Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nawiązania będą, a już na pewno takie smaczki jak siekiera w drzwiach czy spadający kubek, pokazali je przecież na trailerze Building the Thriller

 

To tworczosc Lovecrafta to thriller, bo niewiadomo czy calosc jest realna, czy to tylko majaki zniszczonych psychicznie bohaterow?

Twórczość Loviego to powieść grozy :D

Odnośnik do komentarza

Masz trochę racji. Ale jak piszesz z niego pracę licencjacką to powinieneś wiedzieć, że ogółu jego prac horrorem nazwać nie wypada, mimo, że podobne to mamy "nadnaturalny horror", powieść grozy a nawet inspiracje powieścią gotycką (chociażby Szczury w murach) które identyczne są tylko na pozór.

Co do Alana, na czysty thriller nie liczę, mimo, że tak to Remedy nazywa, no ale poczekamy, zobaczymy.

 

PS: Masz może jakiś dostęp do literatury Joshiego? Chciałbym uzupełnić kolekcje a Amazon najtańszy nie jest i zastanawiam się czy jest jakieś inne źródło.

Edytowane przez Cethu
Odnośnik do komentarza

No to powodzenia w pisaniu licencjata z Loviego nie wiedząc kim jest S.T.Joshi... Gościu poświęcił twórczości Loviego pół swojego życia, połowa twojej bibliografii to powinny być jego książki, a już na pewno H.P.Lovecraft - A Life bez względu na to jaki dokładnie masz temat.

 

Ok, koniec off-topu, nie ma co dawać złego przykładu.

 

Wracając do Alana, piszę właśnie maila do Ultimy w sprawie tego kodu na DLC, jak coś odpiszą to dam znać.

Edytowane przez Cethu
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Nie radze oglądać bo spoilery już po pierwszej minucie się zaczynają, jeszcze mi się to w głowie połączyło z tym co przeczytałem jakiś czas temu na neogaf i z pewnym elementem filmu który już wcześniej widziałem i już wiem co mniej więcej będzie na samym początku gry, heh.

 

Ciśnienie na grę masakryczne, każda inna gra się chowa :P

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Fajna narracja Alana, swietne wizualia. Ale konkurowac w maju z RDR to niefart. Przynajmniej ja na bank zainwestuje w gre R*, AW jak fundusze pozwola.

 

 

Poczatek jest jakis idiotyczny z tym tutorialem, ktorego udziela swietliste cos. Malo klimatyczne. Mysle, ze nie bedzie to fabularny mistrz, obym sie mylil

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Można zainstalować plugin "flashgot" do firefoxa i ściągnąć filmik.

 

Jednak warto obejrzeć. W sumie nic nie spoileruje, ponieważ:

 

 

Początek gry to tutorial.

 

 

Psyko: Może specjalnie tak zrobili, wydzielili na początku by nie psuć właściwej części gry.

 

Z technicznego punktu widzenia wygląda kozacko, krawędzie faktycznie są chyba gładkie jak pupa niemowlaka.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Niżej jest anglojęzyczna wersja tego filmiku :P Nie szprecham.

 

http://www.gamepro.de/index.cfm?pid=386&pk=2300

 

"mosz oglądej" ;)

 

Nieee, poczekam. Jeszcze TYLKO miesiąc :P Tylko się wkurzę jak w dzień premiery w Szczecinie limitki nie będę mógł dostać :whistling:

Chciałem Ci poradzić, żebyś nie był du.pa i zamówił sobie na gram.pl z osobistym odbiorze w salonie Sferis ale kurna u Ciebie w Szczecinie tych salonów nie ma! Co jest? Szczecin duże miasto a Sferis filii nie założył?

 

EDYTA: Obejrzałem filmik do 4 minuty i powiadam wam - jest fajnie. Ciekawy klimat, tutorial doprawdy bardzo ciężki gatunkowo. Juz nie chcę wiedzieć co będzie dalej. Ale te cztery minuty utwierdziły mnie w przkonaniu, że preorder został złożony na właściwa grę. Czekam niecierpliwie na 12 maja.

 

Hah latarka i spluwa "zsyłane z nieba"- no genialne, po prostu 100% klimatu xD

To jest sen. Cały tutorial pokazany w tym filmiku. W związu z tym, że to sen mogą się w nim dziać cuda nie widy włącznie ze spadającymi z nieba latarkami i pistoletami. Klimat jest ewidentnie mroczny i jego mroczność nie wynika z tej sceny, którą skrytykowałeś.

 

EDYTA 2: Jednak obejrzałem całe 10 minut.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

@Gooral: Szczecin to wioska z tramwajami, wszyscy to wiedzą :D Nie ma u nas nie tylko salonów Sferis, ale także i Saturna :P Byłem w szoku jak dwa lata temu odtworzyli w końcu oddział Komputronika :)

 

Możesz spokojnie obejrzeć całość, nie ma tam praktycznie nic czego już byś nie widział, filmik kończy się na znanej wszystkim scenie i daję sobie rękę uciąć, że Alan obudzi się w samochodzie jadąc z Alice do miasteczka.

 

Moim zdaniem cała dziwność gadającego światła nie wynika z faktu, że gada tylko z niefortunnej barwy i tonu głosu.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

@Gooral: Szczecin to wioska z tramwajami, wszyscy to wiedzą :D Nie ma u nas nie tylko salonów Sferis, ale także i Saturna :P Byłem w szoku jak dwa lata temu odtworzyli w końcu oddział Komputronika :)

 

Możesz spokojnie obejrzeć całość, nie ma tam praktycznie nic czego już byś nie widział, filmik kończy się na znanej wszystkim scenie i daję sobie rękę uciąć, że Alan obudzi się w samochodzie jadąc z Alice do miasteczka.

 

Moim zdaniem cała dziwność gadającego światła nie wynika z faktu, że gada tylko z niefortunnej barwy i tonu głosu.

Ludzkie sny są bardzo często abstrakcyjne, więc mnie nie dziwi ani nie drażni gadające światło. A co do Szczecina byłem tam ze dwa lata temu i wcale na wioskę nie wygląda ;)

 

filmik kończy się na znanej wszystkim scenie i daję sobie rękę uciąć, że Alan obudzi się w samochodzie jadąc z Alice do miasteczka.

Też sobie daję rękę uciąć, że taka będzie kolejna scena :) A później podróż promem, fajna muzyka, jadący pociąg na moście i... pewnie jakiś wstęp zakończony zniknięciem Alice i demkiem z E3.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...