Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wie jak wysyłać invite ? w przypadku kiedy stawiamy własny serwer np na mecz klanowy gdzie włączyć opcję aby cały klan był w jednym teamie zawsze ustawione jest na auto albo public wbijamy z chłopakami do meczu i nas rozwala jak na loterii denerwujące to troszkę

wpis,też się tego nie doszukałem i to bardzo denerwuje-wogóle grał już ktoś mecz klanowy w opcji wyzywanie innych klanów?

Odnośnik do komentarza
Ilość naboi to jakiś żart,zważywszy ile trzeba wywalić by zabić.

A właśnie mi się wydaję, że zabija się za szybko, ale może trafiałem na kolesi co mieli mało energii. A jeżeli przy energii jesteśmy, jak wyłapiemy serię, to odnawia się tylko 3/4 paska, co jest trochę dziwnym zabiegiem ze strony GG.

 

Ogólnie pierwsze wrażenie było takie sobie, ale teraz już jest coraz lepiej i lepiej 8)

 

PS. Mapy designem i poziomem technicznym porażają. Są też świetnie zaprojektowane!

Odnośnik do komentarza

Gram dalej...

 

Jestem gdzies pod koniec czwartego etapu w singlu, pogralem jeszcze wiecej w multi. I powoli zaczynam dostrzegac coraz wiecej wad tej mimo wszystko bardzo dobrej gry. Ale niestety nie spelniajacej pokladanych w niej nadziei a juz napewno nie dorastajacej do hype'u jak sie wytworzyl...bo pomijając rewelacyjna w niektorych aspektach szate graficzna...zostaje nam...

 

W sumie na maxa standardowa strzelanina, idziesz z pomieszczenia do pomieszczenia, rozwalasz helgow, fabuly narazie nie ma zadnej w tym, do tego jeszcze etapy, przynajmniej narazie za(pipi)iscie podobnie wykonane, gameplay w singlu moim zdaniem bardzo ustepuje temu co bylo w COD4. Do tego jeszcze mega wkurzaja ograniczenia lokacji, a juz tego co bylo w pierwszym etapie z czolgiem nawet nie chce mi sie komentowac - jak mozna dac graczowi czolg, i tak ograniczone pole manewru? Do tego jeszcze sam pojazd reguje na sterowanie tak gwaltownie i szybko ze wogole nie czuc jego masy...

 

Co do multi - gram gram i nie widze w tym skopanym sterowaniu nic skillowego - po prostu pokpili ten aspekt rozgrywki (w sumie to jeden z najwazniejszych) a co poniektorzy tutaj dorabiaja do tego filozofie, ze skillowe, ze bedzie wymagalo treningu - BZDURA! (cos mi sie wydaje ze gra wogole nie byla focus testowana bo kazdy tester od razu objechal by ich za to sterowanie)...poza tym wkurza na maxa to ze na niektorych mapach ISA ma przewage nad Helgami :|

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Co do multi - gram gram i nie widze w tym skopanym sterowaniu nic skillowego - po prostu pokpili ten aspekt rozgrywki (w sumie to jeden z najwazniejszych) a co poniektorzy tutaj dorabiaja do tego filozofie, ze skillowe, ze bedzie wymagalo treningu - BZDURA! (cos mi sie wydaje ze gra wogole nie byla focus testowana bo kazdy tester od razu objechal by ich za to sterowanie)...poza tym wkurza na maxa to ze na niektorych mapach ISA ma przewage nad Helgami :|

Wogole sie z Toba nie zgodze. Jest tu tak, Jak jestes slaby to biadolisz na sterowanie bo caly czas cie zabijaja. A jak jestes dobry to potrzebujesz 2 kulki dobrze przycelowane i kladziesz goscia. Liczy sie refleks i skill. Skill obiawiony umiejetnoscia np poruszania sie. Jak caly czas biegasz to nie dziw sie ze nie zdazysz zareagowac (zatrzymac sie i przycelowac ) w kolesia. Jak trzymasz caly czas r1 to nie dziw sie ze nie trafiasz. Poprostu musisz strzelac seriami.

 

I wlasnie tym sie objawia skill. Umiejetnosciami opanowania sterowania i gry. A nie Auto-Aim i wielki kozak, bo mu celownik sie nie rozchodzi, bo jak trzyma bron w jednym miejscu to nawet z pelnego biegu trafia.

 

Zastanwcie sie co piszecie.

 

Malo naboi , zle sterowanie, bla bla bla.

 

Zlej baletnicy nawet rabek ......

 

Zobaczcie staty Kuklesa po 1 dniu grania. Mozna byc dobrym ??

Odnośnik do komentarza

Zagrałem parę meczów w multi, w większości meczów ratio miałem na plus, ale to nie zmienia faktu że bardzo wkurzałem się na sterowanie. A wystarczyła by opcja kustomizacji pada. Gram na Standardowym 2, ale brakuje mi tam zooma na L2, przybliżanie na gałce nie jest super wygodne. Skoro sporo postów dotyczyło sterowania, to rzeczywiście dużej ilości osób ono przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Co do multi - gram gram i nie widze w tym skopanym sterowaniu nic skillowego - po prostu pokpili ten aspekt rozgrywki (w sumie to jeden z najwazniejszych) a co poniektorzy tutaj dorabiaja do tego filozofie, ze skillowe, ze bedzie wymagalo treningu - BZDURA! (cos mi sie wydaje ze gra wogole nie byla focus testowana bo kazdy tester od razu objechal by ich za to sterowanie)...poza tym wkurza na maxa to ze na niektorych mapach ISA ma przewage nad Helgami :|

Wogole sie z Toba nie zgodze. Jest tu tak, Jak jestes slaby to biadolisz na sterowanie bo caly czas cie zabijaja. A jak jestes dobry to potrzebujesz 2 kulki dobrze przycelowane i kladziesz goscia. Liczy sie refleks i skill. Skill obiawiony umiejetnoscia np poruszania sie. Jak caly czas biegasz to nie dziw sie ze nie zdazysz zareagowac (zatrzymac sie i przycelowac ) w kolesia. Jak trzymasz caly czas r1 to nie dziw sie ze nie trafiasz. Poprostu musisz strzelac seriami.

 

I wlasnie tym sie objawia skill. Umiejetnosciami opanowania sterowania i gry. A nie Auto-Aim i wielki kozak, bo mu celownik sie nie rozchodzi, bo jak trzyma bron w jednym miejscu to nawet z pelnego biegu trafia.

 

Zastanwcie sie co piszecie.

 

Malo naboi , zle sterowanie, bla bla bla.

 

Zlej baletnicy nawet rabek ......

 

Zobaczcie staty Kuklesa po 1 dniu grania. Mozna byc dobrym ??

 

Nie ucz ojca dzieci robic...tyle Ci powiem...

 

Gram w FPSy od bardzo dlugiego czasu...i daleki jestem od ciaglego trzymania R1 :| ...sterowanie jest skopane i kropka...

 

Odnośnik do komentarza
Co do multi - gram gram i nie widze w tym skopanym sterowaniu nic skillowego - po prostu pokpili ten aspekt rozgrywki (w sumie to jeden z najwazniejszych) a co poniektorzy tutaj dorabiaja do tego filozofie, ze skillowe, ze bedzie wymagalo treningu - BZDURA! (cos mi sie wydaje ze gra wogole nie byla focus testowana bo kazdy tester od razu objechal by ich za to sterowanie)...poza tym wkurza na maxa to ze na niektorych mapach ISA ma przewage nad Helgami :|

Wogole sie z Toba nie zgodze. Jest tu tak, Jak jestes slaby to biadolisz na sterowanie bo caly czas cie zabijaja. A jak jestes dobry to potrzebujesz 2 kulki dobrze przycelowane i kladziesz goscia. Liczy sie refleks i skill. Skill obiawiony umiejetnoscia np poruszania sie. Jak caly czas biegasz to nie dziw sie ze nie zdazysz zareagowac (zatrzymac sie i przycelowac ) w kolesia. Jak trzymasz caly czas r1 to nie dziw sie ze nie trafiasz. Poprostu musisz strzelac seriami.

 

I wlasnie tym sie objawia skill. Umiejetnosciami opanowania sterowania i gry. A nie Auto-Aim i wielki kozak, bo mu celownik sie nie rozchodzi, bo jak trzyma bron w jednym miejscu to nawet z pelnego biegu trafia.

 

Zastanwcie sie co piszecie.

 

Malo naboi , zle sterowanie, bla bla bla.

 

Zlej baletnicy nawet rabek ......

 

Zobaczcie staty Kuklesa po 1 dniu grania. Mozna byc dobrym ??

Kolejny post w tym temacie z cyklu: "Nie przesadzaj z tym narzekaniem na Killzone'a bo dostaniesz zaraz zje.bkę" Boshe straszne. Nie mogę czytać postów takich oszołomów jak Karolek i Pedro. Po prostu nie mam nerwów do takich ludzi.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Ale ja wcale nie bronie killzona.

 

Singla mam w d..

 

Historie mam w d..

 

Jedyne co mnie obchodzilo to multi.

 

Nie grafika, nie muzyka tylko rozgrywka w multi. A ta jest przeza(pipi)ista.

 

Jakby wszystko latwo przychodzilo ty by nie bylo teraz kryzysu na swiecie ;)

 

Przestawcie sie potrenujcie i docenicie to rozwiazanie. Mnie cieszy kazdy frag zdobyty umiejtnosciami, a czym trudniejszy przeciwnik tym satysfakcja lepsza bo wiem ze pokonalem go umiejetnosciami a nie szczzesciem

Odnośnik do komentarza

Dobra to teraz ja.

Według mnie jest grubo. i to bardzo. ale w to wszystko w multi.

 

single jest cienki, ale multi - rewelacja!!! płynnie, bez lagów, świetne mapy, fantastyczne scenerie, zaprojektowane przestrzenie...

 

a wisienką na torcie jest strona www.killzone.com gdzie po zalogowaniu można nawet zobaczyć nagrany mecz z wczoraj w nocy.... sekunda po sekundzie!

 

czegoś takiego nie widziałem - mogę z kumplem z pracy zobaczyć powtórkę najlepszych akcji z wczoraj.

 

na screenie poniżej akurat dostaję kulkę w głowę:

http://www.voila.pl/290/hk0tq/index.php?get=1&f=1

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza
To, czy Xbox 360 nie ma ładniejszych gier jest względnym stwierdzeniem, bo można zrobić grę piękną, ale liniową i nieinteraktywną, albo można stworzyć wielki, ale nie taki piękny świat. Z moich informacji gry multiplatformowe lepiej wypadają na Xboxie 360, a takie Gears of War 2 jak na mój gust teksturami zjada Killzone, ale co z tego, skoro postacie nie mają takiej szkieletowej animacji?

 

A taki Uncharted zjada teksturami Gears of War 2. Tak można się przerzucać w kółko. Tyle że tekstury to nie najważniesza rzecz jeśli chodzi o oprawę.

 

Proszę mi teraz pokazać na X0 grę z tyloma efektami, takimi teksturami, animacją i oświetleniem jak KZ2. Oczywiście mowa o tym wszystkim naraz. Żeby mi tu żaden nie wyjechał z tekstami że Gow2 ma lepsze tekstury bo cała reszta przy KZ2 leży i kwiczy.

Odnośnik do komentarza
waldusthecyc - w Halo 3 mozesz zobaczyc na konsoli swoje mecze i nie tylko ze swojego widoku lecz innych graczy jak rowniez swobonie polatac sobie po mapie i zobaczyc gdzie polecal granat :}. Na stronie mialo pelno statystyk - ile killwo z danej broni, gdzie najczesciej giniesz,itp

 

Tzn widac to w postaci mapy i kropek czy normalny gameplay?

 

widać to w postaci mapy, celów i kropek. na dole jest legenda (każda kropka to numer i masz podany który ty masz numer na mapie). Widac płynnie jak się kropki przemieszczają. Fajne jest to, że to jest w necie - nie muszę mieć konsoli - mogę w przerwie na lunch pokazać chłopakom np. wczorajszą klanówkę

 

ps. swoją drogą nie wiedziałem, że w HALO tak jest - mam tylko PS3

Odnośnik do komentarza
waldusthecyc - w Halo 3 mozesz zobaczyc na konsoli swoje mecze i nie tylko ze swojego widoku lecz innych graczy jak rowniez swobonie polatac sobie po mapie i zobaczyc gdzie polecal granat :}. Na stronie mialo pelno statystyk - ile killwo z danej broni, gdzie najczesciej giniesz,itp

 

Tzn widac to w postaci mapy i kropek czy normalny gameplay?

 

widać to w postaci mapy, celów i kropek. na dole jest legenda (każda kropka to numer i masz podany który ty masz numer na mapie). Widac płynnie jak się kropki przemieszczają. Fajne jest to, że to jest w necie - nie muszę mieć konsoli - mogę w przerwie na lunch pokazać chłopakom np. wczorajszą klanówkę

 

ps. swoją drogą nie wiedziałem, że w HALO tak jest - mam tylko PS3

 

Tez fajne ale nie ma to jak normalny gameplay od ruszajacych sie kropek na mapie - prawie jak w CSie gdy zostaniemy zabici ;)

Odnośnik do komentarza
Tez fajne ale nie ma to jak normalny gameplay od ruszajacych sie kropek na mapie - prawie jak w CSie gdy zostaniemy zabici ;)

 

no takie coś to by byłą rewelacja, ale to rozwiązanie bardzo mi też pasuje

ogólnie jestem pod ogromnym wrażeniem killzone.com - mrowie statystyk prezentowanych w bardzo czytelny sposób (jeden rzut oka u już wiesz co i jak), do tego replay ostatni meczy, rankingi (narazie skopane ale poprawią pewnie), cały system klanowy - statystyki, najbliższe mecze, turnieje, składy... po prostu wow)

 

do tego multi ultra płynne - po prostu w tak przygotowane multi chce mi się grać. jak do tego przystawię teraz multi w COD to śmiech na sali... (a o moim ulubionym Battlefield:BC nie wspomnę)

 

szkoda, że narazie ranking szwankuje - nie wiemy kto jest najlepszy bo xle sortuje po kolumnie WYNIK. I nie mogę znaleźć moich znajomych - po wpisaniu ich ksywki nic się nie pokazuje)

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Akurat Don Pedro ma racje niemal w stu procentach.

 

Dokladnie tak jest ze w konsolach liczy sie procesor przede wszystkim, choc akurat X0 poszedl w strone architektury komputerowej z bardzo duzym naciskiem na karte graficzna. Stad wynika fakt ze deweloperom (uczonym na PieCach) latwiej programuje sie multiplatformy pod X0 bo to ten sam proces co dla PieCa.

Wiecie w ogole na czym polega potega RISCa? Dlaczego pewne systemy graficzne wlasnie sie na nich opieraly (a nie na gigantycznych kartach graficznych)? Sony wlasnie poszlo ta droga, nie droga obecnych skladakow - karta graficzna jest dodatkiem architektury, a nie glownym narzedziem uzyskiwania grafiki. Tak jest to ruch wbrew developerom, ktorzy chca szybko i latwo programowac i przenosic na PC. MS wiedzial co robi bo i tu i tu zarabia kase, staral sie osiagnac konsole, ktora jest po prostu slabszym kompem...

 

Co do mocy i procentow. Akurat jest to bardzo prawdopodobne ze nie wykorzystuje sie mocy, chocby dlatego ze w produkcjach multiplatformowych wrzuca sie soft tak jak w PieCa czy X0 - opierajacy sie na karcie graficznej, gdzie procesor jest uzywany w nie tak wielkim stopniu. Developerzy Sony natomiast koduja gry pod procesor gdzie karta graficzna ma okreslone zadania i tylko streamuje to co procesor sobie naliczyl. Jej rola jest ograniczona. Koderzy ktorzy w zdecydowanej wiekszosci rozwijali sie na pecetach maja z tym problem. Tym bardziej, ze w swiecie kodowania na PieCach optymalizacja kodu niskiego poziomu wlasciwie nie istnieje a na konsolach (takich jak PS3) jest koniecznoscia.

 

Haslo RAM i karta graficzna brzmi pieknie bo robicie ten sam blad logiczny. Malo wiecie o kodowaniu konsol a opieracie sie na kliszach znanych z kodowania na kompy.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
Nie grafika, nie muzyka tylko rozgrywka w multi. A ta jest przeza(pipi)ista.

 

 

Przestawcie sie potrenujcie i docenicie to rozwiazanie. Mnie cieszy kazdy frag zdobyty umiejtnosciami, a czym trudniejszy przeciwnik tym satysfakcja lepsza bo wiem ze pokonalem go umiejetnosciami a nie szczzesciem

 

Jeśli z tym multi jest tak jak piszesz to SUPER.

 

Odnośnik do komentarza

Czytam sobie to marudzenie na gre i powiem tak:

 

Get private life!

Gry sa dla rozrywki, to nie jest sens zycia. Ja nie oczekuje od zadnej gry bogwiczego i dlatego mam kupe radosci. Jeden kolega tnie sie ze MGS4 nie spelnil jego wizji historii i oczekiwan, drugi tutaj robi sceny, ze autorzy poszli inna droga i nie nakrecili filmu zamiast gry.

 

Gra kopie du.pe jesli ktos twierdzi inaczej to go zaprawde nie rozumiem.

 

Ide wolno, bo niestety 8mio miesieczna corcia nie rozumie, ze ojciec ma wlasnie cos niezwykle waznego do zrobienia jak bierze pada w reke ;), mimo to chwilami wrecz odczuwam euforie. Wymiany ognia sa niesamowite. COD4 mial porownywalne, jednak tam przeciwnicy zachowywali sie za kazdym respawnem dokladnie tak samo. Tutaj, ten swiat zyje. Czuje sie WOJNE.

Grafika to ekstraklasa. W grach nie podnieca mnie lizanie scian bo w zyciu nie poszedlem w strone grafika stad nie mam zadnych skrzywien :P.

 

Online? Chcecie placic? Wyslijcie kase do Sony - na pewno sie poprawi <LOL> . Pozwole sobie zauwazyc ze dosc czesto narzekaja te same osoby. U mnie wszystko hulalo, choc moze wlaczylem po restarcie serwerow.

Oplaty za net nic nie dadza. MS jest specem od rozwiazan sieciowych. To jeden z najwiekszych dostawcow rozwiazan serwerowych (co nie przeszkadza im uzywac Linuxa w powazniejszych rozwiazaniach <lol>) i nie tylko (mowie o sofcie) Sony nawet nie jest mizernym graczem na tym rynku, wiec najprawdopodobniej zawsze w jakims stopniu niestety bedzie odstawal, niezaleznie czy Was obciazy kasa za to czy tez nie.

 

Sterowanie? Przerzucilem sie na standard 1 i jest mi jednak lepiej niz alt2. Niby stary jestem i nie mam problemow z nauczeniem sie uzywania innego sterowania a mlodzi, ktorzy powinni uczyc sie szybciej marudza tutaj. Smieszne.

 

Spowolnienie? Nie zauwazylem, pewnie znow kwestia wieku. Gra ma taki feeling. Nie kazdemu musi pasowac, ale tez nie musicie przekonywac ze tylko Wasze odczucia sa najwazniejsze i wlasnie pod Was powinno sie wszystko robic. Wiecej umiaru i rozumu, mniej roszczen.

 

A wszystkim prawdziwym graczom, ktorzy graja dla przyjemnosci gratuluje naprawde swietnej gry, ktora wciaga i daje porzadnego kopa...

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...