Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


kotlet_schabowy

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam rpg-a, gdzie walka nie odbywa się na zasadzie "attack" -> "power slash", tylko tak jak w np. w okami. Ma ktoś jakąś propozycję?

Aaa, warto pograć w Rogue Galaxy, jako ogromny fan KotOR-a? Na uwadze mam dużo pobocznych quest`ów, rozbudowny handel, klimat

Odnośnik do komentarza
Prosiłbym o Top 10 platformówek (PS2). Na PSX najbardziej lubiłem Gexy, Crashe, Medievil. Na ps2 jest tyle tych cześci Rachet&Clan i Jak ze nie wiem co wybrac. Wiec prosze o 10 najlepszych :)

Na pewno Jak & Daxter, Jak II: Renegade i Jak 3 (na dokładkę Jak X, chociaż to wyścigi - taki jakby odpowiednik Crash Team Racing, zważywszy dzieje obydwu serii i developera). Ratcheta & Clanka polecam tylko część pierwszą, bo następne nie mają przełącznika na 60 Hz, więc niech se Insomniac sam gra w te PAL-owskie R&C. Wymienione wyżej produkcje to złote zęby PS2 jeśli chodzi o technologię (i porządne gry akcji tak poza tym). Teraz wymienię gry, w które pocinałem na PC i które może nie pokazują 100% możliwości PS2, ale mam o nich dobre mniemanie: Rayman 3 (2 jest genialny, ale Rayman Revolution - przeróbka 2 na PS2 - ponoć znacznie się odeń różni, więc na wszelki wypadek nie polecam) którego warto przejść choćby dla walki z finałowym bossem, I-Ninja (skromniejsza produkcja, ale w sumie platformer na medal), Prince of Persia: The Sands of Time (ma w sobie coś z magii Raymana 2). Być może Psychonauts (ale wersja na PS2 jest konwersją, w odróżnieniu od gier wcześniej wymienionych, więc nie wiem, czy nie została jakoś okaleczona w procesie przenoszenia na tę platformę), ale Psychonauts jeszcze nie skończyłem, więc nie gwatrantuję, że to gra topowa.

Nie wymieniłem nawet 10 tytułów i nie uważam się za alfę i omegę w dziedzinie platformówek na PS2, ale zakupu tych gier nie żałuję.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem tylko 5 platformerów na PS2, ale z pewnością nadają się one na listę "Top 10" : Ratchet and Clank 1, 2, 3 oraz Jak and Daxter 1 i 2 (Jak 2).

Ratchety to świetne połączenie platformówki ze strzelaniną (zawartość strzelaniny nie jest aż tak duża, jak piszą w niektórych miejscach), zapewniające wiele godzin zabawy (duże replayability).

 

Co do posta Sonotoriego, to częściowo się nie zgodzę. Owszem, Ratchet "dwójka" to spadek formy, ale argument o braku przełącznika na 60 Hz byłby chyba ostatnim, którego bym użył Oo. Już bardziej boli brak napisów w scenkach. Przecież płynniutkie 50 Hz jest ok, szczególnie w dobie, kiedy nawet na next genach wiele gier działa ledwo w 30 klatkach.

Tak czy inaczej : "trójka" to już skok w górę jeśli chodzi o jakość (szczególnie humor), a gameplay'owo tak naprawdę te trzy gry się od siebie dużo nie różnią.

 

Natomiast Jak and Daxter to czysta platformówka z sielankowym klimatem, dosyć krótka (nawet ukończenie na 100 % to niewielki problem), ale naprawdę dobra. Na przestrzeni ostatnich kilku lat to już jedna z niewielu tego typu gier. Jak 2 to już inna bajka, więcej strzelania i przygodówki, no i free roaming.

Odnośnik do komentarza

Ja mam lamęt bo nie wiem co wybrać. Jestem koneserem gier-serii i ostatnio chciałem się zapoznać z jakąś, wybór padł na Silent Hill albo Project Zero. Obie gry są z gatunku horror więc wybór wydaje sie konkretniejszy, prosiłbym o wypowiedź kogoś kto jest z tymi grami zaznajomiony (co tam nawet jednej serii), bo jak się nie zdecyduję to wezmę jakiegoś J-rpg-a jak Valkyrie Profile 2 czy Personę 3 :/.

 

PS; Wróć !, widzę jeszcze ciekawą serię ,,Shin Megami Tensei", powiedzcie mi które gry z tej serii (jeśli tak to moge nazwać :P) są warte uwagi ?, bo widzę tu np: Persone, Lucifer's Call, Digital Devil Saga, Devil Summoner, Nocturne.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

W Origins jeszcze nie grałem, ale czasami prequele są tak zrobione że lepiej grać potem, bo jak zagrasz w Origins, to już SH1 nie bedzie tak zaskakiwał. Jak bym miał grać od nowa, to Sh Origins był grał po SH3, ale niech się wypowie też ktoś kto grał w SH O i jak uważa.

 

Ps. Film obejrzyj po przejsciu SH3, chyba że juz widziałeś. Jest on luźną konwersją SH1, ale zawiera liczne elementy z cześci 1-3

Edytowane przez Juzbrig
Odnośnik do komentarza
PS; Wróć !, widzę jeszcze ciekawą serię ,,Shin Megami Tensei", powiedzcie mi które gry z tej serii (jeśli tak to moge nazwać :P) są warte uwagi ?, bo widzę tu np: Persone, Lucifer's Call, Digital Devil Saga, Devil Summoner, Nocturne.

Uprzedzam, że nie grałem w żadną grę MegaTen, ale przymierzam się do DDS (jedna story podzielona na dwie gry, coś jak Golden Sun). System walki ma ponoć lepszy niż Nocturne, ale gra jest właśnie na walce ufundowana (jakby rogue like z ładną grafą i dopracowaną fabułą), a poza tym trudna. Ponoć przyzwoicie skonwertowano DDS na PAL. Ogarnięcie całości MegaTen jest raczej ponad siły kogoś, kto nie gra w to od lat '80, więc póki co nie zamierzam się przejmować resztą owego metacyklu.

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...