Skocz do zawartości

Mass Effect


Wafrzo

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak. Przeszedłem raz grę (42 lvl, 19 h 36 min), terazacząłem grać drugi raz i chcę zrobić achievementy Ally. Wybrałem Kaidena i Ashley, ale jest to dopiero sam początek gry i zastanawiam się, czy by jednej z postaci nie wymienić, bo jak wiadomo w późniejszej fazie gry trzeba wybrać kogo z nich uratować (ta akcja z bombą). Druga postać wtedy ginie i chyba nie ma możliwości zrobienia achievementa. Czy jednak do tego czasu powinien on wpaść?

Powinien wpaść, mi z Liarą wpadł zaraz po Noverii (Feros -> Noveria -> Vimir).

W przypadku ME "większość" znaczy tyle co 45 misji pobocznych i 15 z głównego wątku, co przekłada się na 70% gry.

Odnośnik do komentarza

Z perspektywy czasu i po opadnieciu emocji po swietnym endingu moj optymizm opadl. Oprocz watku fabularnego cale te zwiedzanie planet i eksploracja budynkow naniesionych metoda cut and paste jest niezmiernie nuzace. Reszta tak sobie mi przypasila, ale ja nie lubie RPG i ME tego nie zmienil, nie moje zalozenia. Odpalilem KOTORa i archaizmy mnie zabily, a kiedys zagrywalem sie w niego (magia SW). Coz czekam na krok w strone Knights of the Old Republic 3.

Odnośnik do komentarza

Dziś skończyłem grę bodajże piąty czy szósty raz. Wcześniej skończyłem parę razy na poziomie Żołnierz. Ostatnio zaś na Zabójca (pominąłem Weterana), ale nie zaliczyło mi osiągnięcia. Postanowiłem, że przejdę grę raz jeszcze, coby utrwalić sobie fabułę i zdobyć te dwa achivy za wyższy i najwyższy poziom trudności (nie wiem czemu, ale wydawało mi się, że nie ma już nic powyżej Zabójcy). Nawet nie jesteście sobie w stanie wyobrazić jak się zdziwiłem NIE dostając osiągnięcia Medal of Valor. Zajrzałem do opcji a tam nowy poziom trudności Szaleństwo :teehee: . No i przechodź grę jeszcze raz, ale dam radę... utrwalę sobie fabułę i w ogóle :potter: .

Prawdę mówiąc gra jest tak świetna, że po ponad 100h dalej mi mało :lol: . Najfajniejsze jest to, że ile razy przechodziłem grę tyle różnych zakończeń widziałem (może dużych różnic nie było, ale zawsze - nie będę spoilerował).

Do 29 stycznia daleko... mam nadzieję, że w "dwójce" będzie dużo odniesień do oryginału.

Odnośnik do komentarza

Z perspektywy czasu i po opadnieciu emocji po swietnym endingu moj optymizm opadl....

 

Miałem podobnie i kończąc główny wątek spróbowałem z trudem zaliczyć jeszcze raz.Z braku czasu nigdy żadnej całej gry nie przeszedłem ponownie, nawet Zeldy :blush: .Twarde postanowienie i pierwsze godziny są już do przebolenia ale będąc już na Cytadeli ponownie zawitała nużąca dłużyzna. Dla mnie najtrudniejszy moment w grze, choć z czasem odkrywając jej złoty środek wystarczył 4 godzinny czas gry i wsiąkam ponownie uzależniając się i odkrywając jednocześnie to czego sie nie udało za pierwszym razem, najlepszą atmosferę oddaje grając w przyciemnionym ciemnym pokoju i analizując bez pospiechu chłonąc każdy poboczny wątek, układ planetarny bardzo skrupulatnie i na spokojnie, nadal będąc pod wrażeniem tej świetnej gry a moment pojawienia się na księżycu widząc w tle wiszącą w oddali planetę Ziemię, podkręca klimat i daje poczucie choć w sporadyczny sposób spełniania niedoszłych marzeń...

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Gdyby ta gra była w 100% po angielsku to inna sprawa. Ale jest po polsku! Jeżeli ktoś nie zrozumiał fabuły w trakcie gry to albo nie czytał codexu (czyli po co mu streszczenie, skoro i tak go nie interesuje fabuła), albo nie potrafi czytac ze zrozumieniem (po co streszczenie, skoro i tak go nie zrozumie?). Gooral ma racje, topic niepotrzebny

Odnośnik do komentarza

Mi wydaje się, że skoro robi się osobny dział, który jest poświęcony konkretnej serii/trylogii to przydałoby się zamieścić w nim jakieś konkretne info, coś produktywnego. Poza tym, miałoby to być streszczenie dla "koneserów". Tzn. takie streszczenie, które "wyciskałoby" z gry wszystkie soki, bo nie chce mi się wierzyć, że pamiętasz wszystko z tak rozległego uniwersum.

Chodzi o to, że w przyszłości grając w ME2, gdy napotkamy - dajmy na to - na nazwisko Kyle (wiadomo... coś nam w bańce zaświta), można było wejść do tego topica, dać Ctrl+F i sobie przeczytać kim w/w osobnik jest i co zrobił. Takie polskie MEWiki, może nie na taką skalę, ale o podobnym założeniu.

Odnośnik do komentarza

Czyli chcesz żebyśmy przetłumaczyli to co jest na angielskim ME Wiki? Jeśli tak, to naprawdę nie widzę sensu by takowy topic zakładać. Odsetek osób nie znający angola i nie mogący znaleźć info na ME Wiki ENG to margines, więc dla niego nie ma potrzeby się wysilać.

 

A poza tym jeśli ktoś w trakcie grania w ME2 spotka wspomnianego Kyle'a wystarczy zapytać się w temacie o dwójce. Kto zna angola znajdzie info na ME Wiki i odpowie takiej osobie po polsku na Cytadeli.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Teraz w niektórych sklepach są promocje gier na X360 - wersji classics za 59zł

Wśród nich jest też ME PL w edycji 2 płytowej - sam dzisiaj kupiłem i jestem zadowolony ;) tym bardziej ze jeszcze nie grałem wcześniej w "efekt masy" ;)

Myśle więc że nie ma sensu płacić 40-50 zł za edycje zwykłą i w dodatku używaną. Teraz na allegro jest podobna gorączka co na Assasin'a 1 przed premierą dwójki, duzo osób zwietrzyło okazje łatwego zarobku.

 

Na 2 płytce są:

-komentarze twórców

-filmy dokumentalne

-mnóstwo Concept Art'ów

-ścieżka dźwiękowa z gry

-trailery

-premium theme i obrazki na profil

-dodatek "Bring Down The Sky"

 

Co do gry - 4 godziny od rozpoczęcia nonstop jak narazie i pewnie na tym się dzisiaj nie skończy. Fabuła po pewnym czasie wciąga niemiłosiernie ;)

Edytowane przez marcin111555
Odnośnik do komentarza

Promocja wygląda na dużą więc raczej będzie w obu.

W MM jest na 99% ale pewnie w cenie 69zł - oficjalnej microsoftu.

Ja swoja kupiłem w Auchan - ta sama promocja tylko 10zl taniej.

Do Empików nie chodzę ale pewnie też są ;)

 

Najlepiej zadzwoń do najbliższego MM i się dowiesz. A jeśli koło MM masz jakiś hipermarket to przejdź się tam też, często spuszczają trochę z ceny tak jak Auchan.

 

Zawsze zostaje też niezawodna Ultima:

http://www.ultima.pl..._Classic/i4656/

 

Ręki za to sobie uciąć nie dam ale chyba wszystkie edycje PL w clasyce są jednocześnie 2 płytowe.

Edytowane przez marcin111555
Odnośnik do komentarza

Potwierdzam, obecnie jest jakaś promocja na ME PL w edycji Classics. Edycja jest bardzo fajna bo zawiera dodatek "Bring Down The Sky" PL, obrazki, premium theme, muzykę do przesłuchania i materiały video. Więc kto ma możliwość niech uderza do Empiku, MM, Saturna i różnych marketów. A kto nie ma niech bierze w Ultimie, Gram i pewnie w innych sklepach też mają.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...