Skocz do zawartości

Dragon Quest 8


Rekomendowane odpowiedzi

Klimat i świat są wspaniałe. Przyznam, że mi się wydał dość zarośnięty raczej, niż pusty :( . Fabułka jest urocza, kapitalnie napisana, choć od połowy jakoś tak zaczęła mnie wkurzać (jakoś ten fabularny twist mi sie nie spodobał, a i o Dhoulmagusie za mało było). Jeszcze jakby system jakoś bardziej rozbudować, wyrzucić random battles albo chociaż uczynić je rzadszymi i krótszymi i byłby to jeden z best RPG ever, jak dla mnie...

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza

Ja się może powtórzę, ale właśnie takie oldschoolowe podejście przyciągnęło mnie do tej gry.Z chwilą gdy dostrzegłem, że bohater nie wykrztusi nawet słowa, trochę się zawiodłem, martwiąc się o to czy na pewno wczuję się w tę historię.Ale jednak z postaciami człowiek zżywa się od razu w czym świetna zasługa voice actingu no i historia, która bardzo pozytywnie zaskakuje.Urok tego świata jest po prostu powalający i człowiek od samego początku ma wrażenie jakby pykał w kawałek dobrej baśni (chyba mogę takie stwierdzenie zaryzykować).A system jak najbardziej mi się podoba, ale to może dlatego, że jestm zwolennikiem czystych turówek.DQVIII szybko wskoczył na drugie miejsce w moim rankingu RPG-ów i jakoś żadna z nowych produkcji, które ostatnio wyszły z tego gatunku mnie nie oczarowały i nie zatrzymały przed ekranem na dłużej (wyjątek to tylko FF XII).Dlatego mam nadzieję, że Rogue Galaxy będzie równie świetną i pełną uroku produkcją.

Odnośnik do komentarza
Ja się może powtórzę, ale właśnie takie oldschoolowe podejście przyciągnęło mnie do tej gry.Z chwilą gdy dostrzegłem, że bohater nie wykrztusi nawet słowa, trochę się zawiodłem, martwiąc się o to czy na pewno wczuję się w tę historię.Ale jednak z postaciami człowiek zżywa się od razu w czym świetna zasługa voice actingu no i historia, która bardzo pozytywnie zaskakuje.Urok tego świata jest po prostu powalający i człowiek od samego początku ma wrażenie jakby pykał w kawałek dobrej baśni (chyba mogę takie stwierdzenie zaryzykować).A system jak najbardziej mi się podoba, ale to może dlatego, że jestm zwolennikiem czystych turówek.DQVIII szybko wskoczył na drugie miejsce w moim rankingu RPG-ów i jakoś żadna z nowych produkcji, które ostatnio wyszły z tego gatunku mnie nie oczarowały i nie zatrzymały przed ekranem na dłużej (wyjątek to tylko FF XII).Dlatego mam nadzieję, że Rogue Galaxy będzie równie świetną i pełną uroku produkcją.

 

 

Zycze Ci abys sie nie zawiodl:)

Odnośnik do komentarza
Ja się może powtórzę, ale właśnie takie oldschoolowe podejście przyciągnęło mnie do tej gry.Z chwilą gdy dostrzegłem, że bohater nie wykrztusi nawet słowa, trochę się zawiodłem, martwiąc się o to czy na pewno wczuję się w tę historię.Ale jednak z postaciami człowiek zżywa się od razu w czym świetna zasługa voice actingu no i historia, która bardzo pozytywnie zaskakuje.Urok tego świata jest po prostu powalający i człowiek od samego początku ma wrażenie jakby pykał w kawałek dobrej baśni (chyba mogę takie stwierdzenie zaryzykować).A system jak najbardziej mi się podoba, ale to może dlatego, że jestm zwolennikiem czystych turówek.DQVIII szybko wskoczył na drugie miejsce w moim rankingu RPG-ów i jakoś żadna z nowych produkcji, które ostatnio wyszły z tego gatunku mnie nie oczarowały i nie zatrzymały przed ekranem na dłużej (wyjątek to tylko FF XII).Dlatego mam nadzieję, że Rogue Galaxy będzie równie świetną i pełną uroku produkcją.

 

Tylko pamiętaj ,że RG to nie turówka

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj kupiłem DQ VIII, mam nabite ponad dwie godziny tylko. Co powiedzieć już można?

 

Gra ma pięęęękną grafikę i ujmująca muzykę. System jak na razie na maxa uproszczony - Ale trudno. Fabuła na razie nie jest jakaś wspaniała ale lekka i przyjemna, co mi się podoba.

 

Minusy? Trochę mnie denerwuje sprawa safe'ów (kościoły). Gra już na początku trochę sprawia problemy, a zrobiłem bardzo mało, właśnie idę do jaskini poszukać kulę dla tej dziewczyny i gdy tam wszedłem... to o mało nie zginąłem oO

 

To tyle, idę grać ^^

Odnośnik do komentarza
Wczoraj kupiłem DQ VIII, mam nabite ponad dwie godziny tylko. Co powiedzieć już można?

 

Gra ma pięęęękną grafikę i ujmująca muzykę. System jak na razie na maxa uproszczony - Ale trudno. Fabuła na razie nie jest jakaś wspaniała ale lekka i przyjemna, co mi się podoba.

 

Minusy? Trochę mnie denerwuje sprawa safe'ów (kościoły). Gra już na początku trochę sprawia problemy, a zrobiłem bardzo mało, właśnie idę do jaskini poszukać kulę dla tej dziewczyny i gdy tam wszedłem... to o mało nie zginąłem oO

 

To tyle, idę grać ^^

 

To mniej więcej po czasie będziesz mieć takie same wrażenia:) system gry jest na maxa uproszczony i jeśli dodać do tego częste losowe walki otrzymasz największą wadę tej gry,do tego fabuła jest mocno średnia-taka bajeczka bez zwrotów akcji.

System savów jest wg mnie ok,grafika i muzyka tworzą niewiarygodny wręcz klimat,a na pierwszym bossie w grze na 99% zginiesz jeśli trochę nie podpakujesz przed walką postaci ^_^

Odnośnik do komentarza

Tak, najgorsze są losowe walki, które nigdy nie lubiałem. Idealnie by było, gdyby były rzadziej (kilka kroków więcej). A co do tego że są długie, to nie sądze lecz się to może zmienić ^_^ Zauważyłem też przycinki ale to tylko chyba w tłumie (miasta). Denerwuje też płacenie za ożywienie postaci, sen (choć to zrozumiałe, bo energia sie odnawia).

Odnośnik do komentarza

Bez przesady, utworów jest coś koło 30... Aha, to i tak szalenie mało, zważywszy na fakt, że wcale nie są one jakoś strasznie długie, a i przejście podstawowej gry zajmuje ok. 100 godzin... Na szczęście utwór z mapy świata, jest tak wspaniały, że można go słuchać w nieskończoność :P .

 

IMO z tych 100 godzin jakie zajęło mi przejście DQVIII, pierwsze 50 jest super, drugie 50 jest natomiast totalnie do du*y.... choć nie, w tych drugich 50 jakieś 5 godzin było świetnych - cztery godziny to pewien wątek w jakichś 90% gry, nt. którego nie będę się rozpisywał, co by nie spoilować, a ta jedna godzinka to zakończenie - maksymalnie satysfakcjonujące, ogółem świetne ^_^ .

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza
Jak z tym jest? niektórzy mówią że 50 godzin, niektórzy ze 100 godzin na przejście głównego wątku... Wiem, zależy od umiejętności gracza ale nie przesadzajmy

 

Cóż, jak liżesz ściany tzn. będziesz szukał opcjonalnych miejscówek (których jest mnóstwo), ukrytych skarbów (których jest mnóstwo), bawił się w sidequesty, pakował trochę drużynę itp. to powinno Tobie zająć koło 100 godzin za pierwszym razem. Mnie tyle zajęło.

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza

Oto lista utworów w grze, CAŁE 22!

Czyli nie jest aż tak źle ale w tak długiej grze chciałoby sie więcej

 

# 101 - Overture [+]

# 102 - Travelling with Wagon [+]

# 103 - Peaceful Town ~ Quiet Village ~ Alchemy Pot [+]

# 104 - Strange World ~ Marching through the Fields [+]

# 105 - Chatting [+]

# 106 - Cold and Gloomy ~ In the Dungeon Depths [+]

# 107 - Healing Power of the Psalms ~ Friar's Determination [+]

# 108 - Over the Sorrow ~ Hurry! We are in Danger [+]

# 109 - Mysterious Tower [+]

# 110 - Reminiscence ~ Go Topo Go!! [+]

# 111 - War Cry ~ Defeat the Enemy [+]

# 201 - Remembrances... [+]

# 202 - Majestic Castle ~ Gavotte de Chateau ~ Majestic Castle [+]

# 203 - Poet's World [+]

# 204 - Memories of an Ancient Ocean [+]

# 205 - Stalked by Fear [+]

# 206 - Ruins of Darkness [+]

# 207 - Sanctuary [+]

# 208 - Heavenly Flight [+]

# 209 - Nearing our Destiny [+]

# 210 - Dormaguez ~ Great Battle in the Vast Sky [+]

# 211 - Sky, Ocean and Earth [+]

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam :) a jak nie wierzysz proponuje zagrać w grę,przy jej ogromie i czasie potrzebnym na skończenie gwarantuje ,że będziesz miał wrażenie ,że utworów jest jeszcze mniej :) ( ja gry nie przeszedłem -sprzedałem gdy PS2 mi sie zepsuła-miałem 60h na liczniku)

Odnośnik do komentarza
Co ty gadasz jakie 22?Caly OST ma 4 cd wiec jakim cudem ci sie wzielo tylko 22?

Jakie 4CD? Utworów jest właśnie lekko ponad dwudziestka, Dragon Quest VIII Original Soundtrack ma chyba koło 50-60 ale większość to krótkie specyficzne dźwięki i odgłosy, które słychać podczas gry a nie utwory BGM.

 

 

 

OMFG nie tylko przeszedlem DQVIII ale i go mam i nierozumiem takiego czepialstwa ze malo utworow.Wcale kuzwa nie malo.Jakos nie odczulem ze jest ich malo.Tylko muza podczas podrozowania moglaby sie czasem zmienic na inna(glowna mapa nie dungeony)bo ta sama to troche nudzi chociaz jest fajna.

 

I mam tez caly OST do DQVIII i tylko koncowka na 4 plycie to krotkie utwoki OMFG

Odnośnik do komentarza

Też go przeszedłem, nawet nabiłem postaciom 99 level i co z tego? Nigdzie nie napisałem, że utworów jest za mało, po prostu stwierdzam ile ich jest w rzeczywistości, chodząc po mapie świata (miasta, lochy) jest ponad 20 utworów, nie chodziło mi o utwory z cut scenes, których jest też około 20.

Co do twojego OSTa z 4CD, to skąd go masz? bo z tego co się orientuję są 2 OSTy: Dragon Quest VIII Original Soundtrack (2CD) i Dragon Quest VIII Symphonic Suite (2CD), który zawiera utwory symfoniczne podczas łażenia po świecie gry i jest okrojną wersją tego pierwszego OSTa.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja mam głupsze pytanie. Skilluje Yangusa w Club a w ostatnim mieście nie było broni własnie pod Club... To oczywiście wyjątek tak? W nastepnym będzie? Czy na marne go skilowałem w Club ;] Choć to by było raczej glupie.

 

Po drugie, jestem w Port i utknąłem. Szukam Jessici, ale ta wieża jest zamknięta. Pobiegałem już myszą, mam list ale to nic nie daje. w Porcie również nic nie mogę znaleźć, żadnego tropu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.