Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

podglądając inne produkcje umiejętnie wkleiło akcje które już wcześniej widziałem w innych grach np.pociąg/GOW, Egzoszkielet/Brumak GOW2, obrona statku działkiem/Dead Space, akcja pod mostem z działkiem przeciw lotniczym/COD:WW. Coś pominąłem??... możliwe :P gra wymiata i zalicze ja jeszcze raz na 100% :D

Ktoś już to kiedyś pisał, ale powtórzę: Killzone 2 powstawało 4 lata - myślisz, że GG czekało na gry, które wymieniłeś i w ciągu ostatniego pół roku (bo wtedy wyszły) powklejało najlepsze ich fragmenty, tworząc kompletne, now elevele w K2? Bez jaj...

 

co do patcha moje 3 grosze przemyśleń:

GG stworzyło coś nowego - własnego, unikalnego i odmiennego - w kwestii celowania, kontroli postaci, jej feelingu czy skilla. Niestety - nie wszyscy potrafili to zrozumieć - bo standardy są inne, bo CoD, bo Resistance, itepeitede... OK - bywa, jak to w życiu. Tylko, że w życiu dokonuje się wyborów. Jak komuś nie pasuje miękkie zawieszenie Renault, to jeździ twardym Golfem, a nie zmusza Renault do utwardzania swoich zawieszeń.

Dlatego za TRAGICZNY i smutny uważam fakt, że internetowy, anonimowy tłum swoim utyskiwaniem ZMUSIŁ ich do zmiany tego, co było ich siłą i unikalną wartością. Zmusił ich do zmiany czegoś, co wcale nie było złe czy zepsute (i sami tak uważali, o czym świadczą pierwotne wypowiedzi Downie) - uważał tak jedynie tłum malkontentów.

Niestety - to smutny znak naszych czasów, a także imo przejaw strachu GG, że internetowe płacze odbiorą im potencjalnych klientów - tych, którzy dopiero planują zakup gry. Aż boję się mysleć, dokąd zmierza ten rynek i co jeszcze może zdziałać internetowa tłuszcza swoim płaczem. Mamy już patche ułatwiające trudną grę (PixelJunk Eden), mamy patche zmieniające sterowanie na łatwiejsze (K2) - co dalej? Usuniemy Big Daddych jak się okażą za trudni? Dołożymy bazookę do starcia z bossem, choć pierwotnie bohater miał tylko nóż?

Czy wszystko musi być cięte od starych szablonów, pod jakieś standardy, a to co nowe, inne jest be, złe i ciężko to pojąć i przyjąć takie, jakie jest?

Naprawde tego chcemy? Final Fantasy LMXVII zamiast kolejnych pomysłów od Team ICO? CoD147 zamiast świeżynek pokroju K2?

Wiem, że to walka z wiatrakami i pusta gadanina - ale warto czasami się zastanowić dokąd to wszystko zmierza...

Jak dla mnie materiał na jakiś ciekawy artykuł do PE albo konsolowisko.pl :)

Odnośnik do komentarza

Zakupiłem tego "killera" pograłem pare godzin i co? Qpa panie, gra trzyma wysoki poziom ale pisać coś w stylu "lepiej niż girsy 2, albo lepiej niż wszystko, nowy standard graficzny" to chyba kogoś po(pipi)ało. Jestem w połowie gry, gram na poziomie normal (czy jakoś tak) i ani dla mnie gra max na 8. Szczerze mówiąc gdyby gra nie wyszła na boskie "peeesczy" które bardzo czeka na killer appa to by każdy kręcił nosem. I nie promuję tu platformy (ze xbox lepszy czy coś) tylko jestem wqrwiony na siebie ze umoczyłem 2 paki. Przejdę to cudo i lece po residenta. I tak jak w RE4 bede grał ze 3 miechy :>

Odnośnik do komentarza
Zakupiłem tego "killera" pograłem pare godzin i co? Qpa panie, gra trzyma wysoki poziom ale pisać coś w stylu "lepiej niż girsy 2, albo lepiej niż wszystko, nowy standard graficzny" to chyba kogoś po(pipi)ało. Jestem w połowie gry, gram na poziomie normal (czy jakoś tak) i ani dla mnie gra max na 8. Szczerze mówiąc gdyby gra nie wyszła na boskie "peeesczy" które bardzo czeka na killer appa to by każdy kręcił nosem. I nie promuję tu platformy (ze xbox lepszy czy coś) tylko jestem wqrwiony na siebie ze umoczyłem 2 paki. Przejdę to cudo i lece po residenta. I tak jak w RE4 bede grał ze 3 miechy :>

A czego ty sie spodziewales?

 

KZ2 to wg mnie najlepszy FPS w jakiego dotychczas gralem(jesli przyjac, ze Bioshock to przygodowka z widoku z oczu postaci ;) ). Czysta rzez, doprawiona wspaniala grafika i niesustannymi wybuchami. To jest wlasnie killer app i systes seller! Bez dwoch zdan!

 

Mowisz, ze gra trzyma wysoki poziom i dajesz ocene gora 8. To w takim razie ile dajesz GoW2? W KZ2 mamy lepsza grafike(co potwierdzi kazdy), doskonale uniwersum i przede wszystkim klimat, ktory w drugich przygodach Marcusa zawiodl chyba wszystkich. A multi w KZ2? Na pewno przebija te z GoW 2, ba! zjada je na sniadanie.

 

GoW2 to swietna gra, to nie ulega watpliwosci. Ale rzadzila tylko do 25 lutego, teraz jest era Killzone 2!

Odnośnik do komentarza

Residenta pewnie nawet wyzej od GOW2 stawiasz co ? ;p.

Fajnie ze osoby psioczace na gry ktore lubie ubostwiaja te, na ktore patrzec nie moge (nie zebym serii RE nie szanowal).

Nosz kurna dlaczego nie moze byc nawet najmniejszej nici porozumienia ? Paranoja :X .

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Ja nie do konca rozumiem osoby krytykujace ta gre i oceniajace ja na 8/10 lub nizej, lubiac takie gry jak CoD, GoW itd. Przeciez ta gra nie jest nietypowa, wiec nie wiem jakim cudem nie podoba im sie, skoro tamte gry im sie podobaly. No coz - widocznie jest to mozliwe (rozumiem, ze ktos moze uwazac, ze RE jest lepszy, Bioshock itd - bo te gry sa zupelnie inne - jednak GoW, CoD itd to jednak ciagle 1 rodzaj gier)

Odnośnik do komentarza
Szczerze mówiąc gdyby gra nie wyszła na boskie "peeesczy" które bardzo czeka na killer appa to by każdy kręcił nosem.

 

ahahah :D

 

sugerujesz, że gracze Killzona to masochiści? No tak, pewnie tych kilka milonów graczy skrzętnie kryje nędzność gry i dla niepoznaki codziennie ciorają po kilka godzin..

Odnośnik do komentarza

Yabollek - No GOW to jednak ciut inny gatunek (tak ma to znaczenie :f).

Propo narzekaczy na KZ2, ja to dziwne srodowisko narzekan zaczynam zauwazac rowniez przy innych grach, przewaznie takie osoby zupelnie maja inny gust od mojego (tzn w zyciu nie gralbym z bananem na twarzy w tytuly w jakie oni).

Odnośnik do komentarza
GoW moze tak, ale mimo wszystko ten sam typ gry, tylko perspektywa inna. Tak naprawde te gry wiele sie nie roznia, w odroznieniu np. do takiego Resident Evil, Bioshock itd - te gry sa naprawde inne

Cliffy B. nawet mowil kiedys, ze mimo iz GoW to gra z perspektywy TPP , to jednak gra sie w nia tak jak w FPS'a. Wiec mozna smialo porownywac i stawiac w tym samym rzedzie zarowno KZ2 jak i GoW'a ;)

Odnośnik do komentarza

Tak sobie gram w K2 i taka mysl mnie naszla: jedna z glownych rzeczy na ktora ludzie marudzili w R2 byla kolorystyka, ze niby za kolorowa "Ratchetowa" = zielenie i brazy.

Killzone 2 ma dokladnie te same dwa dominujace kolory i tu juz jest OK..... :D

Echhhhh, i tyle w temacie hipokryzji u odbiorcow.

A dla mnie obie gry sa na 9/10, z leciutkim wskazaniem na K2 :D

Odnośnik do komentarza
Tak sobie gram w K2 i taka mysl mnie naszla: jedna z glownych rzeczy na ktora ludzie marudzili w R2 byla kolorystyka, ze niby za kolorowa "Ratchetowa" = zielenie i brazy.

Killzone 2 ma dokladnie te same dwa dominujace kolory i tu juz jest OK..... :D

Echhhhh, i tyle w temacie hipokryzji u odbiorcow.

A dla mnie obie gry sa na 9/10, z leciutkim wskazaniem na K2 :D

 

Czyli za kolorowo = 2 dominujące kolory. Nie wiem w ogóle do czego ty pijesz, komentuje tylko logikę Twojego rozumowania:D(no offence). Ratchetowo oznacza cukierkowo i dziecinnie. KZ2 jest brudny, zimny i ponury, a monotonna kolorystyka to jest zupełnie inna para kaloszy.

Odnośnik do komentarza
Zakupiłem tego "killera" pograłem pare godzin i co? jestem wqrwiony na siebie ze umoczyłem 2 paki. Przejdę to cudo i lece po residenta. I tak jak w RE4 bede grał ze 3 miechy :>

Po pierwsze zagraj w multi - dla mnie 99% tej gry to multi - single nie chce mi się nawet kończyć :)

Po drugie polecam wyższy stopień trudności w single niż normal

 

RE5 raczej nie umywa się do KZ2 (demo mi się średnio podobało)

Edytowane przez chelcho
Odnośnik do komentarza
...no i trzeba dodac ze K2 pokazuje swoje walory technicze na odpowiednim sprzecie;

BeZeDURA ! KZ2 wygląda świetnie zarówno na małym CRT jak i HD (śmiem twierdzić że nawet na CRT obraz bardziej mnie zachęcał) To raczej kwestia gustu, jednakże fakt, HD sam w sobie zachęca by zobaczyć z większej perspektywy to show jakie się dzieje w KZ2 :P.

Odnośnik do komentarza
Zakupiłem tego "killera" pograłem pare godzin i co? jestem wqrwiony na siebie ze umoczyłem 2 paki. Przejdę to cudo i lece po residenta. I tak jak w RE4 bede grał ze 3 miechy :>

Po pierwsze zagraj w multi - dla mnie 99% tej gry to multi - single nie chce mi się nawet kończyć :)

Po drugie polecam wyższy stopień trudności w single niż normal

 

RE5 raczej nie umywa się do KZ2 (demo mi się średnio podobało)

 

A moim zdaniem RE5 będzie miało bardziej wciągający singiel niż kz2. A dlaczego? Bo chodźby czwórka już miała. Singiel RE4 oferował znacznie więcej atrakcji niż ten z kz2. Zresztą podobnie jest ze starszymi częściami residenta. Założę się, że za parę lat z singla kz2 nic nie będę pamiętał, natomiast wspomnienia z singli RE dalej tkwiły będą w mojej głowie. Nie mówię, że single w killzone 2 jest zły, po prostu nie różni się niczym od pozostałych strzelanek. Każdy resident z kolei przynosi ze sobą coś unikatowego. No ale to moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać.

 

Odnośnik do komentarza
Wkurza mnie że wale cały magazynek w plecy typa,on sie obraca i mnie zabija,albo opóźnione zgony,kuna fak

A z czego walisz z pistoletu ? :P.

 

Singiel RE4 oferował znacznie więcej atrakcji niż ten z kz2.

Pewnie cieszyła cię po prostu obecność Ady i córki prezydenta co ? :P.

Każdy resident z kolei przynosi ze sobą coś unikatowego

Jeżeli różnica między RE 2 a 3 była unikalna, tak samo jak między 4 a 5 (swoją drogą nie oceniam piątki bo w pełniaka nie grałem, ale serio chyba wolałbym nie zagrać w demo i od razu pełniaka zobaczyć), to KZ2 jest autentyczną "świeżynką" -V-' .

A kwetsie "wciągającego" singla daruje sobie, sprawa wysoce subiektywna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...