Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ukończyłem singla. A w zasadzie mam ostatnią misję, ale jest tak przesadzona że rzygać się chce i pad lata po pokoju. Gra jest świetna, ale brakuje mi w niej miejskich miejscówek. Oczywiście są, ale jest ich stanowoczo za mało. Nie czuć powera. Misja z mechem zabija! Wnętrze pojazdu, dłonie, filtry, wygląda to tak jakbym oglądał FILM z oczu bohatera. Animacja nie zalicza spowolnień, wszystko jest piękne i tak jak pisałem zostawia GoW i Crysisa o trzy murzynlandie za sobą. Trochę irytuje mnie AI naszych towarzyszy, a raczej jego brak. Czujecie ten klimat? Helgast dostaje w noge rzucając granat, wywala go sobie pod nogi, i szybko czołga się żeby ucieć, wstaje dostaje kolejny strzał, przelatuje przez barierkę i... się jej łapie drząc mordę w niebogłosy :D, do tego bluzgi jego kompanów. WOW, WOW, WOOOOW! Dźwięk stoi na przyzwoitym poziomie, jednak trochę z(pipi)ali Polskie głosy, i często nie słychać ich w ferworze walki. Brakuje mi "ku,rew" i innych. Gra stanowczo za krótka, poziom trudności mega kozacki (kupcie zapasowe pady) a ostatnia misja (przyrko mi) ale ssie.

Multi? Grałem chwilę zaraz po włączeniu serwerów, ale nie spodobało mi się to zbytnio. Jutro po szkolę obczaję co i jak. Wprowadzające intro jest genialne, co spowodowało że nawet moja rodzinka się zeszła do TV, bo myśleli że to na Discovery leci program o 2 wojnie. Poważnie :).

Jakieś pytania? Piszcie śmiało, grę wydymałem na wylot :huh:

Edytowane przez Soniak
Odnośnik do komentarza
Właśnie ukończyłem singla. A w zasadzie mam ostatnią misję, ale jest tak przesadzona że rzygać się chce i pad lata po pokoju. Gra jest świetna, ale brakuje mi w niej miejskich miejscówek. Oczywiście są, ale jest ich stanowoczo za mało. Nie czuć powera. Misja z mechem zabija! Wnętrze pojazdu, dłonie, filtry, wygląda to tak jakbym oglądał FILM z oczu bohatera. Animacja nie zalicza spowolnień, wszystko jest piękne i tak jak pisałem zostawia GoW i Crysisa o trzy murzynlandie za sobą. Trochę irytuje mnie AI naszych towarzyszy, a raczej jego brak. Czujecie ten klimat? Helgast dostaje w noge rzucając granat, wywala go sobie pod nogi, i szybko czołga się żeby ucieć, wstaje dostaje kolejny strzał, przelatuje przez barierkę i... się jej łapie drząc mordę w niebogłosy :D, do tego bluzgi jego kompanów. WOW, WOW, WOOOOW! Dźwięk stoi na przyzwoitym poziomie, jednak trochę z(pipi)ali Polskie głosy, i często nie słychać ich w ferworze walki. Brakuje mi "ku,rew" i innych. Gra stanowczo za krótka, poziom trudności mega kozacki (kupcie zapasowe pady) a ostatnia misja (przyrko mi) ale ssie.

Multi? Grałem chwilę zaraz po włączeniu serwerów, ale nie spodobało mi się to zbytnio. Jutro po szkolę obczaję co i jak. Wprowadzające intro jest genialne, co spowodowało że nawet moja rodzinka się zeszła do TV, bo myśleli że to na Discovery leci program o 2 wojnie. Poważnie :).

Jakieś pytania? Piszcie śmiało, grę wydymałem na wylot :huh:

A ja dopiero 50 kilka %, mi veteran daje juz w kość :P

Odnośnik do komentarza
Sorka ale nijak nie idzie się z Tobą zgodzić.

Pożyjemy zobaczymy :P, dla ciebie to rozwiązanie widocznie jest "egzotyczne" , daj tej grze trochę czasu dopiero dzisiaj "premiera" , jeszcze nie połatana na 100 % może coś w tym kierunku jeszcze się zmieni.

 

Czemuż nie zostawić celownika tak precyzyjnego jak w fps'owych "killerach" jak w serii Counter Strike, Unreal Tournament, Quake czy dziesiątkom innych?

Proszę cię, a która gra na konsole oferuję TAKĄ precyzję ?, COD4 ? - to troche inna ranga, to inny rodzaj zabawy. Zresztą wtedy meilibyśmy do czynienia z czystym kamperstwem, btw tak też chciałbym precyzję jak z PC :P.

 

Sposób sprawdzony, przyjazny graczom a nie czyniący gry jak Ty to ująłęś "noob-friendly", gdyż jak wejdzie osoba która dopiero co by kupiła sobie grę łapała by head'a za head'em.

Ok, wejde na COD4 i sugerujesz że przeżyje "masterów" od kicania po mapie i robienia headów bez przycelowania ?, o wymienonych powyżej tytułach już nie wspomnę.

KZ2 rzeczywiście jest inny od tych gier - i masz rację, ledwo co gracz który wejdzie raczej nie pożyje długo :P, no ale wymień mi taką grę nie-noob friendly gdzie takiego zjawiska nie ma ?.

Odnośnik do komentarza

Ową grą jest counter strike 1.6 :D Mówię z doświadczenia gdyż spędziłem przy niej grube lata. Jeśli ktoś nie grał w nią przez jakiś dłuższy czas to zapewniam Cię że może kampić jak chce, zbierać na AWP'ki i w ogóle mieć myszkę za 1000zł a i tak ja albo ktoś inny kto zagrywał w ową grę przez lata po prostu by go "zniszczył".

A w call of duty taka sytuacja wcale nie różni się w dużym stopniu. Najlepsi gracze także headziki za headzikami walą osobom które zaczynają przygodę..

Odnośnik do komentarza
PS. Czy ktoś z Was ma jakieś wytłumaczenie, dlaczego oni noszą maski i gogle?

 

Tu jest wyjaśnione: http://www.neogo.pl/publicystyka/271

 

Kurde, melodramat, aczkolwiek bardzo ciekawy. No i Ziemia też nie jest taka kryształowa i ma udział w tym że bitwa się rozpoczęła. Ale kurde, skoro tam są takie warunki, a nasi żołnierze latają jak na wakacjach to powinno to być jakoś oddane (np. że płuca już nie wyrabiają)

Odnośnik do komentarza

Także dołączam do grona szczęśliwych posiadaczy K2. Swoją limitke , jak i wielu innych kupiłem w Empiku (Wrocław) z platyną za grosza , którą oczywiście opcham. Zapraszam buszujących po nocach (po 24) do friendlisty na wspólne cioranie i ubijanie hamburgerów (to zapewne za 2dni :P ) PSNID: TheBesTia_PL

Odnośnik do komentarza
nagrode za bezmyslnosc dostaje tomek .

czy chcesz mi powiedziec ze nigdy nie spotkales gorszego sterowania w zadnej innej grze?

Po prostu chłopak nie zadał sobie trudy sprawdzenia innych konfiguracji dostępnych w opcjach…jakoś nikt nie narzekał na obłożenie klawiszy w cod4 odpowiednik w killzone alterantywne2)

 

Gra powala rozmachem i wykonaniem, estetyka nie każdemu podpasuje ciężki klimat konfliktu robi swoje… majówka to, to nie jest

Udźwiękowienie, rewelacyjne … subwoofer nigdy tak się nie napracował :)

Jedno co mi przeszkadza w rozgrywce to wrażenie, że gram jakiś konusem z metra ciętym… cały czas mam wrażenie że koleś przemieszcza się na kolanach:)

Techniczne sprawy:

Dla tych co nie widzą znaczka przy kalibracji obrazu – trzeba przełączyć RGB z full na limited i wszystko gra.

Wymuszone 1080p sprawuje się rewelacyjnie nie widać utraty w stosunku do zalecanego 720p

 

 

To chyba w kazdym FPP, ma sie takie wrazenie. Kamera podczas zwyczajnego poruszania sie (bieg, chod) umiejscowiona jest przy broni, ktora postac trzyma na wysokosci tulowia, stad masz wrazenie, ze sterujesz hobbitem :) Wiekszosc ludzi mysli, ze FPP, to widok z "oczu postaci", a tak naprawde widzisz wirtulany swiat z perspektywy "broni". Przynajmnije tak mi sie wydaje...

 

Cieka jestem jak funkcjonuje kamera, kiedy SEV korzysta z cover system.

Odnośnik do komentarza
nagrode za bezmyslnosc dostaje tomek .

czy chcesz mi powiedziec ze nigdy nie spotkales gorszego sterowania w zadnej innej grze?

Po prostu chłopak nie zadał sobie trudy sprawdzenia innych konfiguracji dostępnych w opcjach…jakoś nikt nie narzekał na obłożenie klawiszy w cod4 odpowiednik w killzone alterantywne2)

 

Gra powala rozmachem i wykonaniem, estetyka nie każdemu podpasuje ciężki klimat konfliktu robi swoje… majówka to, to nie jest

Udźwiękowienie, rewelacyjne … subwoofer nigdy tak się nie napracował :)

Jedno co mi przeszkadza w rozgrywce to wrażenie, że gram jakiś konusem z metra ciętym… cały czas mam wrażenie że koleś przemieszcza się na kolanach:)

Techniczne sprawy:

Dla tych co nie widzą znaczka przy kalibracji obrazu – trzeba przełączyć RGB z full na limited i wszystko gra.

Wymuszone 1080p sprawuje się rewelacyjnie nie widać utraty w stosunku do zalecanego 720p

 

 

To chyba w kazdym FPP, ma sie takie wrazenie. Kamera podczas zwyczajnego poruszania sie (bieg, chod) umiejscowiona jest przy broni, ktora postac trzyma na wysokosci tulowia, stad masz wrazenie, ze sterujesz hobbitem :) Wiekszosc ludzi mysli, ze FPP, to widok z "oczu postaci", a tak naprawde widzisz wirtulany swiat z perspektywy "broni". Przynajmnije tak mi sie wydaje...

 

Cieka jestem jak funkcjonuje kamera, kiedy SEV korzysta z cover system.

 

No mnie też się wydaje że koleś to jakiś karzeł hehe Ale to tylko pozory. Cover system jest genialny i pokazuje na 100% widok z oczu. A jazda mechem to niby co? Widok z cycków? :)

Odnośnik do komentarza

Serwery padły i to na dobre niestety. Nie będę z tego powodu moczyć się w nocy ale wydaje mi się że ktoś dał ciała <_< Zagrałem sobie z botami i stwierdzam że dzisiaj musiało się tak to skończyć bo gra w multi była szarpana i jakoś faktycznie dziwnie niepłynna!

No cóż Sony pewnie bardziej skupiło się na liczeniu kasy a nie zabezpieczeniu zaplecza online! Tak wiem, nie spodziewali się takiego natłoku po 3mln preorderów :D

Mam nadzieję że fanboje ocen po zagraniu wiedzą już dlaczego gra nie dostała 10.0? W jednej misji Natko wpadł między słup a ścianę i niestety musiałem dać się zabić bo chłopak nie był w stanie przyjąć mej pomocy elektrycznej i podbiec do drzwi ^_^

Odnośnik do komentarza

Także dorwałem się do Empikowskiej promocji. Dzięki za informację, z początku miałem brać w Saturnie + Black Hawk ale ta promocja bardziej mnie przekonała.

Długo na razie nie grałem ale mogę powiedzieć ,że gra jest genialna. Singiel jest bardzo fajny, klimatyczny, może to moje wrażenie ale wydaje mi się ,że gra odchodzi od koncepcji banalnych gier i wykazuje wyższy poziom trudności. Grafika jest super, także w kwestii tworzenia klimatu. Więcej czasu spędziłem przy multi i wiem ,że spędzę go przy nim jeszcze więcej bo bardzo mi się podoba. Szczególnie pomysł ze zmieniającymi się celami podczas meczu. Więcej powiem jak skończę/pogram więcej. Ale póki co moje wrażenia są bardzo pozytywne.

Odnośnik do komentarza
No cóż Sony pewnie bardziej skupiło się na liczeniu kasy a nie zabezpieczeniu zaplecza online! Tak wiem, nie spodziewali się takiego natłoku po 3mln preorderów

Przy MGO Beta też się nie spodziewali ... . Zresztą bądźmy realistyczni, nawet Seb spodziewał się że do czegoś takiego dojdzie, póki co trzeba poczekać, ja nie uruchamiałem multi ani razu, skończę kampanie i poczekam aż troche minie od premiery :). Wolę mieć pewność że wszystko (albo większość) rzeczy będzie połatanych.

Odnośnik do komentarza
Serwery padły i to na dobre niestety. Nie będę z tego powodu moczyć się w nocy ale wydaje mi się że ktoś dał ciała <_< Zagrałem sobie z botami i stwierdzam że dzisiaj musiało się tak to skończyć bo gra w multi była szarpana i jakoś faktycznie dziwnie niepłynna!

No cóż Sony pewnie bardziej skupiło się na liczeniu kasy a nie zabezpieczeniu zaplecza online! Tak wiem, nie spodziewali się takiego natłoku po 3mln preorderów :D

Mam nadzieję że fanboje ocen po zagraniu wiedzą już dlaczego gra nie dostała 10.0? W jednej misji Natko wpadł między słup a ścianę i niestety musiałem dać się zabić bo chłopak nie był w stanie przyjąć mej pomocy elektrycznej i podbiec do drzwi ^_^

Serwery juz dzialaja, musieli je zrestartowac. :)

Przewijanie listy znalezionych gier tez dziala. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
Jacobss nie przy konsoli ? :)

 

Jacobss nie przy konsoli, bo właśnie zaliczył singla.

 

A więc jedziemy:

 

Dzisiaj, dnia 25.02.09, nadszedł dzień, do którego przygotowywałem się latami. To miało być TO, ten kop, ten system seller, ta gra - a co wyszło? No cóż, zapraszam poniżej:

 

Opinia dotyczy tylko singla!

 

Jakiś czas temu napisałem, że wątpię, aby gra stanęła w piątce moich ulubionych gier. Demo wprawdzie podniosło moje emocje, aczkolwiek nadal miałem ukryte wątpliwości. Za wcześnie na ten werdykt teraz, ale uważam, że moje obawy się potwierdziły.

 

SINGLE SSIE "PAUKĘ" NA MAKSA. Dokładnie, tak myślę. Fabuła to jakiś żart, kilka zdań Visariego podczas całej kampanii mnie rozwaliło. Nie będę się zagłębiał w szczegóły, aby uniknąć spojlerów. Gra jest strasznie nie dopracowana techniczne, teksturki są tragiczne, teleportujące się postacie przed filmikami również. Dropy podczas filmików - kto tą grę testował? :lol: Oświetlenie natomiast kopie jaja!

 

W samej grze, framerate trzyma 30 klatek.

 

Sterowanie jak mówiłem po demie, jest dobre i skillowe.

 

Muzyka może być - do Halo i Star Wars jeszcze daleeeeeko.

 

Epickość - takiej jeszcze nie widziałem, ale do rendera daleeeko. Ogólnie rzecz biorąc, nie wiem gdzie ta gra ma przypominać render. Nie widzę tego.

 

Rozczarowało mnie mało zróżnicowanie lokacji.

 

Moja opinia dotyczy oczekiwań, jakie przed grą stawiano. Nie stawiałem niemożliwych oczekiwań, nie wymyślałem sobie cudów nie widów, oczekiwałem po prostu dopracowanej, wyjaśniającej wiele fabuły, kunsztu w kwestii wyglądu poziomów i maksymalnego dopracowania technicznego - brak dropów, teleportujących się postaci i podobnych błędów.

 

Gra oczywiście kosi wszystkie FPSy, jakie powstały, ale oceniam ją pod względem własnych oczekiwań, które były na poziomie. Nie były niemożliwe do zrealizowania.

 

No ale co się dziwić, Guerilla to po prostu kiepski developer. Wydawali dotąd kiepskie produkcje i uważam, że bez finansów, czasu i połowy Sony, znowu by wydali kaszankę.

 

Dać chociaż Insomniacowi 60 milionów, 4 lata, całą pomoc od Sony, a skosiliby KZ2.

 

Mnie po prostu jako fana uniwersum gra rozczarowała. Nie wykorzystali kompletnie tego wielkiego uniwersum, fabułę napisali chyba na kolanie, a grę testowali w pięć osób. Błędy, błędy i brak wysilenie się w fabule.

 

Podsumowanie (nie chce mi się teraz pisać poematów):

 

Plusy:

 

- Epickość

- Sterowanie

- Duża ilość broni

- Dźwięk

 

Minusy:

 

- Kiepska fabuła, nie wykorzystująca uniwersum, sprawiająca wrażenie pisania jej na kolanie.

- Błędy techniczne (częste loadingi 2 sekundowe spowalniające framerate, teleportujące się postacie, słabe tekstury)

- Mała różnorodność leveli.

 

Ocena: 7+/10

 

Dla gracza, który oczekuje parcia do przodu, zabijania wrogów i przymykającego oko na błędy techniczne - gra genialna.

 

Dla fana uniwersum, który oczekiwał kompletnej fabuły i pełnego dopracowania gry - rozczarowanie.

 

To żaden zimny prysznic dla mnie, bo gameplay jest super, gra po prostu jako gra jest wciągająca (zaliczyłem za pierwszym podejściem :P), ale jak mówiłem, fan się rozczaruje (tak jak się fani Halo, po Halo 3 rozczarowali).

 

To moja opinia, możecie mnie za to bluzgać, nie mam nic przeciwko temu, ba, a nawet chcę, bo mam ochotę na świeżą polemikę :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...