią rasą nie może być taki kosmiczny Związek Radziecki? Nie znam dobrze świata KZ. Znajdzie się tam miejsce na trzecią, tak dużą siłę czy uniwersum jest już na tyle spójne i zamknięte, że byłoby to głupie i naciągane?

 

Będzie miejsce.

 

Według naszych hipotez, trzecia rasa miała być prawowitymi mieszkańcami Helghanu, planety na którą zostali wygnani Helghaści i którą właśnie atakujemy w KZ2. Wtedy w trakcie kampanii mieli się ujawnić i walczyć z helghastami i ISA naraz.

 

No ale zobaczymy. Osobiście uważam, że KZ2 skończy się na takim momencie, w którym będziemy pragnąć sequela :). Pewnie rasa będzie zaczepieniem do czwartej części (KZ2 to trzecia część).

 

Recenzenci już przeszli KZ2, więc powinno coś nieoficjalnie wyjść na jaw, czy istnieje jakaś trzecia siła.

Embargo. Gdybyś wiedział, jak wszyscy się powstrzymują przed powiedzeniem czegokolwiek :).

 

Poczytaj np. na Neogafie. Sony musi wyciągać niezłe konsekwencje za piśnięcie czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza

forum dopiero będzie zaliczało dropy za tydzień przy okazji recki,a o okolicach 25 lutego to już nie wspomnę-wtedy w tym temacie pewnie będzie z 40 osób-każdy będzie się dzielił wrażeniami,spostrzeżeniami,gifami,filmikami,smaczkami,ktoś tam wklei obrazek rozmytych tekstur,ktoś napisze ,że halo3 jest ładniejsze i tak nam będzie życie na forum mijało :P

 

Swoją drogą GG oświadczyło ostatecznie,że co-opa nie będzie czyli w sumie to co pisał Seb na forum.

 

btw.natrafiłem na jakąs "ponoć" nową listę trophy z K2-skumałem ją jednym okiem by nie przeczytać jakiegoś spoilera i dalej tam widnieje mega banalne zadanie na brązik by być pierwszym w tygodniowym rankingu online :D .Te zadanie jest dalej aktualne!?przecież platynę na świecie dzięki temu będzie może miało z 20osób

Odnośnik do komentarza

Kiedyś pojawił się w necie nawet jakiś krótki artykuł dotyczący trzeciej rasy, padła również ich nazwa (nie chce mi się teraz tego szukać). Gdyby rzeczywiście pojawiła się w grze i byłaby prawowitym mieszkańcem Helghanu (co jest najlepszym pomysłem) mielibyśmy ładną niespodzianke. Gra na pewno zyskała by na widowiskowości. Jeżeli ktoś grał np. w Alien VS Predator wie o co chodzi. Scena podczas, której walczą trzy rasy robi wrażenie. Kto wie może w połowie gry przylecą Predatory :D (joke)

Odnośnik do komentarza
Poniższy tekst nie jest przeznaczony dla ludzi poniżej 19 roku życia lub/i ludzi którzy mają problemy z utrzymaniem nerwów na wodzy lub/i którzy kochają Sony nad życie lub/i którzy uważają Kena za proroka.

 

 

Jestem po małej wymianie opini z pewną osobą (jak będzie chciała to sama się ujawni) i jeszcze bardziej się utwierdziłem w przekonaniu, że KZ2 nie ma praktycznie szans dorównać Halo 3 w moim rankingu. A to, że nie czuję tego co czułem przed premierą Halo 3 obecnie w temacie KZ2 jest zupełnie zrozumiałe. Na KZ2 nie mam ciśnienia, spokojnie czekam na premierę i zagram w tą grę w premierę. Czekam na bardzo dobrą grę. I nic ponadto. Po pierwsze KZ2 nie ma do zaoferowania tego co miało do zaoferowania Halo 3 pod kątem fabularnym. Uniwersum KZ to dwie gry, jak ma się to równać tonie książek, komiksów, fan story, grom itd, które oferowało Halo. Oczywiście dwie kwestie. Niektórym może nie podobać się uniwersum Halo ma do tego pełne prawo i szanuję jego zdanie. Mam nadzieję, że owe uniwersum najpierw poznał by stwierdzić, że mu się nie podoba. Druga kwestia Sony tu po prostu sprawę zwaliło, była przecież szansa na wydanie chociażby komiksu Killzone to projekt został skasowany. Wszystko na czym bazujemy więc płynie z dwóch gier. To trochę za mało by rozbudzić moje emocje. Ponadto jak wiemy pierwszy Killzone jakiś super fajny to nie był, był średniakiem i jakoś nie widzi mi się do odświeżania go by być na bierząco w fabule (przeczytam skrót). W KZ Liberation nie grałem. Przeciwieństwo H3, gdzie przed premierą odświeżałem sobie Halo i Halo 2. I robiłem to z dziką przyjemnością. Ponadto sam fakt humanity last stand na Ziemii, samotna walka żołnierza Johna117, to mnie kopało po ryju i błagałem Boga by zesłał mi H3 przed premierą.

Większość z was jak nie wszyscy nie odczuwali tego samego co ja przed premierą H3, ale ilu z was odczuwa te same emocje przed premierą KZ2. Ilu z was czeka na fabułę z prawdziwym dreszczem, bo nie może sie doczekać jak powiedzie się inwazja na planetę helghanów? Ilu z was w ogóle zna fabułę KZ?

 

Jak ciężko wam przełknąć słowo Halo to zastąpcie je Metal Gear Solid.

Powiem Ci szczerze, że ja oczekuję od Killzone potężnej dawki emocji, wypaśnego gameplayu i konkretnej fabuły ... ALE na pewno nie liczę na to, że fabuła będzie w połowie tak intrygująca jak w MGS, powiem więcej nawet bym nie chciał. Od tego mam MGS'a.

To, że Jacobsss zna bardzo szczegółowo fabułę poprzenich Killzonów to chwała mu za to! Dzięki takim ludziom zawsze mogę sie dowiedzieć czegoś ciekawego na forum i w sumie wiele z się dzięki niemu dowiedziałem/przypomniałem bo niestety pamięć do takich rzeczy mam słabą (grałem tylko w 1, w Liberation nie miałem okazji). Ale nie czuję się gorszy, nie wiem czy powinienem?? Wiesz ... są ludzie którzy robią sobie tatuaże GTA IV, co nie znaczy, że tylko oni mogą się w pełni cieszyć z obcowania z tym tytułem - rozumiesz o co mi chodzi? Nie każdemu potrzebne są "dodatkowe" bodźce, żeby czerpać w pełni z czegoś przyjemność, czasem liczy się to co TU i Teraz.

Opisałeś swoje osobiste odczucia i to się ceni ale uwierz mi, że niejeden w tym temacie czeka na nowego Kill'a tak jak Ty czekałeś na HALO 3 i może Tobie, jest to tak samo trudno zrozumieć, jak komuś, Twoją gorączkę przed premierą Halo. Daj się cieszyć innym ... .

 

Edit: Odleciałem troszkie :P

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza
CES 2009: Killzone 2 interview: :)

 

(dobra jakosc, wiec mozna spokojnie ogladac w trybie FullScreen)

 

Herman Hulst wspomian (Jaccobs zreszta tez), ze samo studio GG nie tworzylo KZ2. Ze za calym tym projektem stoi masa ludzi wspolpracujacych z Sony. Niesamowite... Ciekaw jestem ile $ kosztowalo KZ2. :)

 

Swoja droga to Herman (rodowity holender) perfekcyjnie wlada angielskim. Spotkalem wielu holendrow, Herman bije wszytskich na glowe :)

Odnośnik do komentarza
Herman Hulst wspomian (Jaccobs zreszta tez), ze samo studio GG nie tworzylo KZ2. Ze za calym tym projektem stoi masa ludzi wspolpracujacych z Sony. Niesamowite... Ciekaw jestem ile $ kosztowalo KZ2. :)

No właśnie :P. Ciekawe o czym ja od dwóch lat piszę :P. Mówi się o dwukrotnie przekroczonym budżecie, czyli 60 milionów euro.

Swoja droga to Herman (rodowity holender) perfekcyjnie wlada angielskim. Spotkalem wielu holendrow, Herman bije wszytskich na glowe :)

Inni z Guerilla też mówią dobrze. Zresztą, co to za wyczyn w dzisiejszych czasach, kiedy uczysz się englisza od małego? Holandia nie była smagana komuną i innymi trudnościami w nauce angielskiego. Poza tym, ludzie z Cryteka (niemcy) też świetnie gadają po angielsku :).

Odnośnik do komentarza
Herman Hulst wspomian (Jaccobs zreszta tez), ze samo studio GG nie tworzylo KZ2. Ze za calym tym projektem stoi masa ludzi wspolpracujacych z Sony. Niesamowite... Ciekaw jestem ile $ kosztowalo KZ2.

 

Kwoty dokładnej nie pamiętam ale jest to najdroższa procukcja Holenderska (w kręgu gry/filmy). A przy Killzone 2 dla GG pomagali ludzie z angielskich studiów (chyba Studio Liverpool) oraz amerykańskich (bodajże kilka osób z Naughty Dog). Chodziło o pakiet narzędzi developerskich Edge w których lepszym wykorzystaniu mieli pomóc koledzy z innych studiów. Zresztą przy portowaniu BioShocka też pomagało kilka osób z Sony, jednak odnośnie tego chodzą plotki, że tak naprawdę konwersja szła swoją drogą a wysłannicy Sony pomagają/pomagali przy BioShock 2.

Odnośnik do komentarza
Czy tylko mi się wydaje czy K2 zrobiło się od jakiegoś czasu takie trochę "zielone" ?

Poprzednia bardziej stonowana kolorystyka bardziej mi sie podobała, może to tylko filtr który mozna wyłączyć?

K2 nie ma żadnych filtrów graficznych (także po przejściu), tylko opcję ustawiania jasności ekranu.

Co więcej, na max. ustawieniu tej opcji czasami i tak jest za ciemno na ekranie (taki klimat gry - albo opcja nie działała :) ), więc trzeba się pobawić opcjami TV (i do tego grałem w nocy, więc nawet nie chcę mysleć jak jest w dzień, gdy światło wali nam w ekran).

Lub można zostawić jak jest i cieszyć się brudnym, ciemnym realizmem K2... :)

Odnośnik do komentarza
ponoć na Europę będzie jedno wydanie z kilkunastoma językami do wyboru

i wszystko jasne dzięki ;) teraz pozostaje czekac na ogloszenie kolekcjonerki :D

ogólnie proponuję wziąć na wstrzymanie jeśli ktoś chce już teraz zamawiać-raz,że do premiery 1,5 miesiąca a dwa,że za kilka tygodni będzie się roić od aukcji i preorderów na K2.Do tego pewnie rozwiąże się sprawa kolekcjonerskiej.

http://blog.us.playstation.com/2009/01/13/...#comment-165865

Jeff Rubenstein replied on January 13, 2009 at 9:34 pm

 

There is no collector’s edition slated for Killzone 2. Guerrilla Games has put all of their effort into creating this masterpiece of a game, so we didn’t actively pursue a CE.

kurczę a tak liczyłem na helgański hełm w rozmiarze XXL :mellow:

Odnośnik do komentarza

(Pisze z uczelni bez polskich znakow)

 

No to pieknie! Marketing Sony jak zwykle nadaje sie do promowania gaci na straganie...

 

Nic sie ci idioci nie ucza na bledach. Nic a nic. :lol: :o :rolleyes: <_<

 

Pozostaje wspolczuc glupoty. Nie liczcie na wielka sprzedaz KZ2. Sprzeda ja tylko hype. Nie liczcie na to, ze Sony (jesli w ogole) to dobrze rozreklamuje. Heh, miec taki tytul i tak to zmascic. Microsoft gdyby KZ2 byl exem na 360, spokojnie by swoim marketingiem tak namieszal w glowach, ze 15 milionow uzytkownikow by po to polecialo. Tutaj watpie, ze sie sprzedadza ledwo 3-4 miliony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...