Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda gadać. Kupiłem PS3 specjalnie dla KZ2, dziś przyszła gra odpalam i lipa. Multi wywala błędy, że nie można się podłączyć.

 

Nie jestem żadnym fanboyem po prostu uwielbiam shootery w multi i badzo się napaliłem na KZ2 lecz to co zobaczyłem bardzo mnie zawiodło. Hype na tą grę jest ogromny, lecz na GoW2 czy H3 był tak samo duży. Z tym, że podczas premiery czy dzień po mogłem grać w multi ile chciałem i nie czekać na nie wiadomo co. Dla mnie żenada. Teraz czekaj człowieku na zbawienie...

 

a grałes singla ze krytykujesz? mi singiel się bardzo spdobał.dzięki mnie mój kolega planują zakup ps3 z killzone 2 :D

Edytowane przez andrij19
Odnośnik do komentarza

Ja mam takie pytanie...

Załóżmy, że KZ2 jest najlepszą, najładniejszą itd grą tej generacji, albo nawet grą EVER!!

 

Czy posiadacze X360 sprzedadzą swoje Xboksy by kupić PS3? Wątpliwe...

Co to zmienia, że KZ2 jest najlepszy? Nic!

 

Załóżmy, że KZ2 jest taki se...

 

Czy posiadacze PS3 sprzedadzą konsole i kupią klocka? Nie

Czy coś to zmienia, że KZ2 jest średni? Nie.

 

Tak więc

 

wtf-is-that.jpg

 

 

Anyway... Sony dało dupy z PSN.

a to co @albz74 podaje udowadnia jeszcze bardziej, że to nie LIVE był winny przy premierze, CoD4 tylko IW. Microsoft dopiero dał dupy podczas świąt i zdarzyło się to raz... Sony daje du.py non-stop

Odnośnik do komentarza

Co do multi - problemy są zawsze na początku, więc nie ma co się tym ekscytować. Dziś ma podobno być (o ile już nie ma) łatka, która rozwiąże problem z errorem "90 cośtam". Poza tym natomiast gra się przyjemnie, aczkolwiek do multi mam dwa drobne zastrzeżenia - 1) to wybór strony - można wybierać ręcznie, albo losowo, co jest totalnie bez sensu. Wczoraj 3x kliknałem na losowy wybór teamu i 3x wrzuciło mnie do Hellghastów i za każdym razem mecze były w stosunku +/- 12 przedstawicieli ISA na 8 Hellghanu - noż kuźwa. Oczywiście wszystkie 3 mecze zakończone w ten sposób porażką, ale trudno by było inaczej, gdy przeciwników o połowę więcej. Imo nie powinno być w ogóle czegoś takiego, jak wybór strony konfliktu. W Resistance wrzucało faktycznie losowo i przynajmniej teamy były z reguły w miarę wyrównane (nie dało się wybierać ręcznie strony konfliktu) i tak właśnie powinno być. A jak coś, to custom game, albo klanówka, albo party - tutaj zgoda - ale bez możliwości własnoręcznego wyboru teamu, bo potem dzieje się tak, że ludzie wchodzą do liczniejszego, by sobie expić.

 

Drugie moje zastrzeżenie, to zniknięcie cover systemu w multi - mamy tylko kucanie. Błe. Ale da się z tym żyć. No i trochę szkoda, że ludzie co grali w betę mają łatwiej (plansze są dość skomplikowane niektóre), ale to było do przewidzenia - z czasem znajomość map powinna rosnąć, więc o to się nie martwię. A, no i trochę mało amunicji ma się na starcie.

 

Poza tym wszystko spoko - dziś pogram na trzeźwo, to ocenię to bardziej obiektywnie, bo wczoraj zacząłem ciorać grubo po północy w dodatku po piffku ;].

Odnośnik do komentarza

a ja mam pytanie, jak to możliwe że gra kosztuje 199zł w dniu premiery i dają do niej film blueray gratis albo gre wartą 99zł gratis i to się opłaca. a inne gry śrubują po cenach ponad 200zł. przecież to ktoś od sony dokłada do tej promocji i widać że mu sie opłaca.... czemu innych gier tak nie promują atrakcyjnie dla klienta?

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

(BaT): Dla posiadaczy konsol nie ma to najmniejszego znaczenia, przykład szeroko pojętego zachodu pokazał, że jak ktoś kupuje konsolę to raczej nie gra już na PC i u nas jest ten sam trend. Ponad 90% graczy to gracze casualowi, którzy nie mają za bardzo czasu grać na kilku platformach dlatego wybierają przeważnie konsole, a na konsoli i PC rezają już przeważnie tylko harcore'owi gracze.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Serio nie kapuje jak sie mozna bylo tak nieprzygotowac do premiery...co oni mysleli - ze jakos to bedzie?

 

daj spokoj szymek. sam pracujesz w branzy wiec powinienes wiedziec jak to wyglada od strony producenta. bledow nie sposob sie ustrzec i jeszcze nie pojawila sie taka gra ktora nie miala zadnych bledow.

wazne jest to ze sony dba o ten tytul i juz dzisiaj pojawi sie latka. niektore firmy to dopiero potrafia miec graczy gleboko w pupie. doskonalym przykladem jest COD5 gdzie w trzy miesiace po premierze ciagle mozna bylo wchodzic pod podlogi i nad plansze.

co do serwerow to jest pierwsza taka gra na PSN i pewne jest to ze sony nie mialo pojecia jak to wszystko bedzie wygladalo po premierze. dla mnie wazne jest ze reaguja na bierzaco. z gierka mam zamiar spedzic conajmniej rok wiec kilka dni opoznienia naprawde nie robi mi zadnej roznicy.

Edytowane przez Jazdaone
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, gdzie tutaj są fanboje? Dlaczego jest tak, że osoby, które obrzucają kogoś mianem fanboja tak naprawdę same nimi są? Potem jeszcze wojują i wołają moderację.

 

Jeśli dla Was (głównie Feisar, ale także np. BaT) nasze posty są spamem i fanboizmem, to nie wiem jak nazwać te posty:

 

<fhu.j, chciałem coś napisać ale szkoda mojej złamanej ręki na to>

 

Weźcie wyjdźcie i zostawcie nas z ludźmi takimi jak Zeratul, Jacobss czy Don Pedro, którzy choć mają swoje racje potrafią je normalnie uzasadnić i prowadzić normalną dyskusję, bez durnego obrzucania wyzwiskami i pieprzenia o jakiś niestworzonych rzeczach.

 

Ogólnie szkoda, że serwery dają du.py - chciałbym się wybrać do kumpla z pełną i pośmigać, ale niestety się nie da :/.

Odnośnik do komentarza
Serio nie kapuje jak sie mozna bylo tak nieprzygotowac do premiery...co oni mysleli - ze jakos to bedzie?

 

daj spokoj szymek. sam pracujesz w branzy wiec powinienes wiedziec jak to wyglada od strony producenta. bledow nie sposob sie ustrzec i jeszcze nie pojawila sie taka gra ktora nie miala zadnych bledow.

wazne jest to ze sony dba o ten tytul i juz dzisiaj pojawi sie latka. niektore firmy to dopiero potrafia miec graczy gleboko w pupie. doskonalym przykladem jest COD5 gdzie w trzy miesiace po premierze ciagle mozna bylo wchodzic pod podlogi i nad plansze.

co do serwerow to jest pierwsza taka gra na PSN i pewne jest to ze sony nie mialo pojecia jak to wszystko bedzie wygladalo po premierze. dla mnie wazne jest ze reaguja na bierzaco. z gierka mam zamiar spedzic conajmniej rok wiec kilka dni opoznienia naprawde nie robi mi zadnej roznicy.

... jaka pierwsza gra? Pierwsza gra na PS3 z trybem multiplayer :huh: ??

 

Po raz kolejny podkreślę, gra nie miała jeszcze premiery w US ani w niektórych krajach europejskich, w tym na największym rynku europejskim jakim jest UK. Były beta-testy, były podobne akcje z LBP pare miesięcy temu, itd. Jasne, paru błędów nie da się ustrzec, ale kluczowych błędów? Że Sony dba o ten tytuł bo łatkę dziś wypuści? No proszę cię... wpompowali w ten tytuł grube miliony, wszystko powinno działać tip-top, ba mieli kurna czas grę robili 4 lata. Która firma deweloperska ma czas by siedzieć tyle nad jedną grą, mając do dyspozycji sztab ludzi i brak innych zajęć (nie musieli dłubać przy okazji nad innym projektem, ani wspomagać istniejącego)? Do tego zrozumiałe by to było przy worldwide premierze, która pociągnęła za sobą paręset tysięcy sprzedanych nowych PS3. Wtedy jasne, przybywa userów, serwery nie wytrzymują. A tu praktycznie mamy podobną bazę graczy, chociaż pewnie większa liczba niż zwykle wskoczyła online i gra leży i kwiczy.

 

I po raz kolejny celowo nie porównam tego do światowej premiery Halo 3 tylko dlatego by nie wywołać wojny.

 

Nie wspomnę, że dobiła mnie opinia Jacobssa o tej grze... największy fan KZ2 na tym forum i jedzie po grze. Albo się chłopak przhype'ował, albo rzeczywiscie coś jest nie tak. Ocenię jutro...

Odnośnik do komentarza

Chcicalbym zaznaczyc ze pierwsi zaczynaja posiadacze PS3 nazywajac posiadaczy drugiej konsoli - xbotami,itp. Nie nazwalem nikogo ps3boyem (przynajmniej sobie tego nie przypomniam :D:P;)) lecz gdy ktos cos napisze zle ze Killzone czy GT5 wyglada lepiej,itp PS3 jest super bo ma cella i dzieki niemu mamy super za(pipi)iaszcze gry takie jak GT5, Kill, Uncharted ktore kosza.

Zapomnijecie o grafice w koncu - w dzisiejszych czasach to nie trudno zrobic cos ladnego - gdzie zniszczenia w GT5? Wuj z tym ze ladnie wyglada ale next gen to nie tylko grafika.

 

Czemu dla tych co grali w fulla KZ2 nie jest na 10? Wiele osob krzyczalo ze tylko 9 gra dostaje a takie H3 10, Res2 dostalo tyle samo co KZ2 - WTF?,itp. Wyjasnijcie mi to

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza

On tylko pewne kwestie fabuły zgnoił, nie całą grę. Nadal podkreśla, że to wymiatacz :).

 

Chcicalbym zaznaczyc ze pierwsi zaczynaja posiadacze PS3 nazywajac posiadaczy drugiej konsoli - xbotami,itp. Nie nazwalem nikogo ps3boyem (przynajmniej sobie tego nie przypomniam :D:P;)) lecz gdy ktos cos napisze zle ze Killzone czy GT5 wyglada lepiej,itp PS3 jest super bo ma cella i dzieki niemu mamy super za(pipi)iaszcze gry takie jak GT5, Kill, Uncharted ktore kosza.

Zapomnijecie o grafice w koncu - w dzisiejszych czasach to nie trudno zrobic cos ladnego - gdzie zniszczenia w GT5? Wuj z tym ze ladnie wyglada ale next gen to nie tylko grafika.

 

Nie męcz się signap - normalni ludzie (wymieniłem już m. in. jacy) już dawno to zrozumieli i nie wyskakują z takimi tekstami, zaś takie rodzyny jak Feisar albo BaT mają swój świat, w którym Cell jest o wiele potężniejszy od Xenosa a wszyscy użytkownicy tej drugiej konsoli, której-imienia-nie-wolno-wymawiać są heretykami i należy ich zgnoić ASAP. Po prostu olewaj takie jednostki i nie dawaj się sprowokować zaczepkom "troll" "xbot" itp.

 

Jakbym miał się przejmować, co o mnie piszą na forach dla konsolomaniaków, to już dawno leżałbym w kącie z pociętymi łapami. Ważne jest to, co wiem sam i że mam swoje racje. Wiem jak piszę i na pewno nie jest to fanboizm (choć małe skłonności mam, ale w skrajnych sytuacjach).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Ja bym za te wojenne wycieczki raz w stronę Xboxa a raz w stronę PS3 dawał warny bo już mi uszy więdną!

Jeżeli mam być szczery to nie widzę problemu w tym że Xbox ruszyłby Killzone. To jest możliwe.

Jestem rozczarowany, na prawdę! Dałem się ponieść fali i czekałem na tę grę i teraz rozmyślam na co oni przeznaczyli te 60mln euro i 4 lata pracy!?

Gra była już gotowa 2 miesiące temu a tu odpalam i mi helghast przez ludka przechodzi???WTF?...Tragedii nie ma ale niesmak pozostaje...

Po zagraniu w dzieło GG stwierdzam że wolałbym dać tą całą kasę Infinity Ward bo to co zrobili z COD4 zasługuje na pokłony do kostek!

Bez personalnych wytyków proszę!

 

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

A ja się spytam o coś innego, czy w KZ2 jest taki tryb, że można sobie grać samemu razem/przeciwko botom na wybranych mapkach a nie przez multi ?

 

da$io: A sprawdziłeś czy nie zostawił na tobie ektoplazmy, może to wersja beta Ghoustbusters ;-)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę dłużej w multi i choć myślałem że da radę się przyzwyczaić do "opóźnienia" w celowaniu, to z przykrością stwierdzam że bardziej chybionego "pomysłu" bo tak trzeba to nazwać nie widziałem od czasów burnouta.

Owe opóźnienie w celowaniu sprawia iż walka na odległość jest niemożliwa do wykonania. O ile w innych fps'ach jeśli dostrzeżemy przeciwnika który nic nieświadomie biegnie sobie w swoją stronę, ściągamy go dwoma, trzema seriami, tak tutaj nawet nie warto marnować amunicji. Po prostu zabicie kogoś kto biegnie sobie w dalekiej odległości wychodzi raz na rok...

Auto-aim jest śmieszny... Heady wpadają z tak śmiesznych sytuacjach że głowa mała. Czasami nawet nie jestem kursorem na przeciwniku a ledwo obok niego, dwa trzy strzały a już kursor sam się znalazł na głowie. Lal.

Jednoczesne zabójstwa są na porządku dziennym. Niezłe jaja są jak ktoś zabija mnie, ja jego, a następnie jeszcze kolejną osobę której nawet nie widziałem.

Ktoś chyba wspomniał że kampienie jest w owej grze niemalże niemożliwe.. nic bardziej mylnego. Owy opóźniony kursor tylko sprzyja temu zabiegowi. Podczas misji typu "search and destroy", gdy przeciwnik podłoży bombę w miejscu gdzie jest tylko jedno wejście, i osoba ta stanie sobie na drugim końcu owego wejścia, kucnie, przyceluje i tylko czeka aż ktoś wparuję i jedzie full auto bo osoba która wchodzi nie ma szans nacelować na czas w przeciwnika.

To samo tyczy się wąskich korytarzy... stoi zwykle 1-2 osoby które celują każdego który się naparzy z drugiej strony, a jeśli ta osoba nie poczęstuje ich granatami to szanse tak samo wielkie jak Polski na zdobycie mistrzostwo europy w piłce nożnej...

Jednym słowem: kpina a nie competitive game. Ale przynajmniej ileż w niej realizmu :lol:

Odnośnik do komentarza
Ja bym za te wojenne wycieczki raz w stronę Xboxa a raz w stronę PS3 dawał warny bo już mi uszy więdną!

Jeżeli mam być szczery to nie widzę problemu w tym że Xbox ruszyłby Killzone. To jest możliwe.

Jestem rozczarowany, na prawdę! Dałem się ponieść fali i czekałem na tę grę i teraz rozmyślam na co oni przeznaczyli te 60mln euro i 4 lata pracy!?

Gra była już gotowa 2 miesiące temu a tu odpalam i mi helghast przez ludka przechodzi???WTF?...Tragedii nie ma ale niesmak pozostaje...

Po zagraniu w dzieło GG stwierdzam że wolałbym dać tą całą kasę Infinity Ward bo to co zrobili z COD4 zasługuje na pokłony do kostek!

Bez personalnych wytyków proszę!

 

Oooo becki beda, uwazaj!

Odnośnik do komentarza
Pograłem trochę dłużej w multi i choć myślałem że da radę się przyzwyczaić do "opóźnienia" w celowaniu, to z przykrością stwierdzam że bardziej chybionego "pomysłu" bo tak trzeba to nazwać nie widziałem od czasów burnouta.

Owe opóźnienie w celowaniu sprawia iż walka na odległość jest niemożliwa do wykonania. O ile w innych fps'ach jeśli dostrzeżemy przeciwnika który nic nieświadomie biegnie sobie w swoją stronę, ściągamy go dwoma, trzema seriami, tak tutaj nawet nie warto marnować amunicji. Po prostu zabicie kogoś kto biegnie sobie w dalekiej odległości wychodzi raz na rok...

Auto-aim jest śmieszny... Heady wpadają z tak śmiesznych sytuacjach że głowa mała. Czasami nawet nie jestem kursorem na przeciwniku a ledwo obok niego, dwa trzy strzały a już kursor sam się znalazł na głowie. Lal.

Jednoczesne zabójstwa są na porządku dziennym. Niezłe jaja są jak ktoś zabija mnie, ja jego, a następnie jeszcze kolejną osobę której nawet nie widziałem.

Ktoś chyba wspomniał że kampienie jest w owej grze niemalże niemożliwe.. nic bardziej mylnego. Owy opóźniony kursor tylko sprzyja temu zabiegowi. Podczas misji typu "search and destroy", gdy przeciwnik podłoży bombę w miejscu gdzie jest tylko jedno wejście, i osoba ta stanie sobie na drugim końcu owego wejścia, kucnie, przyceluje i tylko czeka aż ktoś wparuję i jedzie full auto bo osoba która wchodzi nie ma szans nacelować na czas w przeciwnika.

To samo tyczy się wąskich korytarzy... stoi zwykle 1-2 osoby które celują każdego który się naparzy z drugiej strony, a jeśli ta osoba nie poczęstuje ich granatami to szanse tak samo wielkie jak Polski na zdobycie mistrzostwo europy w piłce nożnej...

Jednym słowem: kpina a nie competitive game. Ale przynajmniej ileż w niej realizmu :lol:

Nie ma gry w której w 100% wyeliminuje się kampe , a tym bardziej jak są tryby typu "search and destroy". Chodziło mi, że jak na shootera fpp jest ona w bardzo małym stopniu , właśnie w takich sporadycznych przypadkach co podałeś, bo niby jak inaczej bronić podłożonej bomby jak nie zakampić? biegać wokół niej?

Odnośnik do komentarza

Nie no jasne, zgadzam się że owe kampienie na mapach S&D jest na porządku dziennym w każdej grze i nikt dlatego nie płacze. Ale w owych "innych" grach to osoba wpadająca na pełnej q.r wie ma przewagę nad tą przy bombie bo działa tak zwany "efekt zaskoczenia" co w połączeniu z dobrym przycelowaniem kończy się masakrą ekipy broniącej się. Tutaj natomiast jak ktoś mi wparuje przez wejście to zanim zdąży nacelować na mnie(opóźnienie) to ja mu wpakuje pół magazynku w du. psko.

Odnośnik do komentarza
.. jaka pierwsza gra? Pierwsza gra na PS3 z trybem multiplayer huh.gif ??

 

mialem na mysli ze to pierwsza gra na ps3 ktora sprzedala sie w tak duzej ilosci juz na starcie (ponad 3mln w samych preorderach). microsoft ma duze doswiadczenie jesli chodzi o serwery, w koncu to iich juz druga generacja z livem. sony nie ma tego doswiadczenia i to widac.

 

 

Po zagraniu w dzieło GG stwierdzam że wolałbym dać tą całą kasę Infinity Ward bo to co zrobili z COD4 zasługuje na pokłony do kostek!

 

to byloby chyba najglupsza rzecz jaka mogliby zrobic. dla niektorych osob COD to wyznaczik nowej jakosci. dla innych natomiast to wyznacznik noobostwa i glupich uproszczen. ciesze sie ze kz2 jest inny bo juz mam dosyc ciaglych kalek jednego pomyslu.

 

 

Pograłem trochę dłużej w multi i choć myślałem że da radę się przyzwyczaić do "opóźnienia" w celowaniu, to z przykrością stwierdzam że bardziej chybionego "pomysłu" bo tak trzeba to nazwać nie widziałem od czasów burnouta.

 

tak to jest z nowymi pomyslami. jedni to polubia inni znienawidza. jezeli nie lubisz sterowania to po prostu sprzedaj gre i sie nie mecz. nie kazda gra musi tobie pasowac. lepiej sprzedaj gre i kup sobie cos nowego co ci sie bardziej spodoba i nie bedzie irytowac. ja tak robie czesto. gra mi nie podpasi to po prostu ja sprzedaje aby zaoszczedzic sobie irytacji

 

 

Oooo becki beda, uwazaj!

 

a to jest przyklad glupiego spamowania. nic do ciebie nie mam ale dla mnie jestes jednym z najgorszych uzytkownikow jakich spotkalem na tym forum

 

Odnośnik do komentarza
.. jaka pierwsza gra? Pierwsza gra na PS3 z trybem multiplayer huh.gif ??

 

mialem na mysli ze to pierwsza gra na ps3 ktora sprzedala sie w tak duzej ilosci juz na starcie (ponad 3mln w samych preorderach). microsoft ma duze doswiadczenie jesli chodzi o serwery, w koncu to iich juz druga generacja z livem. sony nie ma tego doswiadczenia i to widac.

 

Po raz kolejny... problem polega na tym, że gra jeszcze nie miała premiery wszędzie, więc jak 1mln kopii jest już w domach graczy, to bardzo dużo. Poza tym skąd info, że poszło 3mln na preorderach? Link?

 

I nie ma tu co porównywać do Microsoftu. Sami dali du.py przy becie z Halo 3, gdy gro graczy nie mogło ściągnąć bety przez Crackdowna.

 

Bez porównywania... Sony dało dup.y i kropka. Wszystko powinno śmigać, a ja mam dziwne przeczucie, że w ten weekend nie pogram w KZ2 online. Przejdę pewnie singla w piątek i w sobotę będę grał w Eat Lead.

Odnośnik do komentarza
nie wiem czemu tak sie zeratul podniecasz tym ze serwery padly. podobna sytuacja byla gdy startowal home. minie kilka dni moze tydzien i wszystko bedzie dzialalo plynnie. kilka dni nie ma dla mnie znaczenia. wole poczekac i nie placic za multi.

 

 

Nie po to czekam na grę 4 lata i wydaję na nią 220 zł, 20 lutego, żeby dalej czekać Bóg wie na co.

Mieli od cholery czasu, żeby wszystko ogarnąć na tip top. Mi tam 100zł nie żal, zapłacić raz na rok, przynajmniej wszystko działa znakomicie (COD4,GOW2,HALO3)

 

 

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...