Skocz do zawartości

Najbardziej nielubiany zg(red)


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ wypłynąl ten wątek to się dopiszę - też mi bardzo brakuje tekstów Shivy. Zwłaszcza tych, które mnie witały zaraz po wstępniaku (te analityczno-wizjonerskie ;) ). Choć, jeżeli został wyrzucony z PE przez ciągłe spóźnienia (bo na to mi wygląda) to jednak się nie dziwie decyzji Ściery... 'użeranie się' z taką ilością ludzi z różnych krańców Polski żeby zapelnić strony kolejnego PE napewno generuje mu sporo siwych włosów.

 

Ale i tak pozostaje żal, że Shivy nie ma bo to był Shiva i już... trzon świetnego PE to był dla mnie zawsze Kali, Koso, Myszaq i Shiva właśnie (plus Mazzi, gdy dołączył).

 

heh cóz, w sumie sprawa dawno przedawniona i extrim wychodował sobie do tej pory niemałą gromadkę czytelników którzy, nie kojarzą już nawet tego redaktora.

Edytowane przez Ari
Odnośnik do komentarza

Też ubolewam nad odejśceim Shivy...teraz pewnikiem Myszu będzie udzielał się "gościnnie", tylko czekać aż Hiv przestanie pisać...nie ma też Stara...z "nowych" polubiłem Dżuja i..po recenzji Fallouta 3 coraz bardziej przekonuje mnie Zax (ujełeś mnie textem z kącika- o tych "szkieletach małżenstwa w domku"- wzruszyłem się :D ).

Odnośnik do komentarza

Jednym z niezbyt lubianych obecnie przeze mnie zg(red.)ów jest... HIV. Ostatnio używa zbyt często różnych "młodzieżowych" zwrotów, a i jego częste zmiany frontów są niemało wkurzające (chociaż to można mu wybaczyć, widząc jakie wojenki obecnie dzieją się na rynku konsolowym). Między innymi dlatego przestałem czytać dział Listy (no i przez komiksy Majla;). Jednak z pewnością zna sie na grach jak mało kto - nie ocenił pod wpływem fabuły drugiego MGS-a na 10/10 (jak zapewne sporo "profesjonalnych" serwisów o grach), tylko ocenił grę jako całość i z pewnikiem możnaby tu wymienić dużo więcej przykładów, ale jest 3 w nocy i nie chce mi się ich szukać:)). Jako recenzent jest świetny, ale czytając jego "tysi" czy np. podpis jednego screena w zapowiedzi jakiejś ścigałki (być może PGR4), można sobie pomyśleć "czemu ten gość nie pisze do Bravo?". Więc wychodzi na to, że bardzo wkurza mnie tylko w tekstach nie mających z grami za wiele wspólnego, chociaż nieraz i tutaj przegnie (vide wspomniany wcześniej podpis screena).

 

Lubię artykuły Zaxa (chcociaż dawno żadnego nie czytałem, to bardzo podobał mi się taki jeden, w dwóch częściach), ale jego wygląd zabija na miejscu. Na zdjęciu przy wywiadzie z twórcą Fallouta 3 zastanawiałem się, czy czasem nie przebrał się za jakąs postaś z najbardziej dziwacznego jRPG-a;). Ale może to dobrze, przynajmniej nie jest nudno...

 

A Shiva to był świetny redaktor. Nie wiem jak on mógłby kogokolwiek wkurzać, wszak jego teksty były wyborne.

Edytowane przez coopa
Odnośnik do komentarza

Nie moge powiedziec zebym kogos ze zgredow nie lubil ale na pewno niektore rzeczy mnie wkurzaja.Np. Hiv ktory najpierw jedzie Xboxa 360,nie poleca tej maszynki,preorderzy to frajerzy itd.itp. teraz to jego ulubiona konsola.To samo z Wii.Najpierw jechal ta konsole,ze to wielki shit,infantylne,grafa za slaba i nie dla niego a teraz jest jej wielkim fanem.Nie jestem fanbojem zadnej z konsol i zadnej nie bronie ani tez nie wychwalam.Po prostu wypowiedzi Hiva kaza sie zastanowic nad jego rzetelnoscia jako redaktora.Przeciez jego slowa i porady czyta i czerpie z nich informacje wielu czytelnikow,wielu sugeruje sie tym przy zakupie sprzetu.I wogole wkurza mnie takie zmienianie stanowiska o 180 stopni.Tym bardziej publicznie na lamach gazety,dla mnie to brak rzetelnosci,mieszanie czytelnikom w glowach.Jak juz cos pisze to niech to bedzie konkretne,albo cos jest do kitu albo jest wypas.To tak jakby ocenil gre jako crapa czy sredniaka a za jakis czas twierdzil ze jest to b.dobra gra.Reasumujac,nie wiadomo czy to co Hiv mowi mozna brac za wzor czy dobra rade,mysle ze raczej nie.Druga rzecz to Kacik Wyscigowy prowadzony przez Gamere.Chociaz slowo -prowadzi- to za duzo powiedziane,ten kacik ogranicza sie do tabelek z czasami i nic tam wiecej ciekawego nie ma,nuda,a zastrzegam ze lubie wyscigi.Przydalo by sie wiecej opisow aut,ustawien,publicystyki,mniej tabelek i malo smiesznych anegdot.Inne kaciki przegladam z ciekawoscia bo sa ciekawsze i tyle.Taka jest moja opinia.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Nie moge powiedziec zebym kogos ze zgredow nie lubil ale na pewno niektore rzeczy mnie wkurzaja.Np. Hiv ktory najpierw jedzie Xboxa 360,nie poleca tej maszynki,preorderzy to frajerzy itd.itp. teraz to jego ulubiona konsola.To samo z Wii.Najpierw jechal ta konsole,ze to wielki shit,infantylne,grafa za slaba i nie dla niego a teraz jest jej wielkim fanem.Nie jestem fanbojem zadnej z konsol i zadnej nie bronie ani tez nie wychwalam.Po prostu wypowiedzi Hiva kaza sie zastanowic nad jego rzetelnoscia jako redaktora.Przeciez jego slowa i porady czyta i czerpie z nich informacje wielu czytelnikow,wielu sugeruje sie tym przy zakupie sprzetu.I wogole wkurza mnie takie zmienianie stanowiska o 180 stopni.Tym bardziej publicznie na lamach gazety,dla mnie to brak rzetelnosci,mieszanie czytelnikom w glowach.Jak juz cos pisze to niech to bedzie konkretne,albo cos jest do kitu albo jest wypas.To tak jakby ocenil gre jako crapa czy sredniaka a za jakis czas twierdzil ze jest to b.dobra gra.Reasumujac,nie wiadomo czy to co Hiv mowi mozna brac za wzor czy dobra rade,mysle ze raczej nie.Druga rzecz to Kacik Wyscigowy prowadzony przez Gamere.Chociaz slowo -prowadzi- to za duzo powiedziane,ten kacik ogranicza sie do tabelek z czasami i nic tam wiecej ciekawego nie ma,nuda,a zastrzegam ze lubie wyscigi.Przydalo by sie wiecej opisow aut,ustawien,publicystyki,mniej tabelek i malo smiesznych anegdot.Inne kaciki przegladam z ciekawoscia bo sa ciekawsze i tyle.Taka jest moja opinia.Pozdro.
Ja się z tym zedcydowanie nie zgodzę myślę dokładnie odwrotnie.

Chłop się nie pierdzieli i móówi to co myśli, za co bardzo go lubię.

Inni mogli by się zastanawiać - jechać po Raidenie, czy nie?

Mogę stracić reputację jeżeli to zrobię.A on mówi tak jak jest.

Po prostu.Leciał po Xboxsie, a teraz mówi, że mu sie podaba i nie kryje się z tym.

Zawsze walnie jakiś śmieszny tekst.Co Ty byś chciał, żeby wszyscy zachowywali się jak kulturalnie zaprogramowane roboty?

Wtedy chyba tylko Ty byś czytał PE.Tylko Ty...

 

Za to właśnie kochamy PE.

Każdy ma swój unikalny charakter.

A już Hiv na pewno.

 

A jakiego zg(reda) nie lubię?

Po ponad 60 numerach nie mam takiego jeszcze.

 

Odnośnik do komentarza
Nie moge powiedziec zebym kogos ze zgredow nie lubil ale na pewno niektore rzeczy mnie wkurzaja.Np. Hiv ktory najpierw jedzie Xboxa 360,nie poleca tej maszynki,preorderzy to frajerzy itd.itp. teraz to jego ulubiona konsola.To samo z Wii.Najpierw jechal ta konsole,ze to wielki shit,infantylne,grafa za slaba i nie dla niego a teraz jest jej wielkim fanem.Nie jestem fanbojem zadnej z konsol i zadnej nie bronie ani tez nie wychwalam.Po prostu wypowiedzi Hiva kaza sie zastanowic nad jego rzetelnoscia jako redaktora.Przeciez jego slowa i porady czyta i czerpie z nich informacje wielu czytelnikow,wielu sugeruje sie tym przy zakupie sprzetu.I wogole wkurza mnie takie zmienianie stanowiska o 180 stopni.Tym bardziej publicznie na lamach gazety,dla mnie to brak rzetelnosci,mieszanie czytelnikom w glowach.Jak juz cos pisze to niech to bedzie konkretne,albo cos jest do kitu albo jest wypas.To tak jakby ocenil gre jako crapa czy sredniaka a za jakis czas twierdzil ze jest to b.dobra gra.Reasumujac,nie wiadomo czy to co Hiv mowi mozna brac za wzor czy dobra rade,mysle ze raczej nie.

 

Alien, nie zwykłem dyskutować w takich przypadkach, nie mam zamiaru nakłaniać Cię, że jestem cool. Wyobraź sobie jednak, że na rynek trafia Xbox 500, który okazuje się badziewiem. Zapewniam - napiszę wówczas, że jest badziewny. Jeśli po roku od launchu będzie rządził i dzielił - napiszę, że rządzi i dzieli. Zmiana poglądów? Owszem, lecz czy nie słuszna?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Nie moge powiedziec zebym kogos ze zgredow nie lubil ale na pewno niektore rzeczy mnie wkurzaja.Np. Hiv ktory najpierw jedzie Xboxa 360,nie poleca tej maszynki,preorderzy to frajerzy itd.itp. teraz to jego ulubiona konsola.To samo z Wii.Najpierw jechal ta konsole,ze to wielki shit,infantylne,grafa za slaba i nie dla niego a teraz jest jej wielkim fanem.Nie jestem fanbojem zadnej z konsol i zadnej nie bronie ani tez nie wychwalam.Po prostu wypowiedzi Hiva kaza sie zastanowic nad jego rzetelnoscia jako redaktora.Przeciez jego slowa i porady czyta i czerpie z nich informacje wielu czytelnikow,wielu sugeruje sie tym przy zakupie sprzetu.I wogole wkurza mnie takie zmienianie stanowiska o 180 stopni.Tym bardziej publicznie na lamach gazety,dla mnie to brak rzetelnosci,mieszanie czytelnikom w glowach.Jak juz cos pisze to niech to bedzie konkretne,albo cos jest do kitu albo jest wypas.To tak jakby ocenil gre jako crapa czy sredniaka a za jakis czas twierdzil ze jest to b.dobra gra.Reasumujac,nie wiadomo czy to co Hiv mowi mozna brac za wzor czy dobra rade,mysle ze raczej nie.

 

Alien, nie zwykłem dyskutować w takich przypadkach, nie mam zamiaru nakłaniać Cię, że jestem cool. Wyobraź sobie jednak, że na rynek trafia Xbox 500, który okazuje się badziewiem. Zapewniam - napiszę wówczas, że jest badziewny. Jeśli po roku od launchu będzie rządził i dzielił - napiszę, że rządzi i dzieli. Zmiana poglądów? Owszem, lecz czy nie słuszna?

 

W takim wypadku należy się będąc nauczony przypadkiem z poprzednich konsol po ludzku WSTRZYMAĆ z oceną lub wystosować disclaimer pod własną opinią sprzętu, iż ta może ulec zmianie na przeciągu godzin, dni, lat co pozwoli czytelnikom zdystansować się nieco do opinii redaktora.

Poza tym na starcie każda konsola ma liche początki i jej podoboje zaczynają się wraz z ilością softu wychodzącego nań - co siłą rzeczy wiąże się z czasem.

To samo jest z oceną gry, która posiada opcję Online. Nie można jej ocenić w pierwszej recenzji a należy pograć min 1m-c po sieci by dać osobną opinię za tryb multi w kolejnym numerze.

 

Odnośnik do komentarza
W takim wypadku należy się będąc nauczony przypadkiem z poprzednich konsol po ludzku WSTRZYMAĆ z oceną lub wystosować disclaimer pod własną opinią sprzętu, iż ta może ulec zmianie na przeciągu godzin, dni, lat co pozwoli czytelnikom zdystansować się nieco do opinii redaktora.

Poza tym na starcie każda konsola ma liche początki i jej podoboje zaczynają się wraz z ilością softu wychodzącego nań - co siłą rzeczy wiąże się z czasem.

To samo jest z oceną gry, która posiada opcję Online. Nie można jej ocenić w pierwszej recenzji a należy pograć min 1m-c po sieci by dać osobną opinię za tryb multi w kolejnym numerze.

Czyli że jak to sobie wyobrażasz?

Wyjdzie PlayStation 4 i Xbox 720 i co.

Od każdego zgrada chciałbyś usłyszeć:"nie wiem co myślę o konsoli ale z pół roku jak racjonalnie będzie można myśleć o konsoli, to powiem wam co myślę o konsoli"

Po prostu mówią nam co wyobrażają sobie o konsoli na początku jej premiery.

Jest to ich zdanie, którego nie musisz sobie brać do serca i nie musisz mieć koszmarów, że Hiv najpier mówi że xbox łeeee a teraz oł jeee.

Gamera też z początku mówił "Tylko i wyłącznie PS3" i co? Kupił Xboxa.Ja się z tego śmieję i cieszę, a Ty pewnie sknerzysz - "co to za posunięcie?"

Odnośnik do komentarza
W takim wypadku należy się będąc nauczony przypadkiem z poprzednich konsol po ludzku WSTRZYMAĆ z oceną lub wystosować disclaimer pod własną opinią sprzętu, iż ta może ulec zmianie na przeciągu godzin, dni, lat co pozwoli czytelnikom zdystansować się nieco do opinii redaktora.

Poza tym na starcie każda konsola ma liche początki i jej podoboje zaczynają się wraz z ilością softu wychodzącego nań - co siłą rzeczy wiąże się z czasem.

To samo jest z oceną gry, która posiada opcję Online. Nie można jej ocenić w pierwszej recenzji a należy pograć min 1m-c po sieci by dać osobną opinię za tryb multi w kolejnym numerze.

Czyli że jak to sobie wyobrażasz?

Wyjdzie PlayStation 4 i Xbox 720 i co.

Od każdego zgrada chciałbyś usłyszeć:"nie wiem co myślę o konsoli ale z pół roku jak racjonalnie będzie można myśleć o konsoli, to powiem wam co myślę o konsoli"

Po prostu mówią nam co wyobrażają sobie o konsoli na początku jej premiery.

Jest to ich zdanie, którego nie musisz sobie brać do serca i nie musisz mieć koszmarów, że Hiv najpier mówi że xbox łeeee a teraz oł jeee.

Gamera też z początku mówił "Tylko i wyłącznie PS3" i co? Kupił Xboxa.Ja się z tego śmieję i cieszę, a Ty pewnie sknerzysz - "co to za posunięcie?"

 

To tak samo z np. nowy MGS5, wyjdzie recka, ocena końcowa 6 bo grasz Raidenem a nie np. jakimś Snake'em i co? Po pół roku zachwalasz ją bo gra ci sie spodobała dlatego że spodobał ci sie Raiden i jakoś se go nie wyobrażasz MGS5 bez niego i nagle sobie myślisz że ocena 6 jest za niska, teraz myślę że gra zasługuje na 9+! Ot taki przykład. ;)

Edytowane przez NakedSnake15
Odnośnik do komentarza
To tak samo z np. nowy MGS5, wyjdzie recka, ocena końcowa 6 bo grasz Raidenem a nie np. jakimś Snake'em i co? Po pół roku zachwalasz ją bo gra ci sie spodobała dlatego że spodobał ci sie Raiden i jakoś se go nie wyobrażasz MGS5 bez niego i nagle sobie myślisz że ocena 6 jest za niska, teraz myślę że gra zasługuje na 9+! Ot taki przykład. ;)
Oczywiście!Sam gram w grę i daję jej ocenę 6, ale ale nagle dostaję olśnienia i zastanawiam się - czemu ja nie wstawiłem 9+?

Taka mała rozrzutność oceny 6 a 9+ (nie ma różnicy)

Daję grze 6, czyli gra jest mierna, ale po miesiącu już dałbym 9+(diament z mała ryską) bo już po tym czasie gra jest dla mnie wielkim wydarzeniem w branrzy.

To chyba za tym pierwszym razem jak redaktor by grał musiał by coś przypalić, żeby dać 6 a po miesiący już 9+.

Nie nie na odwrót jak wstawiał by 9+ to musiał by być po dżojncie bo gra dla niego zrobiła się nagle z brzytkiego kaczątka w łabędzia.

Nie wiem widzę, że coś macie do Hiva, ale mnie to na szczęście nie dotyczy i cieszę się jak widzę jego recenzje, bo wiem jaka gra jest na prawdę.

Ale to wasz problem - nie mój

 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że redaktor testujący dajmy na to nową konsolę na rynku,musi ją jakoś ocenić "na gorąco".Nie będzie czekał z opinią pół roku,logiczne i oczywiste.(Nawiasem mówiąc Hiv,pojechałeś Xboxa na starcie,a która konsola ma szansę rządzić już w pierwsze dni po premierze?)Przecież kolosalnym wyznacznikiem sukcesu konsoli są gry,a tych dobrych na starcie systemu zazwyczaj zbyt dużo nie ma.Te hity dzięki którym konsola rządzi ukazują się później.Nie można pisać że na starcie konsola to shit bo na jakiej podstawie?Shit bo nie ma gier?Za miesiąc będą gry i już będzie git?Jak redaktor wystawia launchowy werdykt to powinien to mieć na uwadze i wystawiać recenzję bardziej stonowaną,a PÓŹNIEJ,jak np.po roku konsola nie ma gier i jest słaba to można pisać że to badziewie.Ja swoją opinię o Xboksie czy Wii wyrobiłem sobie dużo póżniej po premierze,jak pojawiły się hity lub się nie pojawiły,jak zobaczyłem jak oba sprzęty się sprawują na rynku.Hiv,ogólnie szacunek i no offence,jesteś redaktorem z ogromną wiedzą i doświadczeniem i doceniam to,dla mnie możesz pisać jak Tobie się podoba jednak mi chodzi o to że Twoje opinie są czasem zbyt skrajne a pamiętaj że piszesz w opiniotwórczym popularnym czasopiśmie,które czytają nie tylko hardcorowcy ale też początkujący konsolowcy,akurat może Twoi fani,którzy mogą sugerować się Twoją opinią.Kisa v16,jeśli Tobie ocena gry zajmuje miesiąc,to trochę długo,ja zwykle szybciej wiem czy gra mi sie podoba czy nie ale to szczegół.

Odnośnik do komentarza
O bosche...

Naucz się czytać ze zrozumieniem i przeczytaj 2 wcześniejsze posty przedemną.

Czytam ze zrozumieniem,tu akurat riposta Ci się nie udała a Twój przykład i wspomniany post są dla mnie nietrafione,tam jest mowa o zmianie oceny gry po PÓŁ ROKU grania,i to jeszcze z 6 na 9 co jest jeszcze fajniejsze.

Edytowane przez Alien00
Odnośnik do komentarza
Czytam ze zrozumieniem,tu akurat riposta Ci się nie udała a Twój przykład i wspomniany post są dla mnie nietrafione,tam jest mowa o zmianie oceny gry po PÓŁ ROKU grania,i to jeszcze z 6 na 9 co jest jeszcze fajniejsze.
Czy ty wiesz co to jest ironia I-R-O-N-I-A?

Przeczytaj, tam jest cytat jakiegoś gościa, który tak myśli, a ja oznajmiłem mu w prosty sposób, że nie myśli.

Ale widzę, że ciężko z myśleniem.

 

W TYM POŚCIE CHODZIŁO MI, ŻE JAK KTOŚ WSTAWIA DLA GRY OCENĘ 6, A PO JAKIMŚ CZASIE JUŻ 9, TO MUSI BYĆ NIEZLE WALNIĘTY.

Bez ironi, bez podtekstów.Dotarło?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...