Skocz do zawartości

Resident Evil 5


jiloo

Rekomendowane odpowiedzi

Dla kazdego cos dobrego.Po to sa poziomy trudnosci zeby kazdy mogl sie bawic.Resident 5 na Professional bez inf. ammo nie jest latwy.Mozna sie jednak klucic o to czy opcja inf. ammo degraduje ten ostatni poziom trudnosci,a mianowicie : ukonczenia z i bez inf ammo nie robi roznicy.(tylko wlasna satysfakcja).Jezeli chodzi o zmiany w serii nowe residenty sa tak grywalne ze w pewnym sensie je rekompensuja.Oczywiscie rozsadnym posunieciem od Campcom byloby wypuszczenie Residenta w starych klimatach,chodzby remake.

Dokładnie tak jak prawisz , ja też przeszedłem gre na normalu oraz veteranie bez kupowania czegokolwiek i nie rozbudowałem żadnej broni tylko dla swojej satysfakcji. Nic z tego nie miałem , żadnych bonusów a mimo to mam satysfakcje że nie wielu ludzi to zrobiło bo przechodząc gre dwa razy miałem nie odpartą chęć rozbudować jakąś broń i widzieć jak rośnie jej siła rażenia.Kiedy podejme się zagrać na profesionalu trzeba będzie już rozbudować bronie bo inaczej nie da rady.

Jak dla mnie część 4 i 5 już nie wiele ma wspólnego z residentami choć oczywiście są to świetne gry.

Chętnie bym zagrał w remake części drugiej , dla mnie ta gra jest najlepsza z wszystkich residentów i to nie tylko moje zdanie. Nawet grafika nie musiała by być nextgenowa w zupełności wystarczyła by była na poziomie Code Veronica.

Odnośnik do komentarza

SC nie ma ironicznego charakteru, to raz. Jakby latalo sie komandosem ze STARS po Racoon i robilo te wszystkie cuda powolnie kroczacym zombiakom, to podniosly by sie pochwaly "jak zaje.biscie zdynamizowano akcje". RE jak FF stal sie brandem, ja tam logicznych przeslanek fabularnych laczacych kazda czesc nie widze. W sumie sam jeszcze w RE5 nie gralem, wiec zakoncze tutaj.

Odnośnik do komentarza

Mnie to narzekanie lekko śmieszy, gdzie nie spojrzę na wypowiedzi na temat jakiejś gry to wszyscy narzekają...RE5 "brak klimatu, archaizmy, umięśniony Chris, matrixowy Wesker, brak chodzenia i strzelania na raz". Gears of War "tylko bezmózga wyrzynka, lagi na multi". Gears of War 2 "lipny multi w stosunku do "jedynki", kilka beznadziejnych rozkmin typu granaty wbijane w ścianę". I różne inne gry...ciągle coś komuś nie pasuje...ja współczuję tym deweloperom jak oni dostają maile z tego typu treściami. Nie da się tak zrobić gry żeby przypasowała chociażby 80% odbiorców. Ale nic nie zmienia faktu że wszystkie te gry tak naprawdę są dobre...wystarczy spojrzeć na oceny w prasie branżowej albo po prostu zobaczyć na własne oczy i się przekonać czy faktycznie jest tak fajnie i czy kiedy gram w ten tytuł to się dobrze bawię...

Odnośnik do komentarza
Mnie to narzekanie lekko śmieszy, gdzie nie spojrzę na wypowiedzi na temat jakiejś gry to wszyscy narzekają...RE5 "brak klimatu, archaizmy, umięśniony Chris, matrixowy Wesker, brak chodzenia i strzelania na raz". Gears of War "tylko bezmózga wyrzynka, lagi na multi". Gears of War 2 "lipny multi w stosunku do "jedynki", kilka beznadziejnych rozkmin typu granaty wbijane w ścianę". I różne inne gry...ciągle coś komuś nie pasuje...ja współczuję tym deweloperom jak oni dostają maile z tego typu treściami. Nie da się tak zrobić gry żeby przypasowała chociażby 80% odbiorców. Ale nic nie zmienia faktu że wszystkie te gry tak naprawdę są dobre...wystarczy spojrzeć na oceny w prasie branżowej albo po prostu zobaczyć na własne oczy i się przekonać czy faktycznie jest tak fajnie i czy kiedy gram w ten tytuł to się dobrze bawię...

wiesz w sumie od tego są fora aby wyrażać opinie komentować bluzgać itp bo co mamy tylko się podniecać grami albo siedzieć cicho lub ograniczyć się do czytania suchych faktów fora są m.in. do dyskutowania i wymiany opinii więc po prostu to czynimy a ktoś może się dołączyć lub olać a co do maili do dew. to chyba sam nie wierzysz że je czytają

Odnośnik do komentarza
Mnie to narzekanie lekko śmieszy, gdzie nie spojrzę na wypowiedzi na temat jakiejś gry to wszyscy narzekają...RE5 "brak klimatu, archaizmy, umięśniony Chris, matrixowy Wesker, brak chodzenia i strzelania na raz". Gears of War "tylko bezmózga wyrzynka, lagi na multi". Gears of War 2 "lipny multi w stosunku do "jedynki", kilka beznadziejnych rozkmin typu granaty wbijane w ścianę". I różne inne gry...ciągle coś komuś nie pasuje...ja współczuję tym deweloperom jak oni dostają maile z tego typu treściami. Nie da się tak zrobić gry żeby przypasowała chociażby 80% odbiorców. Ale nic nie zmienia faktu że wszystkie te gry tak naprawdę są dobre...wystarczy spojrzeć na oceny w prasie branżowej albo po prostu zobaczyć na własne oczy i się przekonać czy faktycznie jest tak fajnie i czy kiedy gram w ten tytuł to się dobrze bawię...

Takie sa dzisiejsze gry - wiekszosc leci na kase przez co wiele elementow jest wsadzane na sile czy sa zmieniane tak aby byly podszersza publike. Wielu osobm zwlaszcza fanom RE czy Falla to sie nie podoba i narzekaja. Gry sa robione dla nas i nam maja dawac fun - jesli ktos wrzuca takie multi jak w Riddicku to mamy o nim wypowiadac pozytywnie skoro on jest w 100% slabiutki, w dodatku nikt tam nie gra poza hunterami. Masz tez racje - czasami trzeba przymknac oko na wiele spraw by sie bawic zwlaszcza przy grach ktore maja zroznicowane oceny czy do sredniakow. Pozniej takie Saints Row ktore ma sporo bugow, framerate niski, graficznie nie poraza daje mase zabawy do takiego GTA4, Jericho czy Fuel. RE4/5 do tego dzialu nalezy - jestem fanem RE ale zapominam ze to gra z rodzi Residentow i gram jakby to byla gra innego studia i majaca inna nazwe ;)

Odnośnik do komentarza

No tak ja rozumiem to wszystko, ale bez przesady...gadacie jakby to jakiś crap był, a nie jest, dla mnie i dla wielu gra jest świetna pomimo tego że jest sporo archizmów i kilka rzeczy które bym chętnie zmienił. Owszem porównując ją do starszych części to już zupełnie inna gra, ale nie oznacza że jest gorsza...Wyróżnia się w tłumie innych strzelanek no i co-op jest jednym z lepszych w jaki grałem.

Odnośnik do komentarza

Teraz spójrz z drugiej strony - gdyby Capcom dawało nam nowe RE w tej samej formule, tylko z lepszą grafiką, jakie byłyby głosy? "Blleeeee, RE kupa, śmierdzi, to samo co w '95, archaizmy". Zmiany były konieczne, Capcom poszło w shootery i tyle. Kolejna część może być dla mnie nawet tamagochi z zombie - jeżeli będzie tak miodna jak piątka to łykam ją bez wahania (RE5 też zresztą wziąłem w ciemno i nie zawiodłem się ani trochę).

Odnośnik do komentarza
No tak ja rozumiem to wszystko, ale bez przesady...gadacie jakby to jakiś crap był, a nie jest, dla mnie i dla wielu gra jest świetna pomimo tego że jest sporo archizmów i kilka rzeczy które bym chętnie zmienił. Owszem porównując ją do starszych części to już zupełnie inna gra, ale nie oznacza że jest gorsza...Wyróżnia się w tłumie innych strzelanek no i co-op jest jednym z lepszych w jaki grałem.

 

nigdy nie pisałem że to crap a nawet odwrotnie że gra jest bardzo dobra nam rozchodzi się o zmiany jakie zaszły w serii i o tym jest dyskusja

 

Takie sa dzisiejsze gry - wiekszosc leci na kase przez co wiele elementow jest wsadzane na sile czy sa zmieniane tak aby byly podszersza publike. Wielu osobm zwlaszcza fanom RE czy Falla to sie nie podoba i narzekaja. Gry sa robione dla nas i nam maja dawac fun - jesli ktos wrzuca takie multi jak w Riddicku to mamy o nim wypowiadac pozytywnie skoro on jest w 100% slabiutki, w dodatku nikt tam nie gra poza hunterami. Masz tez racje - czasami trzeba przymknac oko na wiele spraw by sie bawic zwlaszcza przy grach ktore maja zroznicowane oceny czy do sredniakow. Pozniej takie Saints Row ktore ma sporo bugow, framerate niski, graficznie nie poraza daje mase zabawy do takiego GTA4, Jericho czy Fuel. RE4/5 do tego dzialu nalezy - jestem fanem RE ale zapominam ze to gra z rodzi Residentow i gram jakby to byla gra innego studia i majaca inna nazwe ;)

 

deweloper mając taką serie jak RE z góry wie że dobrze się sprzeda bo ma wyrobioną marke tylko gracz raz kupi w ciemno a za drugim razem podziękuje i kupi coś innego (nie twierdze teraz że RE5 nie jest wart zakupu jest tylko przykładem na to że zamiast dew. postarać się zrobić kontynuacje w klimacie poprzedniczek oczywiście rozwinąć ją co jest trudniejsze w gat. survival-horror wolał iść łatwiejszą drogą i zrobić shootera. zrobili bardzo dobrego shootera-TPP ale żal mi d*pe ściska że z dobrej serii surv-hor

 

 

Odnośnik do komentarza

Taka polityka...mi się wydaje że Capcom specjalnie głodzi starszych fanów serii żeby teraz ich nakarmić :]. Póki co zmierza jakiś RE na PSP, ciekawe jak będzie wyglądał, ale tak czy inaczej seria na pewno ponownie przejdzie metamorfozę bo ludzie już nie będą chcieli grać po raz 3 w to samo.

Edytowane przez barcelona fan
Odnośnik do komentarza

Zacząłem Professional na fresha...wyzwanie samo w sobie, ale ja uwielbiam takie kopniaki w podbródek. Gra się w ogniu frustracji i żądzy mordu. Pomysł z przejściem tylko podstawowym pistoletem (upgrade'uję jednak, nie jestem masochistą) podsunął mi jeden kolo z anglojęzycznego forum. I miał rację - gra zmienia totalnie swoje oblicze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...