Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiedzialem Gran Pulse, wykonalem 10 misji i poszedlem dalej za pkt Destination. Trafilem do jaskini Mah'habara ( swoja droga, swietne miejsce do expienia na moim poziomie ). Czy idac dalej bede rozwijal watek fabularny, czy mam sie wrocic i kontynuowac wykonywanie misji? Nie chce czegos przegapic by pozniej miec problemy.

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

ja właśnie wlazłem do GP i stwierdzam, że bez dopakowania postaci (a moze broni?) nie mam co się rzucać na hunt'y. pójdę chyba sobie do tej jaskini o której Redmitsu piszesz i nabije troche exp i wówczas wrócę się sprawdzić.

mam takie spostrzeżenie, że atak z zaskoczenia to nierzadko 50% sukcesu, szczególnie jeśli celujemy w 5*.

i jeszcze pytanko. te żółwie, które ubija się przy farmieniu to są te chodzące kolosy niczym z Gwiezdnych Wojen?

Odnośnik do komentarza

i chyba tak też zrobię. nie chcę popełnić tego samego błędu co przy XII kiedy to tak długo szwędałem się robiąc rózne rzeczy poza wątkiem, że koniec końców gra mi się przejadła i zabawę zakończyłem nie kończąc gry. a zakończenie obejrzałem na youtube.

czy po drodze jest jeszcze jakieś miejsce gdzie można/trzeba się zatrzymać i się podlevelowac tak żeby ostatni boss nie brał nas "na strzała"?

Odnośnik do komentarza

ostatnia lokacja :potter: lub pewna ulica(pod koniec gry) gdzie na zmianę wyskakują żołnierze/behemoty/ vampire.... Zresztą przed samym bossem masz teleport do lokacji wcześniejszych. Radziłbym dolvlować postacie na maks lvl 4 crystalum na niego oraz bronie chociaż tak do połowy 2 formy, inaczej może być nie miły problem....

Odnośnik do komentarza

Został mi jeden achievement (bronie i akcesoria) i powiem tyle że to na pewno JEST najgorszy final. Nawet infamous X-2 (przy ktorym ja bawilem się bardzo dobrze) jest lepsze. Na Gran Pulse jest masakryczna monotonia. Nie ma żadnych npc, miast, questów - nic. Niby są 64 misje no ale ekstra, trwają zazwyczaj jakieś poł minuty. W sumie nie wiem po co są tam inne moby niż żółwie bo ZBYT DUŻY nacisk jest połozony na walkę z nimi, co powoduje masakryczne znużenie grą.

 

Najlepszymi miejscami do pakowania przed ostatnim bossem (nie licząc żółwi) są Behemoth i ten drugi pies walczący miedzy sobą przed jaskoniami i w jaskiniach walka z kilkoma bombami i robotami w odnodze prowwadzącej do juggernauta (szybkie 5000 cp). No i szybko się te moby respawnuje.

Odnośnik do komentarza

Powie mi ktos czemu nie moge przejsc przez most w manhabra prowadzacy do bossa w misji 30 wszystkie poprzednie zaliczone. A gra fakt faktem nudna jak cholera strasznie liniowa nic tylko idziesz i bijesz tylko problemy sie na samym koncu robia jak koles ma atak za wiecej niz na pasku jest :P

Edytowane przez CalopS
Odnośnik do komentarza

i dzięki bogu że nie ma :P całkiem lubię niektóre spolszczenia(baldurs gate rox!!) ale nie wyobrażam sobie takowych w jrpg a tymbardziej w serii ff :P....

 

przykład :P w ff13 :P

 

"- nienawidzę cię śniegu!

- za co nadziejo??

- ponieważ skrzywdziłeś siostrę błyskawicy...."

 

czy ktoś chciałby6 w ten sposób grać ??:P

Odnośnik do komentarza

i dzięki bogu że nie ma :P całkiem lubię niektóre spolszczenia(baldurs gate rox!!) ale nie wyobrażam sobie takowych w jrpg a tymbardziej w serii ff :P....

 

przykład :P w ff13 :P

 

"- nienawidzę cię śniegu!

- za co nadziejo??

- ponieważ skrzywdziłeś siostrę błyskawicy...."

 

czy ktoś chciałby6 w ten sposób grać ??:P

 

Masz rację kolego, chodziło mi głównie o napisy, lektor nie wchodzi w grę. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Nie możesz go w ogóle rozwalić, czy nie możesz na 5*?

Jeśli to pierwsze, to olej ringi, tylko pamiętaj żeby dać 3x Sentinel jak będzie robił Wicked Whirl - wtedy przeżyjesz bez problemu. Daj jeszcze 3x Sab do Slow, Imperil, Deshell, Deprotect, Poison i dopiero po tym go atakuj; jeśli to drugie, to załóż Gold Watch i raczej powinno być po problemie.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Nie możesz go w ogóle rozwalić, czy nie możesz na 5*?

Jeśli to pierwsze, to olej ringi, tylko pamiętaj żeby dać 3x Sentinel jak będzie robił Wicked Whirl - wtedy przeżyjesz bez problemu. Daj jeszcze 3x Sab do Slow, Imperil, Deshell, Deprotect, Poison i dopiero po tym go atakuj; jeśli to drugie, to załóż Gold Watch i raczej powinno być po problemie.

 

W ogóle nie mogę go pokonać.Wali ten swoj ogromny atak i ginę.Nie wiem kiedy przelaczyc na 3xSEN aby przezyc ten atak.

Ok idę spać bo zasyspiam przy farmowaniu Adamantoise'a - jeszcze 3x Trapezohedron potrzebuję i tone siana...

Pogadamy jutro.

Odnośnik do komentarza

Com/Rav/Rav

Sab/Sab/Sab

Med/Med/Med

Syn/Syn/Med

Sen/Sen/Sen

 

Mój team to Vanille/Fang,Lightning

To wystarczy aby go zamieść spokojnie na 5 gwiazdek. Przed walką rzucasz shroudy i wchodzisz w walkę z Sab/Sab/Sab - pakujesz mu deshella/protecta, Imperil i najważniejsze - Poison. Warto mieć dla Vanille Belladonna/Malboro Wand aby debuffowanie było szybsze. Teraz zmiana na Com/Rav/Rav (Com ma oczywiście Fang) i mu stukasz. Po pewnym czasie wrzuca osłone (często), ale to dobrze bo gdy ma ją na sobie to szybko się podleczasz 3xMed is zybka zmiana na Syn/Syn/Med aby się buffnać i doleczyć. Teraz znowu 3 x Syn i czekasz az oslona opadnie - opada, znowu statusy i znowu jedziemy. I tak aż padnie. Jego super elo atak trzeba obronic 3 x Sen. Pamiętaj że właściwości Paradigma aktywują się w momencie gdy na ekranie pojawi się komunikat o zmianie więc jak dostaniesz powwiedzmy pierwszymi atakami i zmieni się Paradigm to reszte przyjmiesz na klate jako SEN. W sumie to tyle filozofi bo walka jest prosta. Z tą metodą miałem tylko jedną broń ostateczną dopakowaną na maxa (Kain's Lance fang, zupgradeowana z Taming Pole'a) i udało się.

 

 

Jak już w ogóle nie chce ci się kombinować i chcesz go po prostu ubić to ustawiasz se:

Sab/Sen/Sen

Sen/Sen/Sen

Med/Med/Med

 

Na początku rzucasz mu TYLKO Poison, zmiana na 3 x Sen i czekasz na osłonę - jak rzuci to leczysz się, znowu Poison gdy osłona opadnie, znowu 3 x Sen i tak w kółko. Ta metoda jest prosta jak budowa cepa i zawsze go tak ubijesz ale raczej nie będzie 5 gwiazdek. Możesz róbować jechać go tą metodą i jak zostanie mu tak 20-30%HP to walić pierwszą, ale nie wiem jaki jest dokładny czas u niego na 5 gwiazdek.

 

 

Generalnie walka nie jest trudna. Trudniejsza na 5 gwiazdek jest imo 2x Raktavija.

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

Com/Rav/Rav

Sab/Sab/Sab

Med/Med/Med

Syn/Syn/Med

Sen/Sen/Sen

 

Mój team to Vanille/Fang,Lightning

To wystarczy aby go zamieść spokojnie na 5 gwiazdek. Przed walką rzucasz shroudy i wchodzisz w walkę z Sab/Sab/Sab - pakujesz mu deshella/protecta, Imperil i najważniejsze - Poison. Warto mieć dla Vanille Belladonna/Malboro Wand aby debuffowanie było szybsze. Teraz zmiana na Com/Rav/Rav (Com ma oczywiście Fang) i mu stukasz. Po pewnym czasie wrzuca osłone (często), ale to dobrze bo gdy ma ją na sobie to szybko się podleczasz 3xMed is zybka zmiana na Syn/Syn/Med aby się buffnać i doleczyć. Teraz znowu 3 x Syn i czekasz az oslona opadnie - opada, znowu statusy i znowu jedziemy. I tak aż padnie. Jego super elo atak trzeba obronic 3 x Sen. Pamiętaj że właściwości Paradigma aktywują się w momencie gdy na ekranie pojawi się komunikat o zmianie więc jak dostaniesz powwiedzmy pierwszymi atakami i zmieni się Paradigm to reszte przyjmiesz na klate jako SEN. W sumie to tyle filozofi bo walka jest prosta. Z tą metodą miałem tylko jedną broń ostateczną dopakowaną na maxa (Kain's Lance fang, zupgradeowana z Taming Pole'a) i udało się.

 

 

Jak już w ogóle nie chce ci się kombinować i chcesz go po prostu ubić to ustawiasz se:

Sab/Sen/Sen

Sen/Sen/Sen

Med/Med/Med

 

Na początku rzucasz mu TYLKO Poison, zmiana na 3 x Sen i czekasz na osłonę - jak rzuci to leczysz się, znowu Poison gdy osłona opadnie, znowu 3 x Sen i tak w kółko. Ta metoda jest prosta jak budowa cepa i zawsze go tak ubijesz ale raczej nie będzie 5 gwiazdek. Możesz róbować jechać go tą metodą i jak zostanie mu tak 20-30%HP to walić pierwszą, ale nie wiem jaki jest dokładny czas u niego na 5 gwiazdek.

 

 

Generalnie walka nie jest trudna. Trudniejsza na 5 gwiazdek jest imo 2x Raktavija.

 

Dziękuję koledzy.Poison sam go wykończył :-)

Trochę też go prałem RAV/RAV/RAV i COM/RAV/RAV - dziwnym fartem 5 gwiazdek wpadło za pierwszym razem.

Gold Watch użyłem na 2xRaktavija bo tylko tej misji (z tych trudniejszych) nie dałem rady na 5 gwiazd za pierwszym razem.

91% i został tylko pokręcony Treasure Hunter...Potrzebuje tonę kasy - na Adamantite,Darkmetter i jeszcze 2 Trapezohedron'y bo 4 udało sie jakoś wygrać od Adamantoise'a.

Dark Metter kupowaliście czy farmowaliście Long Lui'a? (Masakra koleś zabiłem go fartem tylko raz dla trofea) To prawda,że największe szanse na Platinum Ingnot i Trapezohedron są na tym Adamantoisie co jest w EDENIE?

Edytowane przez Riski3Run
Odnośnik do komentarza

To prawda,że największe szanse na Platinum Ingnot i Trapezohedron są na tym Adamantoisie co jest w EDENIE?

Tak, ale tylko dlatego, jest najbliżej save'a ze wszystkich i nie trzeba za każdym razem jak nie wypadnie z niego nic ciekawego latać 3 minuty żeby jakiegoś żółwia znaleźć.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...