Skocz do zawartości

Resident Evil 5


liquid

Rekomendowane odpowiedzi

I co z tego. Za czasu 4 nikt nie śnił o możliwości przejścia gry online we dwie osoby. Teraz gdy taka możliwość jest wszyscy marudzą. Prawie wszystko zostało poprawione. Beznadziejna fabuła, idiotyczny scenariusz, którym pogardziłby sam Uwe Boll grafika. Animacje pozostały te same ale są płynniejsze i jest ich więc. Dopiero teraz RE wygląda na dopracowaną i spójną grę, a że odbiega trochę od dzisiejszych standardów.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem dziś rano za 199 zł i nie żałuję żadnej złotówki. Jak dla mnie najlepsza gra na konsole obecnej generacji na równi z mgsem. Jedyny minus to chrupiąca animacja ale miejmy nadzieję ,że jakiś patch wyjdzie. Może trochę też za krótka bo skończyłem na jednym dłuższym posiedzeniu.

 

 

p.s

O co chodzi z tym home i re ?

Odnośnik do komentarza
Widzialem wiele filmikow z RE5, i mam nieodparte wrazenie, ze "piatka" to kalka poprzedniczki. El Gianto (w RE5 walka to porazka- strzelasz tylko z dzialka stacjonarnego), koles z pila, w dalszym etapie przeciwnicy z palkami eletrycznymi, puzzle z laserem odbijanym w lustrze, miejscowka pod ziemia... no kur%@ mac, toz to czworka!!!! Nie wspomne ze mechanika gry jest prawie taka sama, poza mozliwoscia strafe'owania. Dodac do tego nalezy pewien schemat- poczatek gry w RE4, to hiszpanska wioska, w RE5 to afrykanska wioska. Pod koniec gry to klimaty industrilane, w jednej, jak i drugiej grze. Co to ma byc! Jako fan serii, poczulem sie zgwalcony!... Czyzby dlugie lata przy projekcie RE sprawily, ze studio develeporskie Capcom stalo sie tworczym impotentem. Nie rozumiem tego!?... Ja tam wracam do KZ2... Japonczycy w erze Ps3, Xbox360 systematycznie daja ciala, odcinajac kupony od falgowych tytulow. Niech ich szlag!

Jak widziales tyle filmikow to moze jeszcze wystaw ocene grze i opisz jaka ona jest bo ja jeszcze nie gralem i nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Widziałem wiele filmików z 2 i mam wrażenie że to kalka "jedynki", znów mamy zombiaków, jakieś zmutowane psy, atakujące ptaszyska....Nie wspomnę o podobnej mechanice gry, toż to to samo. Poza tym ten sam schemat- w jedynce rezydencja, w dwójce posterunek, a pod koniec obydwu gier jakieś laboratoryjno-industrialne klimaty....nie rozumiem tego.....poczułem się zgwałcony....

 

Hmmmm ....i jeszcze jedna refleksja

 

Widziałem wiele filmików z 3 i mam wrażenie że to kalka "dwójki", znów mamy zombiaków, jakieś zmutowane psy, atakujące ptaszyska....Nie wspomnę o podobnej mechanice gry, toż to to samo.... ;)

Odnośnik do komentarza

najgorszy RE ever, zmarnowałem tyle pieniędzy, odkupi to ktoś odemnie? Najbardziej mi sie nie podoba nie mozliwość jednoczesnego strzelania i poruszania sie. Co prawda zawsze tak było ale tym razem skoro kamera jest za nami to już powinno to wyglądać inaczej.

 

to pierwszy RE ever ktorego nie chce miec w kolekcji <_<

Odnośnik do komentarza

Również skusiłem się na najnowszego RE i się nie zawiodłem. Wczoraj grałem na splicie ( po chwili grania ten podział obrazu wcale taki głupi się nie wydaje, a i widoczność jest świetna ) i leciały takie akcje, że głowa mała, po prostu świetnie się bawiłem. Na jakimś zagranicznym portalu ktoś napisał ( nie pamiętam czy to było w recenzji czy na jakimś forum), że nowy RE to ostra jazda bez trzymanki. I ja się z tym zgadzam. I nawet równoczesnego biegania i strzelania mi nie brakuje, zresztą zobaczcie sobie np. w Killzone 2 na multi, czy ktoś strzela w biegu?, fakt zdarza się, ale zazwyczaj wymiana ognia prowadzona jest w miejscu ( tak zaobserwowałem, mogę się mylić i źle patrzałem ;) ). Oczywiście, można było wprowadzić chociaż chodzenie przy przeładowywaniu czy strzelaniu ( przydałoby się przy jednoczesnym ostrzeliwaniu wroga i cofaniu się do tyłu ), ale moim zdaniem takie rozwiązanie jakie wprowadzono ( czy też nie zmieniono od czasu RE 4 ) nie skreśla całego tytułu. Grafika jest ładna, grałem też godzinkę u znajomego na XBoxie i większych różnic nie uświadczyłem ( co nie znaczy, że ich nie ma, nie będę się tu z nikim kłócił, ale wątpię, żeby przeciętny gracz coś sam od siebie zauważył ).

Przy uruchomieniu gry ściągnął się też jakiś patch, wiadomo co robi?

Edytowane przez Kris Blake
Odnośnik do komentarza
a ja kupiłem tutaj - wyszlo z przesyłką 154 złote około bo zamawiałem wiecej gier

http://shop.gameplay.co.uk/webstore/plat_s...sp?platform=PS3

Ile kosztuje przesyłka do Polski?

 

obecny kurs funta to jakies 5,01 złotego przy sprzedaży, wysyłka do polski w gameplayu kosztuje 2,5 funta, kupiłem 3 gry :) - street fighter IV ( tez 29.99 funta ) i halo wars. 12 złoty / 3 = 4 złote :)

Odnośnik do komentarza
zresztą zobaczcie sobie np. w Killzone 2 na multi, czy ktoś strzela w biegu?, fakt zdarza się, ale zazwyczaj wymiana ognia prowadzona jest w miejscu ( tak zaobserwowałem, mogę się mylić i źle patrzałem ;) ).

 

Noooby i początkujący stoją celując bo w inaczej nie potrafią wycelować w przeciwnika,a gracze zaawansowani celują w biegu i to jest podstawa gry,by nauczyć się dobrze celować będąc cały czas w ruchu(wtedy początkujący nie mają szans nas trafić).Zresztą ta zasada obowiązuje w każdym fps sieciowym.W miejscu to celuje się snajperem,ewentualnie jak się campi za jakimś murkiem :P

 

Nie chce ktoś sprzedać RE5 za 100zł :P Nie mam kasy obecnie ,a korci mnie zagranie w tą część :)

Odnośnik do komentarza

Chyba mylisz bieg z chodzeniem, czy ogólnie poruszaniem się. Może nie dość jasno się wypowiedziałem. Nie masz szans biegnąc zdjąć dobrze grającego kolesia, który Ci zza rogu wyszedł ( załóżmy, że z zoomem ) i przycelował ( albo nawet nie ) bo nie zdążysz puścić serii, chyba, że masz farta ( pomijam ludzi, którzy np. w COD 4 potrafią zdjąć w biegu przeciwnika ze snajperki bez zooma, podobnie w UT - widziałem jak brat się w ten sposób naparzał ). Co innego "chód", chodzenie podczas strzelania to co innego, tego brakuje w RE5, ale jak już pisałem nie jest to - imho - tragiczne rozwiązanie. Możliwe, że w tym porównaniu z Killzonem trochę nie trafiłem, sam gram w fps'y nie od dziś i wiem, że poruszanie przy strzelaniu to ważna sprawa jest, kwestią dyskusyjną jest natomiast czy brak takiego rozwiązania w RE5 skreśla ten tytuł jak niektórzy twierdzą.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanko do tych co już grają. Faktycznie jest tak łatwo jak to mówią i piszą w reckach?

 

No nie powiedziałbym. Przynajmniej na veteranie, bo na takim poziomie gram. Miejscami jest ciężko. Nie zdarzyło mi się aby brakło mi amunicji - chociaż raz było blisko - dialog między mną a bratem:

-Te mam 4 naboje do shotguna i 4 do pistoletu

- Kur...właśnie wyładowałem magazynek, wyciągam nóż...O szlag 3 zombiaków idzie.... (itd.)

I takie akcje są najlepsze, ale zazwyczaj amunicji wystarcza - pod warunkiem, że się w miarę oszczędza - czytaj nie walisz na ślepo, gdzie popadnie. Ogólnie śmiem twierdzić, że poziom trudności ( przynajmniej na veteranie ) jest w porządku.

Edytowane przez Kris Blake
Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

W pełnej wersji RE5 na X360 nie ma już tak widocznego tearingu jak w demie,a po zmianie ustawień rozdzielczości w konsoli na 1360x768,nie ma go wogóle.Kilka miesięcy temu miałem PS3, zdążyłem zgrać w demo i teraz patrząc całkiem obiektywnie,wersja na X360 rzeczywiście wygląda lepiej.Wyraźne,ostre tekstury,nasycenie barw(wiem,na PS3 kolory są dobrze stonowane) oraz filmiki,na których jest większa ilość szczegółów.

 

PS.Ponawiam pytanie:mogłby ktoś podać link do tego filmiku,na którym porównywana jest jakość wody?

Odnośnik do komentarza
Lepiej zeby nie portowali Lost Planet2 na PS3 bo szkoda czasu.

 

Nie przesadzajmy. DMC4 prezentował się świetnie na PS3.

 

Mam pytanko do tych co już grają. Faktycznie jest tak łatwo jak to mówią i piszą w reckach?

 

Ha, no widzisz ja tez myslalem ze po tym jak wyglada DMC4 to RE5 nie bedzie mial zadnych problemow (bo byl jeszcze dluzej w produkcji).

To wydawalo sie logiczne...

A tu wtopa, krok w tyl i gra ktora chodzi jak beta. Wiekszosci gier bym to odpuscil, ale to jest RESIDENT EVIL do cholery, jedna z najwiekszych i najpopularniejszych serii EVER !!!

Odnośnik do komentarza

Ja dziś skończyłem RE5. Zajęło mi to 12 godzin, czyli jakieś 4 godziny mniej niż mój czas przejścia RE4 też za pierwszym razem i też na normalu. Tak więc rzeczywiście piątka jest krótsza niż czwórka. No ale przejdźmy do mojej oceny gry. Muszę powiedzieć, że dawno mnie tak żadna gra nie wciągnęła jak RE5. W dniu premiery miałem trochę farta bo akurat miałem cały dzień wolny, więc od momentu włączenia do wyłączenia gry minęło jakieś 8 godzin. Tak więc gra jest niesamowicie grywalna i ciężko jest się z nią nudzić, zwłaszcza, że lokacje są bardzo różnorodne i fabula też bardzo ciekawa. Właśnie najbardziej zaskoczyła (in plus) mnie w nowym RE fabuła. Jest dużo bardziej powiązana z poprzednimi częściami serii (zwłaszcza RE Zero) niż fabuła z RE4. W ogóle w RE5 jest masa nawiązań do poprzednich części, więc jest to naprawdę gratka dla fanów. Drugą rzeczą, która mi się bardzo spodobała w grze to walki z bossami. Dawno się tak świetnie nie bawiłem walcząc z "szefami". Same pojedynki są dość różnorodne i niezwykle emocjonujące. Trzeci bardzo duży plus to filmiki. Nie dość, że świetnie wyreżyserowane to kapitalna grafika (modele postaci lepsze chyba nawet niż w MGS4) sprawia, że świetnie się je ogląda. Filmiki przerywnikowe są też dużo dłuższe niż te z RE4 (pewnie dlatego, że fabuła bardziej skomplikowana).

Grafika bardzo ładna, szczególnie na filmikach choć podczas gameplay'u zdarzają się słabiej wykonane miejscówki (szczególnie na początku). Jak zobaczyłem jak wygląda woda w jeziorze to oczom nie mogłem uwierzyć :). Woda normalnie jak na PS2. No ale to chyba jedyny taki zgrzyt.

Dźwięk i muzyka ogólnie rewelacja. Bardzo dobry voice acting choć ja osobiście wolałbym, żeby Richard Waugh podkładał głos pod Weskera (czyli jak w RE4 - Seperate Ways). Muzyka mistrzostwo tak jak to było zawsze w serii.

Tak więc RE5 spełnił moje oczekiwania. Dawno się tak świetnie nie bawiłem. Po przejściu gry mamy jeszcze tyle rzeczy do zrobienia, że głowa mała. Replayability bardzo wysokie no i są leaderbordy, więc zawsze się można pościgać z kolegami z listy kto szybciej przejdzie grę :).

 

No i w RE5 powraca moja ulubiona laska z serii i gier video prawdopodobnie(

J.V.

). Nie będę spojlerował o kogo chodzi, ale sam trochę zaskoczony byłem bo nie czytałem spojlerów czy trailerów ze spojlerami.

 

 

Odnośnik do komentarza

No ja też byłem w szoku :). Chociaż trochę się zmieniła, ale zobaczysz sam :D.

 

 

Jak już zapewne niektórzy wiedzą, w grze trzeba znaleźć i zestrzelić emblemy BSAA. Mi w całej grze udało się zestrzelić 7 z 30 emblemów, które są. Im więcej emblemów zestrzelonych tym więcej możemy kupić bonusów. Dzisiaj spróbowałem znaleźć te 3 emblemy, którą są w chapterze 1-2. Szukałem, sprawdzałem i nie znalazłem żadnego. Nieźle Capcom to poukrywał. Jaszcze spróbuję, ale coś czuję, że bez solucji się nie obędzie :).

 

 

No i pewien bonusowy tryb, który odblokuje się, gdy przejdziemy grę, po prostu rządzi !

Odnośnik do komentarza

Nie masz się co przejmować, partner nie jest głupi i nie wypala ammo gdzie popadnie ;) Grę dziś zakończyłem, oto moja subiektywna ocena:

 

Gameplay: 9+/10

Grafika:10/10

Muzyka: 9+/10

Fabuła 9/10

Dźwięk: 9/10

Replayability: 10/10

Dodatki: 10/10

 

Ocena końcowa:

9+/10

Edytowane przez WESKER-DL
Odnośnik do komentarza
12H ? Chyba nie spieszyłeś się za bardzo. Ja ukończyłem RE5 w niecałe 9 H.

No jasne, że nie. Każdą lokacje starałem się dokładnie zwiedzić zbierając wszystko co możliwe. W niektórych lokacjach, zwłaszcza w tych z środka gry, nieraz sobie stałem i podziwiałem piękne widoki. Pierwsze dwa chaptery są chyba najsłabsze pod względem designu i grafiki.

 

 

Jak animacja?mocno chrupie?Zawsze mam gdzieś jak się gra prezentuje ,czy są różnice względem x360 bo do mnie każda gra tej generacji jest ładna ale spadków animacji po prostu nie trawię, bo gramy przecież na konsolach.

Jak ja grałem to nie zauważyłem jakiś wyraźnych spadków animacji. Być może trochę przytnie przy dużej zadymie i określonej lokacji, ale nie jest tragicznie, jeśli oto pytasz.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...