Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

...X360 teraz, ...zapodac God of War 3

 

Od kiedy God of War jest na Xsie ???

Podziecasz się czymś czego nawet nie masz ???

Widać jesteś większym dałnem niż myślałem. Buhahahahaha!

 

I jednak miałem więcej sprzętu niż ty.

 

Z takim slownictwem to do mamusi jak ci cukierka nie chce kupic. To ze nie mam PS3, nie znaczy ze na niej nie gram od czasu do czasu. Ale wnajwyrazniej jestes za prostym chlopaczkiem z komputerem od full hd i cudow, zeby to zrozumiec. Pozdrow kolegow, jak pod blokiem bedziecie pic rycerskie. Zmiatam stad, bo dyskusji tu nie ma, a ciebie upraszam o dalsze uskutecznianie twojej retoryki az znikniesz z forum z pozytkiem dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam! Od nie dawna posiadam TV LCD Philips 37pfl5405h podłaczonego do xboxa 360, i zauważyłem smużenie na kablu hdmi w rozdzialce 720p 1080i i 1080p na tych rozdzielczosciach obraz smuzy a w 480p nie ma smuzenia na kablu vga i componecie obojetnie jaka rozdzialke wybiore smuzenie nie wystepuje.I tu mam pytanie czy to wina tv? Czy to norma ze w cyfrowej transmisji obraz smuzy a w analogowej nie?.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkim forumowiczów. Stanąłem przed problemem wyboru TV do mojej konsoli. Sporo czytałem, ale tak naprawdę dalej mam mętlik w głowie.

Poleci mi ktoś jakiś fajny TV do ps3 40-42" 1500-1900zł?

Zastanawiam się obecnie nad Panasem c3e, http://www.ceneo.pl/10562306s

atrakcyjna cena, niski input lag, plazma, no ale niestety hd ready.

 

Powiem tylko, że kupiłem w końcu Samsunga LE40C550 i jestem bardzo zadowolony. Wyrwiesz pewnie za jakieś ~1600 jak dobrze ogarniesz, odpowiednia wielkość, miłe dla oka kolory, 4 hdmi, 2xUSB z możliwością odtwarzania multimediów, stosunek cena/jakość = 10 na 10. Jak nie potrzebujesz mnóstwa bajerów czy odświeżania 100Hz, to sprzęt jest naprawdę ok, choć oczywiście górna półka to to jednak nie jest. Ale za tą cenę...

Odnośnik do komentarza

Input laga nie stwierdziłem, ale mam kilka dni i np. w tekkena nie grałem, więc głowy nie dam.

 

Gry via hdmi to dla mnie poezja, świetne barwy, obraz jak żyleta, niezła czerń, więcej nie potrzebuję. W porównaniu do mojego monitora 24'' (też samsung), różnica jest niesamowita, np. resistance 2 oceniałem jako grę z przeciętną oprawą, a na tv potrafi zrobić bardzo pozytywne wrażenie.

 

MKV przez usb śmiga jak złoto, czasami zdarza się, że nie ma dźwięku (kodeki - wtedy sobie trzeba strzelić konwersję dźwięku na ac3 i po kłopocie, krótka piłka).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość DonSterydo

Witam, prawdopodobnie będę zmieniał TV i stanęło na 3 kandydatach:

 

LG 42LD565 1745 zł

http://m.lg.com/pl/tv-audio-video/telewizory/LG-lcd-tv-42LD565.jsp

 

42LK530 1880 zł

http://m.lg.com/pl/tv-audio-video/telewizory/LG-lcd-tv-42LK530.jsp#

 

Philips 42PFL4606H 1990 zł

http://www.philips.pl/c/telewizory/4000-series-telewizor-cyfrowy-107-cm-42-cale-full-hd-1080p-42pfl4606h_58/prd/;jsessionid=5D73708DCE87A527B9CA315251165BF5.app101-drp1

 

 

Ktoś jest mi w stanie coś poradzić odnośnie tego, który z tych TV wciągnąć ?

 

Teoretycznie to ten Philips chyba jest najlepszy.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

ŻADEN Z TYCH. Po pierwsze wybis sobie z łba LCD i bierz LED. "LCD LED - wyświetlacze LED wyposażone są w takie same matryce LCD jak monitory standardowe, różnią się jednak sposobem podświetlania ekranu. Zamiast lamp jarzeniowych wykorzystywane są bloki diod LED (jeden moduł składa się z diod w kolorze czerwonym, zielonym i niebieskim), które występują nawet w liczbie kilkuset. W rezultacie, powierzchnia ekranu podświetlana jest bardzo równomiernie. Użytkownik może można korygować poziom intensywności świecenia każdej z diod, przez co nawet o dłuzszym czasie działania monitora możliwe jest uzyskiwanie takiego samego podświetlenia całej powierzchni ekranu.

 

Diody pozwalają także na uzyskanie znacznie szerszego spektrum barw niż w przypadku standardowych monitorów LCD. Pokrywana przestrzeń barw to najczęściej AdobeRGB, natomiast w standardowym LCD - sRGB. Kolory na monitorze LED są więc żywsze i bardziej zróżnicowane." TO PO PIERWSZE. A po drugie TO jest w tej chwili najrozsądniejszy wybór: http://allegro.pl/samsung-40-led-100hz-ue40d5000-fullhd-raty-krako-i1697431242.html

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

2 tys. to jest absolutny max jaki dam w tej chwili za TV (i ani grosza więcej), a jakość LCD jest dla mnie więcej niż zadowalająca :)

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

X360 (a na nim gram więcej niż na PS3) ma bardzo dobry upscaling do pełnej ramki. Poza tym HD Ready przy takiej przekątnej ekranu (42") już mocno odstaje rozdzielczością od FHD, widziałem dzisiaj na żywo w MM - nie ma opcji na HD Ready.

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

Zdecydowałem się już na tego Philipsa, nawet bym dzisiaj go kupił gdyby nie ch*jowa obsługa w Euro RTV AGD. Wciągam TV jutro rano.

sprwdz cene na ich sklepie internetowym!

ceny czasami nawet do 300-400zl mniej.

a dostawa do dowolnego ich sklepu to chyba 15 zl ;)

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza

Albo mi się już rzuciło na oczy, albo ktoś życzliwy wykasował mój post, zatem zapytam raz jeszcze...

Szukam jakieś dobrego TV Full HD do wysłużonego X360 Premium (czyli pewnie potrzebne jest wyjście component), przekątna ekranu 32" lub 37", LCD lub plazma, cena najlepiej do max. 1,5 tys. zł.

Myślałem o tym modelu -> THOMSON 32FR5234 (cena 1149 PLN)

Jeśli chodzi o TV, to jestem kompletną nogą, stąd moje pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

effendi: Weź Ty w końcu wypie*dalaj z tego tematu jak masz tak pieprzyć 3 po 3 ekspercie od siedmiu boleści.

 

 

 

kulak4: Kumpel z pół roku temu kupił jakiegoś LG 37" za 1600 zł, obraz bardzo ładny więc możesz coś tego producenta łyknąć. Ten Thompson ma trochę dziwne parametry jak na moje niewprawne oko.

 

Może taki 32" LG: http://www.neo24.pl/?p=lg_32lk530 1350 zł.

 

Albo tańszy tylko z 50 Hz: http://www.neo24.pl/?p=lg_32lk430

 

Oba mają wejście component.

 

Właściwie co byś nie kupił poza jakimiś no-name to będziesz zadowolony, u kumpla często gram na jakimś 2 letnim Samsungu i jest bardzo dobrze. Jak mówię, LG przetestowałem w praniu i było OK. Radziłbym tylko poszukać TV z dużymi możliwościami ustawienia obrazu do swoich upodobań.

 

Zwróć też uwagę na fakt, że dodatkowe ficzery poprawiające jakość obrazu mogą zwiększać input-lag (opóźnienie między tym co robisz na padzie a reakcją na TV może być większe) więc dobrze by można je było wszystkie wyłączyć - ja w moim nowym TV mam takie co poprawiają płynność obrazu i wygląda to świetnie, ale małe zwiększenie input laga przy włączonych opcjach można wyczuć więc jeśli by w jakiejś grze to mocniej się odbijało to można zawsze wyłączyć.

Edytowane przez DonSterydo
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...