Skocz do zawartości

Jakie słuchawki ?


zolwik777

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tutaj bo nie chce zakładać nowego tematu a HP nikt mi nie pomógł. ;(

 

Kupiłem sobie słuchawki bo moje głośniki były już przedpotowe i jeden nawet nie działał. No i doszły mi dzisiaj te słuchawki ale mam pewien problem a jestem laikiem w tych sprawach. Gdy podłączam kabel prosto pod kompa dźwięk na fullu jest znośny, spokojnie można słuchać, nawet by się chciało głośniej. Gdy jednak podłącze moje przedpotowe głośniki i do nich podłącze słuchawki to wystarczy, że trochę podgłosze i już jest bardzo głośno, tylko wtedy działa mi jedna słuchawka(pewnie przez te rozj.ebane głośniki). Czym to idzie? Pewnie muszę nową kartę muzyczną kupić tak? Czy jest inna opcja by grały głośniej? W ustawieniach systemu i głośników mam wszystko na full.

 

http://www.allegro.pl/item288316923_philip...1rok_nowe_.html

 

To moje słuchawki, jeśli to w ogóle ma jakieś znaczenie. Kupiłem w ciemno bo się nie znam na tym.

Odnośnik do komentarza
Piszę tutaj bo nie chce zakładać nowego tematu a HP nikt mi nie pomógł. ;(

 

Kupiłem sobie słuchawki bo moje głośniki były już przedpotowe i jeden nawet nie działał. No i doszły mi dzisiaj te słuchawki ale mam pewien problem a jestem laikiem w tych sprawach. Gdy podłączam kabel prosto pod kompa dźwięk na fullu jest znośny, spokojnie można słuchać, nawet by się chciało głośniej. Gdy jednak podłącze moje przedpotowe głośniki i do nich podłącze słuchawki to wystarczy, że trochę podgłosze i już jest bardzo głośno, tylko wtedy działa mi jedna słuchawka(pewnie przez te rozj.ebane głośniki). Czym to idzie? Pewnie muszę nową kartę muzyczną kupić tak? Czy jest inna opcja by grały głośniej? W ustawieniach systemu i głośników mam wszystko na full.

 

http://www.allegro.pl/item288316923_philip...1rok_nowe_.html

 

To moje słuchawki, jeśli to w ogóle ma jakieś znaczenie. Kupiłem w ciemno bo się nie znam na tym.

 

Podlacz sluchawki pod karte dzwiekowa zamiast glosnikow, albo pod telewizor. Jezeli graja obie sluchawki to sa w porzadku.

Odnośnik do komentarza

Mam je teraz podłączone pod kompa zamiast głośników tylko grają ciszej niż bym chciał gdy je podgłosze na maxa. Gdy jednak je podepnę pod głośniki to potrafią grać, zaje.biście głośno (tylko, że wtedy tylko 1 słuchawka) i nie wiem co zrobić z tym fantem, żeby było tak zawsze na dwie słuchawki.

Edytowane przez zolwik777
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jako, że moje Koss (sic!) zdechły postanowiłem zaopatrzyć się w coś nowego. Co byście polecili do 400pln? Jak dotąd z tego co wyczytałem całkiem ciekawym rozwiązaniem są Sennheisery HD555 ale z drugiej strony wszyscy wręcz mdleją jak mówią o Grado i ich SR80.

 

Jakieś sugestie?

Na portale dla audiofilów nie wchodzę, bo ostatnio polecili mi abym dozbierał do tysiąca i kupił Beyerdynamic ^_^

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Słuchawki do PieCa. Z mikrofonem. Powiedzmy że za 200 pln , może trochę więcej. Anyone?

 

Generalnie dołączę się do stony. Plus ja bym jeszcze coś w miarę potrzebował do odsłuchu gitary elektrycznej z multiefektu. Fajnie jakby się coś znalazło nawet do tych 200 zł, ale jeśli warto dopłacić do jakiegoś konkretnego modelu to te 200 mogę przekroczyć.

 

Edit: Dobra... w sumie ch.uj, jak kupować to kupować. Widzę, że z mikrofonem to nic fajnego nie ma, więc kupię sobie za 3 zł z targu do Skype'a.

A tak to mogą być jakieś do 250 (ale to raczej max ;) ). Przejrzałem temat, więc widzę, że generalnie PX 100, Porta Pro, UR 40. Kumpel mi jeszcze coś polecił z Senheiserów z serii HD (pierwsze z brzegu):

http://www.allegro.pl/item361173942_slucha...gwar_2lata.html

http://www.allegro.pl/item363614799_slucha...212_wa_wa_.html

http://www.allegro.pl/item363614805_slucha..._warszawa_.html

 

Co poradzicie?

 

O, na forum mp3store.pl polecają jeszcze http://www.allegro.pl/item365012198_ram_ne...e_gwar_24m.html

Odnośnik do komentarza

Po poleceniu przez Milana kupiłem te Creativy. Poszukałem trochę po necie i znalazłem nawet sklep bliziutko mnie i cenę 133 zł z groszami (średnia cena tych słuchafonów to ok. 160 zł + ewentualna wysyłka), do tego ostatnia sztuka czekała specjalnie na mnie, więc nie mogłem się powstrzymać.

 

Co do samego sprzętu, to powiem tak... nie jestem jakimś audofilem, wcześniej słuchałem na jakichś no-name'ach za 25 zł, na których nie było różnicy 128 kbps, czy 320. Ale to co się dzieje na tych Creativach, to ja nie mam pytań. Szczerze? Odkrywam muzykę na nowo. Nic nie brzmi tak jak wcześniej.

A film, czy gra? To samo... to już nie jest obraz + coś tam plumkającego w tle, tylko dwie zazębiające się płaszczyzny.

Jedynie gitary elektrycznej jeszcze na tym nie słuchałem.

Nie mam za bardzo odniesienia do słuchawek z podobnej półki cenowej, bo, tak jak pisałem wyżej, moje doświadczenie muzyczne zamykało się na sprzęcie poniżej ceny 10. piw.

 

Poza tym są bardzo wygodne, lekkie, leżą idealnie, dobrze tłumią odgłosy z zewnątrz, choć w odwrotnym kierunku praktycznie wszystko słychać.

W ogóle one chyba były specjalnie projektowane pod mój pokój. Kabel idealnie starcza do kompa, a po podłączeniu przez przedłużkę do TV i ułożeniu się wygodnie na łóżku zostaje te 20cm w zanadrzu. Czyli kabel nie pląta się pod nogami, ani nie jest zbyt krótki - do tego miękki w dotyku ;)

 

Z minusów to mogę tylko rzec, że basik z początku jest zbyt mocny (głowa boli po chwili), ale z czasem (w miarę wygrzewania głośników) spada do idealnej wartości.

 

Acha. Kupowałem w sklepie naszacena.pl . Myślę, że jak sprowadzą ponownie i cena nadal utrzyma się na poziomie 133 zł, to jest to najbardziej opłacalny sklep, nawet jeśli trzeba by było komuś płacić za wysłkę.

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu
Z minusów to mogę tylko rzec, że basik z początku jest zbyt mocny (głowa boli po chwili), ale z czasem (w miarę wygrzewania głośników) spada do idealnej wartości.

 

 

Ja to nigdy po zakupie nowych słuchawek nie słucham ich od razu, zostawiam na dwie dobry, żeby się dobrze wygrzały ;]

Dźwięk przed i po wygrzaniu może się bardzo różnić.

Odnośnik do komentarza

Ja tam polecam słuchawki Creative Fatal1ty Gaming, które sam używam od pewnego czasu i bardzo je sobie chwale.

Jestem lajkiem jeśli chodzi o wyczuwanie "jakości" dzwięku na danych słuchawkach/głośnikach ale uważam, że słychać to co trzeba.

Mają bardzo wygodny odłączany mikrofon, kabelek z małym "panelem" do regulacji głośności + ON/OFF mikrofonu.

Jedyną wadą według mnie jest to, że przez pierwszy tydzień troche cisną w uszy i trzeba się przyzwyczaić.

Jeszcze raz polecam.

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
No ale wiesz, Ty włączałeś na kilka godzin , a On chyba non stop miał włączone ? o.O Nie wiem, nie znam się ;)
Nie, na stałe. Znajomy audiofil (typ ekstremalny) powiedział, że winny się wygrzewać ciągle, nie na pełnej mocy i przez ok 5 bitych dni dlatego tak też zrobiłem; muzykę najlepiej ustawić zróżnicowaną tj. trochę dudnienia, trochę jakiegoś ambientu na wysokie tony i dużo rocka aby membrana miała na czym poskakać.

 

 

Przy normalnym słuchaniu tj. bez planowanego wygrzewania może się zdarzyć, że zaczną grać inaczej dopiero po miesiącu/dwóch. Oczywiście grzanie nie ma znaczenia jak podpina się je pod jakiegoś zintegrowanego realteka ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...