Skocz do zawartości

HC ROOM'y


Rekomendowane odpowiedzi

W moim akademiku we Francji włamania / kradzieże były na porządku dziennym. Raz Arabowie włamali się do pokoju dziewczyny i ją zgwałcili. Innym razem, jednego gościa zasztyletowano.

 

Także, radziłbym Ci stereotypy porzucić. Wbrew pozorom, u nas, pod tym względem, wcale nie jest źle.

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

W moim akademiku we Francji włamania / kradzieże były na porządku dziennym. Raz Arabowie włamali się do pokoju dziewczyny i ją zgwałcili. Innym razem, jednego gościa zasztyletowano.

 

Także, radziłbym Ci stereotypy porzucić. Wbrew pozorom, u nas, pod tym względem, wcale nie jest źle.

 

W miastach jak Paryż skupiska Arabów i Turków to wylęgarnie najgorszych patologii. Polska przy tym to jak szkółka niedzielna. I tak jak już wcześniej pisałem, polscy złodzieje już dawno przerzucili się na zasadę, że jak kraść to tam gdzie jest co, właściwie to nie ma już w miastach włamań z przypadku, złodzieje obserwują lokal który chcą okraść i wcześniej mają od kogoś namiar, więc niech każdy uważa komu i czym się chwali, a najlepiej to się nie chwalić w ogóle bo najczęściej jest tak że zawsze ktoś tam komuś powtórzy. Na moim osiedlu już prawie wszyscy sąsiedzi mieli włamanie na chatę, złodzieje doskonale wiedzieli gdzie idą, u jednego na parterze nie było alarmu to weszli w nocy tylko na parter, u drugich weszli na chatę w nocy i rozpylili jakiś środek, że się dopiero po 12.00 pobudzili, u innego sąsiada przyczaili się jak rodzina wyjechała na cały dzień i weszli w środku dnia przez okno na tarasie od strony sadu. Tak jak mówię, nie ma przypadkowych włamów, a już na pewno nikt nie włamie się do akademika bo na oknie PS3 stoi, no chyba, że ktoś ma w sąsiedztwie Turków, heh.

 

Chciałem jeszcze dodać: Dlatego jak robicie zdjęcia HCR to pstrykajcie tylko fotę TV i gier, tego co związane z grami i nie wystawiajcie do zdjęcia wszystkich laptopów Macintosha, lustrzanek, Iphone'ów, MP4 itp. bo jedno, że wygląda to żałośnie, a drugie, że dzisiejsi złodzieje wiedzą jak korzystać z internetu :potter:

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jasne, akurat o włamach to ja też trochę wiem, bo całe moje osiedle domków zostało obrobione. Nie ma domu, do którego jeszcze się nie włamano, lub nie próbowano włamać. Do mnie tylko próbowano, bo matka dzielnie udaremniła zamach na nasze mienie, kiedy o 3 w nocy usłyszała śpiąc na kanapie na dole że okno balkonowe obok się otwiera (wiertarki już nie usłyszała, pewnie z tłumikiem mieli) i zaczęła wołać ojca i policję. Spłoszeni uciekli. Tej nocy obrobiono skutecznie 2 inne domy w okolicy. Wiem natomiast jakie rzeczy ginęły sąsiadom, i wiem że gdyby to byli tacy włamywacze o jakich mówicie, to nawet by się do tych domów nie fatygowali. I gdyby faktycznie działali z rozeznaniem, to do mnie do domu by się nawet nie zbliżali, bo wiedzieliby kim moi starzy są z zawodu i jak bardzo im się takie coś nie opłaci na dłuższą metę.

Fakty są takie, że w 90% przypadków włamują się ludzie bez żadnego rozeznania do domów piętrowych, które w miarę ładnie wyglądają i wynoszą laptopy, torebki z dokumentami itp. Zazwyczaj są to grupy z zupełnie innej części polski; nigdy nie działają na własnym terenie. I nie mają żadnego rozeznania. Tacy z rozeznaniem, wolą poczekać do urlopu właścicieli niż wchodzić w nocy po cichu albo z gazem, ale to jest mniejszość.

 

Zawodowo walczą w klatkach ? :blink: Bo chyba tylko wtedy złodziej nakryty ma się czego bać :potter:

 

Z tym rozeznaniem to chodzi też bardziej o to, że włamują się tam gdzie wiedzą, że jest/może być coś wartościowego, to tak w nawiązaniu do któregoś z wcześniejszych postów, że połasiliby by się na PS3 i monitor w akademiku :thumbsup:

 

Co do laptopów, to można powiedzieć, że są laptopy i laptopy. Jeden ma netbooka za 700zł, a inny nowego MacBooka za 5 kafli, albo Asusa z serii G za 8 kafli.

 

A wiadomo, że jak już są w środku to biorą przy okazji co leci jak nie są obładowani to i tego lapka za tysiąc zł zgarną przy okazji.

 

PS. Za duży się nam OF zrobił, chyba lepiej już nie zaśmiecać tematu.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Co do piwnicy, to ja zawsze mam niezły ubaw, jak mi się tam włamią, bo mam poustawiane trochę pudeł od sprzętów itepe, ale tak upchnięte, że generalnie po otwarciu drzwi jest ściana z tego wszystkiego. Robią mi włam, przekopują się przez wszystko i nic nie biorą, bo nie ma tam absolutnie nic, co byłoby warte ponad 10zł. No jedynie ostatnio mi przed świętami lampki choinkowe podpierdolili.

 

W domu mam już zapas kłódek, żebym nie musiał zawsze do sklepu po nowe latać. Zakładam takie małe, tanie kłódki, po co mam tracić jakieś drogie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Fotki mojego pokoju. Jest pewien update tzn. urwałem nóżkę od monitora ;) i wstawiłem go między półki. Musiałem cos tam zapchać żeby stał pewnie to postawiłem go na jakiejś koszulce brata ;) Mam całe biurko wolne, monitor dalej od oczu, ogólnie si.No i jako bonus kolekcja figurek ze Star Wars i MGS. Zbierane na spółe z bratem.

 

dsc00968z.th.jpg

 

dsc00967o.th.jpg

 

dsc00966c.th.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...