Skocz do zawartości

Jakie słuchawki ?


zolwik777

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny dylemat jak Olschmitz. Do wydania mam tyle samo i podobnie zastanawiałem się nad Sennheiserami HD 555. Możliwe, że Grado są lepsze, jednak wątpię, że dźwięk Sennków mnie rozczaruje, a poza tym Grado są IMO brzydkie. Problem polega więc na tym, że nie wiem czy jest sens pakować pieniądze w słuchawki, których potencjału nie wykorzystam (laptop).

Odnośnik do komentarza

Nie, nie ma sensu. Ölschmitz też nie wykorzysta potencjału tak 555 jak i 60. Pamiętajcie, że same słuchawki nie wystarczą - trzeba je też odpowiednio karmić a do powyższych bez minimum XFi/Xonar i *.ape nie ma co podchodzić. To tak jakby do remizowego tekno kupować ATH W1000.

 

Przykład? Podpięte pod Xonara HD555 i Beyerdynamic DT880 brzmiały tak samo, po podpięciu pod amp h/k i nakarmieniu ich płytą SACD pojawiła się znacząca różnica i te same kawałki brzmiały zupełnie inaczej

Odnośnik do komentarza

hd 555 dla mnie są mega wygodne badrzo mi pasuja...dokładnie najlepiej samemu przetestowac jak pasuja, czy sa wygodne i czy dzwiek z nich tobie odpowiada

 

greah ja używam ich do wszystkiego amp , komp(Flac i ape z kary zintegrowanej ; hd raitek i nawet złacze optyczne jest wiec jest ok) do muzyki z wieży jestem naprawde zadwolony.Mysle ze te słychawki to długoterminowy wydatek wiec Ölschmitz kiedys zmieni lapka lub podepnie pod cos np jakis wzmacniacz/amp.

Edytowane przez szczurek
Odnośnik do komentarza

Jeśli nie zależy Ci na tym jakiego typu mają to być słuchawki to PortaPro - wykorzystają możliwości Twojego AC'97 a do tego pozostawią jeszcze trochę "na później" plus są mobilne więc jeśli masz iPoda bądź pochodne to bezproblemowo możesz ich używać w w/w. Ładowanie się w słuchawki powyżej 150pln w przypadku kart Realteka mija się z celem

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak ktoś przeglądał temat o waszych pulpitach to pewnie zauważył że zbieram na AKG K272 HD. Nie chodzi mi dokładnie o ten model ale o sprzęt z podobnej klasy cenowej. Jak uzbieram może coś innego się pojawi.

Wiem że to GRUBA przesada, że nigdy nie zauważę różnicy między tymi a sprzętem za 200 zł, no ale każdy ma jakieś zboczenia:)

Jestem na dobrej dordze do topienia kasy w audiofilskie kable za 20k, ale to już jak wydymam system i zostanę milionerem:)

 

Ale nie o to chodzi. Chciałbym zapytać czy jest sens kupować drogie słuchawki Wireless. Wygoda niesamowita, ale jakoś nie ufam tej technologii w przypadku sprzętu audio. Czy taki system odstaje w stosunku do kabla?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
hd 555 dla mnie są mega wygodne badrzo mi pasuja...dokładnie najlepiej samemu przetestowac jak pasuja, czy sa wygodne i czy dzwiek z nich tobie odpowiada

 

greah ja używam ich do wszystkiego amp , komp(Flac i ape z kary zintegrowanej ; hd raitek i nawet złacze optyczne jest wiec jest ok) do muzyki z wieży jestem naprawde zadwolony.Mysle ze te słychawki to długoterminowy wydatek wiec Ölschmitz kiedys zmieni lapka lub podepnie pod cos np jakis wzmacniacz/amp.

 

HD555 i 595 (akurat ten model ja mam) są rewelacyjne do wszystkiego. Co prawda nie polecam do zbyt słabej integry w laptopie (zaczyna się słyszeć szumy i zakłócenia), ale z takim Xonarem gra świetnie. Do tego są naprawdę mega wygodne. Można godzinami w nich siedzieć i nie męczą uszu. Pseudo-aksamit na nausznikach się swiętnie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Słuchawkę z mikrofonem do Skype'a chcę, c'nie. Brać najtańsze gó.wno, czy jest coś do czego lepiej dopłacić? Jak z wygodą takiego ustrojstwa zakładanego tylko na ucho + mikrofon (bez pałąka)? A może po prostu combo mikrofon stojący + normalne słuchawy, które już mam? Jak to dźwięk wyłapuje? Trzeba gadać jak do starej baby, czy z metra styknie?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mathiu - dobry mikrofon biurkowy łapie spokojnie, a takie słuchawki z mikrofonem zazwyczaj są niewygodne w użyciu. Najbardziej jednak polecałbym eyetoya i sterowniki pod pc - ja z tego korzystam, po wielu zmianach mikrofonów i teraz wreszcie jestem zadowolony - łapie dźwięk idealnie, mogę mówić nawet szeptem (oczywiście eyetoy stoi obok monitora, nie trzymam go sobie przy ustach).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość Siwy_

sennki hd 201 czy 202 ? a moze cos innego do max 100zl ? bede sluchal na nich muzy na lapku ("Karta Intel High Definition Audio 2.0"), i gral na ixie.

 

201 imo lepiej leza na glowie, ale 202 podobno lepiej graja (maja tez swoje minusy jak czytalem np mecza i poca sie uszy i trzeba robic przerwy)

 

 

 

najbardziej mi zalezy na wygodzie (aurvany live sa pod tym wzgledem genialne), ale chcialbym tez zeby graly przyzwoicie (ale nie rewelacyjnie, nie jestem audiofilem)

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Sennheiser PX100, jesli lubisz to PMX100 (jesli chodzi o brzmienie to jest identiko jak w PX100), Koss KSC 75.

Ja osobiscie posiadam PX100 i jestem z nich naprawde zadowolony. Sa mega wygodne, skladaja sie jak okulary, jest do nich dolaczone ekstra etui dzieki ktorym mozna je chowac spokojnie do plecaka itd. Super brzmienie, ekstra przestrzennosc.

Wymienilem takie sluchawki, bo wspomniales o Porta Pro, ktore sa nauszne, jednak osobiscie nie polecam tego typu sluchawek do takich zastosowan. Na miescie zdecydowanie lepiej sie sprawdzaja dokanalowki. Jednak do dobrych dokanalowek musialbys troche dolozyc.

Odnośnik do komentarza

Zależy, co rozumiesz przez "klasyczny wygląd". Koss ma kilka dobrych modeli w niskiej cenie, np. KSC75 i UR40. Ale nie powiedziałbym, że nadają się one na ulicę, bo są po prostu za słabo wyizolowane - jak ustawisz cicho, to ulica będzie cię zagłuszać, jak głośno - ryzykujesz ogłuchnięcie i napad sfrustrowanych odgłosami przechodniów. Inne dobre marki, AKG czy Sennheiser, również nie oferują chyba nic, co by było wiele lepsze w tym względzie, przynajmniej nie przychodzi mi nic na myśl.

Odnośnik do komentarza
Sennheiser PX100, jesli lubisz to PMX100 (jesli chodzi o brzmienie to jest identiko jak w PX100), Koss KSC 75.

Ja osobiscie posiadam PX100 i jestem z nich naprawde zadowolony. Sa mega wygodne, skladaja sie jak okulary, jest do nich dolaczone ekstra etui dzieki ktorym mozna je chowac spokojnie do plecaka itd. Super brzmienie, ekstra przestrzennosc.

Wymienilem takie sluchawki, bo wspomniales o Porta Pro, ktore sa nauszne, jednak osobiscie nie polecam tego typu sluchawek do takich zastosowan. Na miescie zdecydowanie lepiej sie sprawdzaja dokanalowki. Jednak do dobrych dokanalowek musialbys troche dolozyc.

 

Również posiadam sennki PX100, teoretycznie słuchawki do mp3 (konstrukcja otwarta , troche przepuszczają na zewnątrz , można więc pomęczyć ludzi w autobusie swoim gustem :vincencik: ) . Używam ich w zasadzie do wszystkiego - netbook/mp3player/PSP i w każdej sytuacji dają radę, nie oddałbym tych słuchawek za żaden inny model (więcej napiszę , ze słuchawkami rozstaje się rzadziej niż z telefonem) Dźwięk jest dobrze wyważony , mają dosyć sporą moc i co najważniejsze jakość dźwięku zabija (na początku nastawiony byłem dość sceptycznie - po wyjęciu z pudełka cięły uszy sopranami, wtedy wolałem brzmienie cięższe , bardziej zmulone basem) jednak po wygrzaniu ok. 50 godzin zacząłem odkrywać sprzęt na nowo , moje PXy mają w tej chwili prawie trzy lata i za nic nie mogę ich roz*ebać, niemiecki sprzęt>all

 

reasumując POLECAM

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

zakupilem dzisiaj ponownie sluchawki creative ep630. lubilem je poniewaz mialy dosyc dobry bassik. teraz jak juz napisalem zakupilem je ponownie oryginalne i zalozylem by posluchac. jak zem sie zdziwil kiedy w ogole nie czulem w nich bassu. z poczatku pomyslalem ze moze mi sie sluch przezarl albo sobie kiedys wmiawialem.

 

na szczescie sluchawki poprzednie ep630 mial moj znajomy i dzisiaj je wytestowalem na tym samym mpgrajku i odrazu na starych moich ep630 poczulem mocniejszy bass. teraz mam do was pytanie drodzy koledzy internetowi.

 

czy to jakas felerna edycje zakupilem i mam prawo do zwrotu na poprawny model?

czy teraz creativy zeszly na psy i nie maja tego samego brzmienia co kiedys?

 

slyszalem rowniez o kwesti wyszumienia sluchawek. ktos cos takiego kiedys pisal na forum. z gory dziekuje za rady ;*

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...