Skocz do zawartości

Valkyrie Profile 2


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oglądam filmiki z walk i w mordę, ja nadal nie mogę zrozumieć o co chodzi w tych walkach :D

Szkoda również że cena wysoka. W VP 1 nie grałem tym bardziej troche to odpycha. W grę zagram gdy stanieje.

 

Mnie za pierwszym podejściem do gry też odrzuciły te walki, a raczej to, że nie kapowałem tego systemu i Sealstonów, więc po kilkunastu godzinach zrobiło się za(pipi)iście trudno i grę zakończyłem. Natomiast za kolejnym podejściem już zakapowałem o co w tym wszystkim chodzi i muszę przyznać, że grało się naprawdę świetnie. Gra na pewno oferuje większy poziom wyzwania niż przeciętny jRPG, a eksploracja dungeonów i fotonowe łamigłówki ocierają się o geniusz (jak dla mnie). Także nie przejmuj się jak nie zaczaisz na początku gry o co chodzi, zacznij od nowa jeszcze raz, albo zapytaj na forum :P

 

Odnośnik do komentarza

System walki to jeden z najgenialniejszych systemów walki ever, przez blisko 60h gry, nie nudziły mnie ani trochę, później po prostu skończyłem grę. W wielu jrpgach znużenie walkami dopada mnie już po 20 h, tutaj jest taka radocha z kombinowania, okrążanie przeciwników, podział drużyny na dwie ekipy, kombinowanie z ekwipunkiem, po prostu cudo! Jak jeszcze pomyśle, że ciągle na półce leży i kurzy się Star Ocean 3, o którym czytałem że system ma rónie genialny, to aż chce się grać! Problem w tym, że nie mam czasu na rozpoczynanie kolejnej kobyły, czekam na jakieś wolniejsze dni:P

Odnośnik do komentarza

widziałem VP2 u kumpla na 60gb(sam mam 40gb) i jest tak jak pisze sakiu.Szkoda,bo sam przegrałem blisko 90h w VP2(kurcze jeszcze kilka stron wczesniej w temacie mozna napotkać moje posty jak się podniecam nad cudownością tej gry) i naprawdę grafika jak na możliwości PS2 robiła fenomenalne wrażenie(ehh wygląd Dipan,Crell Monferaigne i Asgard nie zapomnę do końca życia)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Jak ta gra wygląda na PS3?Wiem,że działa,ale upscaling upscalingowi nierówny.Czy z poziomu gry w opcjach można włączyć Progressive Scan,tak jak np. w Suikoden 4 i Shadow of the Colossus?

 

Wszystko zależy przede wszystkim od odbiornika video. Truizmem jest, że gry z PS2 wyglądają źle na panelach LCD/Plazma (często można spotkać opinie przeciwne, które jednak nie mają nic wspólnego z rzeczywistością). PS2 to platforma pomyślana pod odbiorniki crt (optymalnym jest połączenie przez kabel component, który pokazuje "pełnie barw" gier z PS2; takie SoC, czy VP2, GoW2 itd. wyglądają najlepiej właśnie na crt via component). Dopiero next-geny i pisane na nie gry nadają się pod LCD/Plazmę. Wskazane wyżej uwagi są w pełni aktualne przy obsłudze na PS3 gier z PS2 pod LCD/Plazma (podobno jedynie GoW wygląda dobrze; w innych wypadkach upscaling nie sprawdza się).

 

VP 2 nie ma progresywnego skanowania (ale na LCD i tak by to niewiele dało; sprawdzałem min. na SotC i efekt był kiepski).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ahoj!

 

Mam problem w Valkyrie Profile 2: Silmeria. Mianowicie jestem teraz w 3 Rozdziale w Palace of the Venerated Dragon. Znalazłem te trzy kamienie - czy uj wie co to tam było - sunlight, halo, eclipse. Doszedłem do komnat gdzie:

 

1. Tutaj były te statuy i wskazówka (niszcz od tyłu ale zeby cie nie widziano), ale nie bardzo wiem w jaki sposób zniszczyć te które są na samym dole i ta pojedyńcza na samej górze

2. Tutaj jest taaaakie niby przejście ze wskazówką: "Sword-crush, Slingshot or Vampire...Master the power of one there..."

 

Jestem w kropce, nie wiem co zrobic żeby cisnąć w grze dalej. Hilfe!!!!

Odnośnik do komentarza
Ahoj!

 

Mam problem w Valkyrie Profile 2: Silmeria. Mianowicie jestem teraz w 3 Rozdziale w Palace of the Venerated Dragon. Znalazłem te trzy kamienie - czy uj wie co to tam było - sunlight, halo, eclipse. Doszedłem do komnat gdzie:

 

1. Tutaj były te statuy i wskazówka (niszcz od tyłu ale zeby cie nie widziano), ale nie bardzo wiem w jaki sposób zniszczyć te które są na samym dole i ta pojedyńcza na samej górze

2. Tutaj jest taaaakie niby przejście ze wskazówką: "Sword-crush, Slingshot or Vampire...Master the power of one there..."

 

Jestem w kropce, nie wiem co zrobic żeby cisnąć w grze dalej. Hilfe!!!!

 

1. to łatwe było - kombinuj.

2. to odnosi sie do Sealstone'ów które znajdujesz w tym labiryncie, do znalezienia są trzy - załóż jeden i przejście sie otworzy,

A te kamienie co znalazłes przenoszą Cię do kolejnych części zamku.

Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanie, też siedzę na PS3 i zaraz oszaleję jak nie pogram w jakiegoś Jrpg-a !. Od dawna interesowała mnie ta seria i chciałbym się z nią zaznajomić, powiedzcie mi czy warto, ile wyszło w sumie gier z tej serii ?(zazwyczaj używam goggle do tego, ale tym razem pytam się expertów :P), Od której najlepiej zacząć ?, jak wygląda system walki ?, jak z Exp-owaniem itp itd ?.

Odnośnik do komentarza

Narazie wyszły tylko dwie części - Valkyrie Profile i Valkyrie Profile 2. Jedynka wyszła na PSOne, natomiast VP2 wyszła na PS2.

Związku między nimi wielkiego nie ma więc jeśli mierzi Cię grafika 2D z PSOne to możesz z biegu wciagać przepiękną Valkyrie na PS2.

Jak wygląda system walk - obejrzyj kilka filmików, ogarnij kilka postów z tego tematu.

ja natomiast powiem tak - WSZYSTKIE gry TRI-Ace stawiam wyżej niż produkcje FF, a to chyba cos znaczy (ta, że mam specyficzny gust ;]) - a tak serio - Valkyrie to genialne gry i NIE DA się przejśc obok nich obojętnie. Sam wciągnęłem się w świat VP2 na jakies ~170H, a o forumowym koledze Moralio nie wspominam (pjona maniaku :D).

 

bierz i się nie zastanawiaj - ino kup oryginał bo Tri-Ace to developer którego trzeba wspierać :)

Odnośnik do komentarza

No to lece do sklepu :P, rozumiem że na PS3-ce działa ok ?, czy są jakieś ,,ale" jeśli chodzi o działanie ?.

 

Narazie wyszły tylko dwie części - Valkyrie Profile i Valkyrie Profile 2

Ale jest jeszczę jakaś część na PSP o ile się nie myle - ,, Lynneth" ?.

 

WSZYSTKIE gry TRI-Ace stawiam wyżej niż produkcje FF,

 

Akurat ironicznie nad FF da się postawić wszystko :P, w końcu jakie szczęście może mieć seria od której wymaga się już Bóg wie czego ? :D.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Lenneth na PSP to po prostu Valkyrie Profile 1 z PSX

 

Jedyny warunek by zagrać w Valkyrie Profile 2 na PS3 to posiadanie wersji 60GB konsoli :)

 

BTW u kolegi testowałem moją wersję VP2 na PS3 60GB i wszystko ściaga elegenacko,niestety półsoftwarowa emulacja PS3 nie radzi sobie z wszystkimi filtrami graficznymi z gry i dość ostro oberwało się oświetleniu-mówiąc wprost VP2 odpalona na PS2 jest ładniejsza niż emulowana na PS3 (sprawdzone nawet na CRT by wykluczyć niedoskonałości LCD) ale i tak dalej grasz w wg mnie obok GoW2 najładniejszą grę z PS2.

 

A sama VP2 jest genialna ,ja na zegarze miałem 105h i swego czasu też maniakalnie zagrywałem się w tą grę i wypowiadałem w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...