Skocz do zawartości

Dragon Quest 8


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra fachowcy tak ugrzęzłem że się w głowie nie mieści. Zamieszczam poniższy filmik gdzie dochodzę do chatki reda po zabiciu tej olbrzymiej skrzyni w Swordmans Labiryth (Venus)

 

http://pl.youtube.com/watch?v=VRlhv96OC5Y

 

z 27 godzin zrobiłem 36h i niczego konkretnego nie odkryłem proszę o pomoc.

 

Ps. Wolę przechodzić grę samemu bez opisów i pomocy ale jak dochodzę do wniosku iż stałem się bezsilny to pytam :)

 

Apropo pierwszego klucza, podobno można go zrobić przy pomocy Alchemii? Ktoś ma większe info na ten temat ?

Odnośnik do komentarza

Wiem, że ostatni, najlepszy klucz, którym otworzysz wszystko jest na pewno w jakiejś lokacji (nie na mapie) więc jeżeli będziesz czyścił wszystkie lokacje sprawdzając czy nic nie przeoczyłeś przy pomocy 'Nose for Treasure' Yangusa (mega przydatny skill) to nie ma bata abyś to przeoczył. Lokacja z kluczem to chyba ten

zamek co walczy się z małym Rhapthornem

, ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

nie mam zielonego pojęcia co zrobić:P Jeszcze nigdy nie utknąłem w żadnej grze tak długo. Zdobyłem Venus Ter w Swordsman Labirynth następnie nie wiem gdzie pójść. Nie daleko jest chatka blokuje mi wejście przypakowany Viking :P Nie wiem co z nim zrobić. Piszę że Red śpi i nie pozwoli mi tam wejść. Obok w szopie gość mówi że Red potrzebuje czegoś.

 

Bardzo proszę o pomoc co zrobić od momentu wyjścia z Swordman Labiryth.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Jestem wieeeeelka fanką tej gry ;) jestem od niej po prostu uzależniona!!! Gdzie tylko mogę wnoszę wątek dragonquestowy.

MOJE POLECANE STRONKI

ankieta o DQ8: http://www.sonda.pl/sonda_strona.php3?id=5...&uid=437397

profil na nk: http://nasza-klasa.pl/profile/18005788

klasa fanów na nk: http://nasza-klasa.pl/school/74827/1062

 

Pozdrawiam i życzę miłego grania w DQ :lol:

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu, po wcześniejszych przygotowaniach, zacząłem moja wędrówkę po świecie DQVIII. Niestety źle rozdałem skill points'y (miałem już Angelo na łuki i jakoś średnio się sprawdzał a Yangus wcale nie potrzebuje thin air imo) więc po dotarciu to Pickham (po ok 20h gry) zacząłem od nowa, myślałem, że wkradnie się nuda podczas powtarzania tych samych czynności... myliłem się, gra się super :D tym razem po około 10h jestem już w Pickham. Postanowiłem więc, że troszkę poexpię... nie pamiętałem jak te metal slime'y potrafią człowieka zirytować. Za każdym razem jak widzę grupkę uśmiechniętych metalowych glutów, cieszy mi się gęba... gdy wszystkie 4 spieprzą, zawsze sobie powtarzam "spoko, jest dobrze" tak naprawdę nie jest ;) wkurza ten sposób expienia ale z drugiej strony po zgładzeniu MS odczuwam satysfakcję. Nic to, idę pograć w kasynie co by zakupić Agility Ring'i.

 

PS: Kto obecnie gra w DQVIII? Ciekawi mnie Wasz setup skill'i, eksperymentuje ktoś? ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam :)

 

Mam takie pytanie otóż widziałem na youtube ze Angelo miał taki czar, że jak użył go to cała moja drużyna dostawała Psyche UP

 

Dla przykładu wczoraj grałem i widziałem że pewien potworek miał coś takiego

 

Nagrałem telefonem ale słaba jakość jest, myślę że jak ktoś wie o co chodzi to to mu wystarczy

 

http://www.youtube.com/watch?v=Qo2bpS5JObQ

Odnośnik do komentarza

Kurczę nie pamiętam takiego skilla Angelo - może chodzi o 'Timbrel of Tension' - taki item wielokrotnego użytku, który właśnie daje boosta do Tension całemu teamowi (trzeba go sobie zmajstrować alchemy potem).

 

Wiem też, ze jakiś ser ("cośtam" cheese) daje takiego samego boosta, z tym że ser jest usable, a Timbrel of Tension sie nie zużywa.

Odnośnik do komentarza
Witam :)

 

Mam takie pytanie otóż widziałem na youtube ze Angelo miał taki czar, że jak użył go to cała moja drużyna dostawała Psyche UP

 

Dla przykładu wczoraj grałem i widziałem że pewien potworek miał coś takiego

 

Nagrałem telefonem ale słaba jakość jest, myślę że jak ktoś wie o co chodzi to to mu wystarczy

 

http://www.youtube.com/watch?v=Qo2bpS5JObQ

 

Angelo (ani żaden inny bohater) nie ma czaru ani umiejętności polegającej na zwiększeniu poziomu tension całej drużyny. Prawdopodobnie jest tak jak pisze Aramis - chodzi o przedmiot Timbrel of tension (podaj może link to tego filmiku). Jeśli chodzi natomiast o tego potworka, to jest to Puppeteer i ma następującą umiejętność - Exiting Tale, która to zwiększa poziom tension drużyny.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

mam pytanie ponieważ zrobiłem sobie boomerang + iron nail

 

ale teraz juz slabo sie nim expi (Hero 18 lvl)

 

i z tego mixa otrzymałem Reinforced Boomerang

 

Z czego moge zrobic jakis lepszy bomerang? / czego potrzebuje / i gdzie to zdobyc :)

 

Aramis jak zdobyć Timbrel of Tension. To będzie ten przepis ?

 

Timbrel Of Tension = Sun Crown + Tough Guy Tattoo + Magic Beast Hide

 

Gdzie to dropi ?

Odnośnik do komentarza
Ta gra jest w cholerę długa - pamiętam jak

ubiłem Dhoulmagusa

i załapałem zdziwko, gdy na zakończenie przyszło mi czekać jeszcze jakieś 20h.

 

Same here ;)

 

mam pytanie ponieważ zrobiłem sobie boomerang + iron nail

 

ale teraz juz slabo sie nim expi (Hero 18 lvl)

 

i z tego mixa otrzymałem Reinforced Boomerang

 

Z czego moge zrobic jakis lepszy bomerang? / czego potrzebuje / i gdzie to zdobyc :)

 

Aramis jak zdobyć Timbrel of Tension. To będzie ten przepis ?

 

Timbrel Of Tension = Sun Crown + Tough Guy Tattoo + Magic Beast Hide

 

Gdzie to dropi ?

 

booma.png

 

A o ToT było już parę razy pisane (w sumie na tym etapie gry i tak jest poza zasięgiem)

Sun Crown -> R e c i p e: Saint's Ashes/Skull Helm

Tough Guy Tatoo -> Buy: Argonia (once the Bazaar starts) Drop: Anchorman, Belial, Hoodlum, Troll

Magic Beast Hide -> Find: Trodain Castle (barrel) Drop: Bullfinch, Diemon, Fat Bat, Frou-Frou, Gorerilla, Great Sabrecat, Hellhound, Jumping Jackal, Orc King, Pink Pongo Silenus

 

A tak w ogóle to zapraszam tu: KLILK :potter:

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.