Skocz do zawartości

Dragon Quest 8


Rekomendowane odpowiedzi

Gra jest wspaniała sam przeszłem cała + dodatkowa lokacje ze smokami i muszę przyznać że DQ8 jest najlepszą RPG na PS2 chociaż miałem takie momenty że chciałem PS2 rozwalić bo te smoki w dodatkowej lokacji to potrafią oszukiwać

dragovian trials nie jest taki ciężki jeśli choć trochę podpakuje sie poziom, mój ulubiony sposób to ofkoz zabijanie metal king slime'ow, Hero(spear)+ Jangus(ax)+ meteor bracelet i tylko czekanie na Criticale no i King slime które nie pojawiają się częsta ale za ten exp i możliwość znalezienia slime crown warto poczekać :)

Odnośnik do komentarza
dragovian trials nie jest taki ciężki jeśli choć trochę podpakuje sie poziom, mój ulubiony sposób to ofkoz zabijanie metal king slime'ow, Hero(spear)+ Jangus(ax)+ meteor bracelet i tylko czekanie na Criticale no i King slime które nie pojawiają się częsta ale za ten exp i możliwość znalezienia slime crown warto poczekać :)

 

 

No teraz grałem i poszedłem pakować to w 15 min zabiłem 2 metal king slime i 6 liqid metal slim (sorka za pisownie liqid nie pamiętam jak to było)

 

a tak przy okazji pochwalcie się swoimi lvl :P

Odnośnik do komentarza
gdzie te Metal Slimy mozna bic?

 

 

wyjaśnię jak dolecieć wiesz gdzie jest Ryndon's Tower obok niej jest góra na którą się wlatuje i tam są metalowe slimy oczywiście nie zawsze się trafiają ale najczęściej właśnie tam

 

slimedq8.png

 

Ile masz godzin na liczniku? Osobiście bardziej polecam Dragon Graveyard i miejscowy patent na expienie ->

, sam wyciągałem tam ponad 120k exp'a za jedną walkę :)

 

P.S. uwielbiam Dragon Quest'a :D

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

ja mam 130 godzin na liczniku xD ale gram dość długo i miałem bardzo długą przerwe :D

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

 

 

 

a co do tego filmiku to żeby se tam trafić na metal king slime to trzeba naprawdę farta mieć + jeszcze te co wskrzeszają to normalnie wole w lotto grać :D:D:D

Edytowane przez KrzysiekMaster
Odnośnik do komentarza
Gość Ofeck

Ja mialem 60h na liczniku jak doszedlem do ostatniej lokacji, ale juz 3 razy podchodzilem do Rapthorna i nie moge go rozwalic to sobie pakuje druzyne i kompletuje ekwipuneki i juz mam 71h i mnie szlag trafia.

Odnośnik do komentarza
Widzisz, ja miałem niewiele ponad 70h na liczniku. Exp'enie w Dragon Graveyard dobrą drużyną jest naprawdę bardzo efektywne, trzeba tylko widzieć co robić ;)

 

ta ale ja poświęciłem bardzo dużo czasu na różne zabawy bo mi się nudziło :P

 

 

 

 

 

Ja mialem 60h na liczniku jak doszedlem do ostatniej lokacji, ale juz 3 razy podchodzilem do Rapthorna i nie moge go rozwalic to sobie pakuje druzyne i kompletuje ekwipuneki i juz mam 71h i mnie szlag trafia.

 

lol ja rapthorna rozwaliłem za pierwszym razem bez problemów i miałem wtedy na liczniku 64h ugotuj sobie timble of tension ładujesz tension i Oomph i jak wywalisz to szkoda mówić ( ja walczyłem z nim bez timble ;P)

 

 

 

 

http://www.ultima.pl/Dragon_Quest_VIII_Jou...sed_King/i3651/

 

Brać póki jeszcze jest. Taka cena...

 

 

coś tanio ja dałem 80 zł + przesyłka :D

Odnośnik do komentarza
Widzisz, ja miałem niewiele ponad 70h na liczniku. Exp'enie w Dragon Graveyard dobrą drużyną jest naprawdę bardzo efektywne, trzeba tylko widzieć co robić ;)

ta ale ja poświęciłem bardzo dużo czasu na różne zabawy bo mi się nudziło :P

 

A myślisz, że ja tylko exp'iłem :huh: spędziłem mnóstwo czasu w obydwu kasynach, wymasterowałem monster arenę, polowałem także z sukcesami na rzadkie itemy aż w końcu doszedłem do wniosku, że chcę mieć inną drużynę i zacząłem od nowa ;)

Odnośnik do komentarza
Widzisz, ja miałem niewiele ponad 70h na liczniku. Exp'enie w Dragon Graveyard dobrą drużyną jest naprawdę bardzo efektywne, trzeba tylko widzieć co robić ;)

ta ale ja poświęciłem bardzo dużo czasu na różne zabawy bo mi się nudziło :P

 

A myślisz, że ja tylko exp'iłem :huh: spędziłem mnóstwo czasu w obydwu kasynach, wymasterowałem monster arenę, polowałem także z sukcesami na rzadkie itemy aż w końcu doszedłem do wniosku, że chcę mieć inną drużynę i zacząłem od nowa ;)

 

 

 

też sobie gram od nowa bo mi się nudzi a tak przy okazji to mam już 107 mini medali dzięki tej mapce co dałeś do niej link i teraz mam problem bo nie wiem które mini medale zebrał a które nie ;D i muszę wszystkie te miejsce odwiedzić :/

Odnośnik do komentarza

Tym razem proponuję wydrukować sobie listę i odhaczać zebrane medale, znacznie ułatwisz sobie sprawę ;) Proponuje jeszcze sprawdzić umiejętność Thin Air oraz Defending Champion u głównego bohatera, nie wiem jak Ty ale ja na początku olałem Fisticuffs myśląc, że to badziew.

Odnośnik do komentarza
Tym razem proponuję wydrukować sobie listę i odhaczać zebrane medale, znacznie ułatwisz sobie sprawę ;) Proponuje jeszcze sprawdzić umiejętność Thin Air oraz Defending Champion u głównego bohatera, nie wiem jak Ty ale ja na początku olałem Fisticuffs myśląc, że to badziew.

 

 

ja mam 100 skil w spear sword courage i chyba z 80 w fist ;p

 

ale mnie ciekawi czar Magic Burst u Jessy w fist cytuje " czar zużywający wszystkie MP i zadający równe obrażenia dwukrotności zużytej MP" Cel : wszyscy Tension : Tak

 

jade w fista u jessy xD bo ładowałem skil w wishp staff i sex appeal to teraz problemy ze skil points więc muszę lotać seed of skil :P

Odnośnik do komentarza

Miałem na myśli rozwijanie Fisticuffs na początku, kiedy ciężko zdjąć wszystkich oponentów jednym hitem. Thin Air jest wtedy na tyle mocne, że znacznie wpływa na balans gry - robi się naprawdę banalnie ;)

 

ale mnie ciekawi czar Magic Burst u Jessy w fist cytuje " czar zużywający wszystkie MP i zadający równe obrażenia dwukrotności zużytej MP" Cel : wszyscy Tension : Tak

 

Teoretycznie ciekawe, w praktyce już mniej. Wiadomo, że nie będziemy tym walić w zwykłe płotki, zatem koncentrujemy się na bossach (tych w ilości > 1). Jessica na koniec gry mając 99lvl będzie miała raptem nieco ponad 700 mp (nie liczę seed'ów czy staff'ów) czyli zadajemy obrażenia rzędu ~1400 (szału nie ma) wiadmomo, 100 Tension podniesie nam tę liczbę ale i tak tracimy przy tym wszystkie mp (a co ciekawe większość późniejszych boss'ów otrzymuje tylko 50% obrażeń). Osobiście postrzegam ten czar jako solidny finish'er dla wysokopoziomowej postaci w innym wypadku szkoda czasu na zabawę, szukanie seed'ów itp, jest wiele innych sposobów na "zbudowanie" mocnej Jess ;)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
Teoretycznie ciekawe, w praktyce już mniej. Wiadomo, że nie będziemy tym walić w zwykłe płotki, zatem koncentrujemy się na bossach (tych w ilości > 1). Jessica na koniec gry mając 99lvl będzie miała raptem nieco ponad 700 mp (nie liczę seed'ów czy staff'ów) czyli zadajemy obrażenia rzędu ~1400 (szału nie ma) wiadmomo, 100 Tension podniesie nam tę liczbę ale i tak tracimy przy tym wszystkie mp (a co ciekawe większość późniejszych boss'ów otrzymuje tylko 50% obrażeń). Osobiście postrzegam ten czar jako solidny finish'er dla wysokopoziomowej postaci w innym wypadku szkoda czasu na zabawę, szukanie seed'ów itp, jest wiele innych sposobów na "zbudowanie" mocnej Jess ;)

 

 

Co do Jessy mam 100 Whip bo ma atak Twin Dragon Lash ( bez tension i oomph wali u mnie srednio 500 ) + 100 Staff ( bo jest czar Kazing dzięki czemu Angelo jak padnie to Jessa może uratować sytuacje a w wyjątkowych sytuacjach używam Kerplunk u Yangus'a

 

 

 

 

 

 

Mam 43h na liczniku i w końcu dostałem statek :) Płynę sobie teraz bez przerwy w różne miejsca choć właściwie to nie wiem jak popchnąć dalej fabułę :F Ciekawe kiedy dostanę tego lwa...

 

1. powinieneś płynać do neos gdzie uruchomisz dodatkową scenkę u stup wielkiej statuy

2. następnie do Savella Cthedral gdzie jest następna scenka z Marcello przy windzie do latającej rezydencji

3. i nareszcie płyniesz do przesmyku pomiędzy dwoma wyspami (pod miastem Arcadia) gdzie do pokonania jest mini boss (banalny bez problemów sobie powinieneś poradzić) i dobijasz do lądu i dalej trzeba iść drogą do Baccart

 

 

 

potrodain.jpg

 

 

Mam nadzieje że w miarę czytelnie zaznaczyłem

 

 

 

 

 

A co do lwa dostaniesz go gdy zrobisz misję dla kolesia miejscowość obok Baccart

ale strażnik ( taki kolo ) nie wpuści cie jak mu nie odpowiesz poprawnie na pytania :D

Odpowiedzi :

1.Take it home ...

2.Free the tiger ...

3.Let the great sabrecat join ...

 

i musisz dostać się do magicznego drzewa ( UWAGA drzewo jest widoczne tylko i wyłącznie nocą )

pojawi się też tam błękitny tygrys którego zagadujesz 2 razy po scence wracasz i otrzymujesz dzwoneczek ( i możesz nim nareszcie tygrysa przyzywać )

 

jak będą problemy z dojściem do tego drzewa to pisz to zaznaczę drogę i wrzucę mapkę

Edytowane przez KrzysiekMaster
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Ofeck

No i ukonczylem, po 10 miesiacach grania:) i jak dla mnie to 10/10, swietna gra z perspektywy czasu nie zaluje spedzonego czasu, a jak zobaczylem Troda w ludzkiej formie to parsknelem LOL. Na bank jej nie sprzedam, bo warto zostawic w kolekcji, zreszta jeszcze opcjonalni bossowie chyba czekaja.

Odnośnik do komentarza

W koncu sie zabrałem, bo musialem jechac do walbrzycha na pare dni, to wzialem ps2 ze soba, i kurde ale masakrycznie mnie wkręciła xD jest super, fajne postacie, ciekawa fabuła, super dialogi, ogromny swiat, potem mozna sie nawet w pokemony bawic xD nie grałem w wiele jRPG ale ten chyba bedzie moim ulubionym :D jestem teraz na etapie walczenia z Dolmagusem (czy jak on sie tam zwie), ale wiac 23-25lvl to na niego za mało. na którym wy go pokonaliście ? bo mnie gniecie jak chce. aha, gov używa bumerangu, Yangus Axe'a, Jessica Staffa, a Trunks miecza.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.