Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja się zastanawiałem nad Samsungiem UE40D5000 jest w tym przedziale cenowym, ale polazłem do sklepu i obok stał Samsung UE40D6500 (chyba ten model) ale o jakiś tysiak droższy jednak lecaiły na obu w tym momencie jakieś reklamy i na tym drugim obryz był WYRAŹNIE płynniejszy - postanowiłem dozbierać...

Edytowane przez effendi
Odnośnik do komentarza

Ok postanowiłem jednak napisać posta bo przeglądając ostatnie 10 stron nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

 

Sprawa wygląda tak że szukam TV do max 37-40 cali (mieszkam w kawalerce i grając siedzę max 1,5 m od ekranu wiec nie potrzebuję telewizora o większym rozmiarze), głównie do grania...cena jaka mogę zapłacić to max 2500-3000 zł - i teraz pytanie, co byście polecili w tym przedziale cenowym - jedyne firmy do jakich jestem zdecydowanie uprzedzony to LG i Toshiba...może być i LCD i LED...

Edytowane przez Xymek
Odnośnik do komentarza
Gość szpic

Ja się zastanawiałem nad Samsungiem UE40D5000 jest w tym przedziale cenowym, ale polazłem do sklepu i obok stał Samsung UE40D6500 (chyba ten model) ale o jakiś tysiak droższy jednak lecaiły na obu w tym momencie jakieś reklamy i na tym drugim obryz był WYRAŹNIE płynniejszy - postanowiłem dozbierać...

ten model samsunga to model 3d

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie.

Jestem już o krok od kupna HD TV.

Zastanawiałem się nad takim modelem -> LG 32 LE 3300 32" LED (w sklepie "nie dla idiotów" za 1500zł).

Jest tylko jeden problem: mam Xboxa360 Premium, a ten TV chyba nie ma wyjścia component.

Czy to w jakiś sposób wpływa na jakość obrazu?

Czy poza tym ten model TV jest dobry?

Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź (sprawa jest pilna).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przymierzam sie do zakupy wiekszego tv do max 1100zl, mysle o Samsungu, bo w tej cenie nie znajde nic innego poza buczacymi LG z serii LD ;)

 

LE32D400 - http://allegro.pl/sa...1752367652.html

 

LE32C450 - http://allegro.pl/32...1741042319.html (przykladowy link, akurat teraz nikt z warszawy takiego nie wystawil, ale widzialem go jakis tydzien temu w cenie 1100zl za nowke)

 

ktory lepszy ?

 

 

edit - B350 odpada, bo nie ma ani wyjscia sluchawkowego, ani chinch na audio, wiec nie podlaczylbym go nijak do wzmacniacza bez wejscia optycznego, wiec w gre wchodza jedynie dwa powyzsze modele

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza

Panowie. Pracowalem w Szmaturnie i na temat samsungow moge powiedziec tyle - tych telewizorow wracalo do serwisu wiecej niz wszystkich innych marek razem wzietych! Na papierze one faktycznie sa super, a na dodatek taniutkie. Jak juz musiscie miec szajsunga, to dokladnie go przetestujscie przed kupnem. Ja na pewno nic tej marki nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ja od produktów Samsunga też trzymam się z daleka. Ojciec miał TV LCD - matryca się rypła i obraz po jednej stronie zrobił się ciemny (a do tanich nie należał bo 3.5 kafla za 32" jakieś 5 lat temu); kumpel kupił TV LCD - po pół roku obudowa mu popękała; ja kupiłem ekstra monitor za 1200 zł i po 2 latach trafił się świecący piksel. Dlatego jak ktoś się mnie pyta to też raczej odradzam. Jeżeli chodzi o monitory i TV bo taki discman Samsunga za którego 9 lat temu dałem ciężkie 450 zł działa bez zarzutów mocno eksploatowany do tej pory :D

 

A tak na marginesie. W moim nowym 42" Philipsie denerwował mnie większy lag niż do tego jestem przyzwyczajony. Czytałem na necie czy coś można zrobić i doszukałem się, że często przez post processing na wyjściach cyfrowych - HDMI wyświetlacz ma dodatkowe opóźnienie i można się przerzucić na VGA bo przeważnie przy tych złączach ten problem odpada. Podłączyłem X360 przez VGA, ustawiłem te FHD (oczywiście pic na wodę) i muszę powiedzieć, że taki obraz przy tej wielkości matrycy lepiej mi się podoba niż surowe FHD na HDMI, wszystko jest bardzo wyraźne, ale jednocześnie tuszuje w grach za ostre krawędzie i aliasing, no i do tego "nie ma" laga. Dzisiaj odbieram kabel VGA do PS3 i też rezygnuję z HDMI.

 

To tak na marginesie jakby komuś też większy lag doskwierał. Z tego co widzę obserwując obraz na kablu VGA doszedłem do wniosku, że FHD to chyba za dużo dla konsol na 42" i lepiej to wypada ja obraz jest jednak trochę "zretuszowany".

 

Ewentualnie można sobie z UK sprowadzić kabel HD FURY Gaming Edition, za pomocą którego można puścić pełne HD po złączu VGA. Obecnie jakieś 300 zł kosztuje. Kiedyś sam pewnie kupię chociażby z ciekawości.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

I tak jest wtedy większy lag niż na VGA. U siostry podłączyłem przez HDMI na jakimś 26" LG za 1000 zł i zerowy lag :D Jak pech to pech :)

 

Teraz mam inny problem. Mam kabel VGA do X360 i wszystko śmiga pięknie. Kupiłem kabel VGA do PS3 za 70 zł i oczywiście ta (pipi)ana konsola nie wyświetla obrazu przez VGA... Może to przez kabel, którego używam jako przejściówki bo końcówka VGA jest taka sama jak w TV. Zamówiłem zwykłą przejściówkę, zobaczę co z tego wyjdzie.

 

EDYTA: Po kombinacjach alpejskich z dwoma telewizorami :P udało się podłączyć PS3 przez VGA w 720p.

 

Cały dzień stracony i 2 tony nerwów... i pomyśleć, że przy X360 wystarczyło tylko kabel podpiąć :P Dla mnie to niepojęte, że konsola, która ma być kombajnem multimedialnym nie ma automatycznego wykrywania sygnału.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Uszanowanie

 

Jeśli ktoś jest zainteresowanym dobrym telewizorem 40 cali LCD Sony KDL40D-3500 w atrakcyjniej cenie- 1600zł to proszę o kontakt. Telewizor kupiony 3 lata temu za 3999zł, posiada 5 letnią gwarancję, czyli jeszcze ważną 2 lata. Telewizor wypas, pali jak igła. Sprzedaję, ponieważ zakupiłem nowy, większy. W razie pytań pisać na priv, osoby zainteresowanie mogą go zobaczyć we Wrocławiu. Pozdrawiam i zapraszam bo naprawdę warto.

Edytowane przez zajudzony
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Wyjasni mi ktos dlaczego miedzy 32 a 40 jest zwykle roznica 500zl a miedzy 40 a 46 1500?

 

Bo matryce tych wielkości trudniej wyprodukować nie niszcząc ich.

 

 

Ja jeszcze trochę potruję o swoich sprawach, ale może komuś się to przyda. Miałem ten problem z display lagiem na złączach HDMI. Na VGA jak już pisałem tego problemu nie ma, ale obraz jest niższej rozdzielczości niż na HDMI. Na początku myślałem, że się przyzwyczaję, ale jednak oczy nie wyrabiały na dłuższą metę.

 

Zakupiłem ten kabel z konwerterem HD Fury Gamer Edition (400 zł na Amazon.de) i dzisiaj mi przyszedł. Powiem tak jeśli ktoś ma podobny problem i się zastanawia czy warto kupić ten nie tani kabel to powiem, że warto w 100%. Sygnał wychodzi z HDMI, idzie przez wejście VGA w TV, ale rozdzielczość jest Full HD - X360 automatycznie wykrywa, że sygnał idzie z HDMI i Full HD. Reakcja matrycy VGA + jakość sygnału HDMI. Dodam jeszcze, że nie wiem na jakiej zasadzie to działa bo sygnał przecież jest cyfrowy, ale obraz jest zauważalnie lepszy/ładniejszy niż przy połączeniu normalnym kablem HDMI. Nic nie trzeba majtać w ustawieniach obraz/kolorystyka są idealne. Dźwięk trzeba osobno wyprowadzić.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Wyjasni mi ktos dlaczego miedzy 32 a 40 jest zwykle roznica 500zl a miedzy 40 a 46 1500?

 

Bo matryce tych wielkości trudniej wyprodukować nie niszcząc ich.

 

hehe dobre. a teraz na serio: różnica wynika z ceny samej matrycy,. odpad przy produckj itafli 46 cali jest większy niż przy 40 calach. a do tego dochodzi kwestia transportu (w 20 stopowym kontenerze zmieści się mniej TV 46 niż 40 więc jednostkowa cena transportu jest większa). Poza tym marża jest o kilka procent większa.

 

co do HD Fury Gamer Edition potwierdzam, jak ktoś baaardzo potrzebuje VGA bo nie ma HDMI to będzie działać super.

Odnośnik do komentarza

Weźcie mi wytłumaczcie jedną rzecz. Byłem u kumpla któregoś dnia na chacie i oglądaliśmy TV, zauważyłem że jego Samsung wyświetla tak jakby w 60 klatkach o_O wiem że to niemożliwe bo telewizja nadaje bodajże w 24fpsach, ale chodzi o to że wszystko było tak płynne jakbym grał w Call of Duty. Mówił że nie był to jakiś sprzęt z wyższej półki. To jakiś nowy standard w telewizorach czy jakies pojedyncze modele tak mają? Taki efekt ma jakieś minusy?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...