Skocz do zawartości

Kto oraz czym jezdzi (w wersji live;) ?


Olsen

Jezdze pojazdem...  

331 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jezdze pojazdem...

    • wlasnym
      195
    • rodzicow
      66
    • kolegi/kolezanki
      3
    • wyjanetym
      1
    • kradzionym;)
      69


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A u mnie znowu zmiany, ta chec posiadania "litra" jest nie do przezwyciezenia. Dzis stalem sie posiadaczem Kawasaki Z1000 rocznik 2003, motocykl jest po szlifie na prawa strone (stad troche brakow ktore widac na zdjeciach), chcialem takiego bo i tak bede go konkretnie modyfikowal czym oczywiscie nie omieszkam sie podzielic a lista zmian jest naprawde spora. Ponizej dwie fotki z dzisiaj, tuz po tym jak go przyprowadzilem (100 km w temperaturze bliskiej zera - cool), motocykl jest lekko zaniedbany ale juz ja go doprowadze do ladu.

 

20080204bikepics1172146tu0.th.jpg 20080204bikepics1172152za2.th.jpg

 

Reszta fotek na BikePics.com - http://www.bikepics.com/members/cerb/

 

Troche wybranych danych technicznych :

 

Moc maksymalna: - 127 KM przy 10000 obr/min

Moment obrotowy: - 96 Nm przy 8000 obr/min

Od 0-100 km/h - ponizej 3 sekund

Od 0-200 km/h - 9.9 sek

Predkosc maksymalna - 250 km/h

 

Malo brakowalo zebym zmoczyl majtasy jak mu dzis odkrecilem. Z zeta mozna bez problemu wyciagnac 140 KM, czesc mocy juz odzyskalem dzieki temu ze moto ma zamontowane dwa przelotowe wydechy z tytanu ktore nie dosc ze waza po 2 kg (orginal ponad 7 kg) to jeszcze sa dedykowane do tego modelu i daja wzrost mocy o jakies 5-7 KM, teraz tylko zamontowac filtr K&N, mala modyfikacja airboxu (wymagane narzedzie to noż) i na hamownie zestroic to wszystko.

 

Uprzedajac pytania to do oddania zostaly mi tylko oczy (-2 dipotrie) reszta jest juz zamowiona :twisted: .

Odnośnik do komentarza

Akrapkiem bym nie pogardzil, ale jezeli idzie o same puchy to kazda firma jest dobra a tutaj mam najwyzsza serie od Scorpiona, grają tak ze staruszkom na przejsciach dla pieszych stają rozruszniki serca :twisted: . W Z1000 dobra sprawa jest ze ze maja w orginalnych wydechach zamontowany katalizator (Euro2) i sam demontaz seryjnych daje nam zysk jakies 3 KM, a przelotowe kominy kolejne 2-3 KM, z pelnym systemem Acrapovic'a mozna uzyskac naprawde konkretne rezultaty.

 

Ponizej mala probka tych Scorpionow :

 

http://pl.youtube.com/watch?v=HCNVVCEAIVI

 

Juz ci pisalem ze ja dawniej to teraz minus cztery dyszki zbednego balastu he he.

 

img003lt9.th.jpg 20080205bikepics1173354zm9.th.jpg

Cos tam skrobię na zbiorniku. Kapec na kole ma 190 mm szerokosci, pieknie wygladajacy walec. A skrot na tablicy rejestracyjnej CBR - Calkowity Brak Rozumu - co by nawet pasowalo.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

W końcu nadszedł ten czas... własne auto. W ogóle nie brałem takowego pod uwagę, ale okej. ;p

Saab 9-3 2.0 Turbo (99') wersja SE, czyli automat, skóra, climatronic, podgrzewane fotele, ... itd., itp. Generalnie nafaszerowany elektroniką, na full wypasie. Nici ze sportu, jest wygoda, cisza i bezpieczeństwo, chociaż te 154 KaeMy też potrafią zrobić swoje. Spalanie super-ekonomiczne. ;]

 

klik:

http://www.fotoload.pl/index.php?id=a5923f...0389f5a1f280449

http://www.fotoload.pl/index.php?id=f3693d...b3f205e50284682

http://www.fotoload.pl/index.php?id=d3c9bc...d0339a3c4a3d139

http://www.fotoload.pl/index.php?id=2c006f...cfa5b91e0bbe424

http://www.fotoload.pl/index.php?id=097d03...9733ac068cbff48

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza
Gość Grzehoo

Saaby mają specyficzny styl, ten akurat mi się bardzo podoba, dobry wybór. Dwulitrowy benzyniak, automat i ekonomia? Coś mi tu nie gra, podaj średnie spalanie ;].

Odnośnik do komentarza

Saaby mają to do siebie, że trzymają się swojej 40-50 czy iluś tam letniej tradycji, jeżeli chodzi o wygląd. Nie każdemu ta kanciata bryła będzie się podobała, chociaż na żywo wygląda znacznie ładniej niż na zdjęciach. Auto nietypowe, jak to mawiają, dla indywidualistów niby (lol), ale nie powiem, ludzie zastanawiają się co to za wynalazek porusza się po drodze. ;p Z tym spalaniem... ekhm. ;p

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wlasnie pozbylem sie mojego Golfa MK1 16V (mialem problemy z dawka paliwa a mechanicy rozkladali rece) idzie do Wrocławia do mechanika wiec dobrze trafił mam nadzieje ze w niego rekach ten diabeł wcielony znow bedzie jezdził po naszych drogach;

 

no coż mi zostaje MK2 8V na społe z ojcem ale nie na dlugo, nastepna wyplata i szukam MK2 16V :twisted2:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No ja swojego Zetorka juz praktycznie ukonczylem wiec sie pochwale :

 

s6300020yn3.th.jpg s6300059vx6.th.jpg s6300036hm8.th.jpg s6300024hp0.th.jpg s6300047bs9.th.jpg

 

Lista zmian :

 

Kierunkowskazy - DRC Hardware

Kierownica - LSL Streetbar

Przewody hamulca przod i tyl w oplocie stalowym - firmy HEL

Manetki silikonowe - Ariette

Siedzenie - Top Sellerie

Mocowanie tablicy rejestracyjnej - Tuning Cop

Lusterka - Koso

Koncowki kierownicy (tzw crashbar ends) - Zipser

Tlumiki wydechu - Scorpion Titanium Series

Crashpady - D2D Performance

Klamki hamulca i sprzegla (czarny mat) - D2D Performance

Tankpad - Venso

Filtr powietrza i oleju - K&N

Airbox mod - udrozniony wlot powietrza do filtra

Swiece - NGK Irydium

Komplet nowych oponek - Dunlop D208 tyl i D207 przod

Obudowa rozrusznika z puszki RedBull :wink:

 

Pozostaje malowanie porysowanych elementow ale to chyba na jesieni dopiero. Teraz tylko pomalowalem szybke na czarny mat, razem z klamkami hamulca i lusterkami prezentuje sie pieknie. Aha no i moto musze wymyc :( .

Odnośnik do komentarza

Kolorek na zywca jest rewelacyjny - Kawasaki Lime Green - zreszta jak Kawasaki to musi byc zielone bo to barwy firmowe. Tak jak pisalem moto jest mocno zakurzone i brak slonca ktore dzis bezczelnie zaszlo tuz przed robieniem fotek troche zmniejszylo efekt. Konkretne wrazenie robie tez felgi z firmowo polerowanymi rantami (metoda cięcia diamentem), jak tylko sie dobrze ociepli to mam zamiar zrobic sesje w jakims klimatycznym miejscu a nie na rampie u mnie w pracy :(.

 

 

Tutaj mala proba wydechow, z tym ze pelnie wrazen to one pokazuja od 8 do 11 tys obrotow a tutaj ledwo do 5 tys kumpel krecil. Jakis lepszy filmik tez bedzie.

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar na wakacje coś sobie sprawić, pierwsze auto ;] Jaki model polecacie tak do 5 kafla? Zastanawiałem się właśnie nad Mazdą 323f (starszą, otwierane lampy), bo na nowy model to coś koło 7-12k trza wydać. Po za tym mam jeszcze na oku Mitsubishi Colt'a 1,6, Fiata Punto 1.2 86KM

i Peugota 106 (mały silnik, ale na pierwszy samochód to i tak pewnie za dużo;).

Odnośnik do komentarza
Gość Grzehoo

Za tę cenę kupiłbym Toyotę Starlet 1,3 l/75 KM albo Suzuki Swifta trzeciej generacji 1,3 l/68 KM (ewentualnie 1,0 l/53 KM - tańszy w zakupie, ale spali tyle samo, mimo gorszej dynamiki). Colt to też ciekawa opcja, jeśli trafisz na zadbany egzemplarz, o 106-tce praktycznie nic nie wiem (komar737 chyba taką jeździ), a Punciaka 85 V16 raczej za 5 tys. nie dostaniesz ;].

Odnośnik do komentarza
Mam zamiar na wakacje coś sobie sprawić, pierwsze auto ;] Jaki model polecacie tak do 5 kafla? Zastanawiałem się właśnie nad Mazdą 323f (starszą, otwierane lampy), bo na nowy model to coś koło 7-12k trza wydać. Po za tym mam jeszcze na oku Mitsubishi Colt'a 1,6, Fiata Punto 1.2 86KM

i Peugota 106 (mały silnik, ale na pierwszy samochód to i tak pewnie za dużo;).

 

Jak praktycznie zawsze w takiej sytuacji - Honda Civic V gen. Nie sądzę, żebyś znalazł 1.5/90 KM w tej cenie (musiałbyś z kafla dorzucić), ale 1.3/75 KM też da radę :] Ewentualnie Civic IV gen.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.