Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Toshiba - no na Twoje fobie nie ma juz argumentu (swoja droge wytlumacz Butcher'owi zeby toshiba xv na ktorej gra/gral jest do niczego i zeby "nie bral jej pod uwage" ;)

 

Konczac - do 2k kozna spokojnie kupic bdb 32" do gier i nie tylko.

 

Jeśli zawężamy wybór jedynie do wyższych modeli dwóch marek to rzeczywiście może być z tym problem.

W innym wypadku bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko. Jak nowe tv Full HD radzą sobie ze skalowaniem 720p?(chodzi mi głównie o gry) Na monitorze często takie coś wygląda jak kupa, ale tam praktycznie nic nie poprawia obrazu.

 

nie ma problemu "ze skalowaniem 720p" w nowych tv. Aby sie przekonac naocznie czy zmiana ma sens (mom zdaniem tak) wez konsole (x630?) do normalnego sklepu podepnij pod wybrany tv i wszystko bedzie jasne

Odnośnik do komentarza

A ja osobiście polecam Samsunga B650 :) Sam już od ponad roku mam ten 37' model i jest bardzo zadowolony! Input lag w trybie gra jest nie zauważalne/odczuwalne. Kolory są bardzo ładne, a czarny jest czarny. Jeśli ktoś ma trochę czasu na zabawę w ustawieniach to można wycisnąć z TV piękny obraz.

 

Po ponad roku testów, a raczej użytkowania (PS3, Polsat Cyfrowy) mogę go z czystym sercem polecić.

 

 

@ Input Lag w zwykłym trybie jest równy IP w Sony W5500.

Odnośnik do komentarza

Nie jest taki zły, przesadzają z tym "trash". Trash to jest jak się podłączy pod HDMI3 i przestawi się na PC, nie dość że kolory blade to jeszcze obraz niewyraźny. Na samym game mode kolorki blednieją i tyle.

 

Inna sprawa że game mode nie opłaca się włączać jeżeli nie gra się w gry w których o kilka klatek wolniejsza reakcja nie wpływa na rozgrywkę (czyli prawie wszystkie tytuły poza bijatykami i może szybszymi sieciowymi fps'ami). Samo game mode sprawdza się bardzo dobrze, daje zaledwie 2 dodatkowe klatki input laga do tego jaki byśmy mieli grając na zwykłym crt'ku, czyli w sumie ok 6 klatek w tych tytułach z najmniejszym input lagiem. Wciąż nie wzorowo, ale raz że nie znam innego komercyjnego lcd'ka z takim wynikiem w game mode, dwa że jest to na tyle niezauważalnie że dopóki sam tego nie sprawdziłem to nie widziałem różnicy. Więc jest ok.

 

Ale czy bym polecił komuś ten tv to nie wiem bo pewnie znajdzie się coś z lepszym obrazem, dla tych którzy sporo oglądają filmów i grają w masę tytułów, a dla tych którzy grają bardziej poważnie w bijatyki gdzie liczy się każda klatka lepsze będą mniej znane lcd'ki (które też można gdzieś kupić) bez tego całego technicznego syfku polepszającego obraz dzięki czemu input lag jest na poziomie tego z crt (ponoć).

Edytowane przez CheeseOfTheDay
Odnośnik do komentarza

Witam

Chcialbym kupic tv 32" ktory zastapi monitor do PC (net+gry)

chcialem juz kupic samsunga b530 ~1.4k , jednak po glebszej lekturze okazalo sie ze input lag jest fatalny

Prosze o porade co bedzie mozliwie dobre i niedrogie

a i jeszcze nie chcialbym placic wiecej niz 2k,zakupy sie zaczely od monitora 22" za 900zeta :P

 

Zastanawiam sie nad tymi / zaczynam googlowac ;) /

Sharp LC-32D65E ~1.95k

Philips 32PFL5604H ~1.75k

 

pozdrawiam

 

EDIT

odnosnie sony w5500 znalazlem tylko taka "wielkosc" KDL-46W5500 Input lag 40ms , czy to tryb normalny czy game, to kiszka na tym 46 ;)

..oh i jest 32" 50ms O.O

Edytowane przez forum
Odnośnik do komentarza

Witam

Chcialbym kupic tv 32" ktory zastapi monitor do PC (net+gry)

chcialem juz kupic samsunga b530 ~1.4k , jednak po glebszej lekturze okazalo sie ze input lag jest fatalny

Prosze o porade co bedzie mozliwie dobre i niedrogie

a i jeszcze nie chcialbym placic wiecej niz 2k,zakupy sie zaczely od monitora 22" za 900zeta :P

 

Zastanawiam sie nad tymi / zaczynam googlowac ;) /

Sharp LC-32D65E ~1.95k

Philips 32PFL5604H ~1.75k

 

pozdrawiam

 

EDIT

odnosnie sony w5500 znalazlem tylko taka "wielkosc" KDL-46W5500 Input lag 40ms , czy to tryb normalny czy game, to kiszka na tym 46 ;)

..oh i jest 32" 50ms O.O

 

Az tak bardzos nie nie przejmuj input lagiem, no chyba ze nalezysz do czolowego klanu w Strike ;)

Byle nie byl za duzy ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza

Co do B650 to troszke zmienilem zdanie. Wczesniej twierdzilem w tym temacie, ze lepiej grac z wylaczonym trybem gry. Mamy wowczas mega pole do popisu, bo mozemy skorzystac z kazdej opcji i grac np. w trybie film w takie gry jak Heavy Rain, Uncharted 2 czy GOW3. Obraz wyglada wtedy fantastycznie. Ale wtedy swiezo po kupnie TV bylem zbyt podniecony 8) i chcialem wycisnac jak najwiecej. Natomiast ostatnio ugralem calego GOW3 w trybie gry kosztem oczywiscie jakosci obrazu (choc nie ma az tak wielkiej roznicy). I jednak ta opcje wole, wszak wieksza przyjemnosc z grania a z wylaczonym trybem mamy niestety spore, odczuwalne opoznienie. Natomiast w takiego Wipeout'a czy Fife, gdzie liczy sie kazda milisekunda :teehee: nie ma sensu grac z lagiem.

Wiec ja gram tak: HR czy FFXIII to przyklady gier gdzie nawet NALEZY grac z wylaczonym trybem gry i wlaczyc tryb film (mimo, ze w HR mamy QTE ale tam jest tak banalne to QTE, ze niedorozwiniety casual sobie poradzi) natomiast juz U2 czy GOW3 tryb gry wlaczamy (strzelanina i slasher- liczy sie szybka reakcja). Zreszta mozna przejsc raz na normal z lagiem a potem na hard bez :turned: . Mozna kombinowac, natomiast zdjecie to powyzej jest jakies przesadzone- az takiego spadku jakosci nie ma.

 

Aha- i zawsze gram po ciemku a jak gram w dzien to zasuwam rolety. A wy jak gracie? Mam 40 cali.

 

DUP! :ninja:

Odnośnik do komentarza

siema, mam goraca sprawe, czas mnie ponagla bo o 20:00 zaczyna sie rpomocja w Saturnie i nie wiem czy korzystac z tej promocji. Otoz:

 

Zastanawiam sie nad 3 modelami (w sumie dwoma, ale drugi wystepuje w dwoch wariantach)

 

polecany wczesniej Sony kdl 32W550

http://www.ceneo.pl/2213118s

 

oraz

 

Samsung LE32B650

http://www.ceneo.pl/5816457s

http://www.ceneo.pl/2244494s

roznia sie one jasnoscia i czasem reakcji (5 i 30 ms)

 

ktory lepszy pod ps3?

Odnośnik do komentarza

no fajnie fajnie, ale pytalem o argumenty przemawiajaca za modelem sony, czyli w czym jest lepsze od samsunga? sorry no ale chcialbym wiedziec bo ten mnie zalewa "super ofertami z allegro, a wydaje mi sie ze sa to po prostu slabe modele nie nadajace sie do grania.

 

 

w sumie jest taka opcja, ze nie wezme w5500 ale w5610, zalwazylem ze jest tanszy nieco, czy to znaczy ze jest gorszy? w saturnie mowiono mi ze rozni sie tylko pilotem ale z takimi zapewsnieniami obchodze sie ostroznie.

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

no i chapnalem W5720. teraz mam problem bo myslalem ze kabel od kompa bedzie pasowal a tutaj klops :D

 

wiem ze komp to nie current geny ale z racji ze wielu z was ma kompy w domu i watpie zeby nikt nie mial podpiete wszystko pod molocha zwracam sie z pytaniem: jaki kabel kupic? od kompa mam wyjscie DVI, natomiast przy tviczku 4 (3) hdmi, warto inwestowac w kabel dvi-hdmi (mam sroga karte graficzna, gf8800gts, czyt. "crysis smiga na maxa")? czy moze kupowac kabel fvi - "PC" (nie wiem jak sie nazywa to wejscie ale to takie zwykle z dziureczkami, bez takiej poprzecznej blaszki jak ma dvi)?

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Czytam ten wątek od jakiegoś czasu w poszukiwaniu telewizora. Zakres cenowy: 2 - 2,5k PLN. Na początku myślałem, że wybór padnie na Samsunga B650, ale szczerze mówiąc po przeanalizowaniu tego tematu i recenzji znalezionych w sieci postanowiłem sobie odpuścić. Wiem, że niezłym wyborem byłby Sony W5500, ale nie uśmiecha mi się dobijać do prawie 3k za 37" (przekątna, która zdaje się być odpowiednią do mojego pokoju). 

 

Jako że opcja "Wyszukaj" zbytnio nie pomogła chciałem zapytać o mój kolejny typ: LG 37LH7000.

 

Czy ktoś z forum miał z tym sprzętem styczność? Jak sprawdza się przede wszystkim w grach? Smużenie, input lagi i inne duperele?

 

Jest kilka dość pochlebnych recenzji w sieci, jednak żadna nie wspomina zbytnio o tym jak prezentuje się obraz podczas grania.

 

 

 

 

W grę wchodziłaby jeszcze plazma Panasa TX-P42S20. Jednak nie jestem w pełni przekonany do tej ilości cali, oraz do faktu, że zasiadam raczej blisko telewizora.

 

 

 

 

Ktoś pomoże?

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...