Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Widzieliście tą zajawkę w trakcie wywiadu z Hartmanem? Mało (pipi)a dobre. Przypomina wizje Sheparda przy odczytywaniu danych z przekaźników protean. Ogieńdym jednym słowem. Ten miniserial zapowiada się wybornie. Po drugim odcinku jestem tego pewien.

 

PS: Moim zdaniem cały Alan Wake będzie miał wiele wspólnego z psychicznie chorymi ludźmi zamkniętymi w światach stworzonych przez ich chore umysły. Hartman o nich wspomniał odpowiadając na pytanie naszego pismaka Jacke'a.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Donsterydo warto nadrobić zaległości i zakupić Twin Peaks. Gdzieś tutaj czytałem, że go nie oglądałeś jak leciał w TV więc zaprawdę powiadam Tobie - kup se choćby pierwszy sezon :) Warto. Będziesz widział jak bardzo BF przypomina klimatem TP. A pozatym nie znać tak kultowego serialu jak TP to wstyd ;)

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Jeśli kupować to lepiej na necie poszperać i znaleźć złotą edycję TP, powinna być w zagranicznych sklepach. Jeśli macie oglądać po raz pierwszy to może lepiej jakiegoś stream'a wyszukać, twórczość Lyncha nie każdemu podchodzi.

 

Co do porównań BF i TP, już w pierwszym ep mamy smaczki, jak np: identyczny motyw na samym początku. Choć już widać że AW i BF są bardziej nastawione na straszenie od TP, które przez większość serialu było normalnym miasteczkiem, a klimat gęstniał stopniowo przez 2 sezony.

Odnośnik do komentarza

Zdjęcie mapy podniosło mi jeszcze bardziej ciśnienie, za(pipi)iście, że są klasyczne do bólu miejscówy takie jak stacja benzynowa, latarnia, muzeum ehh przypominają się stare dobre ...

 

Po Gow3 najbardziej oczekiwany przeze mnie tytuł w tym roku (nawet RDR zostaje w tyle), no chyb, że na E3 zapowiedzą,jakiś mega kąsek co wyjdzie jeszcze w tym roku

Odnośnik do komentarza

Jeśli kupować to lepiej na necie poszperać i znaleźć złotą edycję TP, powinna być w zagranicznych sklepach. Jeśli macie oglądać po raz pierwszy to może lepiej jakiegoś stream'a wyszukać, twórczość Lyncha nie każdemu podchodzi.

 

Co do porównań BF i TP, już w pierwszym ep mamy smaczki, jak np: identyczny motyw na samym początku. Choć już widać że AW i BF są bardziej nastawione na straszenie od TP, które przez większość serialu było normalnym miasteczkiem, a klimat gęstniał stopniowo przez 2 sezony.

Alan Wake jak i miniserial BF nie mają straszyć, a wywoływać niepokój u gracza/widza. Jest zasadnicza róźnicza pomiędzy strachem a niepokojem. Jeszcze jedno słowo odnośnie TP - już od drugiego i trzeciego odcinka klimat zgęstniał i pozostał taki do końca drugiego sezonu. Zresztą takie amerykańskie miasteczka jak TP (I ich mieszkańcy) same sprawiają, że cierpnie skóra. Taki ich urok. Z Bright Falls - jak widzimy w dwóch pierwszych episodach - inaczej nie będzie.

 

Cethu - dokładnie :) Miało być TP a napisałem TW.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Jednak w BF mamy to wszystko serwowane od pierwszego odcinka, już po kilku minutach wiadomo, że nie będzie to zwyczajny serial kryminalny a raczej thriller (mocno) psychologiczny, co innego TP, po tym jak Pete znajduje Laurę i do miasta przyjeżdża Cooper widz nie spodziewa się niczego po za serialem kryminalnym, klimat niepewności i czającej się grozy gęstnieje dopiero z postępem śledztwa i w miarę poznawania kolejnych mieszkańców TP. Choć może to wynikać z tego, że BF będzie o wiele krótsze i nie ma miejsca na takie akcje jak w TP.

 

A tak przy okazji, Machinima wypuściła 2 częściowy film o historii Remedy:

 

Ep.2 przypomniał mi o pewnej dość istotnej zmianie w scenariusz,

w pierwszej wersji Alan był autorem horrorów, i napisał książkę zainspirowaną swoimi snami, a po śmierci jego kobity potwory z książki zaczęły sie pojawiać w rzeczywistym świecie, fabuła v2.0 trochę zmienia, Alan jest pisarzem thrillerów, nie pamięta pisania książki a ukochana "tylko" znika. I to mnie właśnie zastanowiło, może ona na prawdę umarła a on sam przyjechał do BF, może chłopczyna powoli popada w jakieś schizo :D

 

Zresztą, dowiem się już za 3 tyg. :D

Jeszcze jedno słowo odnośnie TW - już od drugiego i trzeciego odcinka klimat zgęstniał i pozostał taki do końca drugiego sezonu. Zresztą takie amerykańskie miasteczka jak TW (I ich mieszkańcy) same sprawiają, że cierpnie skóra.

PS: TW? Chyba TP.

Edytowane przez Cethu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...