Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


kotlet_schabowy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę fpp i typowych strzelanek ponieważ od tego mam xboxa. Zaznaczę ,że Mgs , Residenta , God of War przeszedłem dawno.

Jak and Daxter, Ratchet & Clank... Może Ci się uda w tej cenie zdobyć Ico lub Ōkami, choć raczej nie w idealnym stanie. Tak czy owak warto spróbować szczęścia, bo dysponować PS2 i w te dwie rzeczy nie zagrać to zgroza.

 

Mam mało czasu i mało pieniędzy. Chciałbym pograć w jakieś fajne tanie gry powiedzmy do 40 zł.

Ico jest krótki, ale wart nawet wyższej ceny. Ōkami to jak na dzisiejsze standardy bardzo długa gra, ale tym bardziej warta każdej minuty i każdej złotówki. Jeśli w cokolwiek na PS2 grać, to w te gry przede wszystkim.

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza

Okami tak jaki Ico oraz Shadow of the Collossus zostało wydane w ograniczonej liczbie egzemplarzy, dlatego ich cena jest stosunkowo wysoka, a samcyh gier na rynku dosyć mało. Ale czy nie warto wydać te 100zł dla gry która dostała w PE 10-? (Okami)

 

EDIT: 9+ rzeczywiście, moja pomyłka.

Edytowane przez 21stPBfAn
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k
Okami tak jaki Ico oraz Shadow of the Collossus zostało wydane w ograniczonej liczbie egzemplarzy, dlatego ich cena jest stosunkowo wysoka, a samcyh gier na rynku dosyć mało. Ale czy nie warto wydać te 100zł dla gry która dostała w PE 10-? (Okami)

nie podważam faktu zakupu Okami bo gra z pewnością jest tego warta, ale w PE dostałą 9+ => http://pe.gameplace.pl/gazeta/113

Odnośnik do komentarza

Psx to sympatyczne pismo, przy czym niekiedy obiektywizmem raczej nie grzeszy...krytycyzmem tym bardziej ;) (recenzje zbyt często toną w eufemizmach).

 

Jeżeli chodzi o Okami to warto za każdą cenę. To jedna z najlepszych gier jakie kiedykolwiek się ukazały. (skądinąd w recenzji psx jest 9+ tylko dlatego, że redakcja nie podzielała entuzjajzmu recenzenta ;) , który był wniebowzięty).

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

sklep Psx Extreme jest na Śląsku;) PES2009 sprawdziłem na własnej skórze i wypada niestety gorzej niż Fifa09 (jestem PES-owcem od zawsze, jednak mówię to z czystym sumieniem... niestety...) Poza tym polski komentarz w Fifie09 naprawdę daje rade, syndrom "jeszcze jednego razu"(jak to ktoś w ostatnim numerze PE napisał) jest naprawdę odczuwalny. Natomiast NBA09 jak i NBA2k9 nie sprawdzałem więc nie wypowiem się.

Odnośnik do komentarza
sklep Psx Extreme jest na Śląsku;) PES2009 sprawdziłem na własnej skórze i wypada niestety gorzej niż Fifa09 (jestem PES-owcem od zawsze, jednak mówię to z czystym sumieniem... niestety...) Poza tym polski komentarz w Fifie09 naprawdę daje rade, syndrom "jeszcze jednego razu"(jak to ktoś w ostatnim numerze PE napisał) jest naprawdę odczuwalny. Natomiast NBA09 jak i NBA2k9 nie sprawdzałem więc nie wypowiem się.

 

ale mi chodzi o sklep z grami używanymi i z możliwościa wymiany gier a w sklepie psx to nówki i wiem ze jest w kato :)

Edytowane przez kotek1920
Odnośnik do komentarza
Zastanawiam się nad zakupem Zone of Enders i chciałbym się was poradzić czy warto wydać kasę na ten tytuł, bo z tego co wyczytałem na sieci to oceny może nie są jakieś super wysokie ale ludzie chwalą tą grę. A jakie są wasze opinie na jej temat, warto ją kupić?

 

Jeśli ponad wszystko miłujesz Gundamy... Gra jest krótka i stosunkowo łatwa, więc radzę wybrać któryś z wyższych poziomów trudności. Jest to, owszem, grywalne, ale nie oczekuj za swoje pieniądze jakiejś masy contentu. Za parę lat gra ma szansę sporo kosztować. Collector's item niewątpliwie.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za info, cóż anime z serii Gundam bardzo lubię, a że nie ma nic konkretnego z gier na ich podstawie to gram w inne gry z mechami ale na aktualną generację jest bieda, są co prawda Armored Core ale prawie nikt nie grał w nie z osób które znam, a podobno też nie są one zbyt dobre. A z tego co wyczytałem na sieci to ZOE jest dobre, a niektórzy mówią nawet, że nawet bdb no ale za niecałe 35zł raczej będzie się opłacać to kupić.

Odnośnik do komentarza
Zastanawiam się nad zakupem Zone of Enders i chciałbym się was poradzić czy warto wydać kasę na ten tytuł, bo z tego co wyczytałem na sieci to oceny może nie są jakieś super wysokie ale ludzie chwalą tą grę. A jakie są wasze opinie na jej temat, warto ją kupić?
Pierwsza część ZOE jest grą dobrą. Nie złą, nie rewelacyjną ale jedynie dobrą. Rozgrywka jest ciekawa, oryginalna, przyjemna, grafika całkiem ładna, walki z bossami interesujące a fabuła ujdzie w tłoku. Niestety, jest ona dosyć krótka i raczej nie oferuje niczego co by przykuło gracza do TV na dłużej. Jest to tytuł na jeden raz, ale akurat taki, w którego zagrać warto.

Druga część ZOE to już naprawdę świetny tytuł. Rozgrywka została solidnie ulepszona, przez co otrzymujemy całkiem pokaźny zestaw ruchów, fabuła wciąga a angielski dubbing o dziwo jest naprawdę dobry (szczególnie Dingo). Poziom trudności jest dość wysoki (za pierwszym razem przechodziłem na easy, co mi się nigdy nie zdarzało dotychczas), więc zawsze można sprawdzić się na kolejnych stopniach. Oprócz tego są misje dodatkowe, walki versus (chyba nawet dla dwóch graczy) i jakieś bonusy. Wady? Cena - gra jest uznawana za istny rarytas.

 

To jest ciekawa seria mechowa dla koneserów mechowych bajek - Another Century's Episode: 1, 2 i 3. Czego tu nie ma! Niestety, z licencyjnych względów właściwie nie dało się tego legalnie wydać poza Japonią.
Potwierdzam, choć akurat od pierwszej części bym się raczej trzymał z daleka. Druga jest niczego sobie a trzecia to istne mistrzostwo jeśli chodzi o gry akcji z udziałem mechów. ACE3 byłbym skłonny postawić zaraz obok ZOE2. Jest to jedna z tych nielicznych gier opartych na anime, gdzie system rozgrywki jest naprawdę dopracowany. O ile jedynkę odłożyłem po paru misjach, dwójkę przeszedłem raz i wracać do niej zamiaru raczej nie mam, tak trójka jest świetną grą i jestem przekonany, że prędzej czy później sprowadzę sobie z Japonii oryginał (nawet za te ~130zł po ile schodzi na eBay'u). Jedyne co mogę grze zarzucić to to, że grając częścią mechów może być za łatwo, a innymi za trudno. Niby należy dobrać właściwego mecha do danej misji, ale prawda jest taka, że jedne roboty są przepakowane, a drugie bezużyteczne.

 

 

Jak tak się zastanowię to chyba najwyższy czas przerobić ps2 bo w USA jest masa rpg'ów które po dziś nie zostały wydane w Europie...
Przerabiaj, przerabiaj, w taki czy inny sposób. Na eBay'u można wiele niezłych amerykańskich i japońskich tytułów dostać za zaskakująco małe pieniądze. Dlaczego się ograniczać do tego co łaskawie dostała Europa?

Jak masz grubego PS2 to sugeruję zastanowić się nad zakupem dysku ;).

Odnośnik do komentarza

Sentyment sentymentem - też bym chętnie Zetą i jej krewnymi pograł - ale niestety styl rozgrywki ACE1 mnie mocno odrzucił (sterowanie), a sama rozgrywka też szczególnie porywająca nie była.

 

Sonotori, może zainteresuje Cię AEUG vs Titans (w Ameryce nazwana Gundam vs Zeta Gundam) na podstawie Zety. Gra posiada taki sam system jak wychwalany przeze mnie Rengou vs Zaft 2 Plus, więc może być całkiem dobra. Niestety nie ocenię, gdyż grałem ledwo pół godziny.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...